Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804521 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.02.2011. u 20:40 - pre 159 meseci
@kuruz Hvala na cestitkama!
Cestitam i ja tebi JUBILEJ!
Naravno da sam tu,nego neka malo pisu najnoviji nepusaci-
ja sam vec dosadio!
A da:NE PUSIM!
Pozdrav svima i borba mora biti VECNA!!!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.02.2011. u 06:54 - pre 159 meseci
Dobro jutro!!!!
Pa sta je ovo,ceo vikend se niko nije javljao auuuuu.
Ja sam ulazila ali nije niko pisao pa onda sta cu....

Meni danas 18-ti dan:).
Gde je Lila Mia sta je sa njom?Ima li iko jos osim nas dve da je u fazi ostavljanja cigara?
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.02.2011. u 11:11 - pre 159 meseci
Citat:
VLATKA1: Dobro jutro!!!!
Pa sta je ovo,ceo vikend se niko nije javljao auuuuu.
Ja sam ulazila ali nije niko pisao pa onda sta cu....

Meni danas 18-ti dan.
Gde je Lila Mia sta je sa njom?Ima li iko jos osim nas dve da je u fazi ostavljanja cigara?


Ja sam se javio juce!
Hahahahaha!Niko?
Nico?Steven Seagal!
 
Odgovor na temu

Lila Mia
Beograd

Član broj: 279214
Poruke: -1
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.02.2011. u 18:57 - pre 159 meseci
Citat:
VLATKA1: Dobro jutro!!!!
Pa sta je ovo,ceo vikend se niko nije javljao auuuuu.
Ja sam ulazila ali nije niko pisao pa onda sta cu....

Meni danas 18-ti dan:).
Gde je Lila Mia sta je sa njom?Ima li iko jos osim nas dve da je u fazi ostavljanja cigara?


Tu je :) ... ona je vikendom Missing In Action :)

Inače sve je OK, za sada ... ovih dana ništa strašno što se tiče kriza, čak je i apetit opao ... valjda zbog ovih galona čaja :P

vlatka, ti? Ide li to
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.02.2011. u 06:57 - pre 159 meseci
Dobro jutro!
Meni danas 20-ti dan:)).Jedem kao luda,ne pusim ali se zato gojim kao svinja strasnooo.
Dodje mi da zapalim,i mislim se ma samo jednu,ali ako popusim tu jednu veliki je rizik tako da se nedam.

Gde ste vi sta je od vas?
 
Odgovor na temu

Lila Mia
Beograd

Član broj: 279214
Poruke: -1
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.02.2011. u 13:48 - pre 159 meseci
Tu smo, bar ja :)

Ja sa krizama gotovo da nemam više problem ... bar sa onim fizičkim na koje sam se i žalila i sa kojima sam jedino i mala problem ... ove psihičke, tipa nedostaje mi .. šta ću sa rukama i tako to ... sa tim nemam problem uopšte ... sa rukama znam šata ću :D

Takođe nisam više gladna toliko, mogu kazati da mi je apetit kao i ranije (još uvek pijem puno tečnosti)
 
Odgovor na temu

kiki88

Član broj: 279870
*.pn.at.cox.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.02.2011. u 16:32 - pre 159 meseci
Pozz :) Ja sam pusac od svoje 15 godine a sad mi je 31,...Dva puta sam prestajala da pusim, jednom na 7 meseci i drugi put na mesec dana. Oba puta sam propusila zbog te jedne cigarete. Uopste mi nije bilo tesko da ostavim cigarete, niti sam imala krize, nego iz zezanja ajde samo jednu,...i zeznula sam se. Evo treci put pokusavam da ostavim, danas mi je treci dan,..jao ja cu da odlepim. Sama sebi se cudim, da li je moguce da imam toliku krizu. Imam i psihicku i fizicku..Glava me boli, nervozna sam,ma ocajno se osecam,..ako ovo prezivim sve su preziveti...ovo je muka prava...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.02.2011. u 19:10 - pre 159 meseci
Za pocetak procitaj ovde mnogo pominjanu knjigu .. i celu ovu temu od pocetka
Knjigu su ponudili neki clanovi ovog foruma pa se obrati njima (pogledaj na stranici 30 i 31)
Ovde imas nasu podrsku.. pozdrav!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.02.2011. u 08:03 - pre 159 meseci
Ja sam toliko nervozna,mislim da dana nema da se ne posvadjam sa muzem......toliko sam nervozna da ne mogu da se kontrolisem samo se derem,samo trazim razlog da se svadjam strasno stvarno....
Pomislila sam jutros kad smo se posvadjali i posle cuteci vozili se do posla,bolje i da propusim nego ovako da unistavam zivot drugima,mislim stvarno preterujem ne znam sta bih drugo rekla.
Razocarala sam se u samu sebe sto ne mogu da se kontrolisem....ok ostavila cigare pa sta sad,zadnjih mesec dana nisam normalna u kuci je haos svaki dan jer sam ja neuracunljiva ocigledno.....ne mogu da verujem da sam toliko slaba da toliko ta kriza utice na mene nesvesno.
 
