Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kilometraza na polovnim automobilima

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107239 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 14:00 - pre 153 meseci
@Nocni,
U Nemackoj kad menjaju motor na autu sat resetuju na 0. Kilometraza koju je presao pre toga ostaje u servisnoj, i na narednim servisima se belezi ona od 0 i sabira sa starom.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 14:01 - pre 153 meseci
@component: preprodavac automobila po definiciji mora to da radi jer kad to ne bi radio mogao bi taj posao da radi samo iz hobija i na gubitku. Očigledno da ljudi te automobile kupuju ubeđeni da su napravili odličan dil i svi na kraju budu srećni.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 16:30 - pre 153 meseci
Citat:
botr: @Nocni,
U Nemackoj kad menjaju motor na autu sat resetuju na 0. Kilometraza koju je presao pre toga ostaje u servisnoj, i na narednim servisima se belezi ona od 0 i sabira sa starom.


Jesi li ti imao takvo vozilo i koji ti je ovlasceni servis prilikom promjene motora kako kazes "resetovao" kilometrazu na 0 km?
To su samo price a od toga stvarno nema nista a i nema nikakve logike da se samo radi zamjene motora kilometraza vrati na 0... Desavalo se na nekim starim vozilima, kao na golf 3 npr, da digitalna kilometraza sa 300.000 odjednom sama ode na 0 sto podpada pod kvar table...

Kod novih vozila nije jednostavno vratiti kilometrazu i nikakvo "resetovanje" ne moze uraditi ovlasceni servis. Nijedna fabrika to ne predvidja da se radi tako da je ova tvoja tvrdnja jednostavno netacna. Kod nekih novih vozila, kao sto su najnoviji bmw i mercedes je to i prilicno skup zahvat i daleko je komplikovanije nego zamjena motora.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 17:02 - pre 153 meseci
@Nocni, video u Nemackoj na auto placu, passat b5.5 1.8 turbo, kilometar sat 30 i nesto hiljada, servisna 140. Naglaseno da je menjan motor i da je kilometar sat stavljen na 0 posle toga.
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 18:28 - pre 153 meseci
Na nekim kolima se to odradi izuzetno lako preko OBD kabla,mislim na skidanje kilometraze,a na nekima kad bi videli sta majstor radi uplasili bi ste se.
Na nekima kao sto su Audi,BMW,Mercedes,Rover se kilometraza pamti na vise mesta(motorni komp,brava,kljuc,ABS,sat) i na takvim kolima je definitivno dosta teze skinuti kilometre ali sve se moze.Za Audi kosta i 200 eura ako bas hoce covek da spusti u svim mestima. Mnogi zbog isplativosti skinu samo na satu racunajuci da se nece oterati auto na pregled u servis jer to kupac placa oko 2000 din ali ako se kupcu omakne onda je propala trgovina.
Ja sam jednom imao Vectru C 2.0 DTI koju sam sa 207k km spustio na 132k km i dodje kupac i nadje u suncobranu papir da je zadnji servis radjen na 204k km i hoce da ide na pregled. Ja pomislio da mu ne smeta kilometraza i odemo.Na pregledu auto korektan ali kilometraza 302k km! Covek kaze da mu je ipak mnogo i odustane da bi sutradan opet dosao drugi i hoce da ga tera u isti servis i ja mu ispricam celu istinu i on opet hoce i ajd jovo nanovo i covek kupi auto.Eno ga i dan danas ga vozi i nema problema.Zato ja govorim da nije toliko bitna kilometraza auta ako je odrzavan i normalno vozen jer danasnji 1,2 motori mogu preci 400k km a kamoli dizeli pogotovo kao JTD,DTI,HDI motori.
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 20:41 - pre 153 meseci
Evo jednog bas takvog slucaja o kojem Dule prica.

http://www.polovniautomobili.c...wagen_passat_b55_19_tdi_131ks/

Covek muci muku da ga proda(znam coveka) iako se radi o izuzetnom autu.Ko god je dolazio da ga gleda bio je odusevljen autom ali problem je kilometraza koja na ovom autu nije dirana.Kazu presao je mnogo iako auto izgleda fenomenalno i mogla bi se km skinuti glat na 100hkm.

