Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7849748 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarthSoyke
Stefan Sovrlic
gradj. inzenjer
NSE
KM

Član broj: 321412
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2014. u 22:55 - pre 113 meseci
Je l' i tebi pisalo 300 poena u prvobitnoj verziji, Jedy023? Ili samo 180? Mislim na prvi put, kada ti nisu priznali master.
 
Odgovor na temu

Sminkernica
salon
Beograd

Član broj: 319220
Poruke: 14
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2014. u 00:50 - pre 113 meseci
Pozdrav svima,moje pitanje nije bas direkno vezano sa temom zivot i rad u Norveskoj,ali me zanima da li ovde neko pokusao da dobije posao preko Linkedina:Vidim da je ogromna mreza kako onih koji traze posao tako i samih poslodavaca.Da li neko imama sa ovom mrezom iskustva??? :-)))
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2014. u 10:33 - pre 113 meseci
Citat:
DarthSoyke:
Da bre, ali mi gore pise da imam generell godkjenning 300 studiepoeng... Ja koliko sam shvatio - ne racuna mi se po norveskoj akreditaciji da sam zavrsio master, ali da sam svejedno punopravni master gore. Ili gresim?


Ako sam ja dobro rastumačila njihov odgovor, njima treba dokaz da si ti završio master studije, a dokaz za to je jedinstveni mater rad napisan od strane tebe. Jer ti si npr. mogao da upišeš master ali ne i da ga završiš, tako da oni priznaju prirodno samo završene studije.

Tih 180+120 poena u tekstu - objašnjavaju kako boduju studije, ne mogu da zaključim da li pišu o tebi ili generalno. Mislim da su pisali kako uopšteno priznaju, i da priznaju akreditovane fakultete u Srbiji, a da Prištinski priznaju jer ga Srbija priznaje kao svoj i td... Dakle treba ima dokaz da si završio master. Verovatno su ti napisali koliko su ti do sada dali poene, a koliko ti fali do tih 300.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2014. u 10:40 - pre 113 meseci
Citat:
Sminkernica:
Pozdrav svima,moje pitanje nije bas direkno vezano sa temom zivot i rad u Norveskoj,ali me zanima da li ovde neko pokusao da dobije posao preko Linkedina:Vidim da je ogromna mreza kako onih koji traze posao tako i samih poslodavaca.Da li neko imama sa ovom mrezom iskustva??? :-)))

Mog brata su tako našli i zvali na interviju, za Srbiju. Traže prvo lokalce, ko im je najbliži, pa ako ne nađu, traže van (tako barem ide uglavno).
 
Odgovor na temu

djmeshko
Goce Stojanovski
Trazi posao
Stavanger

Član broj: 272749
Poruke: 6
5.32.177.*

Jabber: Goce -MKD/Stavanger
ICQ: 130
Sajt: facebook.com/stojanovski..


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2014. u 11:26 - pre 113 meseci
Citam vas godina ipo , i bas intersne informacie ima .

Pozdrav svima !

Srekni Praznici .........Goce -Makedonija !
Goce Stojanovski
 
Odgovor na temu

DarthSoyke
Stefan Sovrlic
gradj. inzenjer
NSE
KM

Član broj: 321412
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2014. u 18:29 - pre 113 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
DarthSoyke:
Da bre, ali mi gore pise da imam generell godkjenning 300 studiepoeng... Ja koliko sam shvatio - ne racuna mi se po norveskoj akreditaciji da sam zavrsio master, ali da sam svejedno punopravni master gore. Ili gresim?


Ako sam ja dobro rastumačila njihov odgovor, njima treba dokaz da si ti završio master studije, a dokaz za to je jedinstveni mater rad napisan od strane tebe. Jer ti si npr. mogao da upišeš master ali ne i da ga završiš, tako da oni priznaju prirodno samo završene studije.

