Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30719 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?17.03.2008. u 10:26 - pre 196 meseci
trece, micky, ti nisi postavljac teme :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?17.03.2008. u 10:46 - pre 196 meseci
ehehhehe izvinjavam se citao sam na mobilnom pa nisam video :)
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-3.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?17.03.2008. u 16:05 - pre 196 meseci
Probajte ovaj www.antilaser.info taj je najbolji na trzistu, licno isprobao.
Inace koriscenje jammera se tretira kao ometanje sluzbenog lica u obavljanju sluzbene duznosti. Posedovanje je dozvoljeno, a koriscenje zabranjeno (i po sadasnjem i po novom zakonu).
U inostranstvu se sa tim ne bih zezao, ionako u vecini zemalja tolerisu do 150 km/h (sem u Svajcarskoj)

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 17.03.2008. u 21:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bg_78

Član broj: 177661
Poruke: 2
212.200.26.*



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 09:36 - pre 195 meseci
Obzirom da su se na trzistu pojavili Jammeri po skoro istoj ceni kao detektori, mislim da je to ubedljivo najbolje resenje za zastitu od laser radara koje nasa policija koristi. Cena je oko 140-150 e.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.132.*



+5251 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 10:55 - pre 195 meseci
Vidim da su neki prihvatili termin da spravu koju policija koristi da unesreci skrivene talente, zovu RADAROM, pa ma koji princip je u pitanju, mikrotalasni ili svetlosni.
Namece se odgovor da bi trebalo posedovati NEKOLIKO vrsta jammera, za sve tipove "radara", preciznije uredjaja za merenje brzine.

Poz.
 
Odgovor na temu

bg_78

Član broj: 177661
Poruke: 2
212.200.26.*



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 12:13 - pre 195 meseci
Nema potrebe koristiti vise vrsta jammer-a, jer se kod nas policija koristi LIDAR...sanse da se naleti na neki drugi (mikrotralasni) su zanemarljivo male.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 14:25 - pre 195 meseci
Lidar je laser koji funkcionise slicno radaru. Meri rastojanje i brzinu. Naravno zanimljiviji je deo oko merenja brzine.
Ometanje se vrsi na dva nacina, zaslepljenjem prijemnog senzora, kao najcesci, i koji javlja gresku na lidaru(pa sledi zaustavljanje, pregled, i malo veca kazna), i drugi, solidno slozeniji nacin, da se sinhrono ubaci impulsna smetnja.
S ozirom da se brzina moze meriti sa nekoliko impulsa, jamer bi morao da nakon prvog impulsa, prepozna nekoliko parametara, i odreaguje sa kratkim paketom signala.
Sto je malo tesko ocekivati od sprave ranga cene nekoliko stotina evra.
Postoje neki slucajevi, kada poneki jamer moze da napravi zeljeni rezultat i da se ne pojavi greska na mernom instrumentu.

Preporucljiviji su detektori, pa prosto kocenje i svodjenje brzine u normalu..sto je i ideja kontole saobracaja.

Sada se ovde, moze i igrati sa jamerima, ali kada krenu kazneni bodovi, bice veselo. Pomisljam da otvorim auto skolu :), pa da se obogatim..

Za Svajcarsku je gotovo neupotrebljivo, na nekom deonicama imaju razne tipove meraca brzine, sto zbog kontrole i organizacije saobracaja, a delom i zbog kaznica:).

