Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 216977 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje17.06.2008. u 21:36 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: ...koji kod lekara idemo samo kad je prekasno...

Ma idemo mi kad treba, nego lekari ne valjaju. To losi lekari govore "eh, da ste dosli ranije" . Pa ebi ga, ranije mi nista nije bilo i nista me nije bolelo. Sta cu onda kod lekara?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje17.06.2008. u 21:56 - pre 192 meseci
A redovne kontrole svakih 6 meseci (ili tako nekako)? ;-)

Jedan moj drug je u tako nekom razgovoru (pre 7-8 godina) pomenuo kako ide da vadi krv.
Mi smo ga priupitali zasto i da li je bolestan, a on je sa blagim cudjenjem odgovorio da samo ide da se prekontrolise, rutinska lekarska kontrola...

(I) meni je to tad bilo cudno, ali sad, kako polako zalazim u godine kad osecam da masina ne fercera kao nekad, shvatam da bi to trebalo da bude uobicajena praksa. ;)

Inace, nedavno sam cuo najbizarniju pricu o nebrizi za sopstveno zdravlje.(Tacna 100%)
Radi se o coveku koji je GODINU dana ignorisao i krio(?!?) da ima proliv, a proliv je, pogadjate, bio simptom raka debelog creva.
Iskreno, cudi me da se izvukao.

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje17.06.2008. u 23:40 - pre 192 meseci
Od Milka čokolade i svežeg mleka sa švajcarskih planina, preko kapitalizma, stigosmo do proliva i raka debelog creva.

Mada, ima tu logike :-)
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje17.06.2008. u 23:45 - pre 192 meseci
Hi hi hi, ho ho ho ho, ha ha ha ha ha, hiljadu mi tvorova, ima tu nesto... Bojkot!!!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 10:21 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: A redovne kontrole svakih 6 meseci (ili tako nekako)? ;-)

Jes' da idem na kontrolu pa da mi nadju nesto. Neka hvala. Isto kao i za sve druge stvari u zivotu, dok sve radi dobro, ne diraj ;)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 11:36 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Jes' da idem na kontrolu pa da mi nadju nesto. Neka hvala. Isto kao i za sve druge stvari u zivotu, dok sve radi dobro, ne diraj ;)


ako ne racunam onaj pregled za vozacku dozvolu i regrutaciju za vojsku pre 25 godina, i sistematske preglede pre 30 u osnovnoj skoli, onda zapravo kod lekara nikad nisam ni bio u zivotu.

i sad treba da odem, posebno kod ovih trzisno-ekonomskih?
pa normalno da ce da ti nadju 100 stvari, da bi ti uzeli novce.

opste je poznata stvar da u trzisnoj ekonomiji broj npr. odstranjenih slepih creva, ili krajnika, nije srazmeran broju problema sa istima, vec je srazmeran broju lekara.

pa onda jos treba da budes budala i da poverujes u njihove price, i naravno da ces onda da dozivis neki psihicki sok, kad ti on saopsti da bolujes od 100 bolesti, i da se od tog soka razbolis od neke prave bolesti.
....... a onda si njihov, nikad ne izadje iz njihovih kandzi.

trzisna ekonomija.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.infodata.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 12:32 - pre 192 meseci
Da znas da i to treba da se uzme u obzir. Skoro je bilo u novinama o onima sto su "popravljali" ljudima zdrave zube samo da bi im uzeli pare. Bizmismeni ljudi.

Dobro, mogu ja i da idem negde da mi urade holesterol i te stvari, cisto da proverim, ali on da mi tumaci rezultate - to ne. Niti pa da me savetuje kako da smanjim holesterol ako mi je na primer povecan. Neka hvala. Jedino hirurzi stvrano nesto rade, a ovo ostalo su sve vracevi, prema tome, umem i ja tako da vracam kao i oni. Cim ne daj boze ne treba hirurg da te kasapi, ima knjige, ima internet, ima enciklopedija pa molim lepo.

