Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 789969 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Byte Eater
Pancevo

Član broj: 106312
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 12:26 - pre 133 meseci
4/17/2013 6:40:29 AM FullShipment All items have been shipped.
4/16/2013 4:45:48 PM PrepareShipment Order is being prepared for shipment.
4/16/2013 12:21:32 PM PaymentConfirmed Payment verified. Order is being processed.
4/16/2013 12:20:48 PM PendingPayment Order has been created, awaiting payment.

07.05.2013 06:53:50 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
16.05.2013 15:38:19 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
16.05.2013 16:23:24 61200 CARINA GPC BEOGRAD - Otprema

Danas stigao paket :)
Platio sam 65 din. postaru


Nemoj ništa na silu,uzmi veci čekić !!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 13:02 - pre 133 meseci
Znaci samo otvaranje paketa, pa cekaj po kojoj logici sad to, kad su rekli da se na svaki paket placa pdv znaci otvorili su videli da ima nesto unutra a to nesto ima svoju vrednost, i na kraju ne naplatise pdv, ko razume te nase carinike ja ga castim cime hoce.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 13:46 - pre 133 meseci
meni je danas stigao poslednji od onih paketa što su bili zaglavljeni u HK pošti, vrednosti oko 30$
otvoren paket i to nije više ni diskretno fino otvaranje nego cepaj brale... zalepljena nalepnica da
je oslobođeno od plaćanja carine i ništa poštaru nisam platio !!! Valjda su se sažalili, koliko su
mi već love pokupili kao: "ajde sad jedan da mu pustimo, oladiće se čovek od kupovine šta ćemo onda
to nije dobro za naš "biznis""
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 13:48 - pre 133 meseci
I meni stigao paket od oko 40$, platio sam samo 66 din u posti.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 15:05 - pre 133 meseci
Cekaj kako u posti, to jedino ako nisi uzeo paket kad ti je donosio postar pa onda sa ceduljcetom odes u postu uzmes paket i platis 66 din, odnosno obrnuto :)
Devojka malopre dobila paket vrednost paketa 55$(toliko i pise na paketu) nista nije ni otvarano ni naplaceno a dobila i gift od kineza iako nije pisalo, ja prosto ne mogu da verujem izgleda da se nasi vapaji cuju, izgleda, ali meni dva paketa stoje od 8.5 na carini i ne pomeraju se, a devojci juce stiglo na carinu i odmah istog dana prosledili dalje, jako cudno uopste ne mogu da shvatim sta rade ovi sa carine.
Sad mi tek nista nije jasno, do juce sam nesto i shvatao sta i kako funkcionisu a sad uopste nemam predstavu sta i kako.
Luda kuca nacisto, kao i drzava.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 15:37 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew
Sad mi tek nista nije jasno, do juce sam nesto i shvatao sta i kako funkcionisu a sad uopste nemam predstavu sta i kako.


Pa kad ne paziš na času... :-)

- Paketi koje dobiješ besplatno od fizičkih lica iz inostranstva u vrednosti do 70€ oslobođeni su plaćanja carine i PDV
- Paketi koje dobiješ od pravnih lica iz inostranstva u vrednosti do 50€ (a nisu komercijalne prirode, odnosno nemaš više komada iste robe unutra, ili nisi istu robu poručio više puta za kratko vreme) oslobođeni su plaćanja carine, ali ne i PDV
- Na sve ostalo plaća se i carina i PDV

Iznos od 65,80 plaća se pošti na ime "dostavljanja pošiljke carinskim organima na pregled" - ako je carinik prilikom tog pregleda utvrdio da to nema vrednost, odnosno da spada u kategoriju iz prvog bulita, platićeš pošti samo tih 66din (jer se pare, je li, zaokružuju). Ako je carinik utvrdio da je to pošiljka iz drugog bulita, platićeš i PDV na procenjenu osnovicu i još 45din pošti na ime poštarine. Ako je carinik utvrdio da se radi o pošiljci iz trećeg bulita, platićeš i carinu od 10% i PDV na osnovicu + carinu, i 45din poštarine...

E sad, izgleda da se desi da neko u pošti ponekad proceni da se radi o najobičnijem pismu i da nema potrebe smarati carinike, i onda nema ni dostave carinskom organu na pregled ni plaćanja onih 66din (odnosno 65,80)...