Poz
 
Odgovor na temu

mag011
Beograd

Član broj: 39680
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 15:33 - pre 195 meseci
Anti-Laser se nije bas pokazao na testovima. Malo su ga izbusili :). Sto se tice razlicitih laserskih pistolja, za njih nijpotrebno imati razlicite uredjaje. Pored jammera je potrebno imati radar detektor, jer je rec o drugacijem principu rada. info: www.g-zona.hr. ima jako lepih tekstova kako sve te stvarcice rade. http://speed.g-zona.hr/
 
Odgovor na temu

mag011
Beograd

Član broj: 39680
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 15:40 - pre 195 meseci
Sto se tice pucanja sa ledja, problem nije ne resiv :). Postave se dodatne glave pozadi i to je to. Jos jedna od bitnijih stvari je kako se jammer ponasa kada sunce bije u njega. Kada je nisko moze da zbuni jammer i da ovaj ne prepozna laser, mada sam bio na testiranju Interceptora i odradio je posao, s tim sto je pored ometanja laserskog pistolja javljao da ga sunce ometa. Ali sto je najvaznije nije ga pistolj probio.
 
Odgovor na temu

mag011
Beograd

Član broj: 39680
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?04.04.2008. u 19:20 - pre 195 meseci
Sto se tice jammera, nije pojenta projuriti pored policije sa 1000 na sat. Stvar je u tome da vam da vremena da usporite. U trenutku kada pucaju na vas, u slucaju da nemate jammer, laser vam odmah izmeri brzinu. Sa jammerom, pistolj izbacuje kod koji znaci gresku pri merenju, sto ume ponekad da se desi i bez jammera, tada se u kolima oglasi upozorenje , a s obziom da on pucaju na odprilike 500, 600 metara, imate dovoljno vremena da usporite, iskljucite jammer i dozvolite da vam izmere brzinu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.209.*



+5251 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 01:16 - pre 195 meseci
500-600 metara su najcesce granicne daljine. To sto lidar ima domet oko kilometra po lepom i vedrom vremenu, to je sasvim druga stvar. Pri tom, ako je konfiguracija terena , polozaj sunca ili izvora svetla takav, najcesce merenje ce se dogoditi do oko 200m.

U praksi su mnogo manje daljine (bar ove gde nas deru).

Mnogio su naivne predpostavke da ce neki tamo priglupi, da polivaju laserskim zracima okolinu, pa ce na odredjenoj udaljenosti detektor odraditi posao.
Na 150-200m nema reakcije, za nekoliko milisekundise obavi merenje, ako neka automatika u jameru ne odreaguje kako treba.
Drugo, lidari nisu jednostavne igracke, imaju vise rezima rada, pa ako se nekom srecom potefi sa jamerom, eto mozda uspeha.

Previse je predpostavki, pojednostavljenih, da su obavezni impulsi u paketu (samo) 10kHz, da ce jamer poslati adekvatno zasicenje ili lazan impuls. Za takvu igrariju, potrebno jeprobiti digitalne filtereu meracu brzine, a to je nemoguce asihronom smetnjom.
Druga stvar je zasicenje prijemnika, ali uz prijavljivanje greske merenja. A to nece propustiti ni jedan "operator" na lidaru, da zaustavi i pregleda vozilo.

Uredjaj sa slicnom diodom, kao na lidaru, sa pripadajucom optikom i napajanjem, uz neku, da kazem pametnu obradu signala i regulaciju, ne moze da kosta manje od 1000$, ni u "kineskoj"varijanti. Komponente izlaze iz masovne potrosnje.
Koriscenje IR dioda, na 904nm, za ometanje iz kola, sa odredjenim formiranjem zraka prema onome ko koristi lidar, zahtevalo bi malo vise lokacija i opremanja prednjeg, ili zadnjeg dela vozila, da bi se pokrili napadni uglovi.

Izgleda da se previse spasa ocekuje od neke spravice, pa se spremno odbacuju realne komlikacije i problemi. I solidna nefunkcionalnost tako popularnih i medijski obradjenih potrosaca para..
Ili nekome treba da se auto okiti kao bozicna jelka, malo senzorima malo diodama, da bi mogao da uziva u carima zabranjene voznje.

Poz.
 