Odgovor na temu

kiki88

Član broj: 279870
*.pn.at.cox.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.02.2011. u 17:06 - pre 159 meseci
Evo mene 4 dan,..4 dana muke bez granica:) Dobra i losa strana kod mene su,...Prvo ja sam bila strastveni pusac koji se krije, znaci pusila sam uzas,..napr. radim od 8-15h ja za to vreme se otrujem cigaretama, jer ne pusim ispred roditelja i tako ne pusim celo posle podne, ali cim stignem na posao, palim kao da pusim na normu,..e onda sam se udala i moj muz nije znao da pusim, tako da sam se krila,..odem da bacim djubre i popusim 3 cigarete na brzaka i tako svaki dan godinama. Desavalo se da dva dana ne zapalim kad otputujemo negde,..i nisam krizirala,..pomislim ja ih da mi je da zapalim,..ali sam znala da cu vec sutra dan ostati sama i pusiti...a sad ne pusim 4 dana i ovo je strasno, sad vidim da je stvarno vreme da ostavim cigarete, jer ja se ponasam ko narkoman. Bila sam u prodavnici i pocela da se tresem na kasi jer sam razmisljala da li da kupim cigarete ili ne...Jao koja je to borba sa samim sobom. Jedva sam izasla iz prodavnice. Drugo nervozna sam, a nemam kome ni da kazem sto sam nervozna, muzu ne smem,..on je primetio da nesto nije u redu sa mojim ponasanjem, a ja kazem pusti me imam glavobolju jaku,pa sam nervozna, a on mi gura kafetin da popijem da me prodje,...Uzas, stvarno uzas...Ali guram dalje dokle cu ne znam,...ali moram nekako da prestanem. Zivim u Americi i ovde paklicu placam 10 dolara sto je stvarno mnogo, bolje tih 300 dolara sto popusim mesecno da kupim sebi nesto nego da trpam ta g.... u usta. Ali fale mi, dosadno mi je bez njih....
 
Odgovor na temu

kiki88

Član broj: 279870
*.pn.at.cox.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.02.2011. u 17:07 - pre 159 meseci
Evo mene 4 dan,..4 dana muke bez granica:) Dobra i losa strana kod mene su,...Prvo ja sam bila strastveni pusac koji se krije, znaci pusila sam uzas,..napr. radim od 8-15h ja za to vreme se otrujem cigaretama, jer ne pusim ispred roditelja i tako ne pusim celo posle podne, ali cim stignem na posao, palim kao da pusim na normu,..e onda sam se udala i moj muz nije znao da pusim, tako da sam se krila,..odem da bacim djubre i popusim 3 cigarete na brzaka i tako svaki dan godinama. Desavalo se da dva dana ne zapalim kad otputujemo negde,..i nisam krizirala,..pomislim ja ih da mi je da zapalim,..ali sam znala da cu vec sutra dan ostati sama i pusiti...a sad ne pusim 4 dana i ovo je strasno, sad vidim da je stvarno vreme da ostavim cigarete, jer ja se ponasam ko narkoman. Bila sam u prodavnici i pocela da se tresem na kasi jer sam razmisljala da li da kupim cigarete ili ne...Jao koja je to borba sa samim sobom. Jedva sam izasla iz prodavnice. Drugo nervozna sam, a nemam kome ni da kazem sto sam nervozna, muzu ne smem,..on je primetio da nesto nije u redu sa mojim ponasanjem, a ja kazem pusti me imam glavobolju jaku,pa sam nervozna, a on mi gura kafetin da popijem da me prodje,...Uzas, stvarno uzas...Ali guram dalje dokle cu ne znam,...ali moram nekako da prestanem. Zivim u Americi i ovde paklicu placam 10 dolara sto je stvarno mnogo, bolje tih 300 dolara sto popusim mesecno da kupim sebi nesto nego da trpam ta g.... u usta. Ali fale mi, dosadno mi je bez njih....
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.02.2011. u 09:32 - pre 159 meseci
@kiki88
Danas ti je valjda prosla najveca kriza?
Ja ne pusim od 11.01.2011. i ne mogu da ti opisem kako se odlicno osecam!
Pozdrav i izdrzi do kraja!
 
