Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Panda [Classic] klub

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598028 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan.m
BG

Član broj: 188439
Poruke: 63
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub22.08.2008. u 18:47 - pre 190 meseci
Cestitam YUNGALUNGA!
Gledao sam na meracu Marley posle 2000km,kao novo je! Sipaj Aco i ne misli!
Jedno pitanje, mada znam da je diskutovano na tu temu i ranije,gde ima orginalnih presvlaka za Pandu?
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub22.08.2008. u 22:26 - pre 190 meseci
Milane, koje Marly ulje si sipao u Pandu, neko od svezih vlasnika je sipao Xeon, naka se javi i podeli iskustva. Zvone, najverovatnije ces morati menjati sirenu. Aco i ja sam zadovoljan sa 20K. Pozzz!!!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
79.101.216.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 08:39 - pre 190 meseci
Juce u povratku sa posla, u Dobanovcima, blizu **** majstora, video sam pandu , metalik sive boje, stariji model sa fabrickim krovnim sankama, sa originalnim tapacirunzima preko celih vrata, i sa originalnim elektro podizacima stakala. Pozvao sam vlasnika, ali je cica bio vrlo nepoverljiv. Cela moja prica o nasem forumu nije legla. Nisam uspeo ni da ga ubedim da mi dozvoli da slikam enterijer. Dao sam mu adresu naseg sajta , a on mi rece da negde u Zemunu, u Ugrinovackoj ulici, postoji otpad sa 50-tak pandi (havarisanih) Moze li neko da proveri tu informaciju. Aco, tvoji krstasi imaju tamo radionicu , ako se ne varam???
pozdrav drustvo
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 09:01 - pre 190 meseci
Ugrinovačka, taj otpad mora biti negde blizu novosadskog auto-puta, nisam video ni jedan otpad na početku. Pozzz!!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 10:32 - pre 190 meseci
Paranoični deda je složio priču, tek da se otarasi napadnog Pandiste. Od "Balkana" do Tošinog bunara ne postoji ništa slično, a kamo li sa 50 Pandi.

PS: Sve čestitke yungalungi! Da ste mi živi, zdravi i srećni!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
77.46.195.*



+17 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 11:13 - pre 190 meseci
YUNGALUNGA: pridruzujem se cestitkama.

zvone panda: osiguraci se nalaze ispod volana, moras malo da se savijes da bi ih video. I ilustrovano su oznaceni osiguraci. Pogledaj mozda je otisao osigurac, mada bice da je sirena crkla. Ko sto rece Aca sirena se nalazi ispod prednjeg branika. Mozes da je skines i sam proveris da li je ona u redu - povezi direktno na akumulator, ako svira onda trazi problem negde drugde!

Kada se vec povukla prica oko ulja, ja sam sipao (po vec ranijoj preporuci) Selenia. Sipao sam 4l uz promenu filtera. E sada dok gledam na meracu cini mi se da to to malo vise nego sto je trabalo, jer je za nekij 2mm iznad max. Negde sam procitao da je sa zameno filtera kolicina ulja koja treba da se sipa oko 3.7l.
Moja stara baka je imala izreku "od viska glava ne boli" i premenjivala u svakoj situaciji, e sada, da li je pametno da nastavim tradiciju primene ove izreke ili ne?





Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 11:38 - pre 190 meseci
Salem, od viška ulja može da boli glava. Sa zamenom ulja i filtera u Pandu ide 3,8 l ulja, najbolje da nivo bude 2-3 mm ispod maximuma. Gledaj da to regulišeš što pre. Pozz!!
 
