Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154761 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milannik
milan nikolic
poslovodja, Bim_sajla Nis
Nis

Član broj: 186543
Poruke: 6
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula02.07.2008. u 23:28 - pre 193 meseci
@ RELE R4
Zvao sam Bojana juce i rekao mi je 2200 za teretni (posto mi takav i treba) sa fakturom.
A koji je to plac u subotici?
Najlepse hvala.

Izvini, jos nemogu da saljem PP-ove ;)
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 06:41 - pre 193 meseci
Yungalunga inas PP
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 09:16 - pre 193 meseci
Aco,najlepse hvala ,mislim da nije tesko naci ga.
E sad ,mogu li da pitam jedno pitanjce: da li je neko razmisljao o skidanju katalizatora,jer bi isti skinuo i zamenio sa nekom cevi kod auspuh servisa. Znam da su novi mnogo skupi i da je to finanskiski neisplativo,pa rekoh da cujem vase misljenje.
pozz
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 09:23 - pre 193 meseci
e da jos da kazem da su mrezice za farovime i stop lampame u zavrsnoj fazi,savio sam armaturu fi6,isekao po meri,(realno savijanje nije trajalo dugo-par sati)ostalo je jos da zavarim i ofarbam,pa saljem sliku.
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 10:09 - pre 193 meseci
Yungalunga, podsecanja radi evo slike prednjeg rostilja:
Znaci nosaci sa jedne strane idu ispod migavca (povijeni su na unutra) a ovi drugi idu - gore horizontalno na sraf koji nosi odozgo srednju masku, dole vertikalno ispod maske.


Pozz
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 10:10 - pre 193 meseci
Yungalunga,pitao sam majstora za katalizator kad sam radio veliki servis,nije Lexan nego onaj drugi što radi sa njim.
Odgovor je bio sledeći Katalizator se neće zapušiti ako ne sagoreva ulje
ako se ne sipa super sa olovom
Kada se skine katalizator auspuh počne da dimi.
Voleo bih da čujem i druga mišljenja i argumente
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 10:34 - pre 193 meseci
U katalizatoru je smestena druga lambda sonda, koja ocitava parametre za kompjuter (poredi ocitavanja ispred i iza katal.) pa se bojim da bi onda ako se skine kat. morao da se radi i chiptunning ECU-a
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 11:12 - pre 193 meseci
Smekerski Van:
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 13:19 - pre 193 meseci
ja se izvinjavam svima sto saljem stalno neke slike,ali ova panda je boli glava



pogledajte samo enterijer,volan,tapacirunge,kako je uklopljen boja plastike-unutrasnjeg tepiha-sedista



 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula03.07.2008. u 22:26 - pre 193 meseci
ljudi dali neko moze da mi posalje semu pandinog motora i kako se ugradjuje kasetofon(povezivanje zica) unapred fala.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 06:34 - pre 193 meseci
Darkosim, sto se radija tice, imas na prethodnim stranama, sve o zicama u mojim postovima, samo sto sam ja ugradjuvao upaljac, ali tamo ima sve o ``pripremljenim kablovima`` ispod table.
Shema motora? mozda nesto ovako?:
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 12:01 - pre 193 meseci
Darkosim, evo nekoliko ``opstih`` uputstava za ugradnju radija, ili ti bolje receno radio - mp3 plejera jer se u zadnje vreme uglavnom takve masine prodaju. Vecina njih ima euro-konektor pozadi, ali opsti principi su sledeci. Od pozadi, ima vise zica a to bi trbalo da izgleda ovako:
1. MINUS OD NAPAJANJA (MASSA) (najcesce crna zica)
2. PLUS OD NAPAJANJA (+) (obicno crvena zica)
3. Zajednici plus od svih zvucnika
4. Minus od jednog kanala zvuka (zvucnika)
5 Minus od drugog kanala zvuka (zvucnika)
..............................................................
..............................................................
((6. Minus od ``xy`` kanala zvuka (zvucnika) u zavisnosti da li makina ima 2; 4 ili mozda i vise kanala zvuka))
Boje zica od zvucnickih kanala mogu biti razlicite u zavisnosti od proizvodjaca i to je svojevrsan problem ako u uputstvu nije navedeno sta je sta?.