Tako da ja ne vidim šta tu ima da bude nejasno...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 15:47 - pre 133 meseci
U bre @valjan pa nije mi prvi paket imam iza sebe mnogooo paketa, a i nisi u pravu.
1.Ovo nije paket koji je dobijen od fizickog lica vec pravnog, tako da je moglo samo da bude oslobodjeno placanja carine ali ne i pdv-a jer na svaku posiljku se placa PDV ako ti ne salje recimo prijatelj ili neki rodjak iz inostranstva, a Jo Ming svakoko nije rodjak a i nisu na carini glupi, veruj mi.
2.Iznos od 66 dinara se placa na osnovu otvaranja paket na carini to je usluga carine, a ne poste, potvrdio mi jos davno moj postar.
Svaka roba ali svaka roba IMA vrednost.
Pisao sam to vec jednom a evo jos jednom i tebi i svima, svaki ali bas svaki paket koji stize iz inostranstva MORA da prodje carinu(sto se lepo vidi i iz trackinga) pogotovu sto ovaj paket nije mali vec oko 1,5KG i prilicno je gabaritan, ali ga oni nisu ni otvarali sto je cudno.
A ono sto meni nije bilo jasno je ne to sto si ti pisao sto ja odavno znam vec mi nije jasno zasto mojoj devoci paket stajao na carini samo jedan dan a nisu ni otvarali ni naplacivali a dva moja jos uvek 10 dana stoje na carini sto se vidi iz trackinga pogotovu sto je taj prvi tezak 100 grama, e to mi nije jasno, a ne ovo sto si ti pisao, a i to nisi bas dobro napisao sto sam ti odgovorio.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 15:52 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew: do juce sam nesto i shvatao sta i kako funkcionisu a sad uopste nemam predstavu sta i kako.

Nemaju ni oni predstavu :D
Ti zapravo želiš da na osnovu podataka koje imaš proceniš ponašanje carine u budućnosti tipa ako naručim X artikal sa
Y cenom i ovim & onim detaljom onda će na carini da se desi scenario Z a to očigledno nemože tako jer pravila nema...

Ovaj zadnji paket koji sam dobio je naravno od pravnog lica, sve lepo odštampano, navedena realna cena na koverti ali nije bilo fakture unutra,
sadržaj je bio 4 komada šrafcigera i 10 komada nekih plastičnih stega, sve iste...

P.S. moja predpostavka za ono "mojoj strini pustili odmah a meni drže 8 dana" :D je da ipak imaju evidenciju koliko ko naručuje i čim vide da dobijaš
više paketa mesečno ili čak nedeljno onda otvaraju, kontrolišu, naplaćuju a kad vide da neko naručuje prvi put ili jednom u 2-3 meseca onda puste...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 15:57 - pre 133 meseci
Ne ne zelim to da saznam, bas me briga, nego me interesuje, na koju foru mi dva paketa 10 dana na carini a devojci jedan dan i pre dva sata joj dosao paket koji je kazem gabaritan i sa realnom vrednoscu od 55$ i bez fakture a nije ni otvaran takoreci samo je proleteo kroz carinu, e mene to interesuje.

Ne planiram ja da preprodajem to sto narucujem ja to samo za sebe kupujem i sa te strane koliko ce mi naplatiti bas me briga a i kad narucujem uvek ali uvek bude samo jedna stvar unutra, jer mi je toliko dovoljno.
Znaci samo pokusavam da shvatim da li oni idu po redu ono po datumu kad stizu paketi ili kako, jer malo je glupo da neko ceka 10 i vise dana za paket od 100gr a da neko dobije paket od 1,5kg i to bez cak naplate i pdv-a, a kao u najbiljim danima nisu cak ni otvarali paket.
Ako vec naplacuju PDV i ako je po zakonu nek bar naplacuju svima da se zna vise jednom red u ovoj nesrecnoj drzavi. Po meni i treba da se naplati pdv ako tako pise u zakonu ali onda mora svima bez izuzetaka a ne ovako, nekim naplate a nekima ne.