Odgovor na temu

milan.m
BG

Član broj: 188439
Poruke: 63
93.86.100.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 12:08 - pre 190 meseci
Ne znam tacno oznaku ulja koje mi je sipao majstor,menja se na 10.000km
Mislim da ne treba praviti veliku frku oko ulja,bitno je da je orginalno i da se na vreme menja.
Ionako vecina proizvodjaca kupuje baze za ulje iz slicnih rafinerija,dodaju aditive,stave nalepnicu i to je to.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 20:49 - pre 190 meseci
@ zvone:
Osiguraci su ispod volana, kod levog kolena vozaca. Ubodni-plocasti su normal- velicine su. Koliko se secam, taj za sirenu je oznacen ideogramom sirene (male nacrtane trube). Iscupas ga napolje, pogledas jel pregoreo i ako jeste prvo probaj da ga zamenis. Ako nije pregoreo, onda je najverovatnije sirena i to najverovatnije da je zalepila platinaste kontakte zbog dugotrajnog rada, te je nakon toga pregoreo osigurac. Dakle, pripremi nekolko osiguraca, jer verovatno ce i novi koji ubacis, odma da pregori ako je sirena zalepila. Dobro u toj situaciji je sto se ako je to slucaj, sirena se skine, zatim se pazlivo rastvori, srafcigerom pazljivo odlepis platinsku dugmad u ``zujalici`` sve vratis na mesto, i tek tada stavis novi osigurac. (pre vracanja proveris da li sirena radi - spajanjem direktno na akumulator, il neki jak ispravljac na 12V (mora imati bar 10 ampera). Onace sirena je smestena ispod plasticnog prednjeg branika sa vozaceve strane, i malko se moze udjeriti, kad pogledas kroz one sitne skrgice na donjem delu plasticnog branika. Kolko se meni cini moraces da skidas branik sa te strane ako mislis da dodjes do sirene, pa ako ti tu treba pomoc javi se...........Cisto da znate i mene sirena zeza u zadnje vreme, tako sto radi ali mnogo tise nego na pocetku i malo je dobila da kazem deciji zvuk, pa mi se smeju kad nekom svirnem, verovatno pomisle, kolika kola takva i sirena. He, he, nabavicu ja onu sa nekog shlepera, il od dizel lokomotive, pa ce mo videti......ko se smeje.

@ Ostali. Danas sam u sportskoj radnji kupio ulje za menjac, Tutela ZC75 (by Selenia), 615 din/lit u sportskoj radnji na Dorcolu. Tamo sam video onaj nastavak creva rashladne tecnosti ali su imali samo promer 34 mm, sto mislim da nama ne odgovara, jer prvo treba proveriti unutarnji precnik creva, dal je 30 ili 32 mm? Ako neko zna neka javi. Tip u radnji ne zna, i u ovoj radnji to je jedini promer, a u ostalim radnjama istog lanca, pogledo je u kompu imaju jos i 32 mm. Cena mu je ko sto je i na sajtu. Na blister pakovanju tog sto je imao, lepo pise da ga rade u velicinama 30, 32, 34, 38 mm. Mislio sam da uzmem to da pokazem doctoru, ali .......
Dakle ulje za menjac ce ostati u domenu Selenije, a motor ce odraditi doctor, sa onim sto ima na polici.
Danas sam malo dodao destilovane vode u Akumulator, jer mi je malo po Grckoj isparilo, pa su vrhovi celija bili suvi. Podsecam forumase da provere to, jer ovo je leto bilo malo toplije.......
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub23.08.2008. u 21:06 - pre 190 meseci
Eh da neko je pitao za gume, Gume su Barum 155x65 R13, i tek danas sam provalio u Pandinoj knjizici da se pompaju na 2,2 Bara (ta dimenzija) a druge dimenzije se pumpaju na 2,0 bara, Moracu to da ispravim. Na rezervnom tocku mi je cini mi se Debica, guma, al ocigedno je da su mi dali neki bez veze rezervni tocak, jer su gume bile gotovo nove kod kupovine, a rezervni tocak su mi dali neki stariji, eh zabari.....
 
Odgovor na temu

papovicd
fiat deltaautomoto nbgd
zemun

Član broj: 187636
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.08.2008. u 08:23 - pre 190 meseci
moji dragi prijatelji,sad sam seo za omp ,mada mi je ukljucen po ceo dan i da vam kazem da ima toliko materijala ,da ne moze da se ovako radi
meni sad treba sigurno 10 sati da bi ja sve ovo procitao i nesto pomogao mojim drugarima
ima toga pregrst
moj savet je da me poslusate.....doslo doba da se rostilj proba....
lakse je zboriti nego ovo citati
a dao bog ima toga dosta
samo ja imam bar milion pitanja i bar upola odgovora da vam dam,te zato veliki pozdrav za sve vas,bas sve a posebno nase slatke dame
pozdrav za dorcol i ceo bg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.08.2008. u 19:57 - pre 190 meseci
Papovicu, ajd ako mozes ti meni proveri kilometrazu iz IT, na bazi sasije koju ti poslah kroz porukicu na mobilni pre mesec dana. Polako procitaj forumske poruke, jer to je samo par strana dok si bio u Bugarskoj, pak u septembru ce biti rostilja......

