Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1623543 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 09:13 - pre 170 meseci
Citat:
zarsilic
Isto tako, ne sumnjam da su experimentisali sa velikim stepenima sigurnosti kao i sa zamorom matrerijala obzirom da je simultanih 300.000 km odavno vec standard prilikom ispitivanja motora, ali i pored toga, ipak je rano donositi zakljucak o kvalitetu i izdrzljivosti.
Prvi zamorci u karoseriji Golfa 5 tek treba da oforme odredjene zakljucke.


Off topic:

Moze li me neko uputiti na neki link gde se moze videti kako se rade testovi izdrzljivosti motora. Svojevremeno sam gledao neki video o razvojnom putu C klase i tamo sam recimo video da je mercedes radio testove na tada novom modelu 190 tako sto su test vozaci vozili auto 15000 kilometara neprestano punim gasom. Ili recimo pre 10 godina sam citao test gde se opisuje testiranje nove e klase sa dizel motorom. Auto je vozen neprekidno oko 200000 kilometara prosecnom brzinom od oko 200 km/h bez ijednog kvara.

Eto, bilo bi mi interesantno da procitam kako to rade drugi brendovi kao i to da li postoji neki propisan standard na koji nacin se rade ti testovi i koje su norme.

Hvala
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 10:11 - pre 170 meseci
Brendovi na vrhu postavljaju norme, a brendovi u usponu su tu da ih krse.

Kompjutersko meodelovanje, matematicko modelovanje, marketinsko modelovanje, na kraju simulacija pa prototip. Nema se vremena za kondiciona ispitivanja..

Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
91.148.111.*



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
Citat:
zarsilic
Na ovom novom TSIu su nesto redukovali snagu iz meni nepoznatog razloga.


Turbina malo ranije popušta pa je maksimalna snaga 160 KS na 5800, dok je u prvobitnoj varijanti 170 KS na svih 6000. Ekstrapolacijom krive snage to se i dobija što govori da su pritisci nepromenjeni. Na sličan način je u Ibici Cupra taj motor setovan na 180 KS pri čak 6200 obrtaja.

Verujem da sve te tri varijante imaju jednaku turbinu (kompresor im je sigurno jednak), ali su u Golfu setovanja najkonzervativnija. To se po želji softverski može otključati, mada mislim da za tim stvarno nema potrebe.

Bitnije od toga je da su u drugoj generaciji tog motora, dakle u ovoj koja ide u G 6, dodali jaču pumpu za ulje i dodatno poboljšali podmazivanje bregastih, za koje je utvrđeno da se u prvoj varijanti malo previše troše. Lično, nemam više nikakvih rezervi prema tom motoru, prešli su već dosta i dobro se pokazali.

Onako inženjerski, mene najviše fascinira kako su uspeli da koordiniraju zajednički rad te dve potpuno raznorodne turbine.

Pri 3500 rpm kompresor se u potpunosti isključuje i odvaja jer bi, onako kako je on projektovan, kočio put vazduhu koji potiče iz glavne turbine. To je još jedan dokaz da su obe turbine maksimalno optimizovane da svaka u svom režimu najbolje rade i da jedna drugoj ne smetaju.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 18:23 - pre 170 meseci
Zarko, prekrstio sam te gore u zadnjem postu u Zdravko

Svaka cast TSI jeste dobar ali ipak je GTI prava igracka i sa onim saltovanjem na volanu se vozi kao na video igrici... posebno je zanimljiv ovdje na ovim nasim CG putevima... davno je receno ono za pare i muziku...


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
91.148.111.*



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 18:35 - pre 170 meseci
TSI i GTI ne bi ni trebalo da se porede. TSI je (veoma) brz porodični auto, a GTI je skoro pa trkački auto.

Međutim, treba reći da je realna razlika u performansama između njih dvojice manja od onoga kakav se utisak stiče u vožnji.

