Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet b92.net

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet b92.net

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 54838 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.220.*



+35 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net15.07.2008. u 20:43 - pre 191 meseci
@krdr,
ti si uveren da ljudi koji su radili sajt b92 posecuju i ovaj forum, zar ne? ;-)

Ja se nadam da je tako i da ce usvojiti sve tvoje predloge, a onda cemo moci da se posvetimo pravoj temi: subverzivnom delovanju ovog ozloglasenog medija protivu nasih nacionalnih interesa. ;-)




 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net15.07.2008. u 22:24 - pre 191 meseci
Citat:
budjavlebac: Molim Vas da se držite obećanja i dozvolite ostalim forumašima da se upuste u raspravu o kvalitetu Svetog Vam i bezgrešnoga B92.

To kazi ovima sto prozivaju na nacionalnoj osnovi.
Citat:
krdr: Zamoliću Vas da se držite teme. Ima mesto gde možete da prebrojavate krvna zrnca. Ne želim da tema bude zaključana

Tacno, ni ja, ali isto kao u prethodnom slucaju.
 
Odgovor na temu

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
*.adsl.beocity.net.

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Re: Kvalitet b92.net15.07.2008. u 23:29 - pre 191 meseci
Citat:
kelja: @krdr,
ti si uveren da ljudi koji su radili sajt b92 posecuju i ovaj forum, zar ne? ;-)


Siguran, Dejan B. je clan ovog foruma i nekad je bio vrlo aktivan. Dežurni B92 cenzor je negde pribeležio sva naša imena... Čak i Leslija. Verujem da pored njegovog imena stoji + i -.

Ono čega se plašim je da im ovo ne dopire do mozga po sistemu: Ovo nas ne hvali, ovo ne postoji.
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.static.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net15.07.2008. u 23:54 - pre 191 meseci
Citat:
Zamoliću Vas da se držite teme. Ima mesto gde možete da prebrojavate krvna zrnca.

I svaka dalja offtopic prepucavanja i nadovezivanja na prethodna ce biti obrisana.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
89.216.79.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 01:00 - pre 191 meseci
ajmo dalje o b92 ...

jedna situacija - dokaz profesionalnosti, jedno jutro ide jutarnji i najavljuju da nece biti programa posle 10, jer nece biti struje na predajniku (hmmm, sta to bese generator). i ide jutarnji, kaziprsta, .... i u jednom trenutku oni se odjavljuju, i onda cujes u programu skripu stolica, pricu voditelja, suskanje novina, neko ulazi u studio prica sa njima, pa zatim ustaju u odlaze .... i posle toga jos jedno pola sata cuje se udaljeno suskanej, skripanje .....
prvi problem: genijalac od tonca nije spustio regler pa je mikrofon ostao ukljucen
drugi problem: genijalac od urednika i voditelja koji je skontao da ga ceo beograd nece cuti jer nema struje na beogradskom predajniku, a vojvodina i program koji emituju preko satelita ko sljivi.


pre jedno 2 god, za vreme rekonstrukcije nemanjine ulice, gost kaziprsta je bio tadasnji menadzer grada bg-a.
voditeljka bogoumilna i draga danica vucenic. krece emisija, tako sto danica odmah krece nogom u glavu i navaljuje na menadzera da objasni kako to debilno vodi radove. lik zesce stalozeno odgovara na svako njeno nazovi pitanje, i posle 10 min dobijam dojam da u se studiju nalazi danica koja je verovatno 6 sati provela u tramvaju cekajuci u guzvi, zbog radova u nemanjinoj, sva nadrndana sa zarkom zeljom da otkine glavu menadzeru i fini, stalozeni menadzer, koji samo radi svoj posao i cudi se kako je ova mogla da zaglavi u tramvaju 6 sati, kad su zastoji 15 min.


pred izbore 2007,
posle javne optuznice upucene miskovicu od strane cedice jovanovica, gost kaziprsta cedica, a voditeljka opet bajna danica.
na startu danica krece sa miskovicem, a cedica joj stalozeno odgovara, da nece da prica o miskovicu,
danica opet misko i misko, a cedica nece.
danica opet misko i misko, pa joj cedica u programu napomene, da je uslov za to gostovanje bio da nema price o miskovicu na sto je b92 i pristao, a sad ga napada.
danica i dalje misko i misko, da bi cedica posle nekih 12 minuta price "misko misko" poceo malo da prica o tome i u jednom trenutku spomene da zna da je cak i b92 povezan sa miskom.
e to mu je izgleda bilo ravno pokusaju ubistva bajne danice, koja posle toga krece da napada i da se izivljava nad cedicom.

jako profesionalno ..