Nemojte pogresno da me razumete meni je drago sto joj nisu naplatil PDV, meni nikada nisu isto PDV naplatili, ali je glupo zbog drugih pricam koji su platili taj pdv, a i brate bolje je da znas naplacuju pdv i ukalkulises a ne ovako da racunas da ce da ti naplate pa ti ne naplate, lepo je to ali ja ne volim neizvesnost, vise bih voleo da mi kaze naplaticu ti i onda sam miran, a ne ovako, opet kazem meni nisu nikada pdv naplatili ali mi je zao drugih kojima jesu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 16:10 - pre 133 meseci
Ne znam šta da ti kažem, mislim da je najbolje da sve to što si napisao lepo pozoveš carinu i pitaš njih direktno, svi mi ovde možemo samo i jedino da nagađamo i ništa više...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 16:15 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew:
U bre @valjan pa nije mi prvi paket imam iza sebe mnogooo paketa, a i nisi u pravu.


Tebi sigurno nije, a tvojoj devojci?
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 16:28 - pre 133 meseci
E pa sad mi tek nije jasno..Ja se ponadao da sam dobro i prošo, a ono cvrc milojko .

@Fliz

lepo ja tebi reko da ću naći druga a ispalo da sam našo drugaricu "lepu Nastu" i oba paketa po 280 din..
A tek sam početnik (šta će biti tek kad postanem profi? )-sasekli me iz korena za "organizovan kriminal"..

Danas došao poštar donese jedan manji koverat 153g piše na deklaraciji gift 10$ i uredno na 10$ pdv 170din + 110 poštaru
(ne znam ko me više rebnuo poštar ili Nataša Vu.....ić iz NS) piše ocarinjeno sa promenjenim brojem.

Drugi veći koverat otprilike A4 format zato što je bio u orginal ambalaži u plastici, 320g. Nema deklaracije ni invoice ni u jednom ni udrugom, procena isto 10$.
Ocarinjeno 170 + 110din poštaru.

vrednost 1.-29$
2.-20$

Sad razmišljam kad oni ne fermaju žalbe što su precenili nekima ranije puno puta na više, šta mislite da li bi odbili ako se neko požali što je dobio manju procenu, dali bi i to odbacili ili??

Edit: sad primetio da se već poneki i svađate što niste platili PDV - Pa probajte da se Žalite da vidimo kako će reagovati..
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 16:38 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
Ne znam šta da ti kažem, mislim da je najbolje da sve to što si napisao lepo pozoveš carinu i pitaš njih direktno, svi mi ovde možemo samo i jedino da nagađamo i ništa više...

Pa upravo to je bilo moje pitanje koje sam rekao da ne razuem kao sto niko ovde i ne razume, a sigurno ne razumeju ni carinici jer ne postuju zakon nego rade kako im se cefne.
Ajd zamisli moje pitanje ovima na carini da li na svaki paket ide pdv
Odgovor bi bio svakako DA.
Na moje drugo pitanje da li paketi po redu prijema budu pregledani tj ne pravite selekciju?
Odgovor bi bio DA i opet to nista ne znaci jer to ne mora da bude tacno.
Jednom recju kad se nekom na carini i kako se digne tako ce ti biti, nema pravila iako je sve zakonom reseno kako i sta, dobro ne sve zakonom nesto se resava i pravilnicima....
Pitao ne pitao isto mi je.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 16:56 - pre 133 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
virus_crew:
U bre @valjan pa nije mi prvi paket imam iza sebe mnogooo paketa, a i nisi u pravu.


Tebi sigurno nije, a tvojoj devojci?


Jeste, ali zato sam ja tu da joj objasnim i rekoh joj sad ces se duzo malo nacekati, a i pdv ces platiti + otvaranje paketa, kad sve obrnuto(upravo me zove :) )da nismo dugo u vezi(9 god) pomislila bi da sam kr#ten koji je zeza da plati vise i da je nerviram, sve u svemu luda nasa carina.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 17:04 - pre 133 meseci
Čitajući onaj Ondrejev post palo mi je nešto na pamet, svaka poštansko uvozna deklaracija ima lepo pečat sa imenom i prezimenom carinika. Jedna stvar koju najviše mrzim je kada me neko otvoreno što kažu "na moje oči" krade a kada se žalim još me dodatno okradu, tako da ne vidim nikakvih razloga zašto ja ne bi lepo imenovao carinika koji me okrao. Oni imaju prava da marišu, ja imam pravo na slobodu govora.
Znači carinik se zove: Vladan Jovanović - br. 13138
tablet od 58 dolara procenio na 100 dolara
Carinska osnovica: 8.537,80 din
Carina: 853,78 din (10%)
PDV: 751,33 din (8% na osnovica + carina)
Ukupno dažbina: 1.605,00 din

