Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119064 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.40.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta02.01.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
Molio bih za malu (ili vecu pomoc). Ne radi mi ventilator koji uduvava topao vazduh u kabinu...Treba ga skinuti, ali ja ne znam kako. Panda je 86-to godiste i identicna sa ovom do 2002 (sem motora). Da li je skidanje bas tako tesko da se mora kod majstora? Majstori malo ucenjuju i daju visoku cenu, jer je napolju (bar trenutno) polarna zima...:-)Mogu da obezbedim garazu, samo da mi neko pomogne, ako moze...Hvala puno!!!

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 05.10.2008. u 00:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.01.2008. u 11:56 - pre 197 meseci
Ovo sam izvukao iz uputstva za Fiat Uno - mozda ce ti pomoci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.01.2008. u 13:24 - pre 197 meseci
Preporučujem Ti da sačekaš još malo na Acu Dorćolca, našeg tech- gurua sa sticky teme gore.

Sve najbolje u 2008. svim Pandistima i svim šoferima uopšte!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.01.2008. u 18:32 - pre 197 meseci
Svima želim srećnu novu, Kuntalo, izgleda da sam izgubio papirić sa brojem telefona, nemojte kritikovati Kneleta82, danas je popularan hormonski dizajn (sa krivuljarima), jasne , prave linije i tvrdoća zadnjih opruga, je nešto sa čime se je teško nositi, neko je na forumu napisao da udobnost ubija muškost. Knele82 (za jednog sličnog imena, bez 82, je ceo komšiluk tvrdio da je dobbar momak), welcome to the club. Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Pjer_Nis
Petar Stojkovic
Nis

Član broj: 107451
Poruke: 27
77.46.174.*

ICQ: 11942759


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.01.2008. u 20:20 - pre 197 meseci
Zdravo drugari,

Ja od maja imam Pandu o kojoj je ovde rec, kupio u Zemunu za 2400e, tada je imala 55.000 km na brojacu, otada sam presao 8k km, bez ikakvih problema, stavio sam joj Voltranov sekvencijalni plin za 550e ovde u Nisu i izuzetno sam zadovoljan, idelano resenje za grad. Uglavnom je vozim po lokalu, za duze pruge imam Berlinga. Evo sad je vozim po snegu, ide ko zmaj.
E sad, imam samo jedan problemcic, njemu su vozaceva vrata bila malo cuknuta, teze se otkljucavao i sad mi je crkla brava, tako da mi sad treba ili cela vrata, ili makar samo brava za vozaceva vrata, po mogucstvu sa kljucem. Ima li negde na nekom otpadu rasturena pandica? Lepo bi bilo da je bela. Ili mozda ima kod Delte nova brava. Ako nadjem bravu bez kljuca, da li nasi bravari mogu da je prema kljucu nasteluju?
Inace, ovaj forum je genijalna stvar, skoro sam slucajno video, obicno pratim teme vezane za .NET.

Pozdrav kolegama pandadzijama i srecna vam nova godina!!!
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.air.my-its.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.01.2008. u 07:50 - pre 197 meseci
Pozdrav svim kolegama pandistima
Mnogo zdravlja i sve najbolje u novoj 2008.

Za Pjera_Nis

Neznam da li negde ima stara brava sa kljucem, ali ako nadjes bez kljuca u Nisu imas radnju
gde narezuju kljuceve po uzorku na ulozak brave.
 
Odgovor na temu

knele82
Srdjan Knezevic
Novi Sad

Član broj: 97973
Poruke: 94
*.beobug.com.

Sajt: www.supersupa.com


+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.01.2008. u 10:22 - pre 197 meseci
Pjer ne znam za cenu ali te kodirane brave,odnosno kljucevi su skupi,poredjenja radi kada sam imao Forda ispruzio sam se sa 100e za novu bravu jer sam izgubio kljuc! Poz!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.01.2008. u 14:05 - pre 197 meseci
Pjer, idi kod bravara da ti sredi bravu! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Pjer_Nis
Petar Stojkovic
Nis

Član broj: 107451
Poruke: 27
77.46.174.*

ICQ: 11942759


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.01.2008. u 16:30 - pre 197 meseci
Bio sam, ali kaze da ne moze, raspao se ulozak za kljuc, ne bih ja vas smarao da nisam probao, treba mi ili novi ulozak, ili cela brava, a moze i cela vrata. Zna li neko neki otpad gde toga ima?