e sad efikasnost, preciznost i brzina vesti
malo mi je bilo zanimljivo, da vest koju sam procitao oko 8 na blicu, negde oko 14 dobijem kao svezu na b92 rss-u.
izgleda da b92 nema potreban broj novinara, i da nikako ne moze da pokrije kompletnu srbiju, a kamoli svet.
sve cesce, b92 kasni sa vestima, a i kad objave nesto to ispada jako neprecizno pa cak i netacno.



b92 info
qq, ovo su verovatno lansirali navrat-nanos kad je pink objavio da planira da pokrene info kanal.
zbilja, kakav je to info kanal koji plasira reprize vesti svako pola sata - sat, a izmedju pakuje reprizne epizode svojih raznih kontakt emisija. zalosno.
jos je zalosnije, zloupotreba djindjica za promovisanje ideje. b92 je izgleda usvojio djindjica, posto ga poprilicno cesto koriste radi reklamiranja samih sebe.


da se ne doticem komercijalizacije, srecnog brata, velike kuce i slicnih gluposti, b92 se definitivno duze vremena krece nizbrdo, sto se tice informativnog programa. zbilja zalosno uzimajuci u obzir ugled koji je imao b92 po tom pitanju.


---
edit:offtopic


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 16.07.2008. u 02:45 GMT+1]
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 08:13 - pre 191 meseci
Po pitanju informativnog programa se ama bas nista nije promenilo nego vi tek sad uvidjate sta je B92...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 11:45 - pre 191 meseci
Bilo je jasno u šta će se B92 izmetnuti onog trenutka kada se istovremeno na Pinku i B92 "davao" isti nebulozni Teleshop - znači maltene od prvog dana emitovanja.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
89.216.79.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 15:45 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Po pitanju informativnog programa se ama bas nista nije promenilo nego vi tek sad uvidjate sta je B92...

hmm
u biti jako su se promenili.
pre su bili jako brzi i precizni, a tekstovi su bili citljivi.
sad se sve pretvorilo u prevrtanje starih vesti, a sa kasnjenjem postaju gori nego neke lokalne televizije.
ponekad mi izgleda da vise vremena trose na prekrajanje starih vesti nego na pisanje novih.
dosta dugo su radili pristojne vesti, a sad debelo predjose na americki senzacionalisticki pristup

a sto se tice komercijalizacije, od necega moraju da zive to e istina. ali mislim da su otisli u debelu krajnost, trenutno se prema gledaocima ponasaju mnogo gore nego pink.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.212.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 20:41 - pre 191 meseci
B92 je promenio, tj. ozvaničio vlasničku strukturu, a to nije beznačajno. Na prvu poziciju, umesto nekakvog apstraktnog društvenog angažmana, počinje da dolazi materijalni interes. To se vidi i na programima ove medijske kuće. U isto vreme smo se i mi, kao konzumenti programa, čak u većoj meri promenili nego B92. Istini za volju, jedino što sam ozbiljno pratio u poslednje vreme je bio radioprogram, tj. stream. Eto ja ih sada npr. doživljavam na potpuno isti način kao i Tijanićev RTS, nešto između emitera medijskog šuma i glasila nekog CK. Nekada, dok su bili slabi i ugroženi, imao sam osećaj solidarnosti sa tom stanicom. Sada bi mi bilo svejedno i da se sutra ugase.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 21:21 - pre 191 meseci
Ono sto se meni svidja kod emisija B92 je sto se u njima gostima postavljaju nezgodna pitanja . Pitanja kojima se tezi otkriti sustina konkretnog problema. Gde se gost preznoji. A ne davljenje po dva sata gde se nista ne kaze , gde se novinar i gost savrseno slazu. To meni uopste ne prija jer nema nikakve dinamike. Sto se tice gasenja, to su samo vase puste zelje.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
89.216.79.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net16.07.2008. u 21:44 - pre 191 meseci
@stil, pogledaj malo postove.
cilj novinara jeste da isceprka ono sto nije poznato, ali daleko od toga da b92 postavlja nezgodna pitanj, oni vise premlate gosta pajserom od fapa, pa mu postave pitanje, na koje treba da da pravilan odgovor ili se vraca na pajser
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 01:42 - pre 191 meseci
Upravo tako. Plus sto namerno poturaju novinara anonimusa da pokusa da isprovocira sagovornika(zanimljivo, najcesce je to mlada devojka). Najpoznatiji je slucaj sa Veljom kome je malo potrebno da te otera u tri lepe, a onda od toga prave pricu. Drugi uspevaju da iskuliraju kada pet puta ponove novinaru sa b92 da o nekoj temi nisu pozvani da govore. B92net je nadaleko cuven po cenzuri prema njihovim neistomisljenicima na forumu.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 02:34 - pre 191 meseci
Stvarno ne znam o kakvim pajserima govoris. Secam se jednog odgovora jednog naseg politicara na "nezgodno" pitanje. Parafraziram, kako mozete takvo pitanje da mi postavite na slavi ? Svasta , ti si javna licnost , gradjani te placaju za to sto radis i ocekuju odgovore. Sto se tice Velje. Stvarno ne znam kako iko moze da nadje opravdanja za sutiranje novinara ili izjave tipa " kraduckanje " , svasta. U vezi komentara na forumu. Ne opravdavam, medjutim pogledaj komentare ovde na reprizu Srecnih ljudi na RTS i komentare ovde pa uporedi. Kako je moguce da na sajtu Javnog servisa nema niti jednog negativnog komentara ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
121.91.27.*



+7173 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 02:40 - pre 191 meseci
@SASA M.