Odgovor na temu

Lila Mia
Beograd

Član broj: 279214
Poruke: -1
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.02.2011. u 15:53 - pre 159 meseci
Ja sam uvek bila kontra sveta, pa sam izgleda i u ovom ... dok su svi prve dane prezivljavali opusteno, ja sam htela nekog da ubijem, misleci da nikad nece proci ...

Ne mogu da kazem da su prosle, ali pojavljuju se u 2/3 navrata na po pet minuta, izmedju toga, kao da nikad pushila ni nisam ... Nevoze nemam, dodushe, ja sam inache poprilichno pozitivna i vesela osoba ... (hipik u dushi)

Svi se ugoje, ja sam juche stala na vagu i shvatila da sam poprilicho smršala O_O

VLATKA1 ...Znaš kako si ti meni govorila.... nije strašno, proci ce uskoro, MORA .... evo, dacu ti moj broj, ti kad ocesh da na nekoga vičes, nazovi mene ... ja cu te bar razumeti :))))

Kiki ... potpuno te razumem, vrati se samo malo u nazad, na moj prvi post ... u tvom stadijumu i danima sam bila ... grozno je teško, nije tačno da nije, ja sam rekla sebi da više nikad propušiti necu jer ne mogu kroz ovo jos jednom da prolazim ... ako sad propušim, nikad ih necu ostaviti, jer ne zelim kroz sve te dane jos jednom da prolazim ....ALI SE MOŽE .... Nekog posebnog leka nema, deluje mi da je sve individualno ... ja sam na chajevima, i dan danas, kad god je "problem" .. lišavala se ničeg nisam, kafa, alkohol, društvo, prostorije .... jos samo fali da pored nikotina patim i za nečim drugo ... NAJN .... najgora kriza me je tukla u drugoj nedelji


i ovaj forum .... i on nekako pomaže ... Jednom prilikom sam se borila sa onom "ajde samo jednu" i jedna od misli posle toga je bila "NEEEE, kako ćeš onim ljudima da kažeš da nisi uspela" :)))
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.02.2011. u 09:20 - pre 159 meseci
Evo i ja da se javim....retko se javljam jer vidim da se i svi ostali slabo javljaju,jedna post u tri dana u temi:(((
Meni je danas 26-ti dan:),jos malo pa ce prvi jubilarni mesec:).
Kako se vi drzite,ima li jos novih nepusaca?
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.02.2011. u 17:33 - pre 159 meseci
Evo konacno ugrabih malo vremena da Vam se javim.
Proslo je vec vise od mesec dana i situacija je sledeca.
1.Nisam zapalio ni jednu cigaretu
2.Nervoze nema
3.Osecam se isto kao i kad sam pusio
4.Ukuse isto osecam
5.Ugojio sam se par kilograma(tu ja cika Alan slagao).
Moram Vam svima priznati da sam jako iznenadjen kako sam lako i bez ikakvih kriza batalio duvan.
Čak i moja supruga ne moze da veruje da sam to tako lako uradio.
Ako sam ja to tako lako uradio moze i svako od Vas.Nemojte samo razmisljati o cigareti.
Sad mi je jako interesantno da gledam druge pusace i ne mogu da verujem kakav sam i ja bio(a bio sam i gori od njih).
Pozdrav svima i samo napred za one koji su sad ostavili cigarete. Imate podrsku od sviju nas koji smo odskora nepusaci.
Pozdrav jo jednom
 
Odgovor na temu

kiki88

Član broj: 279870
*.pn.at.cox.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.02.2011. u 19:39 - pre 159 meseci
Pozdrav svima :) Evo izdrzavam, nemam krizu vise ali i dalje mislim na cigarete,..Pre 2 dana sam setala sa drugaricom i otisle na kafu,..kafic na plazi (a ja zivim na moru) sija sunce, talasi,..a moja drugarica pusi li pusi,..ne gasi. A ja,...kako mi je doslo da zapalim jednu( uhhh ali nisam ,...i tako guram dalje nisam jos poklekla...Pozdrav svima:) Mada apetit mi se smanjio, ne pije mi se kafa, ne piju mi se sokovi,..bas cudno:)
 
