Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet b92.net

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet b92.net

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54858 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krdr
Dragan Krstic

Član broj: 42434
Poruke: 201
*.adsl.beocity.net.

Sajt: krdr.ebloggy.com


Profil

icon Kvalitet b92.net08.07.2008. u 23:27 - pre 192 meseci
Danas je (8. Jul), na b92, u rubrici tehnopolis, objvljen članak http://www.b92.net/tehnopolis/kolumne.php?nav_id=307533 u kome kritikuju načni na koji se rade sajtovi u Srbiji. Sajt Ministarstva za dijasporu je iskritikovan zbog korištenja frejmova (\"tehnologija stara 10 godina\") kao i da se ne validira.



Onda sam ja otvorio kod prve strane b92. U komentaru na dotični članak dao sam svoja zapažanja o samom b92.net, ali komentar nije pušten. Toliko o najdemokratskijem mediju.



Kao neko kome je više puta brisan komentar, ko je banovan i sl, na b92, smatram sebe vrlo pristrasnim. Zato bih voleo da otvorimo diskusiju o \"najposećenijem sajtu\" na srpskom internetu.



Ovo su moja zapažanja.



WebDeveloper mi je dao da se sajt renderuje u quirks modu, znači ne po strandardima.
CSS validator je dao 16 grešaka
Feed je prosao uz par saveta
HTML validacija: Failed validation, 184 Errors
Sto se tiče pristupnosti (accessability), sajt je pao na ispunjenju 508 Standards, Section 1194.22 standarda kao i WAI test.



"Document outline" daje samo jedan H tag.

Kada sam uradio ctrl+U, zamalo da me strefi šlog. Sajt je urađen korištenjem tabela (10 godina stara tehnologija), sa puno umetnutog koda i stilova. Dakle, ništa odvajanje prikaza od sadržaja i koda, ništa našredne tehnologije i novi koncepti. Dubina tabela je 3.


Što se tiče sadržaja:

HTML 12kb
CSS 20kb
JS 41kb
Slike 88kb
Flash 113kb
Ukupno 272kb

Znači ba 50 posto sadržaja su reklame. E sad, većina u Srbiji je na lošem dial-upu. Kako bi se prosečni posetilac b92.net-a osećao da zna da pola para koje daje za internet ide na skidanje reklama, a da on od toga ima samo trošak?

Ja sam se zadržao na tehničkoj strani, ali ću od nekih narednih postova da se osvrnem na organizaciju i dizajn.

PS: Ovu poruku sam prvo postovao u Kritike, ali nisam obratio paznju na pravila, pa je postujem ovde, posto ne znam koji forum je odgovarajuci

krdr
Mozda i proradi
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 06:23 - pre 192 meseci
U pravu si, al si jos zelen. Pa zar si stvarno ocekivao da puste taj komentar sami i sebi? Doduse sad kad zivne ova tema mozda ga i puste (silovana demokratija).

Ali je i onaj clanak u pravu. Koliko ima sajtova koje samo ucitam i zatvorim, ne mogu da ti opisem. Vidi recimo ovaj sajt http://www.lad.co.yu/ Trebalo mi je cele 2 sekunde da provalim da ni jedan link ne radi, i da me iziritiraju mrdalice koje se krecu preko ekrana da odustanem od cekanja ucitavanja kompletnog flesha za navigaciju (ako se u ludom besu uopste i ucitava u pozadini bez ikakve indikacije). Pardon, radi dugme za ton :-)

Mozda je ceo sajt IQ test :-)

Pa pogledaj recimo ovo http://www.aikido.org.yu/ - cak i da hoce da im neko dzaba radi, njih covece ima mali milion, kako ne nadjose nekoga ko to stvarno koliko toliko ume da uradi.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
91.150.116.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 07:35 - pre 192 meseci
vest sa b92
Citat:

Jedna mlada žena iz Tokija, koju je muškarac naouružan nožem, prošla je bez povreda, nakon što je s njim popila šolju čaja.