No sigurno je sledece: Prvo, aparat bi se po pravilu trebao vezati na napajanje koje dolazi, posle kontakt brave, da bi sa vadjenjem kontakt kljuca iz kontakt brave, sve ostalo bez napona (kako ne bi zaboravio ukljucen radio na primer preko noci, sto moze isprazniti akumulator). Plus i minus izveden posle kontakt brave, vec postoji ispod maske instrument table, i lako ga otkrijes sa auto-glimericom, das kontakt i trazis par koji je pod naponom, odnosno koji vracanjem kljuca nije pod naponom.
Vidi slicicu skinute maske table:


NAPOMENA: Bilo bi dobro, da se prilikom ugradnje radija, na plus kabl od napajanja radija umetne i jedan osigurac od recimo 10 A u ``cevcici`` (ima da se kupi taj komplet ``cevcica sa osiguracem za radio) u autoradnjama) a sve radi sigurnosti od nekih kratkih spojeva, kvara na uredjaju i sl. Naravno, sistem vezivanja napajanja uredjaja je + na plus, - na minus, i tada je aparat posle davanja kontakta na kontakt bravi, vec pod naponom. Ostale tri zice su (ako je stereo, onda ima svega tri preostale zice) za spajanje zvucnika, tako da je plus od zvucnika zajednicki za recimo oba zvucnika (recimo levi i desni) a po jedan zvucnicki minus, ide na svaki pojedini zvucnik odvojeno. Paznja, moze i ovde u zavisnostio od proizvodjaca biti razlike, tako da neki imaju zajednicki munus, a odvojene pluseve za svaki zvucnik. Da bi to utvrdio, moras imati unimer, i osnovno poznavanje iz koriscenja istog. Sve spojeve, kleme i sl., treba pravilno povezati i obavezno - izolovati, kako kasnije ne bi bilo problema......
Eto to bi bilo najosnovnije, a ako imas podpitanja - tu smo......

Sve ostalo je pitanje maste - tipa gde da postavis radio (ideje vec imas na ovom forumu u ranijim tekstovima - **Inspektor i drugi.......) gede da postavis zvucnike, (i o tome imas ovde datih tekstova sa idejama, **Kuntalo, i drugi........) i sl.

Ako nisi bas vican sa strujama, zicama, unimerima, buksnama, osiguracima i sl. onda je ipak bolje da stvar prepustis strucnjacima - auto elektricarima, jer mislim da ta rabota ne mora skupo da kosta.........a priprema zica na Pandi vec postoji.
Pozz
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 14:06 - pre 193 meseci
Sto se ugradnje radija tice, potpuno se slazem sa Acom, pre ugradnje treba obavezno prouciti shemu koja postoji uz svaki radio, najcesce i na samom radiju. Zavisno od proizvodjaca, postoje zajednicki plusevi ili minusi, ili odvojeno po kanalima(stereo, kvatro i sl.) parovi zica za pojedine zvucnike. Drugo, spajanje je, po meni, najbolje izvesti tzv.luster klemama, naravno najmanjim, koje treba dobro stegnuti, jer su pouzdanije od klasicnog spajanja zica uvrtanjem i izolir trake. Ovo je sve iz nekog ranijeg iskustva, jer sam do sada svaki radio u kolima sam ugradjivao i nisam imao problema.
Pozz
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 14:19 - pre 193 meseci
Eh, da Darkosim, ne rekoh nista o anteni. postoje one samolepive, sto idu na sajbu, a i one klasicne (bar da ih tako nazovem) Medju tim klasicnim, postoje i one cija je baza veoma mala i sastoji se od jednog srafa sa maticom, na kome je ``zglob`` pa se antena moze ``lomiti`` u stranu, pomerati i sl. Na Pandama je idealno mesto za montazu tih klasicnih, na onom plasticnom prekrivacu sarke (gornje) prednjih vrata VIDI PREDHODNU SLIKU koju je okacio Yungalunga). Lako je za busenje (plastika) i lako je za provlacenje kabla u kabinu. Lose je za kradju.
Ako imas shemu tvog aparata, okaci je pa da vidimo sta ima od zica.
pozz
 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 17:01 - pre 193 meseci
acadorcol hvala ti na pomoci za radio mp3 ja ga jos nisam kupio ali ce mi dosta pomoci tvoje objasnjenje za povezivanje radija.menjao sam zadnji levi tocak zato sto sam primetio da je debalansiran i najverovatnije on mi izaziva podrhtavanje volana,dok sam ga menjao primetio sam da u opruzi amortizera se nalazi jedan gumeni odbojnik koji mi je delom odvaljen odnosno jedno parce je odvaljeno od celine odbojnika dali je to problem, a takodje sam primetio na prednjim amortizerima da su neki tzv. gumeni stitnici amortizera u opruzi amortizera(cilindricnog oblika) takodje pokidani dali i to pravi neki problem????
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.07.2008. u 22:02 - pre 193 meseci
Ok Darkosim, ako bude nekih problema sa shemom uredjaja, kad nabavis mp3 javi pa ce mo videti. Sve u svemu ne bi trebalo da bude problema sa ugradnjom, osim ako nije neki cetvorokanalni sa extra woooferima od 500w i 9.1-surroundom, ili tako neki.

