Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LEGEND - definitivne verzije

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: LEGEND - definitivne verzije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74188 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije31.05.2007. u 19:56 - pre 206 meseci
Samo radite i pokusavajte! Tako se gura napred! Cekamo rezultate...
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.adsl.sezampro.yu.



+20 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije01.06.2007. u 12:34 - pre 206 meseci
Citat:
1OXB: Samo radite i pokusavajte! Tako se gura napred! Cekamo rezultate...


Ja cu samo da iscrtam plocicu i nista vise!
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.adsl.static.sezampro.yu.



+20 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije02.06.2007. u 15:14 - pre 206 meseci
Uhhhhh...

Nisam stigao da odradim Legend-a!Krenuo sam sa crtanjem seme,ubacio u pcb ali se nisam bas snasao sa rasporedom tj. nisam znao bas kako da rasporedim sve to.Isao sam na tunel varijantu kao sto je Bora uradio tecton-a ali ponavljam nisam se snasao.Bice mi potrebno mnogo vise vremena za ovu azdaju tako da me ne cekajte jer sigurno necu uskoro ovo da odradim.

Johhny,da nemas ti neke beze sa Johhny sound-om?Misim ja sam zaz svoj 18-ti iznajmio 4*400W od tog lika pa zato pitam.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije02.06.2007. u 19:08 - pre 206 meseci
ne, ne nisam taj
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije02.06.2007. u 20:18 - pre 206 meseci
E pa Viktore, ja sam znao da to nije nimalo naivan zalogaj ali sam zeleo da vas mladje "gurnem u vatru" jer se tako najbolje prekaljujete. I dalje vazi da pokusate da to savladate i ti i Johnny bez obzira na ishod. To je strasno dobra vezba! Ja to sasvim polako radim i verovatno necu objavljivati svoje resenje plocice pre nego sto neko od vas to ne zavrsi!
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije03.06.2007. u 00:51 - pre 206 meseci
ok, naravno, samo da ne pomosli svasta neko. U pravu je viktpr ja jos uvek nisam stigao da uradim net listu, a kamoli ostalo i to ne zato sto necu nego ne stizem....
cim budem imao vremena pozabavicu se time i bice mi drago bez obzira na ishod.

10XB & viktor1986 poz!
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
85.222.163.*



+20 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije03.06.2007. u 10:36 - pre 206 meseci
Citat:
1OXB: E pa Viktore, ja sam znao da to nije nimalo naivan zalogaj ali sam zeleo da vas mladje "gurnem u vatru" jer se tako najbolje prekaljujete. I dalje vazi da pokusate da to savladate i ti i Johnny bez obzira na ishod. To je strasno dobra vezba! Ja to sasvim polako radim i verovatno necu objavljivati svoje resenje plocice pre nego sto neko od vas to ne zavrsi!


Pa radicu mic po mic pa cu valjda savladati pcb.

Nazalost vreme me ogranicava u svemu tome jer imam obaveza u skoli.Eto,sada sam imao drugi kolokvijum i ovo pisem iz skole!

johhny,u kom programu crtas?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije04.06.2007. u 10:33 - pre 206 meseci
Nacrtao sam prema Borinoj shemi prekjuce, ali nisam mogao juce da posaljem, nije radio ES forum. Nije definitivno gotovo, fale jos neke sitince da se dorade, moze i ovako da posluzi za izradu ili da posluzi kao predlog za neku drugaciju plocu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije04.06.2007. u 11:43 - pre 206 meseci
viktore sve zavisi. kad je neka jednostavna sema uradim pcb u eagle-u, a za nesto komplikovanije je dobar altium designer (ex. protel)

poz!
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije05.06.2007. u 01:29 - pre 206 meseci
Ja sam zavrsio dizajn plocice i raspored ali prema dogovoru, necu to objavljivati dok vi ne uradite svoje verzije. Moja plocica je dimenzija 208mm x 112mm.
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije05.06.2007. u 01:34 - pre 206 meseci
Sto se mene tice nije problem, ja trenutno nemam vremena da uradim to, ali naravno da cu hteti samo da se drugi ne ljute sto nema pcb-a...
ima da me ubiju... i mene i viktora...

poz!
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije05.06.2007. u 19:55 - pre 206 meseci
Iako sam smatrao da je mnogo korisnije da se nekolicina vas potrudi da konstruise plocicu za StageMasterMK2, ipak sam se odlucio da pre toga postavim moje resenje. Razlozi su uglavnom sto bi mozda neko vec poceo da radi to pojacalo a ne moze sam da uradi plocicu pa mora da ceka a sa druge strane, vas nekolicina imate sada mnogo prece stvari da radite (Junski ispitni rok) nego da se trosite na PCB. To ne znaci da ste "oslobodjeni zadatka" da pokusate da sami resite tu plocicu!!!