Razlog je što GTI osim što je nesumnjivo jači ima i relativno kraći prenos i znatno manji raspon obrtaja. Samim tim se u vožnji on doima još više jačim od TSI nego što realno jeste.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 20:57 - pre 170 meseci
Znao sam da je neka fora, ali nisam ni pretpostavio da je rec o kratkim i dugim menjacima
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
91.148.111.*



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.04.2010. u 21:35 - pre 170 meseci
Ništa novo, već smo više puta videli da si operisan od svesti o uticaju menjača na vožnju
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 11:06 - pre 170 meseci
ti TSI motori su stvarno dobri ali ne znam njihovu procentualnu zastupljenost na proizvodnim trakama?.... da li su to kupci obmanuti na neki način pa je zastuplenost dizela preko 60% (ili možda nešto više?)... da nije možda bilo nekih manipulacija sa menjačima u cilju prikrivanja stvarnih preformansi motora!?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 12:20 - pre 170 meseci
Ne vidim zasto bi kupci bili obmanuti ako je procentualna zastupljenost dizela veca...
Ne moze te valjda niko natjerati da nesto kupis ako ti to ne zelis...
Realno, nisu tsi i gti za svakoga...
Kod nas je "ostalo u narodu" iz doba sankcija, kada se gorivo sipalo po ulicama, da jedino valja golf dizel...
Po meni su duplo bolji jaci benzinci. Nije bas ni ta potrosnja najbitnija, vazno je uzivanje u voznji jer ne zivi se 350 godina...
Objasni nam o kakvom prikrivanju performansi si mislio...




 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 17:08 - pre 170 meseci
ako se govori o najboljoj kupovini, trebaju se porediti neke reference... a prvo pada u oči zastupljenost na tržištu zar ne?... šta ko voli je stvar individue... ali

Citat:
Nocni
Ne moze te valjda niko natjerati da nesto kupis ako ti to ne zelis...


ne možeš ni da tvrdiš za nešto da je "best buy" ako (velika) većina drigih kupuje nešto drugo...


... tema je prilično stara ali sam se upitao kako to da se totalni outsider Golf V tranformisa u favorita Golf VI pa još sa TSI motorom koji je bio u već sada starom Golf V!?... posumnjao sam da je razlog "menjačka revolucija" ?

[Ovu poruku je menjao goat dana 18.04.2010. u 18:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 18:49 - pre 170 meseci
Ima vise tehnickih razloga kao sto su zvucna izolacija i sl. ali glavni razlog je pad cijena...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
*.3dnet.rs.



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 19:07 - pre 170 meseci
Naravno, pomenuh već da niko nije mogao da pretpostavi dokle je VW (primoran od strane konkurencije) u stanju da obori cene za samo nepune dve godine.

Pogledajte samo cenu G 5 2,0 TDI PD od pre dve godine, sa dobrom opremom je bio preko 30k, ili GT sa TSI motorom (samo 1k manje od GTI!) i uporedite ih sa sadašnjim cenama G 6 2,0 TDI CR I TSI, razlika je značajna.

Ali napredak nije samo u ceni, G 6 je i osetno bolji auto od G 5, ne samo u zvučnoj izolaciji, koliko u enterijeru i drugim stvarima. Ja lično bih napredak u motorima stavio na prvo mesto.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 19:10 - pre 170 meseci
"Stari" G5 TSI 14 170 PS ima vrhunsku termo zvucnu izolaciju. Sumnjam da je bilo sta bolje na "novom" TSI-u.

Sto se cene tice, odnos se nije promenio. Golf je otprilike isto onoliko skuplji (bar procentualno) od konkurenata koliko je uvek i bio.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.04.2010. u 19:31 - pre 170 meseci
Ma ima x stvari koje su poboljsane da ne nabrajamo sad... ima nekih koje su i gore nego kod petice... mislim da je Nebojsa mislio na napredak kod TDI motora sa prelaskom na CR tehniku a ne na TSI...
Imali su probleme i sa dsg menjacima, cak su ih mnogi mijenjali u garanciji, posebno na jacim modelima kao sto su R32 ili GTI... jos se ne zna je li to otklonjeno itd...
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 10:22 - pre 170 meseci
Ajde umesto što se prepucavate dajte neki koristan savet za šta je sada najbolja kupovina za moje želje/zahteve :P

Uslovi su poželjno 17-18000 eur ili max 20000 ako baš vredi, samo full paketi opreme ulaze u obzir a Golf me ne zanima. Gledam benzince i poželjno je da su performanse 0-100 za 10s ili niže.

