Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 216733 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.132.*



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 11:06 - pre 192 meseci
Odlican rezon, i posten, i prema sebi i prema "mi" populaciji

Poz
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 11:11 - pre 192 meseci
Citat:
Black_eyed: Za sve fanove komunisticke revolucije evo "malo" drugacije vidjenje 1945/1946:

http://blog.b92.net/text/3200/Å ta kriju arhivi OZN-e o revolucionarnom teroru 19441945?/


ne mogu da verujem, opet magistar-genija.
srdjan cvetkovic.
to je bre onaj isti o kome smo ovde raspravljali pre jedno 30-ak strana.
onaj sto je pisao da su zli partizani streljali cak i nepoliticke ministre u kvinsliskoj vladi i jos gomilu gluposti tamo.

pa cekaj, jel' to neciji cale, ili tako nesto, od vas ovde?
sto genija ne dovedete ovde na forum?

jel' genija mozda pisao i za kragujevacke poglede, mislim nemam pojma ... samo pitam?
kako vam bre nije jasno da postoje ljudi koji su placeni da prepravljaju istoriju?
kako ne mozete da zakljucite sta je cilj revidiranja istorije?

zapravo, magister-genija uglavnom ne laze, on samo opisuje dogadjaje preskacuci ono sto ne tece na njegovu vodenicu, a sklapajuci recenice tako da, za one koji ne vole mnogo da koriste sive celije, sve lici na veliku senzaciju i spektakl.


kaze magistar-genija otprilike - pomlatili partizani 52-oje ustasa u zagrebu, strasan zlocin.
pa nego sta su trebali da rade, keve ti?
da im osnuju jos vecu i noviju i bolju ndh, i da ih puste na miru da rade svoj pos'o?

kaze magistar-genija:

Citat:
U Sloveniji se u ceo posao uključila država, osnivanjem komisija i uključivanjem jednog odeljenja ministarstva unutrašnjih poslova u istraživanje zločina posle Drugog svetskog rata. Obeležene su grobnice, obavljene izvesne ekshumacije, delimično popisane žrtve, pa čak i pokrenut postupak protiv pojedinih aktera (slučaj Mitje Ribičiča)[


... te dve recenice, a vec u sledecoj prelazi na drugu temu.

pa sto magistar-genija preskoci da nam kaze sta je na kraju bilo sa postupkom protiv mitje ribicica?
slucajno zaboravio?


kaze genija da ce prava istina tek da se otkrije, a da je sada problem "nedostupnost relevantnih policijskih i bezbednosnih arhiva" i da on prikuplja podatke "oralnim" itd. putevima.

pa ne mogu da verujem.
pa to je ta ista ekipa, koja je isto tvrdila, da ce nebo da nam se sruci na glavu od istine kada "gospodin" legija izadje pred sud i sljusne nam istinu u oci.

sto nam genija ne kaze zasto su arhive nedostupne?
pon'o ih drug tito sa sobom u grob, pa ne mogu da pomere onu veliku plocu?

nisam procitao ceo tekst magistra-genija, ali na preskok vidim da uglavnom kukumavci nad sudbinom pomlacenih ustasa po hrvatskoj i sloveniji.
mnogo smesan magistar.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 11:12 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Tja, u Francuskoj je isto bez suda vrsen obracun sa kolaboracionistima pa sta onda. Drugo, svaka revolucija (bilo da je socijalna, ili tehnoloska ili naucna...) se i zove revolucija zato sto se da bi se ona izvela koriste revolucionarne metode. Koga briga. Sve su to gluposti. I o Robespjeru i kompaniji pricaju u kontekstu nekog terora, pa se opet Francuska revolucija smatra za jednu od svetlih tacki istorije covecanstva. Isto kao sto je Titova Jugoslavija bila svetla tacka u istoriji Balkana. Ovo ostalo su naprdjivanja tadasnjih i sadasnjih luzera koji hoce da izmenom istorije dokazu kako su oni u stvari ucinili dobru stvar srusivsi Jugoslaviju. Od cega nema nista.


