Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808349 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.01.2012. u 21:12 - pre 149 meseci
Vlatka što se tiče kilaže ,mislim tvoje,a da probaš sa hrono ishranom,meni preporučila Ustvajedna,pročitaj malo na netu meni kile idu lagano dolje,a jedem ,mislim takav je režim prehrane da stvarno nisi gladna probaj
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.01.2012. u 15:14 - pre 149 meseci
Ajde da se i ja malo pohvalim.
Ljudi,prošla je 1 GODINA otkako nisam zapalio nijednu cigaretu.
Jedino sam dobio 10tak kilograma.
Pokušajte i vi.Nije tesko,treba samo rešiti u glavi da vi to hoćete i onda je sve lako.
Probajte,želim Vam uspeh.
Ujedno čestitam i svima onima,koji su ostavili cigarete prosle nove godine, godišnjicu NE PUŠENJA
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.01.2012. u 23:00 - pre 149 meseci
Citat:
boban74: Ajde da se i ja malo pohvalim.
Ljudi,prošla je 1 GODINA otkako nisam zapalio nijednu cigaretu.

Čestitam!
Prvih dana od mog prestanka, mislila sam da nikad neću dočekati prvi mesec, pa onda 5-6 meseci , pa godinu. Kad ono- prođoše 2/3godine :) Uticala sam i na još jednu drugaricu da ostavi duvan, ali na način da je nikako ne nagovaram. To mi čak nije bila ni namera jer svaki pušač je svestsn svih loših posledica pušenja, samo je potreban povod da prestane.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
94.228.230.*



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2012. u 20:43 - pre 149 meseci
Petog februara bice i meni godisnjica kako sam ostavio pusenje. Samo da napomenem da svi vi koji ste ovde, bez obzira da li ste aktivni u pisanju ili samo citate, ste vec na pola puta da ostavite pusenje i uspecete u to ne sumnjam. Kao sto neko rece ne treba forsirati ljudi vec pustiti da oni presecu i onda sigurno ostavljaju pusenje. Jednu cigaretu dnevno da pusite vi ste pusac tako da NITI JEDNU. Meni devojka, koja zavrsava Stomatoloski fakultet, prakticno ostavlja cigarete svaki put kad ode kuci (ne sme da pusi ispred roditelja :) ali kad se vrati posle 10 dana nepusenja ona odmah ode na trafiku i kupi paklu. Zasto? Zato sto ona nije resila da osatvi cigarete, misli da ne moze bez njih a milion puta ih je do sada ostavljala. Tri dana su dovoljna da vas nikotin napusti posle je sve u glavi. Ostavice ih, navodno zbog buducih njenih pacijenata, ali vec je u nasem drustvu nepusaca vec polako izolovana pa kad joj dodje iz dup... u glavu ostavice i ona :). Sto pre to bolje. Ajde da ste mi zivi i zdravi u ovoj godini i da sto vise ljudi batale ovo zlo. Uzdravlje.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.01.2012. u 17:32 - pre 149 meseci
Cestitam!

Ja cu se uskoro pohvaliti sa 4 godine od prestanka!

Inace, moj drugar koji je poceo sa odvikavanjem nedelju dana posle mene, sada za docek Nove godine, zapalio je dve cigarete posle skoro 4 godine! Kaze, nisu mu prijale i da od tada vise nije zapalio ni jednu. Ne znam sta da kazem, mada mislim da ce vrlo brzo naci sledeci povod, neku novu proslavu, kako bi opet zapalio misleci da u potpunosti kontrolise situaciju, jer mu kao ne prija!
Sto se mene tice, ne zelim nikakve probe! Nikakvi povodi ne mogu biti razlog da bi ponovo zapalio..
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti19.01.2012. u 06:34 - pre 149 meseci
@milan63 i smurflander
Čestitam Vam na godišnjici i neka ostanete i dalje ne pušači.
S tobom @milan63 se u potpunosti slažem.Poenta cele priče je ne zapaliti ni jednu.
Ajd u zdravlje i sve najbolje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ljikin

