Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7960994 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 16:47 - pre 121 meseci
Citat:
puztrchi:
Pozdrav! Kako ide procedura kada se dobije posao sa hrvatskim pasosem,trazi mi personnumer da mogu da potpisem ugovor...kako to ide? hvala

prvo dobiješ ugovor za posao pa sa njim u poresku pa ti oni daju D broj pa sa tim brojem u banku i otvoriš račun. Ako je ugovor dugoročan tj u trajanju preko 6 ,meseci onda prvo policija da ti da dozvolu boravka pa sve po redu kako sam prvo napisao
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 18:09 - pre 121 meseci
Citat:
milica75:




Citat:
Ohridlake: Nazalost nije moguce. Za nas van EØS jedini nacin da dobijemo radnu dozvolu na osnovu zaposlenja je posao u nekoj od kategorija koje su deficitarne u Norveskoj, tj ako smo tzv faglært. Asistent ne spada u tu kategoriju.



Znaci, u ponudi za posao trebalo bi da mi pise helsefagarbeider?Problem je sto nemam 6 meseci prakse, pa me odbili u SAC-u. Poslodavac je bio voljan da mi omoguci da na ovaj nacin odradim i tu praksu. Inace, volontirala sam kod njih, zadovoljni su mojim radom i daju mi arbeidtilbud na 1 godinu, vikariat, 100%.


I da ti na ugovoru pise helsefagarbeider, ne mozes dobiti dozvolu jer nemas autorizaciju kao helsefagarbeider. Na sajtu UDI-ja pise da za radna mesta koja to zahtevaju, moras imati i autorizaciju da bi na osnovu ponude za posao dobila dozvolu. Tj, ako sam ja lekar iz Srbije i neko zeli da me zaposli kao lekara, moram da prilozim i autorizaciju da bih dobila boravisnu. A mislim iskreno i da nema sanse da ti na ugovoru stave helsefagarbeider ako nemas autorizaciju za helsefagarbeidera, jer direktno krse zakon. A da odradis tu praksu i vratis se u Norvesku? Ili pozovi SAK i pitaj da li bi ti oni dozvolili da odradis praksu u Norveskoj, pa ako bi, onda im trazi da ti daju privremenu licencu da odradis. Nemam pojma da li to rade, ali probaj sve sto ti pada na pamet. Jer i da se zaposlis kao assistent tu godinu dana i ostanes (teoretski nemoguce) to ti SAK nece priznati kao praksu helsefagarbeidera, jer zadaci i posao asistenta su jedno, a helsefagarbeidera drugo.
 
Odgovor na temu

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 19:41 - pre 121 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Severnasvetlost:
Citat:
boban 13:
Velika šansa da ti novac neće tražiti čak i da ti traže ako kažeš da ideš kod momka i daš im njegov br tel to neće biti problem. Sa cigarama je stvar ovakva, 1 BOX po glavi i 0,75 alkohola po glavi što znači da si u prekršaju i da će ti oduzeti sve preko toga ukoliko te budu pretresali. Vidimo se u BG ja stižem tim avionom :-)



Pa nista poneci jedan box...:) vidimo se hahah :) hvala puno!



ukoliko letis iz bg-a direktno za oslo onda mozes preneti 1 boks, ako ides preko neke druge zemlje tipa madjarska onda mozes u madjarsku uneti 40 cigara pa kupiti tamo jos 160 :)

Tobacco quota
You may bring

200 cigarettes or 250 grams of other tobacco products, e.g. chewing tobacco, and
200 sheets of cigarette paper