Pošto mu je rekla da nema novca kod sebe, napadač je upao u ženin stan, gde je ona pokušala da ga smiri ponudivši mu šolju čaja, piše dnevnik "Asahi". Odloživši nož, muškarac je započeo monolog o svom životu, koji je potrajao dvadesetak minuta.
Article:
http://www.b92.net/info/vesti/...07&dd=09&nav_id=307671

pokusajte da shvatite prvu recenicu ...
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 08:21 - pre 192 meseci
Ih da je ovo jedino ! Ja sam primetio gomile i gomile nebuloza, i "reportaža" od polupismenih novinara. Ako će ovo da bude tema gde ćemo da im se smejemo ("B92 novinarski biseri") postovaću sa zadovoljstvom !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.it-austria.net.



+2 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 08:42 - pre 192 meseci
Daleko da su od savrsenog, ali ja sam zadovoljan njihovim sajtom.

Ako neko ima alterantivan sajt , neka predlozi. ( Znaci sajt sa vestima iz svih oblasti , a da je vezan za podrucje srbije i ex-yu, plus da se nadje povremeno zanimljiv tekst na razne teme)
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 08:43 - pre 192 meseci
Citat:
Deep|Blue: vest sa b92

pokusajte da shvatite prvu recenicu ...
Recenice trebaju da pocinju velikim slovom. Smejala se kuka krivom drvetu. :-)
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:03 - pre 192 meseci
AdBlock Plus je mama
;)
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.244.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:13 - pre 192 meseci
Citat:
stil: Recenice trebaju da pocinju velikim slovom. Smejala se kuka krivom drvetu.


U rečenicama bi trebalo da se koriste naša slova. Takođe, glagol trebati se upotrebljava bezlično ukoliko je u spoju s drugim glagolom. Ako nema drugog glagola, trebati se menja normalno kroz sva lica. Drugim rečima, nije "trebaju" nego "bi trebalo", ali da ne cepidlačimo.

Enivej, back to topic: Sajt b92 možda ne ispunjava sve standarde, ali po meni to nije toliko ni bitno. Naravno da standarde treba pratiti što više kako bi se sajt (skoro) identično prikazivao u svim browserima (za to standardi inače i služe, zar ne?), ali ako je neko 180 puta zaboravio (ili namerno izostavio) da stavi ALT atribut tagu IMG, onda to po meni i nije neka greška, iako će validator tu da prijavi grešku (barem kod XHTML 1.0 Strict DTD-a).

I kao što neko reče: Ako neko zna alternativu b92.net sajtu (preglednost, gomila informacija, ovo ono ) slobodno može ovde da ostavi link.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
77.46.195.*



+12 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:29 - pre 192 meseci
jednostavno www.naslovi.net
Skoro su ga osavremenili,najbolji!
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:30 - pre 192 meseci
Mozda je nekima Fokus radio bolji, sta znas. Sad je demokratija i sloboda, svako ima pravo na svoje misljenje ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:36 - pre 192 meseci
Citat:
stil: Recenice trebaju da pocinju velikim slovom. Smejala se kuka krivom drvetu. :-)

Rečenice treba da počinju velikim slovom. Smejala se kuka motiki da je kriva.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 09:53 - pre 192 meseci
@ Nemanja Avramovic Ja ovo pisem uz pomoc Nokie N73 koja nema nasa slova. Tako da ... Sto se tice cepidlacenja . Ja nisam ekspert za pravopis , ali dosta stvari znam. Moja poenta je , da svakako treba ukazati na greske , ako ih ima . U cilju podizanja standarda , odnosno kvaliteta. Ali ne tako sto ce se zapoceti nekakva kampanja protiv nekoga. Na kraju , eto posla za nekog svrsenog studenta Filoloskog fakulteta da radi kao lektor/ka u poslu uredjivanja sajta. Poz.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 10:41 - pre 192 meseci
Citat:

Ako neko ima alterantivan sajt , neka predlozi. ( Znaci sajt sa vestima iz svih oblasti , a da je vezan za podrucje srbije i ex-yu, plus da se nadje povremeno zanimljiv tekst na razne teme)


Citat:
I kao što neko reče: Ako neko zna alternativu b92.net sajtu (preglednost, gomila informacija, ovo ono ) slobodno može ovde da ostavi link


www.svevesti.com
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.244.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 10:46 - pre 192 meseci
Sve vesti samo u HTMLu ima preko 900 grešaka

http://validator.w3.org/check?...tp%3A%2F%2Fwww.svevesti.com%2F

Naslovi.net ima oko 50 grešaka

http://validator.w3.org/check?...ttp%3A%2F%2Fwww.naslovi.net%2F

Mislim da je jasno da kvalitet sajta ne možemo određivati samo prema HTML validaciji