SASA M. pohvale za trud! Moraces jos malo da poradis na logicnosti rasporeda i nedovoljnoj debljini vodova kojima idu vece struje, ali je za svaku pohvalu volja da se uhvatis u kostac sa problemom!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.adsl.static.sezampro.yu.



+20 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije05.06.2007. u 21:17 - pre 206 meseci
Citat:
johnny_hush: Sto se mene tice nije problem, ja trenutno nemam vremena da uradim to, ali naravno da cu hteti samo da se drugi ne ljute sto nema pcb-a...
ima da me ubiju... i mene i viktora... :)

poz!


Ma nece nas ubiti,samo ce nam cupati usi!!!

Ja zaista nisam imao vremena,danas sam obavio neke medicinske preglede na VMA zbog regrutovanja.Znaci ceo dan sam izgubio!Kada sam se vratio kuci konacno sam zavrsio i drugi kanal Sigme tako da je sada Sigma gotova i spremna za pruzanje vrhunskog uzitka u muzici.

Odradicu ja PCB za Stage Master MK2 ali kao sto sam rekao u ranijim postovima,bice potrebno malo vise vremena...

Napomena: Treba dobro obratiti paznju na hladnjake A17 iz mehatronike.Bojan pilipovic mi rece pre neki dan da ti hladnjaci uopste nisu ravni.Ja ih nisam video ali savetujem onima koji bi da naprave STAGE MASTER MK2 dobro da pogledaju te hladnjake.

Sta reci za Borin dizaajn,covek je profi.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.100.*



+638 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije05.06.2007. u 21:25 - pre 206 meseci
profesionalizam, nema sta
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije06.06.2007. u 00:50 - pre 206 meseci
Citat:
1OXB: SASA M. pohvale za trud! Moraces jos malo da poradis na logicnosti rasporeda i nedovoljnoj debljini vodova kojima idu vece struje, ali je za svaku pohvalu volja da se uhvatis u kostac sa problemom!!!


Hvala za pohvalu, ploca jos nije definitivno gotova, ova varijanta mi je izasla nakon sat vremena rada, najveci smor mi je unos same sheme, samo planiranje zadovoljstvo. Crtano je u orlu, tamo nema svih modela, pa sam uzeo nasumicno modele koji odgavaraju po kucistu, npr. mpsa92 je dat kao npn. Vodove nisam podebljavao za sada, jer planiram da ih stavim sa druge strane (blize sredini). Takodje sam jos u dilemi da li da masu crtam vodovima, ili pravim poligon. Takodje, za pojacalo ovakve snage, bolje je uraditi sa debljim bakrom od standardnog, ili kalaisati vodove da izdrze potrebnu struju. sadasnje debljine kako sam ja nacrtao su za 6-7A sto je nedovoljno ako bi ostali sa standardnom debljinom bakra kakav se najcesce kod nas nalazi.
Sto se tice vase ploce, nije mi do kraja jasno sta ste zamislili sa masom od zvucnika. Na ovoj ploci nije povezana sa gnd koji dolazi sa napajanja. Ako ide u "zvezdu" na nekoj eksternoj tacki, onda je bolje da ide direktno a ne preko ploce. Takodje vidim da je izbacen 2200uf. Posto ne vidim predlog za napajanje ne znam sta je stim.
Inace, ja sam ga stavio kao za 22000uf, video sam jednu nulu vise u vasoj shemi, jer sam crtao nocu i na brzinu. Jutros rano sam vec uradio neke prepravke vezano orjentaciju pojedinih elemenata, za ostale koje sam kasnije zamislio nisam zbog posla mogao da odradim, tako da ce to biti verovatno kasnije danas ako uhvatim vremena.