Spirits etc. above 22 % up to and including 60 %.................................................................................1 litre
Wine above 4.7 % up to and including 22 %........................................................................................1,5 litres (2 bottles)
Beer above 2.5 % (including strong beer), or alcopops etc. above 2.5 % up to and including 4.7 %...............2 litres (6 x 0.33 litre bottles/cans)

ovde je link http://www.toll.no/templates_T...x?id=278969&epslanguage=no


Hvala, hvala, hvala :*
55555
 
Odgovor na temu

sassabgd
SAŠA NENOV
Beograd
aspera
BEOGRAD

Član broj: 323389
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 19:44 - pre 121 meseci
Pozdrav svima.Imam Bugarski pasoš(eu pasoš) i interesuje me koja je procedura za odlazak u Norvešku?
Završio sam kurs za kuvara u Božidar Adžija univerzitetu(prekvalifikacija).Imam završeno srednju tehničku građevinsku školu u Beogradu.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 20:31 - pre 121 meseci
Citat:
blok63:
E sad ja posle toliko stran i ćaskanja sa vama upadam sa pitanjem....da li mogu da mi pošalju i Norveške ugovor o zaposlenju i da li sa njim mogu ranije da uđem u zemlju? Ili: sa njim idem u Ambasadu i koliko čekam-duže ili kraće nego regularnim predavanjem u policiju u Norvešku?
Pliz ne zamerite...znegde sam ispustila taj podatak a sad ću na pretraživač pa ako uspem super.

Ne zaboravite da pazite na dane i brojanje u Šengen zoni... u okviru 180 dana 90...ja za dlaku da se zeznem za 10 dana :( sledeći ulazak 5.septembra!


Pa cekaj, zar ne moze 6 meseci kad imas od Nokuta priznatu diplomu, tri meseca turisticki i onda se prijavis za jos 3?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 20:41 - pre 121 meseci
Citat:
sassabgd:
Pozdrav svima.Imam Bugarski pasoš(eu pasoš) i interesuje me koja je procedura za odlazak u Norvešku?
Završio sam kurs za kuvara u Božidar Adžija univerzitetu(prekvalifikacija).Imam završeno srednju tehničku građevinsku školu u Beogradu.Hvala unapred

sedneš u avion, doletiš u Nor i tražiš posao to je procedura za EU pasoš
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 20:44 - pre 121 meseci
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
E sad ja posle toliko stran i ćaskanja sa vama upadam sa pitanjem....da li mogu da mi pošalju i Norveške ugovor o zaposlenju i da li sa njim mogu ranije da uđem u zemlju? Ili: sa njim idem u Ambasadu i koliko čekam-duže ili kraće nego regularnim predavanjem u policiju u Norvešku?
Pliz ne zamerite...znegde sam ispustila taj podatak a sad ću na pretraživač pa ako uspem super.

Ne zaboravite da pazite na dane i brojanje u Šengen zoni... u okviru 180 dana 90...ja za dlaku da se zeznem za 10 dana sledeći ulazak 5.septembra!


Pa cekaj, zar ne moze 6 meseci kad imas od Nokuta priznatu diplomu, tri meseca turisticki i onda se prijavis za jos 3?

naš drug blok63 samo malo tripuje ;-) ona kreće od varijante N E M O Ž E pa ako može onda super
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
*.212.0.152.getinternet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 21:07 - pre 121 meseci
Otisla sam danas da potpisem ugovor i ispunila semu na udiju ,prvo slobodan termin tek sledeci petak,a ja sam u Norveskoj do ove nedelje(8.6),ne znam sad na koji nacin to mogu da resim pre nego odem.Da li je neko imao ovakvu situaciju?Ne znam sta da radim...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 22:45 - pre 121 meseci
Citat:
puztrchi: Otisla sam danas da potpisem ugovor i ispunila semu na udiju ,prvo slobodan termin tek sledeci petak,a ja sam u Norveskoj do ove nedelje(8.6),ne znam sad na koji nacin to mogu da resim pre nego odem.Da li je neko imao ovakvu situaciju?Ne znam sta da radim...