Tih 180+120 poena u tekstu - objašnjavaju kako boduju studije, ne mogu da zaključim da li pišu o tebi ili generalno. Mislim da su pisali kako uopšteno priznaju, i da priznaju akreditovane fakultete u Srbiji, a da Prištinski priznaju jer ga Srbija priznaje kao svoj i td... Dakle treba ima dokaz da si završio master. Verovatno su ti napisali koliko su ti do sada dali poene, a koliko ti fali do tih 300.



Da, ali mi gore pise da mi je priznat master, ukupno imam 300 poena. Ne znam kakva je razlika izmedju tog norske akkreditert i generell godkjenninga. Mislim da je to samo za njihove skole, nemam pojma, pisao sam im, videcu sta ce da odgovore.
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2015. u 12:47 - pre 113 meseci
Ja cu ponovo ukratko: imas potrebnu satnicu za master, nedostaje ti sadrzaj (master rad)da bi dobio akreditovano master zvanje koje se slaze sa masterom u Norveskoj.

Ko sto nasi lekari imaju 360 poena ko i norveski lekari, pa im ipak ne priznaju studije odmah, jer je sadrzaj razlicit, nego priznaju tek kad odrade npr praksu.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2015. u 17:04 - pre 113 meseci
A kako neko i moze dobiti master zvanje ako nema master rad?Znaci negde mu pise na dodatku diplome master rad.

Kod moje zene na dodatku diplome pod tackom 4.3 skroz dole stoji

IIM 539 Diplomski-master rad u nastavku polozen ,ocena i koji nastavnik

pa ispod
Tema diplomskog-master rada(u nastavku koja je tema bila)

Taj dodatak diplome sa svim ocenama i polozenim master radom je predala na engleskom zajedno sa svim ostalim dokumentima i sve joj je priznato.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.134.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2015. u 23:23 - pre 113 meseci
Treba li nekome karta Oslo - Beograd za 14 januar?
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2015. u 17:38 - pre 113 meseci
Citat:
001:
A kako neko i moze dobiti master zvanje ako nema master rad?Znaci negde mu pise na dodatku diplome master rad.

Potpuno si u pravu, ne u nastavku, nego na samoj diplomi piše. Ali taj papir kao što vidiš ne znači bez sadržaja dipl. Građevinski se priznaje, koliko ja znam, ne bi trebao da ima problem.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2015. u 17:49 - pre 113 meseci
Citat:
djmeshko:
Citam vas godina ipo , i bas intersne informacie ima .

Pozdrav svima !

Srekni Praznici .........Goce -Makedonija !


Srekni i tebi i svim forumašima :-)

Cestitka
 
Odgovor na temu

Sminkernica
salon
Beograd

Član broj: 319220
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 11:13 - pre 113 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
Sminkernica:
Pozdrav svima,moje pitanje nije bas direkno vezano sa temom zivot i rad u Norveskoj,ali me zanima da li ovde neko pokusao da dobije posao preko Linkedina:Vidim da je ogromna mreza kako onih koji traze posao tako i samih poslodavaca.Da li neko imama sa ovom mrezom iskustva??? :-)))

Mog brata su tako našli i zvali na interviju, za Srbiju. Traže prvo lokalce, ko im je najbliži, pa ako ne nađu, traže van (tako barem ide uglavno).

 
Odgovor na temu

Sminkernica
salon
Beograd

Član broj: 319220
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 11:17 - pre 113 meseci
Gastarbajter,da ali mene zanima da li je neko preko ove mreze dobio posao iz srbije vani???:-))
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-108.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 12:06 - pre 113 meseci
Citat:
DarthSoyke:
Je l' i tebi pisalo 300 poena u prvobitnoj verziji, Jedy023? Ili samo 180? Mislim na prvi put, kada ti nisu priznali master.