Pozz
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
79.101.132.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub24.08.2008. u 21:42 - pre 190 meseci
UPOZORENJE
Još jedna šoferšajbna
Pomeranje unutrašnjeg ogledala u vožnji i rupa na putu u pravo vreme i na pravom mestu.
Rezultat je zvezdasta pukotina sa centrom na mestu onog nesretnog gumenog podupirača ogledala koji se naslanja na ŠAJBU
I čemu je taj zapravo bio namenjen
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 06:37 - pre 190 meseci
Eh IFA, Taj zvrcak na sebi na gumenom delu koji se oslanja o sajbu, ima navoj, tako da se zapravo shteluje koliko da se ogledalo odupre o sajbu, i sluzi za obaranje ogledala od svetala koja dolaze od pozadi (na savremenijim ogledalcima imas preklopnik na samom ogledalcu, a na Pandi su to odradili onako kromanjonski. Citav sklop je nasledjen od 4x4 varijante, jer mu je druga funkcija, stabilizacija ogledala po neravnim (makadamskim) putevima. Potrebno je obratiti paznju da se prilikom shtelovanja suvise ne opire o sajbu jer moze doci do slucaja kao kod tebe. Srecom mozes probati da ti to repariraju nalivanjem sa spricom, ali moras to uraditi odmah, pre nego se zvezdica prosiri. Ne znam koliko to naplacuju ali svakako mislim da je jeftinije nego li nova sajba.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 07:51 - pre 190 meseci
@ Drajgan i Zikal, jel su Vas oteli vanzemaljci, il ste se nesto naljutili na ostale forumase?
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 07:59 - pre 190 meseci
Aco, sirena bi trebala da ima vijak za stelovanje visine tona, pa kad se otvori i ociste kontakti, zatvori, onda se moze nastelovati visina tona.
Pozz svima

U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 08:12 - pre 190 meseci
Predpostavljam Jockim, da je tako, ali izgleda da cu morati da olabavim prednji branik da bi dosao do nje (il da probam na nekom kanalu) pa predpostavljam da su oksidirali kontakti na samoj sireni, il je taj sraf za visinu tona potrebno nastelovati (citav sklop sirene je uglavljen na veoma uskom prostoru izmedju branika i karoserije, pa se nevide ni kontakti ni sraf za visinu tona...). Sad izgleda ko sirena sa onih kineskih automobilcica na daljinsko upravljanje (i po jacini i po boji tona). Kazem ti bakice po dorcolu mi se smeju, kad im svirnem zato sto prelaze pesacki na crveno, a ovi iz kafica se svi okrenu i cerekaju se na zvuk. Dobio sam komplex od njih. E yougo me uplasi kad se oglasi sirenom?
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 10:22 - pre 190 meseci
Do sad sam bar 10 sirena popravljao i nikad ni jednu nisam popravio a ni nastelovao, sve lepo radi na akumulatoru a kad montiram na auto najduze za tri cetiri dana prestane da radi ili samo skici, vibrira, lupka.

Kupio sam skoro neku rusku sirenu za 300 kinti radila je tri dana, prvo je pocela da menja ton i malo po malo prestala, probao sam da je preselujem i naravno da nista nisam uradio.

Potom opet kupim novu samo u drugoj radnji i drugi proizvodjac cena 400 kinti i evo radi vec 6 meseci bez greske, jedino i ona ima onaj glupi zvuk ko yugo, lada i niko se uzbudi kad svirnem.
bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 10:55 - pre 190 meseci
Zuta munjo, ako nisi bacio te sirene, daj jednu da ja probam da je nastelujem......i popravim.
Kod moje sirene nije stos da se niko ne uzbudi kad je upotrebim, nego se svi smeju, kad je upotrebim. Doslo mi da na budzi kupim onu za biciklu sa gumenim balon-mehom (trubicu). Ovo je ko kad novorodjence zaplace......
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.08.2008. u 11:41 - pre 190 meseci
Poenta predhodnog posta je bila da po meni je bolje kupiti novu za 400 kinti nego dva tri puta lezati ispod kola i prljati (ja ih i povredjujem) ruke sa neizvesnim ishodom.

Imam i ja tu gumenu sirenu na bajsu model TWEETY(mala zuta pticica iz crtaca) i mnogo dobro radi.

Staru sirenu nisam bacio posto sam od onih koji nista ne bacaju (trebace jednog dana a leba ne jede)
bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598028 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.