Ja mislim da je jedino resenje da pratis svakog dana(po par puta dnevno) termine i da vidis da li je neko otkazao i da ti zakazes umesto njega. Tako smo mi uradili i dosli do blizeg termina.
Srecno...
boban
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 22:50 - pre 121 meseci
Ae sada na brzaka jedno pitanje. Kako proveravate da li vam je odobrena oppholdstilatelse? Da li je moguce da postoji samo onaj jedan broj UDIa (na koji se ceka 3 sata i ostavis broj na koji te oni nikada ne pozovu) ili postoji jos neki nacin??? Osim email-om...
Tusen takk
boban
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 22:52 - pre 121 meseci
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
E sad ja posle toliko stran i ćaskanja sa vama upadam sa pitanjem....da li mogu da mi pošalju i Norveške ugovor o zaposlenju i da li sa njim mogu ranije da uđem u zemlju? Ili: sa njim idem u Ambasadu i koliko čekam-duže ili kraće nego regularnim predavanjem u policiju u Norvešku?
Pliz ne zamerite...znegde sam ispustila taj podatak a sad ću na pretraživač pa ako uspem super.

Ne zaboravite da pazite na dane i brojanje u Šengen zoni... u okviru 180 dana 90...ja za dlaku da se zeznem za 10 dana :( sledeći ulazak 5.septembra!


Pa cekaj, zar ne moze 6 meseci kad imas od Nokuta priznatu diplomu, tri meseca turisticki i onda se prijavis za jos 3?

Može Dragana,ali sam ja već izašla jer nisam htela da trošim pare na stan preko leta a škole i vrtići ne rade ...tako da to mogu da uradim sledeći put.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 22:53 - pre 121 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
E sad ja posle toliko stran i ćaskanja sa vama upadam sa pitanjem....da li mogu da mi pošalju i Norveške ugovor o zaposlenju i da li sa njim mogu ranije da uđem u zemlju? Ili: sa njim idem u Ambasadu i koliko čekam-duže ili kraće nego regularnim predavanjem u policiju u Norvešku?
Pliz ne zamerite...znegde sam ispustila taj podatak a sad ću na pretraživač pa ako uspem super.

Ne zaboravite da pazite na dane i brojanje u Šengen zoni... u okviru 180 dana 90...ja za dlaku da se zeznem za 10 dana :( sledeći ulazak 5.septembra!


Pa cekaj, zar ne moze 6 meseci kad imas od Nokuta priznatu diplomu, tri meseca turisticki i onda se prijavis za jos 3?

naš drug blok63 samo malo tripuje ;-) ona kreće od varijante N E M O Ž E pa ako može onda super :-)


Drug Boban...i ja da imam pasoš EU ala bi bila relax :D :-p (ovo je isplaženi smajli)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.06.2014. u 23:27 - pre 121 meseci
Da li mogu sa radnim ugovorom da uđem ranije u Norvešku? Joj ala je ovo zamršeno..........
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
*.212.0.152.getinternet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 06:55 - pre 121 meseci
Hvala boban 13 i Boban 987!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 07:26 - pre 121 meseci
Citat:
blok63:
Da li mogu sa radnim ugovorom da uđem ranije u Norvešku? Joj ala je ovo zamršeno..........


pa valjda ti je ostao koji dan od onih 90

bitno je da zakazes razgovor iz srbije u policiji i da odes dan ranije u norge, cim predas papire onda cekas na odluku nevezano koliko si potrosila dana u sengenu

cisto sumljam da si potrosila svih 90

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 09:38 - pre 121 meseci
Zoki imam još 10 dana.Misliš ako mi pošalju ugovor iz NOrveške da zakažem u policiji termin i uđem.Znam da kad predam u ploiciju papire onda mi se ne računa dok čekam odgovor sam ok. Nego samo taj ulazak i drnadanje sa danima...Mada sam sigurna da ću ovog puta da idem iz Budimpešte.