Odgovor na temu

mag011
Beograd

Član broj: 39680
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 04:35 - pre 195 meseci
Vidim da baratas sa tehnickim detaljima. Sjajno! Evo nekih sitnih detalja u vezi Interceptora. Po glavi 2 * 90 W, laserske diode, dakle u dve glave ima vise snage nego pistolj iz koga pucaju. 400Mhz procesor ( na testu je jamm-ovao 2 razlicita pistolja istovremeno). Svaki pistolj emituje u burst-ovima odredjene frekvencije, amplitude,... i svaki pistolj od interceptora dobije identicne burstove nazad, sto ga u sustini zbuni i zbog toga dobija gresku pri merenju. A pored toga ima i genericki alogaritam za ometanje nepoznatog pistolja. To tesko da ce da ti se desi, jer se baza uredjaja updejtuje cim se pojave novi pistolji. Uradjej radi sjajno. Ja sam licno odusevljen. A imas i testove na netu. Cena za dve glave je 350 €. Sto se tice udaljenosti sa koje se puca je od 600 do 50 m, i odradjuje posao bez problema (JTG = jamm to gun). Ja pucao:)!
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 09:00 - pre 195 meseci
Vidim da se dosta pisie o tome da jammer nije dobar da neke LIDARE u Srbiji ne moze da jammuje .Ukratko ,vozio sam sa tim od 350 eur sa dve glave ne znam ko je proizvodjac stvar radi odlicno na nasim putevima u Srbiji za okolne zemlje ne znam tamo nisam vozio.Uredjaj odlicno radi naravno sa SVIM LIDAR pistoljima koje
koristi nasa voljena policija.Inace stari dopler radari se koriste samo jos po nekim zabacenim selima gde murija nema para da kupi lasere ,za te mozete koristiti obican radar detektor ali oni i onako na sudu nemaju preveliki znacaj,ne moze da se dokaze ,nema vremena i slike,nema nicega samo necija brzina na radaru...Imam hiljadu primera iz iskustva ali ovo nije tema i mesto za to.
poz


Zaboravio sam da kazem da stvarno nije poenta da se proleti pored policije vec kad Vas gadjaju lepo lagano spustite brzinu i iskljucite jammer da bi dozvolil panduru da vam opet ocita brzinu.Cim ih prodjete opet ga ukljucite i to je to :)
Kod detektora je velika mana sto se meni desilo par puta.Morate gledati cesto u retrovizor i drzati rastojanje veliko izmedju vozila koja idu za vama jer pri naglom kocenju usled pistanja detektora moze neko da vas poljubi odpozadi :(
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.70.*



+6455 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 09:33 - pre 195 meseci

Vidim ja da niko od vas nema jammer na autu, pa možete svi redom da lupate bez problema, jer niko ne zna dal je ovaj drugi u pravu pa aj svi da lupamo...

Ne znam kako tehnički funkcioniše lidar, i ne znam na kom principu radi jammer. Znam da imam jammer već godinu-dve na autu, i da od tada nisam NIJEDNOM bio zaustavljen od strane policije, a snimali su me nebrojeno puta. Ne može se reći da policija nije upoznata sa jammerima, jer sam pre par meseci na jutarnjem programu RTS-a gledao nekog pandura kako priča o tome, i kako će svi kod kojih se otkrije jammer zaglaviti neke opasne kazne, jer se to tretira kao ometanje službenog lica u vršenju dužnosti, pa oduzimanje auta i vanredni tehnički .. bla bla bla... uglavnom od tada me upucaše nekih 10-20 puta, a od kako sam stavio jammer sigurno su me bar 50-60-70+ puta snimali, nekad sam išao brzo, nekad u ograničenju, ali sam uvek imao uključen jammer tako da nebitno koja je brzina, uvek bi trebalo da im izbaci 'grešku' i da me oni zaustave... A tu je trik - nisu me zaustavili nijednom... Ali svakako, ovde na forumu su svi veverice, pa misle da panduri imaju strategiju da ne zaustavljaju te, pa će ih onda odjednom... Da, važi... Revnosno te zaustave i na 10kmh prekoračenju ne bi li ti uzeli neke pare, a da te ne zaustave zbog prekršaja gde mogu kožu sa leđa da ti zgule... Nešto tu ne štima, ali biće da ne štima priča vajnih forumaša ovde... Čisto sumnjam da su panduri baš toliko glupi i pošteni...
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 10:21 - pre 195 meseci
Slazem se sa Venturom :)
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 10:38 - pre 195 meseci
Whistler 1793SE meni radi posao odlicno...
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 10:49 - pre 195 meseci
Citat:
smfilip: Whistler 1793SE meni radi posao odlicno...



