Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa susacima za peskire - da li znacajno doprinose grejanju? (dovoljno da opravdaj ulaganje)

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Iskustva sa susacima za peskire - da li znacajno doprinose grejanju? (dovoljno da opravdaj ulaganje)

[ Pregleda: 11378 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xilofon
Beograd

Član broj: 107653
Poruke: 7
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Iskustva sa susacima za peskire - da li znacajno doprinose grejanju? (dovoljno da opravdaj ulaganje)20.09.2008. u 19:38 - pre 188 meseci
Moje pitanje za one koji imaju ovo cudo ugradjeno je: da li ovakav susac primetno doprinosi grejanju kupatila, u tolikoj meri da bi se investicija isplatila (u stvari me samo to dodatno grejanje i zanima, susenje peskira mi je skroz sekundardno)?

Naime, planiram da u kupatilo ugradim susac za peskire (ne elektricni nego onaj "obican" sto se kaci na centralno grejanje), i buduci da je ispalo da ce troskovi toga biti oko 180 eur (50-60 eur za sam susac, a majstori iz lokalne toplane /koji imaju 'monopol' jer jedini mogu da isprazne instalaciju po potrebi/ traze cak 120 eur za ugradnju ,i to naravno na "crno" nisam isao preko toplane nego direktno kontakt sa majstorom), pocinjem da se pitam da li to vredi tih para?

Ideja je da ugradnjom susaca poboljsam grejanje u kupatilu i eventualno ustedim na struji koju trosi elektricna grejalica, koja je upaljena samo dok se tusiramo (za nas odrasle obicno samo tokom najhladnijih meseci, ali sada imam malo dete pa sam vec sad poceo sa "dogrevanjem" pred kupanje /tj grejanjem, posto centralno jos nisu pustili/). Zato me zanima da li ima ljudi koji su ugradnjom susaca eliminisali potrebu za elektricnim dogrevanjem kupatila tokom tusiranja?

Znam da je vrlo tesko odgovoriti bez konkretnih podataka za poredjenje, pa zato dajem i neke odrednice: kupatilo je povrsine nesto manje od 4m2 (visina standard 2.60), i po 'defaultu' se greje pomocu dve ravne cevke koje idu od poda do plafona, promera recimo 7-8 cm, koje inace odlicno greju za sve situacije osim tusiranja, kojom prilikom palimo opisanu el. grejalicu (od 1.3kW). Susac koji planiram da kupim je recimo oko 120cm visok, oko 40cm sirok, sa ja mislim 6-7 onih poprecnih precki, a sve su promera reda 2-2.5cm.

Od prijatelja sam cuo razlicita misljenja, neki tvrde da im je kupatilo mnogo toplije od kad su to ugradili, a vecina njih tvrdi da osim suvih peskira nema dodatnih prednosti u pogledu grejanja. Znam da ce neko reci da je najbolje da dodam radijator, ali to mi se ipak ne radi jer ne bih zeleo da ugrozim kvalitet grejanja komsijama u vertikali, nekako mi se cini da bilo koji radijator vise "odvlaci" od ovih tankih susaca.



/ nikad robom! (samo kesh!) /
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Iskustva sa susacima za peskire - da li znacajno doprinose grejanju? (dovoljno da opravdaj ulaganje)

[ Pregleda: 11378 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.