Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless internet i notebook

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Wireless internet i notebook

[ Pregleda: 3242 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalla89

Član broj: 163348
Poruke: 4
77.46.214.*



Profil

icon Wireless internet i notebook27.11.2007. u 11:45 - pre 199 meseci
Imam jedan problem,naime hocu da sa laptop-om (Toshiba a210-16f koji ima vec ugradjenu u sebe wireless uredjaj Atheros AR5007EG wireless adapter)idem npr. do centra i da koristim wireless internet kojim imam kuci na svom deskopt racunaru.Posto sam uvideo da moj wireless uredjaj u notebook-u hvata signale skoro svih provajdera samo na centru tamo hocu i da ga koristim.Sta treba da uradim da bih to mogao i da koristim.Da li treba da samo upisem one Ip adrese i Gateway-ove ili nesto drugo?Da li to moze da uradi ta integrisana wireless antena u notebook-u,ili treba kupovina nekog AP-a ili neke kartice za PCMCIA?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
91.150.98.*



+37 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook27.11.2007. u 11:59 - pre 199 meseci
Mislim da je to malo teze, jedino ako tvoj provajder dozvoljava pristup svakom njihovom AP-u sa tvoje mac adrese. To mozes lako da proveris, nazoves svoj provajder i pitas ih da li ti sa tvojom mac adresom mozes da se konektujes na neki njihov AP u centru. U sustini sa tvojom opremom mozes da se kacis na AP, naravno ako hvatas njegov signal. NPR u Apatinu moj w802 provajder dozvoljava da se kacim na bilo koji njihov AP u gradu, tj na AP koji mi je vidljiv, dok neku drugi provajderi to ne dozvoljavaju, jedino ako trazis pristup na neki AP sa tvojom mac adresom.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook28.11.2007. u 08:23 - pre 199 meseci
Te ugradjene wifi opcije u laptopu nisu namjenjene za takve stvari. to sto ti "vidis" ap ne znaci da i AP vidi tebe. Previse slab signal od laptopa dolazi do AP i samim tim je vrlo tesko uspostaviti konekciju. Ipak to je namjenjeno za WLAN u okviru kancelarije... kao i cijeli standard 802.11b/g. A da nabavis kakvu pcmcia kartu ili usb stick nije losa ideja ali moras da trazis opciju za vanjsku antenu ili da ti neko napravi pigtail na tom uredjaju. Komplikovano zvuci ali i nije nesto posebno tesko.

A autorizacija korisnika je druga prica i u ovom slucaju manje bitna.

 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook28.11.2007. u 21:17 - pre 199 meseci
Ne bih se baš složio da je signal sa laptopa suviše slab. Ja sam se iz naselja Braće Jerković (sa zatvorenim prozorima, uz ometanje optičke linije vešom na terasi itd :)) bez problema kačio na SBB-ov AP na Banjici (razdaljina u optičkoj liniji oko 1,5 km) svojim Fujitsu Siemens V3205, sa jačinom signala oko 35% (merač je bio u žutoj zoni, sa dve crtice od četiri). Ne kažem da je savršeno kao sa dobro usmerenom antenom i AP-om, ali može da radi. Tako da... Savet je - probaj i vidi, neki provajderi dozvoljavaju "roaming" mod, a neki ne.
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook29.11.2007. u 16:42 - pre 199 meseci
E pa sad na 1.5 km udaljenosti sa laptopom... mozda pri idealnim uslovima. A kad je magla, kisa i slicno?
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook30.11.2007. u 07:41 - pre 199 meseci
Možeš da veruješ ili ne - kažem kako jeste. Nisam primetio da vremenske prilike imaju uticaja niti da uslovi moraju da budu idealni. Laptop je bio u trpezariji, sa optičkom linijom preko zastakljene terase. Jedino što su vrata terase morala da budu otvorena, pošto bi tri reda stakla, složićemo se, ipak bila previše za slabašan predajnik na laptopu. :)

Brzina jeste bila oko 60% od teorijske (pod normalnim uslovima, sa spoljašnjom antenom, procenat je oko 90%), ali je čak i Skype radio dobro i bez seckanja. Recimo da sam od 1 Mbit/s mogao da izvučem 650 kbit/s uz podnošljiv ping oko 20 ms; više nego dovoljno.

Da... Čak i čovek iz SBB-a, kad je pre instalacije dolazio da proveri jačinu signala, mogao je da se uloguje sa svog laptopa - doduše iz druge sobe, sa boljom pozicijom, ali svejedno je radilo.

Da ne pričam da je sa parkinga ispred zgrade bilo mnogo, mnogo bolje.

Dosta sam eksperimentisao (radio-amatersko iskustvo od 25 godina) i bio prijatno iznenađen kvalitetom veze.

Znači, predajnici na laptopu, generalno, mogu da izađu na kraj sa prijemnikom na drugoj strani - mada verujem da i osetljivost prijemnika nije bez značaja.
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Wireless internet i notebook30.11.2007. u 08:30 - pre 199 meseci
blago tebi onda... meni to nije uspjelo ni na manjim udaljenostima.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Wireless internet i notebook

[ Pregleda: 3242 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.