Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 790150 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.05.2013. u 22:29 - pre 133 meseci
Tako procenjuju kad nema fakture u paketu, naravno da oni traze najvecu cenu iako kupac gleda najmanju, bas ih briga to i ja kazem, ali ko me sta pita.
Sto se tice njihove carine, naravno da ne otvaraju imaju skener na aerodormu pa samo ako je nesto sumnjivo otvaraju pa da otvaraju svaki paket a u Kini se dnevno poruci tj. dodje i prodje carinu ja mislim nekoliko stotina hiljada posiljaka, a svaki paket mora da prodje carinu na Pekinskom aerodromu da bi usle u avion na put ka destinaciji, BTW, kad se otvara paket mora da se zatvori carinskom trakom, pa sad jel nekom stigao paket sa trakom kineske carine? NIje nikom, eventualno sa nase carine kad otvaraju.
Sto se tice fakture naravno da mogu da posalju, ali iz nekog razloga to ne zele da rade, zasto nije mi jasno do sad mi nije trebala faktura pa nisam ni trazio, sledeci put kad budem porucivao trazicu fakturu i pitacu koja je fora sto ne zele da stavljaju kad ih pitas, pa cu da javim, ako neko ne pita pre mene.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 10:28 - pre 133 meseci
Dobih danas još jedan paket na koji sam i zaboravio, dve majice kupljene na Aliju, ukupno plaćene
~19,50$ procenjene na 35$, carinska osnovica 2.976,40 din i naplaćen PDV od 595,28 din !!!
Carinik lopov: Tomić Melanija - 10680
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 11:01 - pre 133 meseci
Sve manje stvari se isplati porucivati, sto je ocigledno i bio cilj svega ovoga. KOliko sam ja citao iskustva najvise se isplati nesto sto je skupo , a izgleda da je nesto bezveze, malo kome potrebno , Carinici i ne znaju o cemu se radi. Pod uslovom da nema velike gabarite.

Poznata roba , telefoni, tableti , najveci rizik. Jeftina roba , dobija cesto uvecane procene, skupe robe ima i kod nas. Posebno je postalo rizicno narucivati iz Kine, jer tu deru najvise.

Ja licno vise ne znam ni sta bi narucio, a da moze da prodje kroz Lavirinte svojevrsnog " toplog zeca " Carine. HDMI kabl koji bih ranije narucio sada sam kupio kod nas za 300 din, kineski sa PDV i fiksnim troskovima moze da bude i duplo skuplji. SD kartice su uvek i bile i jeftinije kod nas pa sam kupio jednu od 8 GB za 650 din. Itd, itd. Jos oni koji su ranije i uspevali da preprodaju ponesto , sada ne vidim kako ce se to ubuduce isplatiti, jedini da idu na neobavestenost ili ludost, a mozda i glupost potencijalnih kupaca, jer uvek ce biti takvih, ali su margine zarade znatno manje nego ranije.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 11:25 - pre 133 meseci
Jedno oftopic pitanje u vezi spora na aliju: da li se može prekinuti/zatvoriti spor/dispute sa prodavcem a zatim odmah otvoriti novi za isti proizvod?
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 12:11 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
Dobih danas još jedan paket na koji sam i zaboravio, dve majice kupljene na Aliju, ukupno plaćene
~19,50$ procenjene na 35$, carinska osnovica 2.976,40 din i naplaćen PDV od 595,28 din !!!
Carinik lopov: Tomić Melanija - 10680

Ja rekoh ranije na nekoj strani da se isporucuje i subotom, neko rece ne.
jesi ti to danas(subota) dobio paket?
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 12:13 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
Jedno oftopic pitanje u vezi spora na aliju: da li se može prekinuti/zatvoriti spor/dispute sa prodavcem a zatim odmah otvoriti novi za isti proizvod?

AKo te dobro razumem ti hoces spor koji si pokrenuo da obustavis, pa onda opet da ga za isti proizvod pokrenes ponovo?
jesam li te dobro razuemo?
Ako jesam, ne verujem da moze jer to onda nije spor nego zezancija i ne verujem da tako nesto skripta dozvoljava.
Sto sad to pitas, pa ako si resio spor zatvoris i cao ako nisi ne zatvaraj.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 12:40 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew: AKo te dobro razumem ti hoces spor koji si pokrenuo da obustavis, pa onda opet da ga za isti proizvod pokrenes ponovo?
jesam li te dobro razuemo?
Ako jesam, ne verujem da moze jer to onda nije spor nego zezancija i ne verujem da tako nesto skripta dozvoljava.
Sto sad to pitas, pa ako si resio spor zatvoris i cao ako nisi ne zatvaraj.