Pisalo je 300 poena.
Medjutim kod m staroj diplomi lepo pise koliko sam imao prosek studiranja i kolju ocenu sam dobio na dioplomskom,ali nije pisala tema,pa ih je to bunilo.
Iako kao kod tebe se desilo 300 bodova,meni je u napomeni pisano da mi faks trajao 5 godina,ali sam ksanije to sve morao da dokumentujem.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.bb.online.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 13:55 - pre 113 meseci
Vrlo je tesko naci posao (samo) tako sto imas profil na LinkedIn.com ili profil na fejsbuku.
Ali oba mogu da ti pomognu da u procesu trazenja posla pokazes nesto o sebi jer ce u 99,9999% slucajeva da buduci poslodavac otvori google i ukuca tvoje ime i prodje kroz sve tvoje profile i proba da sazna sto je moguce vise informacija. I to je ocekivano i normalno.
Zato je savet da otvoris novi browser (recimo Chrome ali u incognito, bitno je da nisi ulogovan na google/facebook/linkedin) i ukucas svoje ime i prezime i vidis sta sve izlazi i kako mozes da izgledas nekom kome se predstavljas.
Mene su nekoliko puta kontaktirali regruitment agenti tako sto su nasli moj profil na linkedInu, a nekoliko njih su cak nasli i moj privatni mail i mobilni telefon (sto sam mislio da nije tek tako dostupno, ali su ljudi profesionalci pretpostavljam). I ispricali su mi finu istoriju o meni i mom iskustvu, iako nisam trazio posao. Ali nisam cuo od njih kasnije pa cenim da su nasli adekvatnijeg kandidata, verovatno na isti nacin
 
Odgovor na temu

DarthSoyke
Stefan Sovrlic
gradj. inzenjer
NSE
KM

Član broj: 321412
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 17:16 - pre 113 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
DarthSoyke:
Je l' i tebi pisalo 300 poena u prvobitnoj verziji, Jedy023? Ili samo 180? Mislim na prvi put, kada ti nisu priznali master.

Pisalo je 300 poena.
Medjutim kod m staroj diplomi lepo pise koliko sam imao prosek studiranja i kolju ocenu sam dobio na dioplomskom,ali nije pisala tema,pa ih je to bunilo.
Iako kao kod tebe se desilo 300 bodova,meni je u napomeni pisano da mi faks trajao 5 godina,ali sam ksanije to sve morao da dokumentujem.


Nista, zvacu ih sada u ponedeljak da vidim sta mi je ciniti dalje. Oh da, hvala. :D
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 17:34 - pre 113 meseci
Citat:
Sminkernica:
Gastarbajter,da ali mene zanima da li je neko preko ove mreze dobio posao iz srbije vani???:-))


Na linkedinu izlaze oglasi za posao, pa mozes da konkurises. Za Srbiju ne znam, ali jedna Rumunka je tako konkurisala i dobila posao u Norveskoj.
 
Odgovor na temu

Sminkernica
salon
Beograd

Član broj: 319220
Poruke: 14
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2015. u 20:10 - pre 113 meseci
 
Odgovor na temu

pantich
doma :D
svoja

Član broj: 326598
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2015. u 18:50 - pre 113 meseci
Dobro se plaća i traži na sjeveru Norveške (a ako ikad odete tamo bit će vam jasno i zašto :) ). Inače, super zemlja, uređena, čista suprotnost ovim našim balkanskim vukojebinama.

 
Odgovor na temu

Sreda88
dipl.pedagog

Član broj: 321903
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2015. u 23:50 - pre 113 meseci
Imam 3 pitanja u vezi popunjavanja obrasca za Nokut.
1) Sta da pisemo u polje "If YES please specify the scope of the thesis in weeks, months or credits" a diploma je stecena po starom programu i nigde nije navedena vrednost diplomsog rada.
2) Da li za "previus education" treba da pisemo i osnovnu skolu ili samo srednju? Da li polje "education" podrazumeva stepen skolovanja ili steceno zvanje?
3) I koji jezik da oznacimo na pitanje "In what language do you want the decision to be issued?" Norveski ili engleski.

Hvala vam unapred na odgovoru:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7849748 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.