Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7867847 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nsperce
Novi Sad

Član broj: 287278
Poruke: 18
*.182.164.82.customer.cdi.no.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2014. u 17:05 - pre 121 meseci
Izvinjavam se sto sad ovako ali...
Potreban profesor norveskog jezika za casove preko skajpa (2 ili 3x nedeljno) koji moze da drzi casove u popodnevnim terminima. Info i kontakt na nsperce @ gmail.com.

Hvala.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2014. u 20:43 - pre 121 meseci
Citat:
jedy023:
Iskreno nemam nista protiv ljudi drugacijeg seksualnog orjentacije,ali ovo sa decom......
iskreno se bojim sta se moye desiti mojoj deci kada dodju tu i saznaju za ovaj festival...
evo link
http://www.nexus-svjetlost.com...-promociju-djecje-seksualnosti

Ja pratim medije ovde veliku većinu jer učim norveški...non stop.Ja ovo nisam videla ni čula nigde za ovo.Gde se održalo? niko živi ovo ne zna...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.215.102.34.getinternet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 19:02 - pre 121 meseci
u norveskom vrticu u decijim knjigama o porodici rame uz rame stoje podjednako slike svih porodica: 'ovo dete ima mamu i tatu, ovo dete ima samo mamu, ovo dete ima samo tatu, ovo dete ima dve mame, ovo ima dve tate, ovo dete ima samo baku i deku, ovo dete je usvojeno, itd.'... i sve je to objasnjeno kao porodica... komentar moje koleginice norvezanke- 'det er kjempeviktig at de får vite om det når de er små'... dosli sme u kultivisanu zemlju :)))

sto se tice 'decije' seksualnosti, mislim da se vise odnosi na teenagere u pocetku puberteta... ogromna je stopa samoubistva medju gay-lez tinejdzerima upravo zbog drusvene neprihvacenosti njihove sexualnosti i tome se mora stati na put... a kako drugacije nego staviti do znanja toj deci da nisu monstrumi, vec isti i jednaki kao i svi drugi ljudi... nisam za promociju nicije sexualnosti, to je licna stvar, ali bice je dokle god postoji diskriminacija i osudjivanje...

a drugo ova info je toliko nepouzdana, pobogu pa ovo nije norveski vec ako se dobro secam holandski, a snimak je jos iz 2006, hej pre 8 godina oni pisu sada... i decko ne peva o decjoj sexualnosti vec o dva oca koji su mu porodica... a kad se ukuca u guglu 'homofile barn festival' nema ama apsolutno niceg u pretrazi o tome https://www.google.rs/#q=homofile+barn+festival

nego nas srpski senzacionalizam, sam je amfilohije izjavio da je conchita wurts i gej populacija kriva za potope, gde li ce njemu dusa :D

[Ovu poruku je menjao stefanko23 dana 21.05.2014. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srbin92
Milan Nikolic

Član broj: 323228
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 19:46 - pre 121 meseci
Zdravo radni narode :)
Imam par pitanja i necu puno da davim jer se na ovu temu bas puno pisalo. Zavrsio sam srednju med opsti smer, trenutno studiram visoku medicinsku u Cu. Vec znam da su plate i uslovi za rad ekstra tamo. Radio sam u domu zdravlja sa srednjom god i po i znam kakva je situaija u zdravstvu i celoj Srbiji. Da li su i dalje potrebni zdravstveni radnici u Norveskoj? Znaci zanima me da li je diploma visoke medicinske skole priznata tamo i kako je bolje da odem kao student ( preko razmene studenata) ili kad zavrsim studije??? Ako znate nekog ili imate takvo iskustvo svaki savet ce mi dobro doci. Hvala unapred! :D
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-128-46.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 20:06 - pre 121 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
jedy023:
Iskreno nemam nista protiv ljudi drugacijeg seksualnog orjentacije,ali ovo sa decom......
iskreno se bojim sta se moye desiti mojoj deci kada dodju tu i saznaju za ovaj festival...
evo link
http://www.nexus-svjetlost.com...-promociju-djecje-seksualnosti

Ja pratim medije ovde veliku većinu jer učim norveški...non stop.Ja ovo nisam videla ni čula nigde za ovo.Gde se održalo? niko živi ovo ne zna...

Da budem iskren ovo mi je polao srugar,ja sampostavio link ne ulazeci u info gde i kada je snimljljeno kontam da je sada,ali ipak nije.




Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 20:38 - pre 121 meseci
Citat:
stefanko23:
u norveskom vrticu u decijim knjigama o porodici rame uz rame stoje podjednako slike svih porodica: 'ovo dete ima mamu i tatu, ovo dete ima samo mamu, ovo dete ima samo tatu, ovo dete ima dve mame, ovo ima dve tate, ovo dete ima samo baku i deku, ovo dete je usvojeno, itd.'... i sve je to objasnjeno kao porodica... komentar moje koleginice norvezanke- 'det er kjempeviktig at de får vite om det når de er små'... dosli sme u kultivisanu zemlju ))

sto se tice 'decije' seksualnosti, mislim da se vise odnosi na teenagere u pocetku puberteta... ogromna je stopa samoubistva medju gay-lez tinejdzerima upravo zbog drusvene neprihvacenosti njihove sexualnosti i tome se mora stati na put... a kako drugacije nego staviti do znanja toj deci da nisu monstrumi, vec isti i jednaki kao i svi drugi ljudi... nisam za promociju nicije sexualnosti, to je licna stvar, ali bice je dokle god postoji diskriminacija i osudjivanje...

a drugo ova info je toliko nepouzdana, pobogu pa ovo nije norveski vec ako se dobro secam holandski, a snimak je jos iz 2006, hej pre 8 godina oni pisu sada... i decko ne peva o decjoj sexualnosti vec o dva oca koji su mu porodica... a kad se ukuca u guglu 'homofile barn festival' nema ama apsolutno niceg u pretrazi o tome https://www.google.rs/#q=homofile+barn+festival

nego nas srpski senzacionalizam, sam je amfilohije izjavio da je conchita wurts i gej populacija kriva za potope, gde li ce njemu dusa

[Ovu poruku je menjao stefanko23 dana 21.05.2014. u 20:24 GMT+1]


savrseno si objasnio, i treba prihvatiti raznolikost kao nesto najnormalnije, sto i jeste. nemam nista protiv da moje dete postuje druge osobe bez obzira na veru, boju koze, poreklo, seksualnu orjentaciju,...

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.215.102.34.getinternet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 21:48 - pre 121 meseci
jedy zato ne trebamo gutati sve sto nam mediji serviraju i tako zlokobno upakuju samo da sire mrznju... svi smo ljudi, svi smo isti i to se sada vidi, poplava ide i na str8, i na gejeve i na rome, i decu i stare... svi smo isti pred Bogom i prirodom... i kada bi svi ljudi to vec konacno shvatili i krenuli da zive u miru i ljubavii...
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 23:25 - pre 121 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
jedy023:
Iskreno nemam nista protiv ljudi drugacijeg seksualnog orjentacije,ali ovo sa decom......
iskreno se bojim sta se moye desiti mojoj deci kada dodju tu i saznaju za ovaj festival...
evo link
http://www.nexus-svjetlost.com...-promociju-djecje-seksualnosti

Ja pratim medije ovde veliku većinu jer učim norveški...non stop.Ja ovo nisam videla ni čula nigde za ovo.Gde se održalo? niko živi ovo ne zna...




i ja sam kopao po internetu i jednostavno mislim da je ovo samo jos jedna u nizu sarenih laza da se skrene paznja sa teskih zivotnih problema u Srbiji.Opet kod nas ima previse homofobije , pa je i najavljivana gay parada i crkva se umesala itd,onda je neko mnogo pametan dosao na ideju da u sve to ukljuci i decu i eto ti odmah ludila u Srbiji.meni su licno je vise ljudi slalo ovu informaciju i link do doticnog sjata i nigde vise nisam nasao informacije o ovoj manifestaciji.pokusavajuci da provalim naziv pesme koju peva ovaj klinac uz pomoc google translatora sam pronasao da je u pitanju Holandski naziv za dva oca (mozda gresim) ali ovo malo sto znam Norvekog to se pise drugacije ispravite me ako gresim.Takodje je smesno sto su u ceo clanak ubacene samo 3-4 fotografije i ona pesma .Ma propaganda je cudo.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.215.102.34.getinternet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2014. u 23:34 - pre 121 meseci
ama ljudi, pise 'posle evrovizije festival za gay decu u norveskoj gde deca pevaju gay pesme' snimak je iz 2006. kako posle evrovizije kakva crna evrovizija, dete peva na holandskom... te novine treba zatvoriti... dosta vise o glupim homofobbima u srbiji nisu vredni ni pomena imamo precih stvari...

kao nastavnik engleskog drzim casove istog u oslu, cena casa se uplacuje direkt na racun crvenog krsta za pomoc srbiji... ako neko zeli casove engleskog ili zna nekog kome trebaju a zeli da pare idu u humanitarne svrhe nek mi se javi na pp :D
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2014. u 10:26 - pre 121 meseci
@stefanko

Koliko sam razumjela radis u vrticu, a nastavnik si engleskog jezika. Zanima me da li je jos uvijek moguce da kao nastavnik (prof) engleskog jezika dobijem posao u vrticu i na osnovu toga i vizu..



[Ovu poruku je menjao Darrija dana 22.05.2014. u 13:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tesseract
Siemens Galactic

Član broj: 318865
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2014. u 11:16 - pre 121 meseci
Stefanko, ne znam da li si primetio, ali si upravo i sam pokazao odredjenu dozu netolerancije. O homofobima pricas kao da su neki zli ljudi koje treba istrebiti isto kao sto i oni o homoseksualcima pricaju kao da su zlo koje treba istrebiti. Mislim da su ljudi (svi ljudi) prirodno netolerantni prema drugacijem i to je naravno lose. Zato cenim da svi mi treba da podjemo od cinjenice da smo ljudi kao i svi ostali i da kao i svi ostali ljudi i mi mozemo da gresimo, koliko god mislili da smo u pravu. Nazalost precesto sam sretao taj arogantan stav u fazonu "ja sve znam, ko se sa mnom ne slaze on je zao i treba ga #$%".