Ove dve majice koje sam uzeo, jedna je OK, druga je totalno pogrešne boje toliko da ne mogu ništa s njom da radim,
pokrenuo sam spor za obe još pre nego što je paket i izašao iz kine zato što sam ja naruči jednu boju a dobi drugu i to me je
glupača obavestila da je poslala drugu boju tek nakon što je poslala paket, uglavnom za onu majicu što mi odgovara
mi je ponudila komplet refund a za onu koju ne želim ponudila 0$ refund, naravno trebalo je obrnuto, posle se pravdala
kako ne može to da promeni već da moram da prekinem dispute pa da ga ponovo pokrenem samo za onu koja mi ne
odgovara! To je i meni zvučalo čudno, ovo mi je prvi dispute btw, tako da nisam prekidao ni jedan a sada mi za obe
piše refund amount $0.0 što znači da je ipak promenila ali neće da vrati pare. Vidim da ima opcija Escalate dispute ali
nemam pojma šta to radi!

P.S. Paketi se NE isporučuju subotom nego sam bio na pošti da platim račune a pošto me onaj lik što prima i izdaje
pakete zna već reče mi da ima nešto za mene!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 12:52 - pre 133 meseci
U zeznuta situacija, iskreno ne znam sta bih ti savetovao pa tako da necu reci sta bih ja uradio jer ne zelim, a sto se tice escalate, to znaci da ako vas dvoje ne mozete da resite u igru tj presudjivanje se ukljucuje Aliexpress koji presudjuje sta i kako, sto moze da ti bude dobro, ako imas sve fotke i pisanija sa doticnom sve to njima predocis i onda oni presude.
jeb mac sa dve ostrice, zato se ne usudjujem da ti kazem sta da radis, vec bih to prepustio tebi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 13:27 - pre 133 meseci
@ Fliz

Kineskinja hoce da te zezne. Zar to skoro svi oni ne pokusavaju ?? Prvo je obecala refund za onu sto je dobra, nikada nije nudila za onu sto ne valja. Sada ne nudi vise nista, tako da je ona rekla svoje. Ako jednom povuces Dispute, nema novi. Zato ako hoces da izvuces nesto ostaje ti samo Escalate, medijacija Alija, jer sa njom ocigledno nisi uspeo da se dogovoris. Naravno da rizik postoji da ALi presudi u njenu korist, ali kako ti ona ne nudi nista, mozes samo da dobijes. Nista ionako imas sada sto se tice refunda.

S tim sto ako se vodi kao dve odvojene naruzdbine, onda nema razloga da uopste imas dispute za onu majcu koja ti odgovara. Ako se vodi kao jedna poruzdbina , onda mora kao komplet.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 18.05.2013. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 13:33 - pre 133 meseci
@Fliz
Dispute NE prekidaj.

Svaki mi je dispute bio uspesan.
U zadnje vreme su mi vratili pare za dve tastature koje nisu stigle i za Android koji je bio neispravan.
Android su mi priznali u escalate na osnovu video snimka.


deki
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 14:57 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:
S tim sto ako se vodi kao dve odvojene naruzdbine, onda nema razloga da uopste imas dispute za onu majcu koja ti odgovara. Ako se vodi kao jedna poruzdbina , onda mora kao komplet.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 18.05.2013. u 14:39 GMT+1]

Ne mora kao komplet, svaka stavka je za sebe, znam iz iskustva :)
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 15:01 - pre 133 meseci
Nego jesu li to ovi sa carine poceli i subotom da rade ako je verovati mom trackingu JESU!!!
Upravo u 11h danas su poslali prvi paket koji je tacno na carini stajao 10 dana od 8.5 do danas 18.5 znaci u ponedeljak kod mene cool.
Nego bas zanimljivo izgleda imaju puno paketa pa su morali da imaju radnu subotu :) kao u skoli....

 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 15:38 - pre 133 meseci
prekinuo sam dispute za onu majicu što mi odgovara i što je OK odmah nakon postavljanja pitanja ovde,
dva su odvojena artikla (iako su išla u jednom paketu) tako da nisam video rezloga da ostavim i taj a onaj
drugi sam ostavio otvoren i poslao lepo poruku da ću eskalirati (imam još 7 dana) ako ne bude refunda koji
je obećala još pre 15 dana (i rekla da treba oko 20 dana da se refund procesire)...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 18:29 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:...
drugi sam ostavio otvoren i poslao lepo poruku da ću eskalirati (imam još 7 dana) ako ne bude refunda koji
je obećala još pre 15 dana (i rekla da treba oko 20 dana da se refund procesire)...