Ako imas vremena, pogledaj emisiju "Hard Talk" koja ide na BBC-ju, pa da vidis kakva se sve pitanja postavljaju javnim licnostima - i treba, jer kada si javna licnost pa jos u drzavnoj sluzbi i treba da budes spreman da odgovaras na >sve< - tako je bar u razvijenim demokratijama, gde javni cinovnici odgovaraju narodu a ne obrnuto.

Na zalost, ono malo iskustva sa slicnim emisijama u Srbiji, bas na B92 pokazuje da novinari ne znaju da vode dijalog na nivou kvaliteta jednog "Hard Talk"-a, nemaju plan pitanja i postavljaju potpuno bezvezna pitanja koja mozda jesu provokativna, ali ne pogadjaju sustinu i nekad ne predstavljaju ono sto je interes istrazivackog novinarstva.

Ali to je generalno problem sa novinarstvom u Srbiji, koje je jos i dalje na niskom stupnju razvoja u odnosu na neke druge zemlje - kada Srbija bude imala jedan "Hard Talk", to ce biti jako veliki pomak za transparentnost vlasti i, uopste, za kvalitet novinarstva.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.186.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 08:39 - pre 191 meseci
@stil
pajser je figurativno iskazan nacin na koji b92 novinari vode svoje emisije, svakome mozes da postavis nezgodno pitanje, ali postoje izvesna pravila koja moraju da se postuju.
ne verujem da i u hard talku, da ako gost uslovi gostovanje nerazgovaranjeom o nekoj temi, novinar pocne da ga maltretira sa pitanjimo o tome. ono sto izvode vooditelji b92 nije novinarstvo, vec siledzijstvo.

dodatni problem su i nasi politicari koji se ne obucavaju da komuniciraju sa novinarima, vec idu na svoju snalazljivost
doduse svaka licnost koja ima dosta kontrole nad sobom i malo stila moze da ih ponizi do dna.
primer i "cuveni" poligraf, sa voditeljom jugoslavom. gledah ga u par emisija i lik mi je totalno neinteresantan.
ovo ponizavanje mi je upalo u oci u emisij sa vukom draskovicem, kad ga je jugoslav pokusao zeznuti pa je poceo sa nekim tupavim pitanjima, dok ga je vuk prvo pokusao da mu objasni neke stvari, zatim ga je posmatrao i obracao mu se kao prema debilu. Cak je pred kraj emisije poceo malo sporije da prica, valjda je mislio da je jugoslav zbilja debil

ne znam, koliko ovde ima obozavatelja grupe "oruzjem protiv otmicara", ali bas me zanima koliko ste promenili misljenje o njoj ove godine. naime svi slusatelji/gledatelji bili su izvrgnuti ekstremnom maltretiranju od strane b92 sa tom grupom. postoo je b92 producirao njihov novi album, verovatno su hteli da urade eksperiment svoje uticajnosti. za tih par meseci, nisi mogao da prezivis 15-20 min da te ne zvekne OPO. od pomenute grupe su mi zanimljive 2-3 pesnmice, al sad su mi se zbilja zgadili

e to je princip b92 novinarstva, oni su uvek u pravu i to svoje pravo ce da forsirajuj do iznemoglosti, a ako se desi da neko pokusa da napadne b92 onda ga treba sravniti sa zemljom.

I jos pitanje za kraj ...

svi mi gresimo i niko nije savrsen

Pitanje: Koliko ste puta culi da se B92 izvinuo nekome od svojih gostiju kad im maltretirani gosti dokazu da nisu u pravu? Ili barem da priznaju da je gost u pravu?

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
85.222.163.*

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 08:47 - pre 191 meseci
@Stil

Itekako ima kafenisanja na b92. Narocito kad je u Poligrafu gost Vesna Pesic ili Biljana Srbljanovic. Prosto se tad osecam kao kad mojoj zeni dodju drugarice na kafu.

B92 favorizuje tacno 1 (slovima: jednu) politicku opciju. To se vidi po ucestanosti gostovanja te politicke opcije i jedne druge, koja na drugom kraju politickog spektra.