Odgovor na temu

kiki88

Član broj: 279870
*.pn.at.cox.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.02.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
Pozdrav svima :) Evo izdrzavam, nemam krizu vise ali i dalje mislim na cigarete,..Pre 2 dana sam setala sa drugaricom i otisle na kafu,..kafic na plazi (a ja zivim na moru) sija sunce, talasi,..a moja drugarica pusi li pusi,..ne gasi. A ja,...kako mi je doslo da zapalim jednu( uhhh ali nisam ,...i tako guram dalje nisam jos poklekla...Pozdrav svima:) Mada apetit mi se smanjio, ne pije mi se kafa, ne piju mi se sokovi,..bas cudno:)
 
Odgovor na temu

plavi9

Član broj: 202841
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.02.2011. u 01:12 - pre 159 meseci
Da li je neko probao da ostavi pusenje sa ELEKTRONSKIM CIGARETAMA?
Citao sam po internetu da pomazu a navodno ne skode.

[Ovu poruku je menjao plavi9 dana 25.02.2011. u 02:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.02.2011. u 16:01 - pre 159 meseci
evo knjige..
http://www.scribd.com/doc/4836...cin-da-ostavite-pusenje-KNJIGA
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.03.2011. u 15:54 - pre 158 meseci
Vec 45 dana sam bez duvanskog dima u organizmu (bar ne mojom krivicom :)). Prva 3-5 dana su kriticna ali svakim danom sve manje i manje. Posle 45 dana mogu da kazem da mozda 1-2 puta nedeljno dodje volja da se upali cigareta i to iskljucivo u onim trenutcima u kojima sam ranije uvek palio cigaretu (prva ujutro, posle rucka, kad cujem skljoc upaljaca :)..) ali daleko da je zelja toliko jaka da uzmem cigaretu i zapalim opet. Radim isto sto i pre ostavljanja cigareta, pijem 3-4 kafe dnevno, pivo ... Samo da naglasim ljudima koji se dvoume da li da ostave ili su pak u prvim danima bez cigareta da cete posle par dana ostetiti kako zelja nestaje iako Vam to sad izgleda nemoguce. Nisam verovao ni ja. E da nisam Vam objasnio kako sam ostavio pusenje.

Devojka(pusac) je insistirala da jedno vece pogledamo Alanov film o odvikavanju od pusenja. Ja sam cisto sa edukativne strane hteo da pogledam taj film. Dok smo gledali film spiskali smo pola pakle cigareta. Kako se je film zavrsio (posto nisam hteo da ostavljam cigarete) krenuo sam na trafici da kupim drugu paklu za pred spavanje i za ujutru. Moja devojka se je posvadjala sa mnom zasto sada da kupujem cigarete i da se mi zvanicno od sada skidamo. Poludeo sam. Te veceri nisam ni spavao. Srce lupa li lupa. Ujutro kad sam otisao na posao, rekao sam sebi da pruzim sansu bar na jedan dan a i zbog devojke da se potrudim. Ali avaj. Ne mogu da se skoncetrisem na posao. Stalno mislim na tu cigaretu i oko podneva popustim i odem do trafike da kupim paklu. Taman dolazim na red kad meni u novcaniku samo 40 din. Ijaoo. Rekao sam prodavacici samo da skoknem do bankomata i vracam se. Dok sam isao do bankomata (uzeo sam kintu) i vracao se zelja me je polako popustila. Kazem sebi stegni zube i pravac office. Oko 15h zovem devojku koja mi kaze da je od jutros ispusila 7-8 cigareta. AAAAAA. Pita ona mene i ne veruje mi da nisam ispusio ni jednu cigaretu to jutro. I tako je krenula bitka mene protiv sebe naredna tri dana. Kako su sati bez dima prolazili tako je zelja i za nim iz sata u sat bila manja. Malo po malo ja evo 45 dana kako ne pusim. Ostaje mi samo jos devojku da ubedim da ostavi taj porok jer ja kao primer mogu da joj posluzim a nadam se i Vama. Stisnite zube protiv ovog neprijatelja i uzivajte u ponovnom rodjenju i osecaju pobede.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804521 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.