Pozz svima
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub04.01.2008. u 06:52 - pre 197 meseci
Mislim da je brava od una identična, proveri, nisam siguran! Pozz!
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.22.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub05.01.2008. u 13:55 - pre 197 meseci
Svim Pandistima:

Molio bih da imate vise poverenja u taj auto...
Moj je kao sto sam rekao '86 , presao sam oko 40 000 Km, bez vecih ulaganja, kupio sam pre uvoza kada je presao vec 98 000 i sa njim sam bez ikakvih problema prelazio po 1 500 u cugu van Bgd-a...Na nekih 7 000 po gradu trazi po neki servviscic i to je sve...Ima 833 ccm, ali sam pun isao 120 Km/h bez cimanja i da se osecalo da trese (ko pomenu Yugo? )
U njega sam sipao i jos uvek sipam iskljucivo domaca ili ex/yu ulja, pa bas i ne shvatam vasu bojazan...

Mane:

Svetlo - moze da se stave halogenke (+releji, naravno) / promenjeno
Kocnica (bez serva, pa me stalno zezaju na tehnickom), u voznji se toliko ne primecuje / trazim servo, pa ako neko ima ideju ...
Fabricke guma 135, Tigar ih vise ili slabo radi, ali zato sam domaci davao svakim jacim kolima na Tari, van puta ili po snegu...(proverite i sami)
I sada grejanje...

Zato malo vise vere u svoje nove Pande i slobodno krecite i na duzi put...
A sto se tice grejanja u kabini, ocekujem pomoc...

Ah, da, kada je Panda kupljena, u Bgd-u je bilo samo par komada...Mi smo se pozdravljali na mestima gde bi se sreli, pri placanju putarine itd...Zaista dobri i skromni ljudi voze ovakav auto...
Zato Srecna nova i Bozicni praznici !!!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub05.01.2008. u 19:43 - pre 197 meseci
Makso, da li su felne na tvojoj pandi iste kao kod onih koje nose gumu 155/65. Video sam jednu sa tim gumama, ali se vidi da felna nije za 135, već za širu gumu. Da li neko vozi 155/70. Moja iskustva sa pandom su isto ok, mada još nisam odmakao od BG, ovog leta idem najverovatnije u zemlju pandi, Grčku. Dobro se ponaša po snegu i ledu sa pirelli 3000 letnjim gumama, slična iskustva imam i sa renoom 4. Što se tiče farova nisam ni ja zadovoljan, ali presek kablova nije odgovarajući za halogene farove, kada si ugradio halogene sijalice i da li ima posledica na kablovima i konektorima?

Šta ti treba kod grejanja? Da li ti curi radijator, ako ti je grejanje slabo i ne može da se zagreje, uzrok je najverovatnije neispravan termostat pa motor ne može postići radnu temperaturu, pogotovu u ovakvim uslovima, jedini lek je zamena termostata.

POzdrav!

[Ovu poruku je menjao inspkluzo dana 05.01.2008. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.117.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub05.01.2008. u 21:06 - pre 197 meseci
[quote]inspkluzo: Makso, da li su felne na tvojoj pandi iste kao kod onih koje nose gumu 155/65. Video sam jednu sa tim gumama, ali se vidi da felna nije za 135, već za širu gumu. Da li neko vozi 155/70. Moja iskustva sa pandom su isto ok, mada još nisam odmakao od BG, ovog leta idem najverovatnije u zemlju pandi, Grčku. Dobro se ponaša po snegu i ledu sa pirelli 3000 letnjim gumama, slična iskustva imam i sa renoom 4. Što se tiče farova nisam ni ja zadovoljan, ali presek kablova nije odgovarajući za halogene farove, kada si ugradio halogene sijalice i da li ima posledica na kablovima i konektorima?

Šta ti treba kod grejanja? Da li ti curi radijator, ako ti je grejanje slabo i ne može da se zagreje, uzrok je najverovatnije neispravan termostat pa motor ne može postići radnu temperaturu, pogotovu u ovakvim uslovima, jedini lek je zamena termostata.

POzdrav!

