Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1621791 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 11:10 - pre 170 meseci
http://www.lancia.rs/data/Lancia_Delta.pdf

Najbolja kupovina zavisi od licnih preferencija kupca, recimo meni je jedna od binijih izgled automobila, unutra i spolja, mnogo bitniji nego recimo blue tooth ili ipod in. Takodje motor je savremen i dobar na ovim Deltama 1.4 - 150HP, .8.7s do 100Km/h.
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 11:17 - pre 170 meseci
Eto za ovu Deltu nisam ni znao da postoji tako da ću malo da pogledam, ali u Oro opremi koja bi odgovarala je 22000 što je previše, za te pare ima Mazda 6 sa 2.0 motorom i full opremom :O Više gledam ka donjoj granici (17000-18000) nego ka gornjoj od 20000

Megane ima dobru cenu ali vidim da više nema Privilege paket opreme koji su ranije imali, i ova Dynamique nije loša, sa TCe 130 je oko 17000, jedino što sam Megane prethodno otpisao zbog priča za taj sistem zaključavanja na kartice i kako se veoma lako i mnogo kradu, ne znam da li se tu situacija promenila. Takodje sam uglavnom otpisao sve proizvodjače koji nude samo 2 godine garancije, ali to i nekako mogu da progledam kroz prste, mislim da ću morati da odem da sednem u Megane Berlinia da vidim na šta liči.

Nebojša već godinu dana pratim tržište imam EXCEL sa svim modelima i specifikacijama koje gledam kao i zvaničnim cenama svakog meseca od juna 2009 do danas, znam da nezvanično može jeftinije i na to i ciljam. Krajem maja ili u junu treba da padne kupovina.

Gledao sam i Cruze 2.0 dizel dok nisam odustao od dizela a i neću sedan.

Da ima Mazda 3 sa 2.0 benzincem a da nije automatik možda bi i došao u obzir iako previše troši, možda pitam Mazdu da li je moguće poručiti sa ručnim menjačem.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 14:44 - pre 170 meseci
Vec vise puta je napomenuto da je u klasi bezmalo 5 metara, Opel Isignia bestbaj. Od Akorda nudi vise za iste, ili manje pare. Osim toga, znatno je jednostavnija za odrzavanje na ovim nasim prostorima. Takodje i jeftinija, a ukoliko dodje do, ne daj Boze, nekakve havarije ili udesa gde stradaju pojedini "nestandardni" delovi karoserije, Hondu je prakticno nemoguce popraviti za normalne novcane iznose.
Ovo vazi i za automobile i za motocikle doticnog proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 15:52 - pre 170 meseci
Ne znam samo ko je to zakljucio da je insignia bestbaj? Akord je duplo bolji auto od insignie... otkud tvrdnja da insignia nudi vise za iste pare? i cega to nudi vise? Ocemo li opet da pricamo o "konfiguracijama" kao da se kupuju kompjuteri...
U motocikle se ne razumijem pretjerano dobro ali i tu mislim da je honda cbr bila i ostala strasno dobra kupovina...

Da bi se uopste moglo govoriti da je nesto bolje ili gore trebalo bi onda ta auta i isprobati pa iz te voznje zakljuciti nesto... Insignia se ne moze ni porediti sa akordom pogotovu jer covjek trazi benzinca i vrlo dobro rezonuje... sto bi mu onda trebao opel u zivotu uopste :-)

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 20.04.2010. u 17:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 16:24 - pre 170 meseci
Ni Insignia ni Accord nisu u C segmentu do 20000eur tako da ne znam o cemu pricate :P
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 21:46 - pre 170 meseci
U pravu si kada je rec o C segmentu, ali nisi u pravu kada kazes da se Insignia ne moze kupiti za 20.000 eura. Od momenta kada je postavljena tema pa sve do danas mnoge stvari su se promenile pa se trenutno za, vreme do pre 2 godine gotovo nezamislivo, trenutno postavljeni iznos moze kupiti vozilo u visem segmentu. Osim toga, kao vozilo u uzem izboru spomenuta je Honda Acord kao i Mzda 6 koja takodje ne pripada C segmentu.


P.S.