Izvlacis potpuno pogresne zakljucke na nesto sto ja nikada nisam rekao. Dakle , ja sam protiv obracuna protiv onih koji nisu saradjivali sa fasistima a imali su neku imovinu. Rusenje Jugoslavije nisam pominjao i zao mi je sto je vise nema , u smislu bratstva vise naroda koji zive u jednoj drzavi. Sto se tice Francuske , Rumunije i njihovih revolucija. Pa , posledica naseg nacina od 2000 je na zalost pokusaj drzavnog udara ubijanjem premijera ,tako da... Sto se tice Kraljevine Jugoslavije , Radikala i tih stvari . Kazem ponovo , protiv sam bilo kakvog nasilnog oduzimanja imovine po principu ratnog plena i divljastva . Ma ko to bio.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 11:39 - pre 192 meseci
Citat:
stil: ..... Sto se tice Kraljevine Jugoslavije , Radikala i tih stvari . Kazem ponovo , protiv sam bilo kakvog nasilnog oduzimanja imovine po principu ratnog plena i divljastva . Ma ko to bio.


pa nije ratni plen i divljastvo, nego zakonska preraspodela zemlje i sredstava za proizvodnju.
to su, izmedju ostalog, i bili glavni ciljevi revolucije koja je zahvatila pola planete.

.... mislim, revolucija se zato i zove revolucija.
kakva bi bila svrha revolucije, ako bi se posle nje stvari vracale na isto?

revolucija je, manje-vise, uzidana u temelje svih ovih drzava koje vi spominjete.
pa sta je npr. gradjanski rat u americi, nego revolucija?
pa i tu je izvrsena velika nepravda i divljastvo prema mnogima.
npr. prema onima koji vise nisu mogli da lepo odu na pijac i kupe malo crnce za 20 dolara i da mu onda to crnce radi u bukagijama do kraja zivota za dzaba i stvara profit.

uopste mi nije jasno kako vi to tumacite stvari u ljudskoj istoriji, i zamisljate da su se promene na bolje po coveka desavale same od sebe.
gde i kada se sustina sistema menjala, osim ovakvim ili onakvim oblikom revolucije?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 12:12 - pre 192 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

A Mrle prica kako je JNA bila #2 vojska u Evropi - to nije militantizam, uopste... to je pucanje sebi u nogu hihihi :)


zaboravio sam da si ti robotisani popunjavac web formi i da moram da pisem prostije recenice.

mrle je rek'o da je JA (u JNA je ime promenjeno negde 50-ih godina, mislim) na kraju WWII brojala 800.000 boraca.

(ovde me je jedan argumentovano demantovao, al' nema veze)

posle rata je nastupio mir.

kasnije, u miru, su oruzane snage brojale mnogostruko manje ljudi.

kada se rat zabrsi, onda se vojska raspusti kuci, da sadi paradajz, da radi u fabrici, da vozi bicikl itd.

eto.


a btw. u kom filmu si gled'o da su ljudi drzali "AK-47mice" kod kuce, dok su po ceo dan gledali "dozvolite da se obratimo"?
jel' neki hollywood-ski, ili sta?

a i dobar ti je onaj vic da kina ima vise vojnika od kapitalistickog lihtenstajna zato sto je komunisticka zemlja.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 12:44 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: pa nije ratni plen i divljastvo, nego zakonska preraspodela zemlje i sredstava za proizvodnju.
to su, izmedju ostalog, i bili glavni ciljevi revolucije koja je zahvatila pola planete.
A sta bi sa onim : - Tudje necemo , svoje nedamo ! Eee...


Citat:

.... mislim, revolucija se zato i zove revolucija.
kakva bi bila svrha revolucije, ako bi se posle nje stvari vracale na isto?

