Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

propis/zakonii za klima uredjaje??

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: propis/zakonii za klima uredjaje??

[ Pregleda: 3468 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rebekic
Bgd

Član broj: 16072
Poruke: 327
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon propis/zakonii za klima uredjaje??30.03.2008. u 17:25 - pre 195 meseci
Pozdrav,

Koji propisi/zakoni pokrivaju postvaljnje klime i da li uopste postoje kod nas...

Pitam ovo iz razloga jel je neka firma ispred moje kuce (8 metara) postavila 14 Klima uredjaja industrijskih (duplih) + Ventilaciju svog prostra izbacila u nivou, metar, iznad poda.asfalta...tako da svi u okolini osecamo i "miris i ukus", a sto se tice brujanja ne smem ni da vam kazem da kad sa nekim razgovaram telefonom pitaju me da li sam na aerodromu?!

Da li postoji neko resenje sem prijava "Zastiti zivotne sredine" u 27.marta

Hvala unapred

p.s. Ovo ne ugrozava samo mene, nego i 20 stanara u mojoj okolini ali posto sam ja predsednik saveta zgrade...na mene je pao teret da reagujem...nazalost
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
212.200.204.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: propis/zakonii za klima uredjaje??30.03.2008. u 19:42 - pre 195 meseci
Mozes da se zalis na buku i to je to.Inspekcija ce da izvrsi merenja i reci ce svoje.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

rebekic
Bgd

Član broj: 16072
Poruke: 327
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: propis/zakonii za klima uredjaje??30.03.2008. u 20:35 - pre 195 meseci
Hvala na odgovoru...pa vec su bili...tj nalozili su njima da pozoovu vestaka da izmeri...problem je sto on meri iz zatvorene kuce...ali kad su prozori otvorei ili kas sedim u dvoristu buka je nepodnosljiva....jel moguce da je to jedina opcija...imaj u vidu da su to one industrijske OGROMNE spoljne jedinice(kao dve normalne)....(prosto ne mogu da verujem da moze svako da ih stavi gde hoce)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: propis/zakonii za klima uredjaje??31.03.2008. u 00:28 - pre 195 meseci
Citat:
rebekic: Pozdrav,

Koji propisi/zakoni pokrivaju postvaljnje klime i da li uopste postoje kod nas...


1. Naziv teme ti je malo "bled", ja sam se jedva odlucio da otvorim i pogledam. Zamisljao sam da nije za ono kapanje vode ili nesto slicno, a sad vidim da ti imas ozbiljniji problem

2. Bez namere da ikoga uvredim, ovde smo uglavnom skupljeni ljudi koji imaju neki problem i pretezno smo "prosecni gradjani" pa placemo jedan drugom na ramenu cim se radi o nekoj zakonskoj zavrzlami (dok je za tehniku situacija mnogo bolja). Zato sumnjam da ces ovde dobiti odgovor koji ce ti resiti problem. Obzirom na sve sto si naveo, pretpostavljam da negde mora da postoji neki zakon protiv toga pa je bolje da se obratis profesionalcima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

rebekic
Bgd

Član broj: 16072
Poruke: 327
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: propis/zakonii za klima uredjaje??31.03.2008. u 14:25 - pre 195 meseci
ma da...problem nimalo nije naivan...hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: propis/zakonii za klima uredjaje??

[ Pregleda: 3468 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.