I lično mišljenje: Meni je b92.net pregledniji i prijatniji za oko od ova dva sajta. Sorry but jebiga
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 10:49 - pre 192 meseci
Citat:
Sve vesti samo u HTMLu ima preko 900 grešaka

Sorry,ja vesti čitam radi vesti,ne radi html grešaka.A svevesti su jedna od najobuhvatnijih stranica.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 11:15 - pre 192 meseci
B92 je loš sajt, nepregledan, nepraktičan. Uvek jako teško nalazim oni što tražim, pravo mučenje. Zatim neažurnost. Pokušajte da nađete transkripte emisija (pojedinih). Prvo ćete se vrteti ukrug jedno 5min klikćući na nejasne linkove, da biste videli kako je recimo poslednji objavljeni transkript Utiska nedelje star mesec dana. Tim gore što se oni hvališu time kako su "najbolji i najposećeniji srpski sajt". To samo govori o tome koliko je srpski veb jadan a ne o njihovom kvalitetu.
Što se tiče njihove politike prema korisnicima, isto skandalozno. Ja sam isto npr. banovan sa foruma bez objašnjenja jer sam kritikovao način na koji spikerka čita udarne vesti u 18:30 (reži i mršti se na gledaoca).

Mi stvarno nemamo nikakve portale a i novinski sajtovi su nam jad i beda. Npr. sajt Politike nekad čekam po minut da se uopšte otvori, često se neispravno renderuje pa dobijem onaj basic html izgled iz '93, koji neće da se ispravi ni na F5. Ma ne vredi ni komentarisati.


Trebalo bi pogledati npr. portale poput www.net.hr koji ima dosta tema i prilično je pregledan. Ne znam s tehničke strane da li je "po standardima" ali mi takav portal nemamo. Uopšte hrvatski sajtovi/portali su po veb dizajnu i praktičnosti za generaciju ispred naših.

www.jutarnji.hr
www.vecernji.hr
predlog - uporediti www.24sata.co.yu i www.24sata.hr

Da ne idem dalje u poređenja sa "naprednijim" zemljama.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 09.07.2008. u 12:26 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 11:34 - pre 192 meseci
Ama nema veze sve to bre, B92 je mozda son of a bitch, but it's our son of a bitch, jel tako. Nas koji smo od pocetka bili na nasoj strani, kad je B92 bio samo lokalna stanica i jedino svetlo u tunelu. Ovi drugi pomodari su nevazni. Oni se okrecu kako vetar duva. Sad je u odredjenim krugovima in da se pljuje po B92 pa i oni pljuju mucenici, sta da rade. Kiselo im groždje.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 11:52 - pre 192 meseci

Kakva bedna kopija sajta naslovi.net...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 12:28 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ama nema veze sve to bre, B92 je mozda son of a bitch, but it's our son of a bitch, jel tako. Nas koji smo od pocetka bili na nasoj strani, kad je B92 bio samo lokalna stanica i jedino svetlo u tunelu. Ovi drugi pomodari su nevazni. Oni se okrecu kako vetar duva. Sad je u odredjenim krugovima in da se pljuje po B92 pa i oni pljuju mucenici, sta da rade. Kiselo im groždje.


Nemoj tako, evo ja sam uvek pljuvao B92 kao olicenje nekorektnog novinarstva, ostrascenosti, politicke obojenosti i medijske manipulacije. U tome se nisu promenili ni za dlaku, samo je u nekom periodu to bilo u skladu sa politickom situacijom pa je zato B92 postao popularniji.

Citat:
jablan: Kakva bedna kopija sajta naslovi.net...


Izgleda da su ljudi provalili da je naslovi.net dobar pogodak pa sada takvi sajtovi nicu kao pecurke posle kise. :(
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kvalitet b92.net09.07.2008. u 13:49 - pre 192 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Nemoj tako, evo ja sam uvek pljuvao B92 kao olicenje nekorektnog novinarstva, ostrascenosti, politicke obojenosti i medijske manipulacije. U tome se nisu promenili ni za dlaku, samo je u nekom periodu to bilo u skladu sa politickom situacijom pa je zato B92 postao popularniji.

Ako, ako, tako i treba. Ima jedan sto tvrdi da tzv objektivne treba ukloniti iz drustva kao stetne elemente.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet b92.net

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54858 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.