Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1635083 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:08 - pre 136 meseci
Citat:
Nemanja:
Koliko je inace redovni servis za Golfica u ovlastenom servisu u Srbiji ?



Kada sam ja kupio VW TDI, ovde u Temerinu, bilo je tacno 150 eura.

I ovo je u diretnoj vezi sa temom
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16361



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:08 - pre 136 meseci
Citat:
Zarko Silic: Samo ti malo bolje pogledaj to sto sam rekao.

Obrati paznju na odmoriste za levu nogu i ovo dugmence rucne kocnice. Ne verejem da postoji primerak iz te generacije kod koje ovo nije ofucano i pokidano.


Moja je presla preko 200k km i nista se nije izlizalo a jos manje pokidalo.

Citat:
Zarko Silic
(Gde sam to napisao: u ovlascenom servisu u Temerinu? U Temerinu nikada nije postojao ovlasceni servis za AUDI.)

Nigde, nego pitam ovlasceni ili ne?
Posto poredis cene ovlascenog i nekog lokalnog servisa.

Koliko ima ovlascenih VW servisa u Temerinu i koliko kod njih kosta taj servis?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:16 - pre 136 meseci
150e sad rece covek :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:24 - pre 136 meseci
Citat:
bakara
Citat:
bakara:Koliko ima ovlascenih VW servisa u Temerinu i koliko kod njih kosta taj servis?


Kako mislis koliko? Pa Temerin je malo mesto seoskog tipa. Koliko mislis da treba biti ovlascenih servisa?

U sustini to je potpuno nebiotno. U Temerinu postoji bar desetak vrhuskih, opremljenih i obucenih servisera sa licencama za VAG koji poseduju sopstvene visoko opremljene servise u kojima se i najtezi problemi resavaju kvalitetno i efikasno o ma kakvom problemu je rec.

Bas me zanima sta ce raditi vlasnici, na primer spomenutog Volvoa V40 kada nastane problem? Da li ce ga parkirati u garazi za tih mesec, dva, ili vise dana dok ne stigne resenje, ili ce, po skracenom postupku, svoje vozilo gurnuti u kanal (ionako ih to ceka kad tad), obzirom da je prvi normalan servis udaljen 500 kilometara.

Citat:
bakara:Moja je presla preko 200k km i nista se nije izlizalo a jos manje pokidalo.


To bih bas zeleo da vidim. Da provozam i da vidim i cujem kako nista ne zvecka i ne pucketa u toku voznje u kabini . Bas bi me to zanimalo.

Moram priznati da ih mnogo nisam video, ali svaka je bila drndava i zvekeva na ovim nasim putevima. Bas svaka. Isto tako, takve trulekse kao sto mogu da budu Mazde iz posle dvehiljaditih, nikada nisam video. Neshvatljivi truleksi.





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 10.03.2013. u 23:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16361



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:27 - pre 136 meseci
Citat:
frenkijevac1: 150e sad rece covek :)

U isto vreme smo pisali poruku.

Citat:
Zarko Silic
U sustini to je potpuno nebiotno. U Temerinu postoji bar desetak vrhuskih, opremljenih i obucenih servisera sa licencama za VAG koji poseduju sopstvene visoko opremljene servise u kojima se i najtezi problemi resavaju kvalitetno i efikasno.

Slazem se da je potpuno nebitno, ali tako je i za druge proizvodjace u drugim mestima, nema samo VW kvalitetne lokalne servise.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:45 - pre 136 meseci
Citat:
bakara: Slazem se da je potpuno nebitno, ali tako je i za druge proizvodjace u drugim mestima, nema samo VW kvalitetne lokalne servise.


Pa nije bas.

Najvise ima VW-ovih servisa. Zatim dolaze, Opelovi i Fiatovi. Za Francuze tu i tamo. Onda nekoliko praznih mesta pa dolaze ostali. Bar je tako u mojoj blizoj i nesto siroj okolini.

Zasto VW u Temerinu?

U Temerinu VW servis postoji vise od 30 godina. Vecina "nezavisnih" servisera ponikla je iz tog servisa.

U vreme IDE iz Kikinde u Temerinu je postojao ovlasceni Opelov servis. Takodje, jos od pre 30 godina (ne zanam precizno, ali mislim i vise). Isto vazi i za servisere koji rade Opele.

P.S. Ja sam servis za TDI u vreme garantnog roka placao 150 eura. Sada sam radim servis na svom automobilu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16361



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 22:56 - pre 136 meseci
Citat:
Zarko Silic: Pa nije bas.

Najvise ima VW-ovih servisa. Zatim dolaze, Opelovi i Fiatovi. Za Francuze tu i tamo. Onda nekoliko praznih mesta pa dolaze ostali. Bar je tako u mojoj blizoj i nesto siroj okolini.

Ja to ne vidim tako...
Kroz prozor gledam u lokalni servis alfa romeo-a, a u neposrednoj blizini mi je bmw, reno, fiat i ovlasceni toyotin, ford i opelov, apsolutno ne primecujem da tu nesto ima vise onih koji rade samo VW, pre bih rekao da ima najvise recimo servisa za reno, fiat, opel i toyotu.