Mene buni ako zakažem termin i imam ugovor da li je to dovoljan razlog da uđem u Norvešku kad mi istekne taj period 90 dana. (Inače mojih 180/90 dana teče od ulaska u No 8.3. tako da mi je ostalo još 10,potrošila 78 :) )
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 09:46 - pre 121 meseci
Citat:
blok63: Zoki imam još 10 dana.Misliš ako mi pošalju ugovor iz NOrveške da zakažem u policiji termin i uđem.Znam da kad predam u ploiciju papire onda mi se ne računa dok čekam odgovor sam ok. Nego samo taj ulazak i drnadanje sa danima...Mada sam sigurna da ću ovog puta da idem iz Budimpešte.


Mene buni ako zakažem termin i imam ugovor da li je to dovoljan razlog da uđem u Norvešku kad mi istekne taj period 90 dana. (Inače mojih 180/90 dana teče od ulaska u No 8.3. tako da mi je ostalo još 10,potrošila 78 )


ne razumem te, ne mozes uci ako si potrosila 90 dana, onda ambasada, ako nisi potrosila i ostalo ti je 2-3-10 dana udji kao sav normalan svet i predaj papire i sacekaj positiv

posto ti je ostalo 10 dana dodji dan pre predaje papira na zakazan termin u policiju i predaj papire

inace ne razumem sto je lakse iz budimpeste kada je i ona u sengenu kao i norge, u svakom slucaju pre mislim da ce smarati na granici sa madjarima nego u oslu kada pokazes papir i rezervaciju za predaju papira udi-aju.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-214.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 10:44 - pre 121 meseci
Citat:
Boban 987:
Ae sada na brzaka jedno pitanje. Kako proveravate da li vam je odobrena oppholdstilatelse? Da li je moguce da postoji samo onaj jedan broj UDIa (na koji se ceka 3 sata i ostavis broj na koji te oni nikada ne pozovu) ili postoji jos neki nacin??? Osim email-om...
Tusen takk :)

_------------------

Mislim da mozes otici u lokalnu policiju i proveriti preko toga broja ili ih samo nazvati(policiju).Znam mnoge koji su dobili boravak preko UDi-a a nista im postom nije stiglo,otisli u lokalnu policiju i ovi im kazu pa vi ste dobili boravak i odmah im tamo udarili pecat.
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 16:27 - pre 121 meseci
Citat:
001: _------------------

Mislim da mozes otici u lokalnu policiju i proveriti preko toga broja ili ih samo nazvati(policiju).Znam mnoge koji su dobili boravak preko UDi-a a nista im postom nije stiglo,otisli u lokalnu policiju i ovi im kazu pa vi ste dobili boravak i odmah im tamo udarili pecat.


Danas sam bio do policije i do skattost-a i rekli mi da moram da zovem UDI jer je to jos uvek kod njih...
Hvala 001.
boban
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.06.2014. u 17:11 - pre 121 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
blok63: Zoki imam još 10 dana.Misliš ako mi pošalju ugovor iz NOrveške da zakažem u policiji termin i uđem.Znam da kad predam u ploiciju papire onda mi se ne računa dok čekam odgovor sam ok. Nego samo taj ulazak i drnadanje sa danima...Mada sam sigurna da ću ovog puta da idem iz Budimpešte.


Mene buni ako zakažem termin i imam ugovor da li je to dovoljan razlog da uđem u Norvešku kad mi istekne taj period 90 dana. (Inače mojih 180/90 dana teče od ulaska u No 8.3. tako da mi je ostalo još 10,potrošila 78 )


ne razumem te, ne mozes uci ako si potrosila 90 dana, onda ambasada, ako nisi potrosila i ostalo ti je 2-3-10 dana udji kao sav normalan svet i predaj papire i sacekaj positiv

posto ti je ostalo 10 dana dodji dan pre predaje papira na zakazan termin u policiju i predaj papire

inace ne razumem sto je lakse iz budimpeste kada je i ona u sengenu kao i norge, u svakom slucaju pre mislim da ce smarati na granici sa madjarima nego u oslu kada pokazes papir i rezervaciju za predaju papira udi-aju.

džaba se mučiš Zoki ja pokušavam od Marta da shvatim na kojoj frekvenciji ona radi ali mi teško uspeva.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7960994 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.