Specijalitet za Nocnog

http://www.youtube.com/watch?v=W9fGa6Q7jn0

Kao sto sam rekao, misljenje o Isigniji nije samo ovo "nase" ovakvo. Ima ih jos.

http://www.autoexpress.co.uk/c...uxhall_insignia_vs_rivals.html
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 22:30 - pre 170 meseci
Nevjerovatan film... a posebna je mana hondi sto moze da ponese manje paketa u gepeku od pasata... :-)
Treba shvatiti da honda nema turbinu i da je ne treba porediti sa ovim turbo motorima iako imaju iste performanse... Taj hondin motor je neprikosnoven i duplo je bolji od ove dvojice na filmu... da ne pominjemo kvarove...
Ovaj drugi link isto nema nikakve veze sa temom... nismo govorili o dizelima a i skoro da je smijesna engleska pristrasnost... po njima nema boljih kola od forda i voksala...

P.S. Dizeli ce se inace izgleda sve manje i manje pominjati... to sam shvatio kad sam vidio skodu oktaviju sa 1.2 tsi motorom od 105 konja koja trosi kao upaljac...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.centurion.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 22:49 - pre 170 meseci
Taj 1,2 TSI će postati referenca u C segmentu, nešto u odnosu na šta će svaki drugi masovni motor da se upoređuje.

Ako drugi proizvođaći hitno ne počnu da razvijaju slične motore (možda je već kasno da tek sada počnu, trebalo bi već da imaju gotove) - preti im pad gori od svake ekonomske krize.

TSI motori su redefinisali odnos snaga/momenat/potrošnja/cena i ko taj novi odnos ne bude mogao da ga prati, teško će moći da ostane u igri.

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 23:11 - pre 170 meseci
Dok ne pocnu da crkavaju turbine :)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.04.2010. u 23:14 - pre 170 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Taj 1,2 TSI će postati referenca u C segmentu


Slazem se sa ovim... ima reno one TCE motore, ima 100 ks u kliu i 130 ks u meganu, ali nije to to... OK za C segment ali ova nova skoda (govorim o ovoj restajling kojoj pise octavia na farovima) je jos veca i skroz je nesvakidasnje da toliki auto pokrece 1.2 motor... downsizing je definitivno u modi kad su motori u pitanju...
Ja sam licno vise za klasiku, ima istine u ovome sto frenkijevac kaze, ima tu i pored same turbine jos dosta kvarova zbog postojanja pritiiska u odnosu na atmosverski motor sa cistom mehanikom koja upravlja bregastom, kakav je valvematic kod tojote npr. ili ovaj kod honde... ali se mora priznati napredak u tehnici novih malih turbo/biturbo benzinaca...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.04.2010. u 00:58 - pre 170 meseci
Citat:
Nocni
Ovaj drugi link isto nema nikakve veze sa temom... nismo govorili o dizelima a i skoro da je smijesna engleska pristrasnost... po njima nema boljih kola od forda i voksala...



Pa ako su Englezi pristrasni, cije onda misljenje treba uvazavati? Mozda testera iz Mijanmarea?

Evo jednog uporednog testa od strane najuglednijeg evropskog casopisa "Auto Motor und Sport" bez mesanja bilo kakvih dizelasa u pricu:

http://www.auto-motor-und-spor...m-die-mittelklasse-939908.html
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.04.2010. u 10:12 - pre 170 meseci
Mislim da smo dovoljno matori... iskusni... obavesteni i razumni da shvatimo cemu sluze novinari, tekstovi i emisije o automobilima..:)


Dragocenija su licna iskustva i licna posmatranja, razmatranja vozila, od nekog pamfleta..ove ili one forme


Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.04.2010. u 10:53 - pre 170 meseci
Vazno je i jedno i drugo i po mogcstvu trece, ako postoji.

Korisno je procitati misljenje novinara, po mogucstvu onih sa iskustvom, ili bolje receno onih cije ste pisanje na odredjeni nacin, tokom duzeg niza godina, upoznali.

Korisna su i licna iskustva, mada se od njih moramo, u znacajnoj meri, ograditi obzirom na subjektivnost i iskusto sa rezervom, osobe koja svoje misljenje prezentuje.

Korisna su i logicka rasudjivanja osoba koja svojim nezavisnim iskustvom i teoretskim znanjem cesto umeju da doprinesu opstoj slici onoga o cemu se diskutuje.

Sve je pomalo korisno na svoj nacin.


....................

Kako god i sta god uzeli u razmetranje Acord trenutno kod nas ne moze biti na 1. mestu . I ne samo kod nas.

Kod nas posebno. Ima za to vise razloga. Pocev od kilave servisne sluzbe i skupih delova pa sve do troskova registracije zbog zapremine motora koji se u nju ugradjuju.