Kod postavljanja teskih pitanja, pitanje je sta je motiv. Ako je motiv dolazenja do istine, vrsenje drustvene akcije, onda je to uredu. Ako je motiv direktna politicka diskreditacija, nipodastavanje i zluradost, onda taj novinar treba da da ostavku i posveti se PRu i spinovanju.

Tipican primer nesposobnosti novinara b92 je intervju koji su pravili sa Brenarom Kusnerom. Novinarka je imala mogucnost da ga sasece sa svih strana, a na kraju se zavrsilo kao da mu se zahvaljuje za otcepljenje Kosova.

Odnosno, njihovi novinari cesto deluju nepripremljeno. Sad dolazimo do onoga sto je opsti trend u sektorima gde je tzv. "druga Srbija" (napomena: ne delim Srbiju na dva dela, nego koristim ovaj pojam koji koristi izvesna grupa ljudi da oznaci sebe), a to je nekakv vid Kulturne Revolucije, sa srpskim karakteristikama. Pod tim podrazumevam da se svuda uguravaju "mladi lavovi", narocito gde ne treba, na mesta na koja nisu dorasli. Zato imamo puno novinara bez odgovarajucih veza, bez izvora, bez opsteg znanja i kulture jezika.

Narocito mi nije jasan nacin na koji biraju novinare za televiziju. Uzmimo na primer onog sto je nekad vodi vremensku prognozu i davao politicke komentare. Niti su bili smisleni, niti duhoviti, a kad cujem njegov glas, odma mi se smrkne. Pa tu je ona mala, crna (ne mislim na Anju, koja je za sve duzine ispred ostalih), koja muca, kresti, a ujutru mi ne treba kafa kad cujem Tijanu. E sad, uporedite Tijanu sa Biljanom Vranes, clanom evropske asocijace meteorologa).

(Sad sam se setio, prezenter na srpskom se kaze voditelj)

Inace, koga interesuje, spisak ljudi odgovornih za nizak kvalitet b92.net sajta je na: http://www.b92.net/impresum.html, Odel "Veb tim".

Smatrate li da bi bilio dobro da svakom pojedinacno napisem sta treba promeniti na sajtu, zasto treba promeniti i kako promeniti?
krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 09:21 - pre 191 meseci
Citat:
Deep|Blue
... Cak je pred kraj emisije poceo malo sporije da prica, valjda je mislio da je jugoslav zbilja debil ...



A Jugoslav je u stvari - debil !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 09:47 - pre 191 meseci
A kako komentarišete:   U vezi komentara na forumu. Ne opravdavam, medjutim pogledaj komentare ovde na reprizu Srecnih ljudi na RTS i komentare ovde pa uporedi. Kako je moguce da na sajtu Javnog servisa nema niti jednog negativnog komentara ?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.186.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 10:51 - pre 191 meseci
hmm, pa trenutno je u skladu sa ponasanjem skoro svih foruma medija. i smatram da je to negativno. moj kolega ima hobi da salje komenttare na vesti na b92.net. objave mu jedan na 50.
iskreno ne posecujem rts forum, a jako me iznenadio (prijatno) jedno vreme kad je bila aktivna tema za zahtevom gledalaca da se prikazuje vise sf serija, gde je jedan od ucesnika bio i tijanic (ili neko od njegovih zamenika) koji je davao objasnjenja zasto ne moze.
mada objasnjenja i nisu bila neka, opet mi je to jako prijatno da su vodece licnosti spremne na kontakt sa korisnicima.

Citat:
krdr
Kod postavljanja teskih pitanja, pitanje je sta je motiv. Ako je motiv dolazenja do istine, vrsenje drustvene akcije, onda je to uredu. Ako je motiv direktna politicka diskreditacija, nipodastavanje i zluradost, onda taj novinar treba da da ostavku i posveti se PRu i spinovanju.

ovo je jako lepo receno.

inace prezenter/voditelj/vodteljka/spikerka/sta vec ne mora nuzno da bude i novinar, vec se prvenstveno bira da bude jako prijatna i komunikaticna, naravno za neke kontakt emisije potrebno je da bude i inteligentna/inteligentan (ili barem malo da deluje inteligentno, sto bi bila preporuka za jugoslavova ).

ono sto se nevidi na ekranu, jeste tim novinara koji vrslja okolo, iskopava cinjenice i priprema price. jedna osoba ne moze da odradi sav taj posao.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net17.07.2008. u 11:19 - pre 191 meseci
Citat:
Deep|Blue: Koliko ste puta culi da se B92 izvinuo nekome od svojih gostiju kad im maltretirani gosti dokazu da nisu u pravu?

Nemoj da se izvinu, mogu ledja da ušinu.

Kakve identifikacije i povredjene sujete, covece. E zbog takvih, da B92 ne postoji trebalo bi ga izmisliti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet b92.net

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 54838 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.