to je detektor a ne jammer ...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 11:34 - pre 195 meseci
a tema je:
Citat:

Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?
 
Odgovor na temu

babasera
pancevo

Član broj: 163789
Poruke: 44
79.101.69.*



Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 11:58 - pre 195 meseci
Ventura jeste malo drastican ali je i u pravu.Nisu nista manje glupi i nista manje posteni ali pre svega NIJE IM STALO i to je cinjenica!Ukoliko i obrati paznju na "gresku", jednostavno ce pokusati merenje ponovo ili ako smatra "odokativnom" metodom da je prekoracenje malo, nece se potruditi da vas zaustavlja niti meri ponovo, navatce nekog drugog!Za to vreme imate dovoljno vremena da brzinu smanjite i stavite pojas :) I to vazi za 99,9% saobracajaca u nasoj zemlji! (cast "izuzecima") naravno.Da ne budem pogresno shvacen, ukoliko neko vozi 200km/h gde je ogranicenje 40km/h tu mu ne pomaze niko, ni Jocic da zove iz Rusije :) bice zaustavljen sa prijavom kod sudije sigurno!Uvek postoje nacini da se brzina "dokaze" ali i ospori ali o tome na drugoj temi.
Imao sam par puta prilike da rukujem sa Laser pro 2 i 3 pistoljima i verujte mi rukovanje nije uopste lako, znaci najmani drhtaj ruke i izbacice gresku, sto je posebno izrazeno na vecim daljinama, gde je snop lasera i siri, a samim tim je i potrebno vece vreme za ocitavanje brzine.Zato svi saobracajci mere "iz ramena" ili naslonjeni na vozilo.Jos jedna stvar, ukoliko je uredjaj na baterijama (nalaze se u crnom rukohvatu), a ne na napajanju iz kola, svaka oscilacija napona u baterijama ce izbaciti gresku, a te baterije nisu bas tako skoro kupljene!
Bilo kako bilo ja za sada sasvim dobro prolazim sa Whistlerom iako moja voznja nije uvek u okvirima ogranicenja.Zelim da napomenem da su ovo moja licna iskustva iz par slucajeva, gde sam sticajem okolnosti i posla imao kontakata sa patrolama.Imajte na umu da je njima to posao koji obavljaju svakodnevno, obave po nekoliko stoitna merenja u smeni i srecu raznorazne likove i frikove po putevima tako da su oguglali manje vise na sve, vi ste samo jedan od slucajeva, nece ih uopste potresti da vam zavale prijavu ili kaznu, kao sto im nece nista, ama bas nista, znaciti da vam progledaju kroz prste.Zato vozite u skladu sa ogranicenjima i pravilima, koliko god mozete i koliko god to glupo zvuci :)
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
*.com
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?05.04.2008. u 12:04 - pre 195 meseci
da tema su detektori...i svi manje ili vise ok rade .detekcija lidara im je 100 procentna ali zato na doplere lazu cim stignu ....pumpe..motorole....predajnike.ja imam cobru vec 4 god ne mogu reci da se nije pokazao dobro ,spasao me je puno puta ako ne prekoracenje onda bar dozvolu(da me snime ispod granice od 30kmh ili 50kmh na auto putu).jammer je jammer...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koji laser detektor kupiti kada ih ima gomila u ponudi ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30719 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.