[E, ovako, za felnu cu da proverim koliko sutra jer je sada vec mrak, uze gume su bolje za sneg (mada sam cuo da joj je takva i fabricka velicina), moja ima Tigar 621...Na oko 30 000 sam ih menjao, ne ostecuju se puno jer je izuzetno lagan auto. Za Grcku samo napred, nemoj da se kolebas, dobro se odmori i ispavaj, proveri obavezno auto pre puta, pravi pauze na 100 Km i uzivaj...Halogene sam ugradio pre 2 godine i nikakve probleme nisam imao (imam majstora za preporuku)...Morao sam da kupim kao neki adapter od plastike koji se menja sa svakom promenom sijalice jer se izvitoperi (nije skup!), releji su obavezni, a kablici i konektori su original...i izdrazavaju...Ni jedanput nisam imao problema sa osiguracima...

Kod mene ne radi grejanje jer mi ne radi ventilator u kabini...Da li mu je motor crkao, cetkice ili sta vec, ne znam, ali je problem sto ne znam na koji nacin da doprem do njega, tj. da ga izvadim...Sve ostalo je kao dusa, ljudi mi ne veruju da auto ima 21 godinu...To cete, znaci vi svi doziveti za jedno 15 godina, hm, lepo zvuci :-)))

Ima jos jednu manu, cesto sam isao na jug, auto-putem u svim vremenskim uslovima...Ima problem sa bocnim vetrom (kosava) i kada je pretekne u velikoj brzini neki mamlaz sa X3 ili X5, tj. tenkom koji ide 200Km/h...Zato volan cvrsto treba da se drzi, bez neke suvisne lezernosti...Ako se setim jos necega dodacu...:-)
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.222.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.01.2008. u 08:18 - pre 197 meseci
Isao da vidim...Smrz'o sam se!!!
Felne su bas za 135-icu...
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.01.2008. u 10:18 - pre 197 meseci
Citat:
maksabj
Kocnica (bez serva, pa me stalno zezaju na tehnickom), u voznji se toliko ne primecuje / trazim servo, pa ako neko ima ideju ...


Makso imaš PM na ovu temu...

Pozdrav!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.46.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.01.2008. u 14:58 - pre 197 meseci


Pozdrav takodje !!!

Gde da nadjem pikslu za Pandu? To nemam od pocetka i nisam uspeo da je nadjem...

[Ovu poruku je menjao maksabj dana 06.01.2008. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
212.200.176.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.01.2008. u 16:55 - pre 197 meseci
Pozdrav svim Pandistima, i Srecna Nova Godina, Hristos se rodi, kolko iskrica, tolko Pandica i tako to. Puno zdravlja, srece i veselja u 2008, i da Vas Pande sluze.......

Pozdravljam i Nislije koje su se ukljucile u teme vezane za Pande, i sve ostale.

Evo prasetina, jagnjetina, curetina, guscetina i ostalo je pri kraju, pa da se i ja ponovo ukljucim.

Neko je pitao za ventilator grejaca kabine.
Taj ventilator je smesten u onu crnu plasticnu kutiju ispod haube, kroz koju Panda uzima vazduh za kabinu, i koja ima onu plasticnu resetku na kojoj se sakuplja lisce na jesen.
Prilazem sliku na kojoj se vidi da je ta kutija izvadjena cela iz vozila, a zatim rasklopljena (uzduzno na pola) i gde se vidi polozaj ventilatora u toj kutiji.
Nisam to skidao, ali predpostavljam da se lako skida, ali po slici vidim da treba paziti kod otkacinjanja i ponovnog prikacinjanja na sajlu koja ide od rucice u kabini do klapne za otvor protoka vazduha i na sajlu koja otvara slavinu grejaca, kao i na konektore samog ventilatora. Predpostavljam da je ventilator zaribao ili je neki kontakt ili upalo lisce i prasina, ali mozda su i cetkice otisle. Kad se skine mislim da ce to lako da se popravi, a ako ne sigurno ima neki ventilator koji pasuje, na primer onaj iz napajanja za kompjuter koji je takodje kockast i na 12 volti i sl. Dakle citava operacija se izvodi ispod haube vozila.

Inace ta kutija ide racvasto sa svoja dva kanala sve do ispod onih crnih ukrasnih elemenata u kabini kroz koje se uduvava vazduh u kabinu (od kojih ja nemam jedan od pocetka).
Ventilator na mojoj Pandi ima dve brzine, sto znaci da njegov konektor ima tri buksne, odnosno jedan minus i dva plusa, pa treba paziti kod skidanja i vracanja na pravilan polaritet uticnice.
Videti sliku u prilogu.