Član broj: 297694
95.180.87.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.01.2012. u 10:02 - pre 149 meseci
Pozdrav svima vama karakternim ljudima.
Nova sam na forumu i imam nenormalno veliki problem.
Kanim se da prestanem da pušim, evo već 2 godine. I jedino što sam uspela je da sa 15-ak cigareta smanjim na 5-6 i to onih light. Inače pušim već nekih 23 godine. Ali nikako da prekinem potpuno. Našla sam i čuvenu knjigu Alana Kara i uzeh da je čitam, ali sam stigla tek došla do pola. Kako vi, ljudi, uspeste da rešite da prestanete sa pušenjem? Ja nikako sebi da kažem NEMA VIŠE.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.01.2012. u 11:46 - pre 149 meseci
Smanjenje na 5-6 je losa taktika.. skoro bez ikakve sanse za uspeh!
 
Odgovor na temu

ljikin

Član broj: 297694
95.180.87.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.01.2012. u 12:37 - pre 149 meseci
Izgleda da jeste. Pročitala sam sve postove ovog foruma, a i mnogih drugih sa sličnim saržajem. Nekako sam se obradovala kada sam u jednom od prvih postova videla da je neko od članova foruma prvo drastično smanjio, a onda prestao. Pomislih, tako ću i ja. Desi mi se da ponekad popušim 1-2 u toku dana ako imam mnogo obaveza, jednostavno ne stignem više. Prosto se nadam da će me neko pogurati da preskočim i tih nekoliko u toku dana.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
94.228.230.*



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.01.2012. u 21:33 - pre 149 meseci
@ljikin

Nema nista od toga da se cigarete smanjuju. Ako mozete da ih smanjite znaci da mozete i da ih ostavite. Ajde bolje uradite ovako. Ostavite kompletno cigarete na jedan dan pa slobodno zapalite sledeceg dana. Cisto da Vam bude lakse da znate da cete os sutra opet poceti da pusite. Ako to uspete znajte da sutra su velike sanse da necete tu cigatu zapaliti ali ajde pokusajte upravo tako. Jedan dan bez cigareta Vam daje 1000% vecu motivaciju da sledeceg dana opet ne zapalite. Jednu da zapalite to nije to. Ako mozete sa 2 cigarete da izdrzite neki dan zasto mislite da ne mozete makar jedan dan bez njih. Pokusajte ovom metodom sa jednim danom bez cigarete, sa mogucnosti da zaplaite i nastavite da pusite sledeceg dana pa nam se javite :)
 
Odgovor na temu

vidakopanja

Član broj: 194895
41.71.136.*



+5 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.01.2012. u 15:57 - pre 148 meseci
Evo citam ovaj forum od pocetka i to sam na srecu na njega naisla bas prvi dan, kad sam popusila tu svoju poslednju cigaretu (24.01). Inace pusila sam 18 godina bez prekida, kolicine od 2-3 pakle dnevno, bez izuzetaka (grip, nazebi, bronhitisi, upale pluca i sve ostalo, ma nista me nije moglo omesti). Vec duze vremena znam da moram prestati (savet lekara a i sama sam to osetila) ali sam uvek nekako odlagala tu odluku. Cak sam prosle godine pocela i pomenutu knjigu da ciitam i to nekoliko puta ali nikako nisam htela (smela) da je procitam do kraja.
Prvi dani (prva tri da budem preciznija) su mi bili bas teski ali od danas mi nekako lakse ide. Uzivam u ukusu kafe kao da je nikad nisam pila pre a mislila sam da ce recimo kafa biti bas opasan momenat. Prvu noc sam zaspala kao da sam popila gomilu lekova za spavanje a od druge me muci nesanica i nemogucnost opustanja. Zelja za paljenjem cigarete mi dolazi ne toliko cesto koliko sam ocekivala, najveca je uvece kad se vratim sa posla ali to resavam odlaskom u teretanu i za sada nemam vecih problema. Ma cvrsto sam resila da prestanem sebe da ubijam...i sve sam srecnija zbog te odluke.