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.04.2010. u 22:15 - pre 170 meseci
Po mom licnom iskustvu i iskustvu mojih prijatelja, turbina na vw-u/audiju MORA crći u SRBIJI kad-tad! :)))

Lose gorivo!! a najskuplje! Lose ulje! a najskuplje! Los servis! a najskuplji! :))))

Ima prvo da rikne mala turbinica, pa onda velika hihi

Salu na stranu, tehnologija je ful i sve to. Turbo motor je dosta bolji od atmosferskog... ali u nemackoj. Kod nas je to sve cirkus.

Inace, danas sam vozio golfa 6 GTD. Kako taj auto izgleda, a tek kako ide.. to je bolesno. Totalni ful.

Tako gledajuci ovi ostali ne mogu ni da mu prismrde :)


Al, jbga, bolesna mu cena od 30k, zato je off na ovoj temi.

Znaci samo zbog cene i ni zbog cega vise. Ni jedan auto u klasi u ful opremi nije ni blizu!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.202.*



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.06.2010. u 17:51 - pre 168 meseci
Ponovo dižem ovu temu jer u poslednje vreme isplivava jedan auto koji vrlo poznat, ali ovde pomalo zanemaren, a trenutno predstavlja izuzetno dobru ponudu.

To je Škoda Octavia, sada u restiling verziji i sa novim TSI motorima o kojima je više suvišno i pričati. Meni lično se najviše sviđa u 1,8 TSI Elegance varijanti (zvanično 160 KS, a realno preko 170), čija je trenutna cena oko 18,5k.

Kao ilustraciju kakva je to ponuda pomenuću podatak od pre dve godine kada je 2,0 FSI varijanta (znači znatno slabiji motor bez turbine) u takođe Elegance opremi (nisam poredio detaljno, ali verujem da je i taj paket bio slabiji nego danas) - koštala preko 25k!

To je realno pojeftinjenje od skoro 40%....Dalji komentar je suvišan...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.205.*



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.06.2010. u 14:25 - pre 168 meseci
Mala ilustracija šta radi ovaj "narodni" auto:




.. i jedan review Čeha koji su vrlo ponosni na njihovo (mada i oni znaju čije je zapravo) najnovije čedo:



btw, u celoj priči ja ne bih podcenjivao ni same Čehe, jer bez obzira na VW motor, tehnologiju i kontrolu, montaža je češka, tako da i oni daju značajan pečat, a oni su poznati kao vrlo vredan i precizan narod.


 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.06.2010. u 21:01 - pre 168 meseci
Uvek mi se svidjao taj 1.8 turbo. Jos od davnije dana :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
178.218.205.*



+1344 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.06.2010. u 22:40 - pre 168 meseci
Današnji 1,8 TSI je prilično različit od starog i poznatog VW 1,8 20v Turbo sa 20 ventila (koji je pre petnaestak godina takođe pravio dar-mar u klasi).

Novi 1,8 TSI je relativno (koliko to može da bude) neupadljiv motor, ali spada u state-of-the-art trenutne tehnologije: direktno ubrizgavanje pod pritiskom 150 bara, varijabilni usis, turbina i potpuno ravan momenat u vrlo širokom rasponu.

Do 2000ccm praktično teško da postoji nešto bolje, postoji samo ista stvar, a još veća i jača (2,0 TSI u Golfu GTI).


edit: typo




[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 16.06.2010. u 00:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.06.2010. u 00:43 - pre 168 meseci
Sve to lepo izgleda na papiru, bogami i u voznji.

Samo, kada vidim onu bocu za rashladnu tecnost, kao da sam video zloduha. Podseti me na plasticnu pumpu za vodu, na termostate i fan module, na probleme sa uljem i visokim naponom..

I to na vozilima sa nemackim zaledjem. Ne sporim vrednocu Ceha, ali ..
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.06.2010. u 08:00 - pre 168 meseci
Citat:
vladd: Sve to lepo izgleda na papiru, bogami i u voznji.

Samo, kada vidim onu bocu za rashladnu tecnost, kao da sam video zloduha. Podseti me na plasticnu pumpu za vodu, na termostate i fan module, na probleme sa uljem i visokim naponom..

I to na vozilima sa nemackim zaledjem. Ne sporim vrednocu Ceha, ali ..


Ne razumijem, sta hoces reci?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1621791 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.