Homofobi nisu zli. Oni imaju neka svoja verovanja kao sto ti i ja imamo svoja. Ja takodje verujem da su njihova verovanja predrasude, ali umesto da ih agresivno napadas netolerancijom i nepostovanjem bolje je da im se obratis tolerancijom i s postovanjem, a na njihove predrasude da odgovaras argumentima i logikom umesto vredjanjem i pretnjama.

Poz
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2014. u 11:59 - pre 121 meseci
Na stranu to što se izraz homofob potpuno pogrešno koristi.
Niko se iz krugova ljudi koji iz nekog razloga ne vole homoseksualce, ustvari ne plaši homoseksualaca.

 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.215.102.34.getinternet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2014. u 22:12 - pre 121 meseci
darrija, ja imam pedagoski master sa norveskog univerziteta, na konto koga sam dobio posao... ne znam kako bi bilo samo sa nastavnickim...

tesseract, slazem se sa tobom, apsolutno postajem netolerantan na ljude koji sire mrznju u ovakvim trenucima koji pogadjaju nasu zemju kada bismo trebali biti slozniji nego ikada, umesto da smisljamo lazne clanke i sirimo ih dalje (ne mislim na clanove sa foruma vec na autora glupog teksta)... NIGDE nisam napisao da ih treba istrebiti niti sam bilo kome pretio... mozes shvatiti poentu mog celog posta a mozes se uhvatiti za deo 'glupi homofobi' i ispisati jos 5 filozofskih strana na temu... beklager, zadnja 4 dana posvecujem svoju energiju tome sto se desava svim nasim ljudima, i snage da razumem ljude koji pozivaju na mrznju... kad ovo prodje mozda cu i pokusati da ih razumem....
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2014. u 22:35 - pre 121 meseci
Ja sam se na Fejsbuku nanervirala neki "Pravi, Veliki Srbi" pisali kako su čuli da u Norveškoj vaspitačice teraju dečake da se igraju sa lutkama i kažnjavaju ih ako to ne učine.Majko Sveta...dokle ide neobrazovanje....
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 10:22 - pre 121 meseci
Ja sam se na Fejsbuku nanervirala neki "Pravi, Veliki Srbi" pisali kako su čuli da u Norveškoj vaspitačice teraju dečake da se igraju sa lutkama i kažnjavaju ih ako to ne učine.Majko Sveta...dokle ide neobrazovanje....




E blok druze moj sto gluplji i nepismeniji narod to bolje za lapanje para i otimanje svega zivog. Em nas kradu em ispadamo toliko glupi da nam je prosto lepo sto nam to rade.Ma mi smo cirkus,najbitnije je da patrijarh izjavi da je 10 gay-eva krivo za poplave i onda se sva paznja skrene na to ,a na mala vrata ode ko zna koliko para ili cega vec u neciji dzep. I kad neko lepo dokumentuje i objasni da je to manipulacija odmah je oznacen kao crna ovca i rusioc "sistema". Najbolje se neobazirati na gluposti.


pozdrav
 
Odgovor na temu

mladenft
Svrljig

Član broj: 317049
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 10:46 - pre 121 meseci
molim nekoga da mi kaze da li je potreban bergen test ili np3 za dobijanje autorizacije...hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 10:54 - pre 121 meseci
Citat:
mladenft: molim nekoga da mi kaze da li je potreban bergen test ili np3 za dobijanje autorizacije...hvala unapred

Bože sačuvaj.
Sve imaš taksativno pobrojano na www.sak.no
Ni manje ni više od toga.
Ende.

 
Odgovor na temu

mladenft
Svrljig

Član broj: 317049
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 11:22 - pre 121 meseci
Uuuuu pazi lika-ENDE...ako neces da odgovoris kao covek sta se javljas...isao sam na sak, ali znam da je ranije trebao bergen,sad ne stoji nista...pa sami mislio da se podrazumeva da imas polozen...znaci na moje pitanje odgovor moze da bude DA ili NE...ne moras ponovo da se mucis da mi odgovaras...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 12:06 - pre 121 meseci
Ma nema problema izvini. Trebao si da nam odmah napišeš kako se razgovara sa tobom, kako smo mogli to znati, jel da? A kvalitet informacija kojima raspolažeš pokazuje koliko su ljudi (iz nekog razloga) voljni da ti pomognu ili pak obavešteni. Bergen za autorizaciju helsefagarbeidera nikada nije bio potreban.
Kaže se hvala kad neko odvoji par minuta (dragocenog) vremena da pomogne Vašoj visosti, ali to su trebali da te roditelji nauče. Sada se ja odjavljujem, a Vašoj visosti neka nastavi da odgovara neko drugi.

 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
109.175.25.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2014. u 13:35 - pre 121 meseci
A bas sam se ponadala da sam nasla nekoga ko je u istoj situaciji :\ U svakom slucaju HVALA !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7867847 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.