Htela sam da vam svima kazem jedno veliko HVALA! MNOGO mi je pomogao ovaj forum i sva vasa iskustva! I jos uvek mi pomaze! Veliki pozdrav za sve vas i nadam se da cu uspeti i da necu podleci...
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.01.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
@vidakopanja
Samo napred i nadamo se da ćeš istrajati u tome da postanes ne pušač,tj da sada već ostaneš ne pušač.
Eto prebrodila si već par dana i samo tako nastavi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.01.2012. u 14:07 - pre 148 meseci
@vidakopanja
Bravo! :) Najgore je proslo. Uzivaj u svakom danu bez cigareta. Tu smo svi da pomognemo, ako slucajno zaskripi.
Puno pozdrava za sve ljude na forumu. :)
 
Odgovor na temu

vidakopanja

Član broj: 194895
41.71.139.*



+5 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.01.2012. u 16:06 - pre 148 meseci
@boban74 & Ustvajedna

Sjajni ste i hvala puno, mnogo znaci podrska ove vrste!
Pregurala sam vikend nekako, u subotu se "testirala" sa vinom :-), a u nedelju nisam mogla da izbacim cigaretu i pomisao o pusenju iz glave ma sta radila (slobodan dan i previse slobodnog vremena). Pretpostavljam da je ovo normalno ali malo me uhvatila panika... A inace sam taj slobodan dan provodila tako da me je sad sramota o tome i da mislim - mnogo kafe i pusenje do iznemoglosti. Evo danas je malo bolje a moram priznati da vec osecam promene koje mi toliko prijaju (puls mi se drasticno smanjio, teretana mi nije vise "mission impossible", uspinjanje uz stepenice vise nije kao uspon na everest...). Jedino mi ostaje nesanica...ali nadam se da ce i to vremenom prestati.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti31.01.2012. u 10:39 - pre 148 meseci
Ne znam koliko je tacno, ali je vrlo zanimljivo! Naime, neka istrazivanja pokazuju da 57% "bivsih pusaca" i dalje pusi.. Sa druge strane, 80% aktivnih pusaca zeli da prestane sa pusenjem..
http://www.blic.rs/Slobodno-vr...h-pusaca-u-stvari-i-dalje-pusi


 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.02.2012. u 15:07 - pre 148 meseci
Procitao sam to istrazivanje mada bio sam i ja anketiran vise puta i znam kako mogu da budu pogresni podaci predsatvljeni. Koliko se je ovde nepusaca vratilo cigaretama ili puse po jednu-dve nek se jave pa da vidimo rezultate :) iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.02.2012. u 17:35 - pre 148 meseci
Pusaci, odvikavajte se polako, jer ce od 2015 u Srbiji pusenje biti totalno zabranjeno svuda ukljucujuci kuce i stanove!
http://www.alo.rs/vesti/45853/Od_2015_zabrana_pusenja_i_u_kucama
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti02.02.2012. u 08:53 - pre 148 meseci
Ja sam 2-3 puta povukla po dim i svaki put mi se povracalo i uzasno su me bolela pluca. Sada mi je muka na samu pomisao.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.02.2012. u 08:31 - pre 148 meseci
Citat:
Ustvajedna: Ja sam 2-3 puta povukla po dim

Nisi valjda?!

Stručnjaci kažu da su se heroinska i nikotinska kriza izjednačile zahvaljujući raznim hemijskim suspancama koje se dodaju u cigarete pa predlažu da se cigarete ubuduće (od 2015) kupuju samo u apotekama!
Zbog tih supstanci verovatno je i odvikavanje daleko teže nego u vremena kad duvanu nije dodavano ništa!
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ete-ubuduce-kupuju-u-apotekama
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.02.2012. u 09:13 - pre 148 meseci
@milani63
Ma da (kretenka). Kao, da vidim kako je posle tih par meseci. I jedva sam se uzdrzala da ne povratim. Sada znam kako je i vise mi ne pada na pamet da probam.
A pluca... kao da me neko nozem proboo (probo..kako se kaze?).

Anyway, nekoliko ljudi iz mog drustva je ostavilo cigarete kada su poskupele, mozda je i to resenje..
A zavisnost je sada svakako mnogo veca nego sto je to ranije bilo, jer stavljaju mnogo vise hemijskih supstanci u cigarete, koje pospesuju zavisnost. Moraju ljudi da se snadju nekako. Svakako, na mani vise nece zaradjivati...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808349 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.