Skoro sam isao na kontrolu za naocare, ima tome oko mesec dana. Ne sto mi treba nova dioptrija nego mi stara stakla na vise mesta ostecena zbog brusilice i svajs aparata koje koristim kad sam sam svoj majstor, pa hajde da cisto proverim kad vec uzimam nova stakla. I kad je onaj cuo da necu nov okvir i njegova specijalna stakla koja stite od zracenja monitora, od marsovaca i grofa Drakule, tandara mandara broc, nego samo hocu najobicnija nova stakla u stari okvir, i da to bude gotovo danas za danas, bilo je te nema ga bas sad tu radnik, te ovo te ono, te pozvace me on bla bla bla. Od toga obecanja proslo je mesec dana, ama mene niko ne pozva.

Pre par dana sam ga video na ulici, rekoh nista bre ne uradismo za moje naocare, a on ce "dodji pa cemo da se dogovorimo" Hocu, nemam druga posla, sad cu ja mesec dana da se dogovaram za jedne naocare. Molim lepo, dioptrija mi se nije promenila, prema tome, cim njemu nije bljak da me laze, nije ni meni da mu ne platim pregled i da idem kod drugih koji ce da mi to naprave kako ja hocu za moje pare.

Na drugom mestu slicni zakazuju ljudima preglede, i onda lekar specijalista dodje pa ih pregledava. I ovi sto zakazuju se pomamili i ovako su to smislili. Sad ce oni da zakazu po 20, 30 pregleda dnevno, ovaj ce tu nesto da ih pregleda na brzinu i onda ce oni da uzmu pare. Ali, ovaj sto je trebalo da pregledava nije hteo da se tako bruka i da otaljava, oterao ih u qrac i podelio preglede na vise dana, da bi mogao da se posveti svakom pacijentu kao sto treba. Znaci ipak covek ispao posten. Ali ovi su "menadzeri". Qrca moga.

Privatno zdravstvo u Srbiji, nije nego. More marš. Erem vam se na ton film.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 18.06.2008. u 13:43 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 14:19 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:

......
Dobro, mogu ja i da idem negde da mi urade holesterol i te stvari, cisto da proverim, ali on da mi tumaci rezultate - to ne. Niti pa da me savetuje kako da smanjim holesterol ako mi je na primer povecan. Neka hvala.......


pa fabula procedure je ustaljena, trzisno-ekonomsko-potrosacka.

ides na redovne kontrole, k'o sto kaze kelja, i tamo ti rade analize na 150 stvari.
i naravno da neka od tih stvari mora da ima povisenu ili snizenu vrednost.
i naravno da se optimalne i propisane vrednosti za te stvari menjaju svako malo, i naravno da ti ne mozes nikad da se uklopis.

i sta ce onda trzisno-ekonomski lekar da ti kaze?

- lesli, za dorucak da jedes zitarice, med, laneno seme i maslinovo ulje, i da svaki dan ides pesaka do pijace i da kupujes za rucak tamo paradajsiju, brokoli, blitvu, belog luka itd.

- ili ce da te posalje kod njegovih kolega farmaceuta, koji zaradjuju zilione dnevno i od kojih i on dobija svoj tal, da ti ovi prodaju njihove sarene pilule, koje su isto sto i "sarene plekane kutije" i ostale "svetlucave djindjuve".

pa naravno ovo drugo.

onaj koji radi ovo prvo i koji zna da sarene pilule ne otklanjaju uzroke, vec eventualno malo saniraju posledice, nece ni da dodje kod njega.

a kad pocnes da verujes u sarene pilule, svetlucave djindjuve i potrosacko drustvo, onda si gotov.
spavaj - radi - gledaj reklame - kupuj - konzumiraj - spavaj - ........
masina samo melje, a drug stari je bio veliki zlikovac ......... jel' tako?
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.240.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 17:09 - pre 192 meseci
http://www.elitemadzone.org/t323896-44#1973564

Milano -- Italijanske vlasti započele su istragu povodom skandala vezanog za bolnicu Santa Rita u Milanu, gde su navodno lekari bez razloga operisali ljude samo da bi više zaradili.
Kako se veruje, takve operacije dovele su do smrti petoro starijih pacijenata, ........

izvor:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=303294

Po sredi je izgleda pravilo, uostalom 7x je skuplje dobiti novog potrošača, nego zadržati starog. Ovako kad ga tržišno "izaperišeš", on ostaje lojalan korisnik usluge do kraja života.