Opet to sve zavisi ko gde zivi, tako da je sve to relativno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 23:03 - pre 136 meseci
Citat:
Zarko Silic: Pa nije bas.

Najvise ima VW-ovih servisa. Zatim dolaze, Opelovi i Fiatovi. Za Francuze tu i tamo. Onda nekoliko praznih mesta pa dolaze ostali. Bar je tako u mojoj blizoj i nesto siroj okolini.

...

VW-ovih servisa ima najvise jer se najvise kvare, cinjenica. Da se ne kvare cesto ne bi bilo potrebe za toliko servisa. Kad je u tom malom mestu seoskog tipa desetak servisa onda je taj brend u debelom problemu!

Citat:
Zarko Silic: ...

U Temerinu VW servis postoji vise od 30 godina. Vecina "nezavisnih" servisera ponikla je iz tog servisa.

...

Kad kazes "vecina nezavisnih servisera" to mislis kod tebe u tom malom mestu?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 23:12 - pre 136 meseci
Citat:
Sceka: VW-ovih servisa ima najvise jer se najvise kvare,


Vrlo razborit zakljucak. Odavno nisam cuo ovako nesto inteligentno.

Zasluzio je da se smesti u ovu temu:

http://www.elitemadzone.org/t81721-EliteSecurity-Biseri



------------------------


Citat:
bakara:
Citat:
Zarko Silic: Pa nije bas.

Najvise ima VW-ovih servisa. Zatim dolaze, Opelovi i Fiatovi. Za Francuze tu i tamo. Onda nekoliko praznih mesta pa dolaze ostali. Bar je tako u mojoj blizoj i nesto siroj okolini.

Ja to ne vidim tako...
Kroz prozor gledam u lokalni servis alfa romeo-a, a u neposrednoj blizini mi je bmw, reno, fiat i ovlasceni toyotin, ford i opelov, apsolutno ne primecujem da tu nesto ima vise onih koji rade samo VW, pre bih rekao da ima najvise recimo servisa za reno, fiat, opel i toyotu.

Opet to sve zavisi ko gde zivi, tako da je sve to relativno.



Mozes da gledas kroz prozor koliko hoces.

Ovde sve pise:

http://www.vrelegume.rs/barometar.php

Mozes pogledati i koju godinu u nazad.

Na primer, samo u prosloj godini samo VW je prodao 40 puta vise automobila od Alfe.
2008. godine je to bilo 100 puta vise, dok je 2010. to bilo 300 puta vise.




[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 11.03.2013. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina10.03.2013. u 23:42 - pre 136 meseci
Zanimljiv test vezan za temu.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 08:32 - pre 136 meseci
Ne moze se napraviti kvalitetan review ova 4 automobila u 7 minuta, ali sustina je manje vise sadrzana. Mercedes najpozeljniji, audi rock solid, bmw zanimljiv za voznju(samo po suvom) zbog zadnje vuce i golf naravno kao best buy .

Takodje, opaska iz videa o motoru iz Dacie u A klasi je u vezi sa onim sto sam pisao o ceni tog automobila. Jednostavno, ukoliko se zeli nesto vise od pateticnih performansi mora se dati puno vise para. Umesto toga, za iste pare moze se pazariti golf 7 sa 2.0 tdi motorom koji je raketa za ovu daciu
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 09:23 - pre 136 meseci
Kakva pecaljka sa 1.5 Dizel "Mercedesovim" motorom
Svakako koristan info za buduće kupce i čitaoce ovog foruma.

Verovatno će taj model i biti najprodavaniji, kao i pojam Golf kvaliteta, najprodavaniji 1.4 benzin (klot oprema) - motor tehnički na nvou 1985. godine, uvaljivan do izlaska golfa VI.
Kod Srbina je bitno da se vozi popularni model, a ostalo je samo knedla u grlu koja se vešto skriva

Poenta je da se pravi kvalitetan golf i gore pomenuta mečka moraju platiti više od cene na bilbordu.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 10:15 - pre 136 meseci
Citat:
Zarko Silic:

Ajde, po sto peti put :D



Toyota Corolla, 1989, prva registracija 02.1990. Jedno vreme povremeno vozio pusac - moja mama (do 1993), dok smo imali firmu.

Najduza relacija: Beograd-Istanbul-Beograd

251.000km







Ispade bolji od oba koje si zakacio :) Mogu jos da slikam, ali nema potrebe, sve je u skoro fabrickom stanju.

Mozda spoljne plastike i brisaci?

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 10:39 - pre 136 meseci
JA nemam digitalni fotoaparat, ali ko pazljivije gleda videce koje to plastike najvise pate i ljuste se(cesto same od sebe)
na seriji MK4, narocito rukohvati i zone "prstica"..
http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=243203&page=2
http://uk-mkivs.net/forums/t/343195.aspx?PageIndex=2

Slicno je i kod mene, istina nije ovako dramaticno, vec cipovi i crtice..
http://newbeetle.org/forums/st...3-stripping-painting-dash.html

A resenja su
http://www.krylon.com/products..._for_plastic_textured_shimmer/
http://www.ebay.com/sch/sis.ht...a+IV+&_itemId=280115137305
ili
http://www.ebay.com/sch/sis.ht...dles+&_itemId=290144101377

Pa uzivajte u "najboljim" kupovinama..