i samo da napomenem da je to bilo u martu dakle paypal još nije bio tu i nije se naplaćivala ni carina a ni pdv na pakete ispod 50€ vrednosti.
Žalbu sam podneo 1 dan nakon prijema paketa lično u Savskoj 2 pri čemu su me izšetali po celoj zgradi dok nisu našli osobu zaduženu da
primi žalbu, uz nju sam priložio naravno, uplatnicu na 380 din, izvod sa kartice kojom je plaćeno, odštampani skrenšot stranice sa tabletom
gde se vidi i link preko kojeg se može pristupiti toj stranici, vidi se tablet i njegova tačna cena, sliku paketa, sliku tableta...
Žalbu je odbio: Zoran Stajić šef odseka za carinsko upravni postupak.

Ako ste oštećeni zašto ne bi objavili ime onoga koj vas je oštetio u suprotnom može se smatrati da ih štitite,
kao što treba javno objaviti imena pedofila tako bi trebalo i sa lopovima.
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
92.244.135.*



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 17:04 - pre 133 meseci
@micky
Citat:
Dok cekam paket i gledam vase odgovore palo mi je napamet posto kinezi lazu na gramazi a posiljke putuju avionom mozda se jednom desi da avion ne poleti ? :|

Prijatelju, tebe kao da je neko cuo
http://www.youtube.com/watch?v=lksDISvCmNI
A problem je bio sto neki teret nije bio dobro vezan, pa se u toku poletanja pomerio i poremetio ravnotezu.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 17:24 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
Čitajući onaj Ondrejev post palo mi je nešto na pamet, svaka poštansko uvozna deklaracija ima lepo pečat sa imenom i prezimenom carinika. Jedna stvar koju najviše mrzim je kada me neko otvoreno što kažu "na moje oči" krade a kada se žalim još me dodatno okradu, tako da ne vidim nikakvih razloga zašto ja ne bi lepo imenovao carinika koji me okrao. Oni imaju prava da marišu, ja imam pravo na slobodu govora.
Znači carinik se zove: Vladan Jovanović - br. 13138
tablet od 58 dolara procenio na 100 dolara
Carinska osnovica: 8.537,80 din
Carina: 853,78 din (10%)
PDV: 751,33 din (8% na osnovica + carina)
Ukupno dažbina: 1.605,00 din

i samo da napomenem da je to bilo u martu dakle paypal još nije bio tu i nije se naplaćivala ni carina a ni pdv na pakete ispod 50€ vrednosti.
Žalbu sam podneo 1 dan nakon prijema paketa lično u Savskoj 2 pri čemu su me izšetali po celoj zgradi dok nisu našli osobu zaduženu da
primi žalbu, uz nju sam priložio naravno, uplatnicu na 380 din, izvod sa kartice kojom je plaćeno, odštampani skrenšot stranice sa tabletom
gde se vidi i link preko kojeg se može pristupiti toj stranici, vidi se tablet i njegova tačna cena, sliku paketa, sliku tableta...
Žalbu je odbio: Zoran Stajić šef odseka za carinsko upravni postupak.

Ako ste oštećeni zašto ne bi objavili ime onoga koj vas je oštetio u suprotnom može se smatrati da ih štitite,
kao što treba javno objaviti imena pedofila tako bi trebalo i sa lopovima.

I meni je Vladan Jovanović oporezovao preko realne vrednosti, kamericu od 20$ je procenio na 28$.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 19:39 - pre 133 meseci
Treba li da pisem da je upravo on procenio onaj crno- beli telefoncic od 12 $ na 30 $ .

Eto sad je problem resen :D

Jos Miki da napise ko je njega pokrao, al nesto mi govori da je isti ovaj :D
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 19:58 - pre 133 meseci
Kre*en je ocigledno dosledan, ali ne verujem da je neki izuzetak.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 21:35 - pre 133 meseci
Ona iz carine rece da procenjuju posiljke tako sto odu na sajt aliexpres i alibaba i traze predmet po imenu. Problem je sto jedna stvar moze da kosta od 5 do 25 dolara, a oni naravno uzimaju najvecu cenu iako znaju da svi traze najnizu ili bar onu koja tezi najnizoj. Meni nije problem i da platim taj pdv, ali kinezu jeste da posalje pravu fakturu, mada mislim da niko te posiljke na njihovoj carini ne pregleda jer mi ne deluje da su otvarane. Mogu staviti onda fakturu kakvu zele.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 789969 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.