Evo ti moje iskustvo ovde:
http://www.elitesecurity.org/p3286218

Moj savet je da ako je prosao rok odmah trazis arbitrazu, a imaj i na umu da ja jos nisam dobio nazad novac od mog slucaja.

P{S:
ne kontam zasto o aliexpresu pisete u DX temi?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 19:23 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew:
Nego jesu li to ovi sa carine poceli i subotom da rade ako je verovati mom trackingu JESU!!!
Upravo u 11h danas su poslali prvi paket koji je tacno na carini stajao 10 dana od 8.5 do danas 18.5 znaci u ponedeljak kod mene cool.
Nego bas zanimljivo izgleda imaju puno paketa pa su morali da imaju radnu subotu :) kao u skoli....



Isto i kod mene...
deki
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 19:46 - pre 133 meseci
Citat:
bakara:P{S:
ne kontam zasto o aliexpresu pisete u DX temi?

ni ja al se tešim time da nisam ja počeo :)

P.S. sad sam baš pogledao, DX ima samo "Standard" i "Express" opciju isporuke, nemože da se bira DHL ili slično!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.05.2013. u 21:53 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
prekinuo sam dispute za onu majicu što mi odgovara i što je OK odmah nakon postavljanja pitanja ovde,
dva su odvojena artikla (iako su išla u jednom paketu) tako da nisam video rezloga da ostavim i taj a onaj
drugi sam ostavio otvoren i poslao lepo poruku da ću eskalirati (imam još 7 dana) ako ne bude refunda koji
je obećala još pre 15 dana (i rekla da treba oko 20 dana da se refund procesire)...

Rekoh ti ja da zasebno mozes da trazis dispute veruj ti meni :) salim se e sad bas laze za refund od 20 dana pazi mozda meni je za 1 dan(9.5 mi je platila, 10.5 vec na izvodu proknjizeno) vec bilo proknjizeno, video sam na izvodu, tako daaaa...
Mislim da te farba, ali ajde.
Ako neko sumnja mogu i da dokumentujem da je sve bilo zavrseno za 1 dan.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.05.2013. u 02:34 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew:
Jeste, ali zato sam ja tu da joj objasnim i rekoh joj sad ces se duzo malo nacekati, a i pdv ces platiti + otvaranje paketa, kad sve obrnuto(upravo me zove :) )da nismo dugo u vezi(9 god) pomislila bi da sam kr#ten koji je zeza da plati vise i da je nerviram, sve u svemu luda nasa carina.


Ja sve nešto kontam da carinici itekako imaju uvid u to šta je ko ranije poručivao - tvojoj devojci je bio prvi put i propustili su paket samo tako da ne gube vreme, a ti si "višestruki povratnik" pa su tvoj paket zadržali na dodatnom tretmanu kako bi te što bolje oderali... :-)

Inače, nedavno sam virnuo u dokumentaciju od jednog polovnog automobila, i carinio ga je isti carinik koji je carinio i moju pošiljku u kojoj je bio tablet za moju suprugu. E sad, znajući kako funkcionišu svi ovi likovi koji su na budžetu, kontam da je jedan prosečan dan carinika ovakav: stigne šleper sa automobilima, papirološki je sve OK, i završi ga za pola sata. Popije kafu, stignu dva šlepera televizora, papirološki je sve OK, i završi ih za 20min. Prelista novine, stigne vagon GMO soje, fali jedan papir ali uskoro faksom pošalju to i završi za 35min. Pozove telefonom ćerku da vidi da li je uradila domaći iz matematike, i onda stigne 50-ak paketa sa pošte, uglavnom DX i Ali i slični gde je sve "office supply" i "gift" i deklarisane male vrednosti koja nema veze ni sa čim, i onda mora da provede dva sata bakćući se sa tim, i ne može za to vreme da visi na FB ili prati ko je kome psovao majku na Farmi. I onda naravno da će nekome triplirati osnovicu u odnosu na realnu cenu, a drugome će propustiti bez ičega nešto što je duplo skuplje nego onom malo pre pomenutom. Da se razumemo - ne karikiram ovo sve da bih pokazao razumevanje za rad carinika, radim to da bih pokazao da su oni činovnici na državnim jaslama kao i svako drugi, i ako ne mogu nešto da odrade rutinski, onda će ga otaljati samo tako, pa će neko zbog toga dobiti po ušima a drugi će skakati od sreće jer je bio pošteđen. Naravoučenije, moramo da lobiramo intenzivno kod Kineza kod svake porudžbine da nam pošalju invoice, ili barem da napišu realne cene na deklaraciju koju zalepe na pakovanje. Ovako smo prepušteni uticaju zvezda, vodostaja Dunava, nutritvne vrednosti doručka, naslovima u novinama i sl. na raspoloženje carinika u datom trenutku... :-)
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.05.2013. u 04:48 - pre 133 meseci
:) :) :) ... eee Janko .. i ti spadaš u onu grupu sa crne liste carinika ... potvrđujem sve što si napisao... naravno da prate i naravno da ako ti je prvi put da možeš da kupiš šta hoćeš .. zato poručujte i šarajte redom primaoce ..
Noćas sam pregledao belex i zaprepastio sam se ... tamo je sve otišlo u 3 fine od 2006-2007 počevši, pa na ovamo .. upropastili su sve ... a paypal je još jedna pregrada koja nam je pukla pod nogama ..
fanzo.org
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.05.2013. u 07:10 - pre 133 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
virus_crew:
Jeste, ali zato sam ja tu da joj objasnim i rekoh joj sad ces se duzo malo nacekati, a i pdv ces platiti + otvaranje paketa, kad sve obrnuto(upravo me zove :) )da nismo dugo u vezi(9 god) pomislila bi da sam kr#ten koji je zeza da plati vise i da je nerviram, sve u svemu luda nasa carina.