Sto se amortizera tice, koliko se ja secam (kad sam mazo body 900, zastitu pod krilima) na prednjim amortizerima – odozgo je na cev amortizera, navucena neka gumena zastita u vidu cevaste gume sa nekim ko harmonika nabranim delom te gume. Cini mi se da to samo sluzi kao pokrivka, koja stiti amortizer od udara kamencica, prasine, soli, vode, blata i sl, tako da mislim da to nije nikakav problem ako je ta pokrivka istrulila, ispucala ili se delimicno pocepala i sl. Guma, ko guma, sama propada sa vremenom, pogotovu ako je izlozena vremenskim prilikama i neprilikama. Kod zadnjih amortizera, tamo na krajevima amortizera, postoje sa obe strane amortizera (gore i dole) alkice od metala u koje se sa obe strane - umecu - gume, tacnije okrugle – prstenaste gumice, kroz koje prolazi sraf koji ucvrscuje amortizer za karoseriju (gore) i dole za omega-bar (onu veliku crnu cevku zadnjeg vesanja koja ima priblizan oblik ogromnog Grckog slova omega (Ω). Ako mislis na te gumice, one bi sa obe strane trebale da budu u dobrom stanju, jer fakticki one razdvajaju krajnju metalnu alku amortizera od nosaca i razdvajaju noseci sraf od celog sklopa. Ako su te gumice propale, onda se vibracije mogu prenositi direktno na metal amortizera, na sraf koji ih ucvrscuje ili karoseriju ili omega sipku, i to moze ostetiti taj sklop – trajno, tako da ti kasnije ni novi amortizeri ne bi pomagali, nego bi morao tamo da varis, budzis i td. Ja sam kupio komplet novih zadnjih amortizera i dobio sam 8 tih gumica u kompletu, po 4 za svaki amortizer, jer se one prilikom zamene stavljaju nove, ali po proceni doctora do zamene treba jos cekati....... Cini mi se da te gumice nije problem ni napraviti od neke tvrdje gume, jer ne izgledaju nista specijalno, tako da ako je bas frka, snadji se i napravi to od neceg slicnog. Gumice su nacinjene od dosta tvrde gume, i blago-konicnog su oblika. Ako ti se odatle cuje lupkanje prilikom voznje po kaldrmi (metalni zvukovi, il ostriji udarci koji se prenose na karoseriju, vreme je da se pozabavis time pre nego se nesto ne izrisuje il pukne, ne daj boze u voznji.
Na zadnjem vesanju imaju i one jajasto-spicaste gumice – odbojnici, (pisem po secanju, pa ne znam bese dal su montirani na omega baru ili u sred federa ili tako nekako). Odbojnici su tu da kod nekog extremno jakog udara, sprece da se amortizer sabije skroz do koske, i da izbije ceo cilindar kroz amortizer. Ako je taj odbojnik (lici na kuvano-spicasto jaje) propao, il mu je ``odgrizeno`` neko manje parce, to nije zabrinjavajuce, posebno ako je on samo ispucao od vremena, jer on je tu samo za kompenzovanje extremnih udaraca. Kolko se secam i yougou i 101 i 128 imaju nesto slicno, pa mozda i pasuju na Pandu.
Pozz
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.07.2008. u 08:47 - pre 193 meseci
evo je panda sa automatskim menjacem





 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula05.07.2008. u 20:36 - pre 193 meseci
Pozdrav pandistima. Nabavio sam neki polovni alarm, ali je problem shema. Uspeo sam da uklavirim nekih 6 zica od 18 unimerom , ali trebaju mi i ostale. Unutra na plocici pise LS CS 1203, na Netu nisam uspeo da nadjem shemu, a znam da je alarm starijeg tipa, pa ako neko ima shemu povezivanja, bio bih mu vrlo zahvalan da mi je posalje na PP.
Pozz
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.07.2008. u 08:11 - pre 193 meseci
Prvi veci problem, odnosno prvi put da je Panda izdala i ostavila nas na putu


Pa evo i veceg (ali jeftinog) kvara...
Pre neki dan, na Pandi se "otkacio" menjac, tj. rucica menjaca je mogla da ode u bilo koji polozaj.Sa donje strane sam provalio da je otpala neka plastika...Jedan fini gospodin je zaleg'o, sa zicama nesto vezao i Panda je sama dosla do parkinga. Videlo se da joj je krivo sto nas je izdala.

Deo koji je crkao (pukao) je plastican (potrosan) i zove se Caura Rucnog Menjaca (250 dinara set u ..sportu).
Kada je opravim, javicu vam kako izgleda popravka i koliko je zaguljena...

Eto, idemo dalje...ipak je to 22 godine...I ja sam sa toliko otisao na prvu operaciju i remont!

 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula06.07.2008. u 14:13 - pre 193 meseci
dali postoji za auto samo radio sa pojacalom(naravno da se skida ploca sa radia) bez cd-a i MP3 playera da moze da se poveze na pandu,a kao mp3 player bi koristio mp3 transmiter,dali je moguce tako nesto naci i povezati.


NAPOMENA:znaci neka minijatura od pojacala sa radiom koja bi se mogla povezati i sakriti u pandi da bude neprimetna za kradju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154761 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.