Drugo sto je neko pitao odnosi se na bravicu vrata. Ako je u pitanju samo ulozak bravice, tj onaj cilindar, onda bi ako na otpadima nema originala sa kljucem, moglo da se proba da li da pasuju ti ulosci od nekih tipova starijih Una (koji imaju plasticnu kvaku na vratima a ne onaj rajber ispod lima od vrata ili i od nekih varijanti Siecenta. Kao jeftiniju varijantu predlazem da probas da rasklopis bravu gepeka od Keca, mislim da tu ima cilindar koji je na zalost okrugao (na Pandinim vratima je cetvrtast), i taj kecev cilindar je upakovan u sam sklop (okov) brave gepeka, ali kad se to rasklopi izvadis samo cilindar ili njegov jedan deo koji upada u Pandin kockasti cilindar brave. Taj kecev je predpostavljam lakse naci sa kljucem. Ako bi ipak cela vrata nabavljao, onda pored varijante da narucis nova, treba razmisliti i o otpadima, mozda se nadju neka u solidnom stanju. Jos jedna ideja je da nekako nadjes kontakt od onih nasih servisera koji preradjuju Pande Vanove u putnicke, jer kod vanova umesto zadnjih bocnih stakala idu plastike sa istim bravicama kao na vratima, pa da ti nadju neku sa te varijante.

Inace da Vas obavestim da se iz Poljske niko ne javlja za one podplastike i police za radio. Niko tamo izgleda ne zbori engleski ili im je internet preterano skup. Nista trazim dalje...

Pozdrav,
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.155.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.01.2008. u 17:12 - pre 197 meseci
Makso, imam slican problem kao i ti vezano za motor ventilatora, do duse moj jos uvek radi ali nece dugo. Biksne su dotrajele . Evo ti mog iskustva sa cackanjem ovog sklopa. Ceo sklop u kome se nalazi i ventilator sastavljen je iz dve plasticne polutke spojene celicnim zabicama. Medjutim da bi sve to lepo rastavio moras da skines akumulator i motor brisaca zajedno sa makazama brisaca .Ja sam bio previse samouveren, pa sam cimao malo vise , ne skidajuci motor brisaca i makaze pa mi je ceo sklop pukao na dva dela. Sreca u nesreci je da kada sasatavim taj sklop i stavim zabice, sve naleze idealno pa se pukotina ne primecuje .Na ovako slomljenom sklopu sam uspeo da izvadim motor ventilatora pa i sam hladnjak (Grejac u ovom slucaju)
Motor se lako rasklapa i cetkice su pristupacne i lake za zamenu.Medjutim ,ono sto ne valja je to sto se biksna koja je bliza propeleru izgleda ne moze zameniti tako da je citav ovaj moj trud bio uzaludan.
Najiskreniji moj savet ti je da ipak nadjes nekog majstora ko ce imati dovoljno zivaca da ovo sredi a nista ne polomi!!!
Ako motor ne moze da se sredi ,ne gine nam budzenje motora od jugica koji je iste velicine, isto ima dve brzine, a ako rupe za zavrtnje nisu na istim mestima problem bi se mogao resiti tako sto bi se na jugicev motoric stavio jedan okrugli adapter od lima debljiune npr.1.5mm a na sam adapter izbusile bi se rupe prema polozaju na originalnom motoricu. Sve u svemu nista neizvodljivo, samo treba paziti da se plastika celog sklopa ne slomi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2008. u 08:20 - pre 197 meseci
Evo jos jedne slike i komentara za bravicu.

Na slici u prilogu se moze videti struktura uloska bravice, odnosno u samom kockastom crnom ulosku bravice (dugme koje se pritiska prilikom otvaranja vrata i u koje se gura kljuc) nalazi se jedan cilindricni deo-cilindar brave, koji je izradjen od legure zamak5 (Cink, mangan, aluminijum) a koji je tokom vremena podlozan propadanju - takav je materijal. E ja mislim da je taj cilindar isti kao cilindar koji se nalazi na bravi gepeka od keca. Ako bi se rasklopila ta keceva brava od gepeka, mogao bi se izvuci taj cilindar i ubaciti u pandin ulozak brave.
Mislim da ce slika mnogo vise objasniti na sta sam mislio. Bio bih zahvalan na povratnoj informaciji ako ova varijanta da rezultate, pa da imamo to u Panda-arhivi ako nekom ne daj Boze nekad zatreba.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pjer_Nis
Petar Stojkovic
Nis

Član broj: 107451
Poruke: 27
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 11942759


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2008. u 08:46 - pre 197 meseci
Hvala Aco, probacu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119064 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.