P.S.
Tražeći ovu staru poruku, podsetio sam se o čemu smo sve diskutovali ovde do sada, ovo je jedna od jačih tema na ES forumu.
Malobrojne su oblasti kojih se nismo dotakli.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 18:54 - pre 192 meseci
Jeste, jeste, sve ste vi u pravu...

Zato su americke babe (i dedaci) vitalnije(i) od nasih cetrdesetogodisnjakinja i cetrdesetogodisnjaka, pa kad odu u penziju prozivljavaju ''drugu mlados''', a ovi nasi jadni ljudi, otrgnuti od uticaja zlih lekara i drugih zamki potrosackog drustva, sa 50 izgledaju ko oni sa 70, i ako docekaju penziju, u najboljem slucaju ''kupe si lijes i legnu u njega i cekaju smrt ako ih nije zaboravila'' da se metaforicki, da prostite, izrazim... ;)

 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 19:12 - pre 192 meseci
u rusiji se prosecan zivotni vek skratio za deset godina u odnosu na doba komunizma.

u usa i kanadi se 70% prvih brakova raspada.
u drugom braku su sanse za to 80%.
deca koja odrastaju uz samo jednog roditelja imaju velike sanse da i oni postanu takvi.

raspadanje braka, kao osnovne drustvene zajednice, je ozbiljan socioloski problem.
osim, naravno, za one koji uspeh mere samo sarenim djindjuvama, plekanim kutijama, brojem tv kanala i megahercima.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 19:26 - pre 192 meseci
Citat:

raspadanje braka, kao osnovne drustvene zajednice, je ozbiljan socioloski problem.


Mi, hvala bogu, kao jos uvek cvrsto patrijarhalno orijentisana zemlja, takvih problema nemamo!

Brakovi 'sirokih slovenskih dusa', jednom ostvareni, ne raspadaju se tako lako!
(''Dok nas smrt ne rastavi'', je li...)

Jes' da zene ponekad nose naocare za sunce i kad im nije vreme, da sakriju tragove bracnih rasprava sa vrlo emancipovanim muzevima, i jes' da precesto mnogo stosta prastaju tim ljudinama 'jer ih vole', a 'tu su i deca', sve je to deo divne, direktno od Boga odobrene zajednice dve srodne duse, a zarad umnozavanja(i obozenja) naseg, srpskog, roda...

 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 19:34 - pre 192 meseci
za srpski rod ne znam podatke, tj. ne verujem ni da postoje, ali bih se mogao kladiti ovako na nevidjeno da se zivotni vek smanjio u odnosu na komunizam, a da se broj raspalih brakova, a i broj onih koji ne ulaze uopste u brak, povecao.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.16.*



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 19:47 - pre 192 meseci
Pa zato sto smo se "kapitalizovali" kroz velike batine..i sada smo u prelaznom, bolje receno pregaznom periodu.:D
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 20:03 - pre 192 meseci
Nego, mrle, kad toliko volis tu statistiku, deder baci pogled na ovo:

Citat:

Prosečan životni vek stanovnika naše planete uvećan je u proteklih pet decenija za 15 godina i sada dostiže 68 godna za žene i 64 za muškarce, navodi se u izveštaju eksperata UN.
Prosečan životni vek ljudi u najrazvijenijim zapadnoevropskim zemljama, SAD i Kanadi osetno je duži nego u siromašnim delovima sveta gde taj prosek ne premašuje 40 godina, navedeno je u izveštaju koji je danas iz Njujorka prenela agencija Prajm-Tas.


Nije bitno da li je komunizam ili kapitalizam (a slucajno su ove najrazvijenije bas - kapitalisticke), no je bitno da se ima para. Lako cemo onda za zdravlje...
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 20:39 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: Jeste, jeste, sve ste vi u pravu...