Slazem se.

Citat:

pa sta je npr. gradjanski rat u americi, nego revolucija?
pa i tu je izvrsena velika nepravda i divljastvo prema mnogima.
npr. prema onima koji vise nisu mogli da lepo odu na pijac i kupe malo crnce za 20 dolara i da mu onda to crnce radi u bukagijama do kraja zivota za dzaba i stvara profit.
Ponovo mi nameces nesto sto ja nisam nikada rekao . Dakle nisam nikada branio robovlasnike. To govori dosta o tebi i tvojim argunentima. Veoma bezobrazno ponasanje.

Citat:

uopste mi nije jasno kako vi to tumacite stvari u ljudskoj istoriji, i zamisljate da su se promene na bolje po coveka desavale same od sebe.
gde i kada se sustina sistema menjala, osim ovakvim ili onakvim oblikom revolucije?
Nikada i nisu . Samo ko to spori ? Dodatak. Mozes li da koristis velika slova na pocetku recenice ?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 13:01 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: ...
jel' genija mozda pisao i za kragujevacke poglede, mislim nemam pojma ... samo pitam? ....


evo znao sam, hebomater.
malo gugleta i ustvari jos gore, magistar-genija je koristio kragujevacke poglede kao strucnu literaturu za svoja naucna istrazivanja.

http://www.scindeks.nbs.bg.ac....zad=8&id=0352-31600502069C

pretpostavljam da je koristio i wolf-ovu "srpsku rec" kao relevantan naucni izvor.

oooo zemljo srbijo, gde je ta sljiva, tj. sada palma, da odmah begam pod nju.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 13:28 - pre 192 meseci
Citat:
stil: Ponovo mi nameces nesto sto ja nisam nikada rekao . Dakle nisam nikada branio robovlasnike. To govori dosta o tebi i tvojim argunentima. Veoma bezobrazno ponasanje.


pa sta se sada ljutis?
i nista ja ne namecem, nego samo pokusavam da navodim primere i uporedjujem iste.
i pitanja u principu nisu upucena samo tebi, ako sam quote-ovao tvoj post, vec svim ucesnicima ovde.

i sta je tu lose, ako sada obrnem stvari i uzmem ameriku i njenu revoluciju za primer, i pocnem ja da zastupam vase stavove i da trazim od svih vas odgovore?

evo odgovorite mi svi, ako 'ocete, mada sumnjam.

jel' pre americke revolucije, tamo neki dzon smit imao covek u svom vlasnistvu npr. 300 robova, koji su radili na njegovim poljima pamuka.
jel' on covek sve to, robove, lepo kupio na pijaci i posteno platio?
sve legalno i po vazecim zakonima, demokratski.
nikom on te robove nije oteo, opljackao, nikog nije prevario ....

.. i sad odjednom tras, gradjanski rat, tj. revolucija!
i coveku oduzese njegovu posteno stecenu imovinu.
dzon smit, plus toga, izgubio i pola porodice u ratu.
ko nije palio sa casova istorije i tako to, zna kakav je to brutalan i krvav rat bio.

i evo, ja sada, zastupajuci vase stavove, pitam sve vas:

jel' to nije "otimacina"-dimkovic, "divljastvo"-stil, "pljacka"- ostali itd........
jel' covek sve te robove posteno i po zakonu stekao i platio?

i kako je onda usa "sazdana na temeljima demokratije" u svojoj revoluciji,
a titina sfrj na "otimacini pljacki, divljasrvu itd." u svojoj revoluciji?

jel' moze neko da mi objasni?

hvala.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.41.*



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 13:29 - pre 192 meseci
Stil, evo gde skoro pa gresis
Citat:
stil: Izvlacis potpuno pogresne zakljucke na nesto sto ja nikada nisam rekao. Dakle , ja sam protiv obracuna protiv onih koji nisu saradjivali sa fasistima a imali su neku imovinu......