Ja sve nešto kontam da carinici itekako imaju uvid u to šta je ko ranije poručivao - tvojoj devojci je bio prvi put i propustili su paket samo tako da ne gube vreme, a ti si "višestruki povratnik" pa su tvoj paket zadržali na dodatnom tretmanu kako bi te što bolje oderali... :-)

Inače, nedavno sam virnuo u dokumentaciju od jednog polovnog automobila, i carinio ga je isti carinik koji je carinio i moju pošiljku u kojoj je bio tablet za moju suprugu. E sad, znajući kako funkcionišu svi ovi likovi koji su na budžetu, kontam da je jedan prosečan dan carinika ovakav: stigne šleper sa automobilima, papirološki je sve OK, i završi ga za pola sata. Popije kafu, stignu dva šlepera televizora, papirološki je sve OK, i završi ih za 20min. Prelista novine, stigne vagon GMO soje, fali jedan papir ali uskoro faksom pošalju to i završi za 35min. Pozove telefonom ćerku da vidi da li je uradila domaći iz matematike, i onda stigne 50-ak paketa sa pošte, uglavnom DX i Ali i slični gde je sve "office supply" i "gift" i deklarisane male vrednosti koja nema veze ni sa čim, i onda mora da provede dva sata bakćući se sa tim, i ne može za to vreme da visi na FB ili prati ko je kome psovao majku na Farmi. I onda naravno da će nekome triplirati osnovicu u odnosu na realnu cenu, a drugome će propustiti bez ičega nešto što je duplo skuplje nego onom malo pre pomenutom. Da se razumemo - ne karikiram ovo sve da bih pokazao razumevanje za rad carinika, radim to da bih pokazao da su oni činovnici na državnim jaslama kao i svako drugi, i ako ne mogu nešto da odrade rutinski, onda će ga otaljati samo tako, pa će neko zbog toga dobiti po ušima a drugi će skakati od sreće jer je bio pošteđen. Naravoučenije, moramo da lobiramo intenzivno kod Kineza kod svake porudžbine da nam pošalju invoice, ili barem da napišu realne cene na deklaraciju koju zalepe na pakovanje. Ovako smo prepušteni uticaju zvezda, vodostaja Dunava, nutritvne vrednosti doručka, naslovima u novinama i sl. na raspoloženje carinika u datom trenutku... :-)

U principu se slazem sa tobom, a i jedna moja ispravka ovo joj je drugi paket ne prvi, naravno ni na prvi nije nista platila.
A sto se tice carinika, verovatno si u pravu sve sto si napisao, ja sledeci put kad budem narucivao trazim fakturu, ako neda necu ni da kupujem kod njega a pre toga cu mu objasniti zasto mi je potrebna, kazem ako neda ma necu ni da kupim kod njega idem dalje dok ne nadjem nekog ko ce mi poslati fakturu zajedno sa paketom, ajd neko da mi samo objasni zasto ne daju fakturu? Sta ih kosta, samo da ne bude odgovor kaubojska zemlja, bas ih briga za fakture i slicni odgovori, znaci bas me interesuje razlog, a ako je i neki od odgovora bas ih briga za fakture, pa bas zato bi mogli da posalju, zar ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 790150 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.