Zato su americke babe (i dedaci) vitalnije(i) od nasih cetrdesetogodisnjakinja i cetrdesetogodisnjaka, pa kad odu u penziju prozivljavaju ''drugu mlados'''...........


a jel' znas kad su ti tviji americki baba i deda otisli na prozivljavanje druge mladosti na kubu, pa tamo pecajuci sa camca, upoznali kubanca pecarosa.

i kazu oni njemu:
- ti bi treb'o da radis po 16 sati dnevno.

kubanac:
- zasto?

- pa da onda kupis jos jedan camac i zaposlis i zenu.
- i?

- onda zaradite za jos camaca, pa pozaposljavate i decu.
- pa onda?

- onda svi zaradite za jedan veliki ribarski brod.
- pa sta onda da radimo dalje?

- onda sa tim zaradjenim novcem otvorite fabriku za konzerviranje ribe.
- i sta dalje?

- onda napravite jos 10 fabrika i onda ste postali pravi businessmani.
- i?

- onda tako radite do penzije i obogatite se.
- i sta posle toga?

- onda kad odete u penziju, dodjete na neko ovako lepo mesto na pecanje i na prozivljavanje druge mladosti.
- pa ja to vec sada radim!?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.140.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 21:25 - pre 192 meseci
He he he, jeste, jeste, uzivaju oni bas, toliko da su cesto spremni i da rizikuju zivot ne bi li se dokopali americke obale. :)

Ma to 'bolesno obozavanje rada, i shodno tome, niska produktivnost' (Pekic, parafraza, ne secam se tacnog citata) pre su karakteristicni za socijalizam, zar ne? ("Da nam zivi zivi rad!")

Nego, ovo ce te mozda zanimati:
http://www.ambasadakube.org.rs...ubano_yugoslavo_reglamento.htm

Uzgred, jesi li podatke o kubanskom zdravstvu pokupio sa ovog sajta?

Ovo je posebno tuzno:
http://www.ambasadakube.org.rs...la_nines_y_la_adolescencia.htm , narocito onaj deo o ishrani. :(




[Ovu poruku je menjao kelja dana 18.06.2008. u 22:38 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje18.06.2008. u 22:57 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: u rusiji se prosecan zivotni vek skratio za deset godina u odnosu na doba komunizma.

Da li ti iskreno mislis da se zivotni vek u Rusiji smanjio samo zbog promene drzavnog sistema, tj raspada komunizma?!?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje19.06.2008. u 00:30 - pre 192 meseci
Ma jok, nego sasvim slucajno.
Citat:
kelja: Zato su americke babe (i dedaci) vitalnije(i) od nasih cetrdesetogodisnjakinja i cetrdesetogodisnjaka, pa kad odu u penziju prozivljavaju ''drugu mlados''...

Pa ko je ost'o neizivljen do penzije zato sto je morao da rmbači po ceo dan kad je bio u prvoj mladosti, on mora da trazi posle drugu, umesto da cuva unuke, kalemi voćke i gaji paradajz. Pa onda ide da skace bandzi dzamping sa pejsmejkerom. Sta da radis, tako ti je to. Lude glave su to, potrosacke.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje19.06.2008. u 22:03 - pre 192 meseci
Pozdrav iz kapitalisticke Slovenije, u kojoj sam trenutno poslom. Nije ovde lose, ako radis na pravom mestu

Saznao sam da je poceo T2 da nudi opticki kabl (Internet) 10mb/s simetricno za 14eur mesecno. Prosecna plata je valjda 800eur, sto i nije mnogo, ali moze da se zivi

Ovde slusam razne ideje kako ljude navuci na sto vise servisa, pa im to naplatiti naravno. Ja se drzim po strani i radim svoj posao u skladu sa mojim moralnim principima (koji su vama kapitalistofilima neshvatljivi)

No, da vas obavestim da sam saznao i da je Srpska vlada dogovorena zahvaljujuci Eu investicijama, i da se potpisuje u subotu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 216977 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.