Naravno da je svako protiv nepravednih obracuna i nepravdi, ovde se razvuklo pitanje, sustinsko, ko i kada ODREDJUJE koga treba likvidirati, KO proglasava "bad boys", i metode kojima se to radi.

I koliko se u tome razlikuju drzavna uredjenja.

Snazni kapitalizam, ovih dana(godina), besomucno laze, eto Sadam nije imao NG, pa nema veze, dobro je sto je skinut (danas Bus izjavi, opusteno...), kao primer, a kao kontra primeri se skupljaju detalji iz istorije, kada nije bilo globalnog informisanja, kada se trapavo radilo, ne ovako zavijeno u velike i vazne, intezivne price.

No nevazna je metoda, glorifikovanja ili osudjivanja, bitno je da se METODE proglasenja neprijatelja u sustini ne razlikuju, i da su svi "rezimi" po tome jednaki..

Mislim da je svejedno da li te neko ubije topom ili pudrijerom, efekat je isti..

Poz.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 13:46 - pre 192 meseci
Citat:
Kelja:
Citat:
Doduse, mene za njih zabole, dok ne ugrozavaju mene ili moje.

Hahahaha, Lesli, ovo je sjajno, tipican iskaz jedne sebicne individue.


Evo još jedne sebične individue:

Citat:
Kelja: bolelo bi vas za nepravdu u svetu, koju stalno potencirate, da normalno zivite, siguran sam
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 14:21 - pre 192 meseci
Citat:
Vladd
Snazni kapitalizam, ovih dana(godina), besomucno laze, eto Sadam nije imao NG, pa nema veze, dobro je sto je skinut (danas Bus izjavi, opusteno...), kao primer, a kao kontra primeri se skupljaju detalji iz istorije, kada nije bilo globalnog informisanja, kada se trapavo radilo, ne ovako zavijeno u velike i vazne, intezivne price.


Pa nece biti da je to sve isto - obicno se kao primer "zle kapitalisticke imperije" uzima USA, kao primer kako eto - nema nikakve razlike izmedju sistema.

OK, USA je primer zle kapitalisticke imperije, militantni su, lazu (WMD & Irak), izigravaju svetskog policajca, imaju relativno los zdravstveni sistem, itd... U redu.

Ali, postoji GOMILA demokratskih zemalja sa kapitalistickim ekonomskim sistemom koje su primer uspeha, zar ne? I koje nisu militantne, u kojima nema puno nasilja, u kojima nema puno siromasnih vec je GDP raspodeljen ravnopravnije nego u bilo kojoj bivsoj ili sadasnjoj komunistickoj zemlji, u kojima ljudi zive slobodno bez cenzura, u kojima postoji dobar zdravstveni sistem itd... - zar ne?

Da li su, recimo, Irska, Kanada, Estonija, Austrija, Singapur, Belgija, Nemacka, Svedska, Danska, Norveska, Spanija, Ceska, Novi Zeland, Japan, Juzna Koreja itd... takve zemlje? Koga one tacno napadaju, i da li se one bave osvajanjem naftnih polja po svetu ili laganjem preko TV imperija? Da nemaju one slucajno neki bitan % naroda koji nije zdravstveno osiguran? Pa, Nece biti da je tako...

A, sada, navedite mi MAKAR DVE komunisticke zemlje iz sadasnjosti ili iz istorije koje:

- Nisu bile bazirane na cistoj sili okrenutoj prema sopstvenom stanovnistvu ("diktatura proletarijata" kroz tajnu i javnu policiju i vojsku)
- Nisu bile jednopartijske sa jednim jedinim dozvoljenim nacinom misljenja, dok su druga misljenja i kritike krvavo gusene
- Nisu imale kult licnosti i nesmenjive sefove drzava, bez obzira na njihove mane a ponekad i stravicne zlocnine i ubistva
- Nisu izdvajale ogroman % nacionalnog dohotka na bezbednost (armiju / policiju / tajnu policiju)
- Nisu imale progone politickih neistomisljenika
- Nisu imale zasticenu ekonomiju koja se odrzavala uz pomoc ostrih carina i zabrane poslovanja vecih privatnih subjekata / stranih firmi
- Nisu imale zvanicne obavezne drzavne programe indoktrinacije i ispiranja mozga od malih nogu (Pionire) gde deca od 7 godina moraju da znaju da ona cuvaju i postuju druge "socijalisticke subjekte"

Mislim da ovo malo vise govori o "istim" sistemima... Isti su, totalno - how yes no, i bas zato sto su "isti" je jedan propao sa epilogom u najgoroj bedi (istocni blok) ili gradjanskim ratovima (Balkan) a drugi eto postoji i dan danas i unapredjuje se.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.06.2008. u 15:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 14:37 - pre 192 meseci
Citat:
mrle 011: pa sta se sada ljutis?
i nista ja ne namecem, nego samo pokusavam da navodim primere i uporedjujem iste.
i pitanja u principu nisu upucena samo tebi, ako sam quote-ovao tvoj post, vec svim ucesnicima ovde.

i sta je tu lose, ako sada obrnem stvari i uzmem ameriku i njenu revoluciju za primer, i pocnem ja da zastupam vase stavove i da trazim od svih vas odgovore?

evo odgovorite mi svi, ako 'ocete, mada sumnjam.

jel' pre americke revolucije, tamo neki dzon smit imao covek u svom vlasnistvu npr. 300 robova, koji su radili na njegovim poljima pamuka.
jel' on covek sve to, robove, lepo kupio na pijaci i posteno platio?
sve legalno i po vazecim zakonima, demokratski.
nikom on te robove nije oteo, opljackao, nikog nije prevario ....

.. i sad odjednom tras, gradjanski rat, tj. revolucija!
i coveku oduzese njegovu posteno stecenu imovinu.
dzon smit, plus toga, izgubio i pola porodice u ratu.
ko nije palio sa casova istorije i tako to, zna kakav je to brutalan i krvav rat bio.

i evo, ja sada, zastupajuci vase stavove, pitam sve vas:

jel' to nije "otimacina"-dimkovic, "divljastvo"-stil, "pljacka"- ostali itd........
jel' covek sve te robove posteno i po zakonu stekao i platio?

i kako je onda usa "sazdana na temeljima demokratije" u svojoj revoluciji,
a titina sfrj na "otimacini pljacki, divljasrvu itd." u svojoj revoluciji?

jel' moze neko da mi objasni?

hvala.
Sta hoces da kazes kada je danas kandidat za predsednika Amerike crnac. Koliko su oni napredovali u odnosu na vreme koje ti pominjes. Kao kada bi kod nas pripadnik romske nacionalnosti bio kandidat sa dobrim izgledima da postane predsednik Srbije. Da li bi ti imao nesto protiv toga ? Ja ne bi. E to je ono sto je kod njih borba Sever- Jug donela . Iskreno , smatram da je vredelo. Sto se tice situacije kod nas. Ja ukazujem na odredjene nedostatke rezima koji je kod nas vladao . Na zloupotrebe narodnih interesa u svoju,licnu korist. Sto je po meni jedan od razloga zbog kojeg nije uspeo kod nas. Dalje , sto se tice toga ko ODREDJUJE ko treba da bude ... , pa ne sigurno ne jedan ili pet ljudi ,koji posle nikome ne odgovaraju. Na primer nedavno jedan nas politicar ovde redom proglasi za "izdajnike" neke svoje ,do skora, kompanjone , a posle na izborima prodje bedno. Vecina , volja gradjana treba da odlucuje o tome na izborima.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 14:47 - pre 192 meseci
Inace, setih se posta od nekog fanki levicara ;-) na prosloj temi tipa "Hajd da vidimo kada ce USA predsednik biti musliman"

Hahaha pa ko zna, mozda jako brzo - naravno, do pre samo par godina je isto retoricko "dokaz kako je USA nedemokratska" pitanje fanki levicara bilo "kada ce USA predsednik biti crnac", a verujem i da kada bi USA predsednik bio crni musliman pro-choice homoseksualac koji jos ima i AIDS, da bi pomenuti fanki levicari odmahujuci rukom pitali:

"Ma dobro to, to je nista - a kada ce USA predsednik biti marsovac?"