Razgledao sam već svašta i najviše mi se dopada Honda Civic 5V zbog dizajna, performansi i potrošnje odličnog atmosferskog motora, ogromnog prostora u kabini i prtljažniku, odličnog paketa opreme.

Kia Ceed 1.6 benz sa TX Leather Sport opremom sam takodje gledao i svidja mi se ali nekako mi je draža Honda iako Kia nudi nešto više opreme, Kia takodje ima odlično lizing finansiranje.

Hyundai i30 1.6 benz sam takodje gledao i nikako mi se ne svidja, spolja mi je ok ali unutra mi je loše uradjen, plastika je kao tanak papir na nekim mestima, prostor pozadi je nikakav. Jedino što ima je odličan lizing sa 0% kamatom.

Opel Astra J Sport sa 1.4 turbo je baš 20000eur ali nekako mi fali par sitnica od opreme u poređenju sa Hondom i turbo motori tek treba da se dokažu u izdržljivosti. Da ne pričamo o ceni auta, održavanja, skuplje osiguranje, veća mogućnost krađe...

Mazda 3 mi se jako svidja sve osim odvratnih benz motora a i dizeli im nisu ništa bolji iako me ne zanima dizel.

Toyota mi se ne svidja dizajn Auris-a spolja (unutra mi je ok) i mnogo mi je nekako mali i preskup, Ford Focus mi je tu negde, niti mi se sviđa niti ne sviđa, za performanse koje želim morao bih da uzmem 2.0 motor koji mnogo troši, a i problem je što nemaju u salonu ni jedan u višoj opremi nego samo klot, pa ne mogu da vidim kakav je iznutra ali ovaj klot mi je gadan iznutra.

Znam da sam se manje-više već odlučio za Hondu ali zato i pitam... šta sam propustio, o čemu ne razmišljam, koje još marke vredi pogledati? Bilo koji savet dobrodošao, hvala :P
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 10:30 - pre 170 meseci
Lancia Delta :)

Lancia Delta 1.4 T-Jet 150 KS Argento

150 konja, 8.7s do 100Km/h




Perfekcija :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
195.252.66.*



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 10:38 - pre 170 meseci
pringles80, za to što si rekao Honda mi se čini najbolji izbor, ali hajde okači karakteristike svih kandidata, znači motore, opremu, cene (pazi, ne kataloške, nego realne, imaj u vidu da mogu značajno da se razlikuju), pa da vidimo šta je najbolje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 10:38 - pre 170 meseci
Pa ako cemo iskreno jako je malo automobila koji su slicni civic-u, po meni je najslicnija mazda 3 ali nju si vec gledao, pored ova dva mi jos jedino pada na pamet novi megane, pogledaj:

http://www.nouvelle-megane.com/srbija/srbija/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 10:46 - pre 170 meseci
Ne znam ko moze da kupi novog Megana pored Delte...ono..van svake pameti je porediti dizajn i kvalitet materijala...

Deltu vozio (doduse dizela) i ono je neopisivo lep osecaj :) Megana isto tako (neki benzinac je bio na test drajvu) ali je kvaliett i osecaj u voznji neverovatno razlicit u korist Delte...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
195.252.66.*



+1347 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 11:07 - pre 170 meseci
Daj Slobodane karakteristike i cene tih Delti u ovom podsegmentu kad već toliko o njima pričaš. Nisam siguran da mogu da budu najbolja kupovina.

btw, Megane u TCE ili DCi varijanti od 130 KS se uklapaju u ove zahteve.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1623543 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.