Pozdrav!

Trenutne izmene:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.100.*



+638 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije06.06.2007. u 02:40 - pre 206 meseci
Citat:
sta ste zamislili sa masom od zvucnika. Na ovoj ploci nije povezana sa gnd koji dolazi sa napajanja.


pa te dve mase i treba da su odvojene zbog bruma koji se moze javiti, na kraju se tek spajaju, uostalom javi ce se "glavni" pa ce ti pojasniti
 
Odgovor na temu

frantic
bojan pilipovic
bg

Član broj: 55234
Poruke: 10
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije06.06.2007. u 06:39 - pre 206 meseci
Citat:
Napomena: Treba dobro obratiti paznju na hladnjake A17 iz mehatronike.Bojan pilipovic mi rece pre neki dan da ti hladnjaci uopste nisu ravni.Ja ih nisam video ali savetujem onima koji bi da naprave STAGE MASTER MK2 dobro da pogledaju te hladnjake.


Istina! Hladnjaci su bili toliko kriwi/nerawni, da je montiranje L-profila (inache rawnih kao staklo) bilo nemoguce...Na nekim mestima je bilo i po 1mm ''lufta'' izmedju hladnjaka i profila...Morao sam da ih dam na obradu, pa tek kad je glodalica odradila posao, imao sam upotrebljiwe hladnjake...Inache, Mehatronika (BG) mi je wrlo blizu kuce, tako da sam skoro swakodnewno u prilici da pogledam hladnjake, i mogu reci da nije bio ''problem'' samo u mojim primercima, wec su im swi hladnjaci takwi...Ubuduce, ako budem wec uzimao od njih, moracu na kombinaciju bez L-profila, tj montiranje tranzistora direktno na hladnjak ;)


Bojan
aka_fixxxer_elsewhere
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije07.06.2007. u 05:40 - pre 206 meseci
Citat:
guslac: pa te dve mase i treba da su odvojene zbog bruma koji se moze javiti, na kraju se tek spajaju, uostalom javi ce se "glavni" pa ce ti pojasniti



Mogu da se slozim sa tobom, ali ja sam ih video 3. Jedan potencijal sa strane napajanja, drugi od zvucnika, treci signal gnd. Zanima me kako je planirno da se spoje, na shemi su gnd od zvucnika i gnd od strane napajanja su na istom potencijalu, na plocici nisu.Plus sto imas tu jos jedan kanal, kutiju, napajanje, trista-svasta.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.adsl.sezampro.yu.



+20 Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije07.06.2007. u 18:15 - pre 206 meseci
Evo i mog vidjenja rasporeda za ovu zver od pojacala.

Nadam se da ima logicnosti u rasporedu?!

Jedino treba malo poraditi na montiranju Q9,tj. IRF510 tranzistora.Mozda bi mogao da ide i na plasticni deo od izlaznog tranzistora a ne na hladnjak.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mixmashine
Ristic Predrag
Beograd

Član broj: 19551
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: LEGEND - definitivne verzije07.06.2007. u 20:34 - pre 206 meseci
Pozdrav svima na ovom forumu.

Postovanje i Bori, odusevljen sam tutorijalima, njegovim odgovorima i pomoci koju pruza ovde.

Danas sam poslao seme da mi se urade plocice za Legend MK2 sa prve strane i upravo zavrsavam spisak delova koji su mi potrebni.
Posto u radio klubu nema MJE15034 i MJE15035 ( 350v 4A 50w ) da li mogu da ih zamenim za MJE15030/31 ( 150v 8A 50w) ili predlazete neki drugi posto ja ne mogu da nadjem adekvatnu zamenu.

Ja sam predvideo da ovo pojacalo radi sa 3 para, a ne 6 pari izlaznih tranzistora, da li mogu samo da ih iskljucim sa plocice za pocetak, necu imati toliko para, a i mislim da mi cak nece ni trebati za test fazu.

Procitao sam sve poruke vezano za ovo pojacalo, ali... ako nesto ima da doda, da mi skrene paznju, zamolio bih da to uradi.
Hvala svima koji su uopste pisali vezano za ovo pojacalo i hvala unapred za pomoc koja ce mi najverovatnije trebati.

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: LEGEND - definitivne verzije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74188 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.