Nikad zadovoljni - a to je zato sto su teoreticarski idealisti, pa real-world ne pase dobro u "ideje", sto znaci da je "Real World' pogresan, nikako ideje... he
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 14:52 - pre 192 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa nece biti da je to sve isto - obicno se kao primer "zle kapitalisticke imperije" uzima USA, kao primer kako eto - nema nikakve razlike izmedju sistema.



Nije primer uopste u tom smeru.

Elem, Ameri su zasecerili svoju trulu vocku, gradjani su im na celoj planeti "zasticeni", sa posebnim tretmanom "iber ales" rase, njihove metode su mahom prema ostalima, malo vise stede saveznike..
Ali naravno moze im se, sta sada da se radi.

Nije poenta u tome, nego u kriterijumima za odlucivanje.

Ocigledno su svi sistemu, u osnovi jednaki (ne po nadogradnji, ambalazi, sarenoj ili sivoj), u osnovi, koja PROIZVODI krivca po nekim svojim (najcesce nasilnickim) kriterijumima..

Potpuno je identicno kako se postaje drzavni neprijatelj No1, obicnim proglasavanjem + PROIZVODNJA dramaticnog, imaginarnog, razloga i to je ono IDENTICNO u svim sistemima, nigde nisam rekao da su sistemi isti
Naravno mislim na "lazne" neprijatelje, neprijatelje "po potrebi", oni realni su kompleksan problem

A to je sustina...

Sad mozemo da razvijamo diskusiju, koje su granice zloupotrebe takvog polozaja (sila+vlast)...i da li nam se to svidja

Poz.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 14:59 - pre 192 meseci
Pazi, ja se slazem sa tobom kada se radi o tom konkretnom slucaju.

Ali, primetices da je vecina demokratskih zemalja odbila da bude saucesnik u USA napadu na Irak, niti su prihvatali tog "neprijatelja", niti se vecini njih tako lako servira "neprijatelj" jer postoji sloboda misljenja. Cak i dan danas Nemacka, kroz jaku inicijativu vlade, pokusava da promeni svoje zakone kako bi mogla da ucestvuje u stranim vojnim operacijama bez autorizacije parlamenta (vec da samo bude dovoljno da vlada odluci da treba), pa to ne prolazi - jer je vecina naroda jasno protiv toga.

Ja ziveh u Berlinu davne 2003 - i secam se vise stotina hiljada ljudi koji su rekli sta misle o tome i Nemacka nije bila deo te price... Isto vazi i za mnoge druge zemlje gde je narod odlucio - setimo se Spanije i trule price da je "ETA" podmetnula bombe u madridskom metrou - jako brzo je pala konzervativna vlada koja je fabrikovala tu pricu i "imenovala" neprijatelja bas zato sto je nastalo ogromno neraspolozenje javnosti jer nisu prihvatili da im se nametne pogresan "neprijatelj" (u ovom slucaju ETA)

A sad zamisli da su to komunisticke zemlje i da su se nasle u istoj situaciji (da se narod ne slaze sa visom drzavnom politikom / pravcima) - ne moramo ici u daleku proslost pa da pomenemo Cehoslovacku 1968-me, mozemo pomenuti Kinu 1989-te i Tijanmen - lepo se videlo kako se te "komunisticke drzave" obracunavaju sa razlikom u misljenju svog naroda :)