Poz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 10:59 - pre 136 meseci
Citat:
milosbeo:...Poenta je da se pravi kvalitetan golf i gore pomenuta mečka moraju platiti više od cene na bilbordu...



Zamalo da mi promakne

Zar to ima i nekvalitetnih golfova

Ali, prihvatam dramatican pomak u posmatranju fenomena Golf.
Postoje, znaci jeftino- skupi golfovi u klasi klija i punta, koje najcesce voze balkanski ljubitelji, sa svim manama i kvarovima, i postoje ekstremno skupi golfovi, za trendsetere, koji su sa cenom duboko zasli u luks klasu(ali ne i sa kvalitetom), kojima se u manjoj meri ljuste kabine, imaju sareni konac na koznim presvlakama, i previse plastike za tu cenovnu klasu.

Pa sta reci osim...bljak

Poz

[Ovu poruku je menjao vladd dana 11.03.2013. u 12:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 11:55 - pre 136 meseci
Ljušti se i ovim luxuznim nemoj da sumnjaš u to.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 11:57 - pre 136 meseci
Sad je sve konfekcija.

Ali svejedno, onaj ko zeli da sacuva enterijer, sacuvace ga, nebitno je godiste.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 13:29 - pre 136 meseci
najbolje se auto unutra ocuva ako niste pusac, ne koristite prstenje i kreme za ruke!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 13:43 - pre 136 meseci
Ne sporim ja konfekciju, ali se zna sta koliko kosta.

A kada su se pojavile doticne ljustece-barsunaste plastike, i tada se telalilo o "kvalitetnim plastikama", nekakvoj dugotrajnosti.

Pa ja da povucem paralelu, jesu se nakon 20 god delimicno izlizale farbe na prekidacu svetla kod Lancera, ali posle 6 godina na VW u je izgrebano sve sto ej moglo da bude.

Jednostavno se pitam gde je kvalitet, za koji se trazi tolika cena. To je kvalitet odredjenog stepena, koji ima svoju cenu.

Onda se u stvari, odgovor krije u koncepciji VW vozila, vozilo je koncipirano za zaradu i forsiranje trenda, a ne da bude upotrebljivo.
Prosto se mora smisljeti upotreba

Moze da trosi malo, ali u jako specificnim uslovima. Sada ga jos i gase, poluautomatski. Koliki je to raub za starter i inace decenijama haoticnu eletroinstalaciju, pokazace vreme, uskoro.
Zatom moze da se vozi brzo, ali na pravcu, i u slucaju da se poredi sa brzim vozilima, posmatra se udobnost, a kada se poredi sa udobnim i luksusznim, e tada ima nekakvo bolje ubrzanje od 80-120 u poslednjem stepenu prenosa..koje nicemu ne sluzi

Smejurija opsta. Niti je za trku, niti za udobnost, niti za malu potrosnju..ali od svega po malo, pa kako kada zatreba, da osvetlimo neki detalj.
Jos u okviru palete, ono sto valja, mora se platiti duplo vise..

A pride se od vlasnika ocekuje daljnja prodaja, nakon manje od 100kkm i u periodu 3-5 god, posto posle nastaju problemi koji direktno napadaju korisnika po dzepu..nakon garantnog perioda. Ako se ne krene u "zanemarivanja" i snalazenja korisnika, katalizatora, DPF-a, seta kvacila, remonta trapova i pogonskog postroja...
Da ne bi bilo glavobolje..

Neko rece, da Alfa kada izadje iz salona gubi 30% vrednosti, golf gubi 20%, ali tih 20% je u evrima vise od alfinih 30%
A "drze" cenu posto se i vlasnici uklapaju u trend preplacivanja, pa umanjuju stetu, inace relano ne vrede ni upola, pogotovo ako se racunaju potencijalni problemi, kvarovi i zamene sklopova ili detalja...skupih ili relativno jeftinih(plastikica)

Nema tu upotrebljivosti i realnosti koriscenja vozila. A popularnost moze samo da se formira iracionalno, sto je najcesce i slucaj. Objektivno je nemoguce pozitivno oceniti takvo vozilo ili koncept

Poz

P.S.
Kolega je vracao skodu u servis, sa (prvom generacijom) 1.2TSI motorom, misleci da je pokvaren zbog potrosnje od 9.9l/100km..ali su mu rekli da je sve ok, samo da se ne vozi 120 po auto putu...sa 90 ce imati deklarisanih manje od sedam litara...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.03.2013. u 14:26 - pre 136 meseci
Citat:
vladd
Kolega je vracao skodu u servis, sa (prvom generacijom) 1.2TSI motorom, misleci da je pokvaren zbog potrosnje od 9.9l/100km..ali su mu rekli da je sve ok, samo da se ne vozi 120 po auto putu...sa 90 ce imati deklarisanih manje od sedam litara...

Ako bude uporan sa tih 120km/h posle nekog vremena hoce i potrosnja ulja da skoci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1635083 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.