Znam da ce neko sad da pomene USA proteste 60-tih godina i napade na studente - ali, procitajte moj predhodni post... USA je izuzetak u mnogo cemu, ali postoji veliki broj uspesnih demokratskih zemalja koje su dokaz za suprotno, i ni jedna komunisticka zemlja u kojoj opresija sopstvenog naroda nije slucaj.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 18:26 - pre 192 meseci
Citat:
pisac: Evo još jedne sebične individue:



Hi hi hi, sad si me bas uvrediJo. Mozda sam egoista, ali barem nisam licemer-levicar Vucela vrste. ;-)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 18:48 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: Hi hi hi, sad si me bas uvrediJo. Mozda sam egoista, ali barem nisam licemer-levicar Vucela vrste. ;-)


ja se secam vucele iz doba komunaca, tj. diktature proleterijata.
sunj'o se po gradu u iscepanoj vijetnamci i patikama, sa koznom torbicom preko ramena.

covek je postao milioner, skoluje decu u najskupljem koledzu u evropi itd., sada posle komunaca, u demokratiji, slobodi i trzisnoj ekonomiji.
to je valjda ta pozitivna selekcija u kapitalizmu, o kojoj ste pricali, naspram negativne komunisticke.

on je sada valjda vas, hebiga.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 19:08 - pre 192 meseci
mrle,
ako ti period Miloseviceve vladavine smatras kapitalistickom demokratijom, tesko da cemo se sloziti. ;-)
Ipak je on (Vucela) levicar u srcETu i dusi, a o dokazanom antiglobalizmu i da ne govorimo... :)
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 19:10 - pre 192 meseci
Citat:
stil: Sta hoces da kazes kada je danas kandidat za predsednika Amerike crnac. Koliko su oni napredovali u odnosu na vreme koje ti pominjes.......


pa napredovala je i sfrj u odnosu na vreme koje vi stalno pominjete.
1985-e npr. nije bilo staljinista, golog otoka, prinudnog otkupa, "otimanja" zemlje, fabrika, imali smo vise od dva tv kanala, mislim da se cak i "dozvolite da se obratimo", kao najvece zlodelo, prestao prikazivati itd....

ono sto sam hteo da kazem, tj. da pitam, sam uradio u postu na koji si replicirao.
prostije od toga ne mogu da se izjasnim.


Citat:
stil: ....... Na primer nedavno jedan nas politicar ovde redom proglasi za "izdajnike" neke svoje ,do skora, kompanjone , a posle na izborima prodje bedno. Vecina , volja gradjana treba da odlucuje o tome na izborima.


pa i "odlucuje".
to ti se zove demokratija.
kad je "volja gradjana" "odlucila" sloba, onda je selja bio izdajnik i ovaj ga je vijao tamo po nekim brdima oko cacka, ako se secas.

posle kad je "volja gradjana" "odlucila" velja, onda je on odlucivao ko je izdajnik.

i to ti tako ide u krug, jel' tako?
demokratija.

samo ne znam u cemu je razlika izmedju titine diktature i demokratije.
tito ti davao jedan lilihip da biras, a sada biras izmedju nekoliko istih.
ovo titino mu cak dodje nekako vise fer.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje16.06.2008. u 19:20 - pre 192 meseci
Citat:
kelja: mrle,
ako ti period Miloseviceve vladavine smatras kapitalistickom demokratijom, tesko da cemo se sloziti. ;-)
........


pa nemam ja, hebiga, sta tu da smatram i da se slazem, ili ne.
covek je raspisao slobodne i demokratske izbore, nakon komunisticke diktature, i tako dosao na vlast.
sto se tice kapitalizma, on je ukinuo drustvenu svojinu i zapoceo privatizaciju.
dakle, samo pratis fabulu situacije, nema sta ti tu da se slazes ili ne.
jel' tako?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 216733 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.