Vec ga pojedini drugari ubedjuju da je skine ali se on za sada necka,a sta ce na kraju biti...videcemo.

U svakom slucaju ko pogleda na Mobile de videce da ovakav auto u Nemackoj kosta 7000e dok ga i kod nas u oglasima ima za te iste pare.

Racunica je laka ako primenimo jednacinu o kojoj je @tdusko pisao neki post pre.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 20:46 - pre 153 meseci
Razlog zasto odbija kupce moze da bude i kuka na vozilu. Narocito ako je u kombinaciji sa automatskim menjacem.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:00 - pre 153 meseci

Pa sad, kupci vw jesu fanatici, ali dati 10 hiljada za vw star 8 godina sa kilometrazom preko 200 hiljada....to je cak i za fanatike previse



 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:11 - pre 153 meseci
Mene bi recimo odbile te "Bubanj-Potok" felne na 1, sve i da ima stvarnih dvadeset hiljada km, a ne dvesta..

Koliko uopšte košta to famozno dovoženje auta iz Nemačke, Švajcarske, Belgije, Holandije, Italije ?

Ako se isplati više od 20% na tim modelima do 10.000, evo ja ću odmah sutra da otvorim auto plac i biću jeftiniji po 1000 evra od svih ostalih, bar u prvo vreme

p.s. Koliko, iz vaše prakse, prelaze adekvatno održavani automobili pre generalne popravke ili onih tzv. osvežavanja ? Ima li makar virtuelnog "pravila", sem onog da će više preći onaj što se vozi stalno po autoputu od onog što se vozi stalno po gradu ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:14 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Razlog zasto odbija kupce moze da bude i kuka na vozilu. Narocito ako je u kombinaciji sa automatskim menjacem.


Verovatno sam ja neinformisan, pa... zašto bi to trebalo da odbije kupca?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:27 - pre 153 meseci
Zato sto ga je opterecivao ko zna kakvom prikolicom a ako je pritom bio automatik tim gore jer nema kvacilo preko koga mozes da povecas obrtaje vec opterecenje ide direkt na torque converter.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:32 - pre 153 meseci
@pisac
Jesi neinformisan.

Kuka znaci da je prikolica vucena. U Svabiji se kuke ne postavljaju radi ukrasa. Obicno je to prilicno opterecenje za motor. Narocito za transmisiju. (Ume da skrati vek mehanici i do 50%).

Kada je u pitanju kuka i automatski menjac onda je 200.000 km smrt. Znaci 100% servis od min. 1500 eura u bliskoj buducnosti.

Citat:
Boris Tadić:
p.s. Koliko, iz vaše prakse, prelaze adekvatno održavani automobili pre generalne popravke ili onih tzv. osvežavanja ? Ima li makar virtuelnog "pravila", sem onog da će više preći onaj što se vozi stalno po autoputu od onog što se vozi stalno po gradu ?


VAG mnogo. Ako je korektno odrzavan, bez koriscenja kuke i sa manualnim menjacem, do prvog ozbiljnijeg servisa oko 500.000 u proseku. (Naravno, tu nije uracunat podatak o laziranoj kilometrazi).
Ali vezano je i za vreme. Nije svejedno da li se 500k predje za 5, ili za 15 godina.



 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 21:48 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Razlog zasto odbija kupce moze da bude i kuka na vozilu. Narocito ako je u kombinaciji sa automatskim menjacem.


A sta onda rade "jadni" Amerikanci sa 99,9% vozila sa automatskim menjacima?

Izgleda da se sa one strane okeana ne vuku prikolice...

Citat:
DrJekyll: Pa sad, kupci vw jesu fanatici, ali dati 10 hiljada za vw star 8 godina sa kilometrazom preko 200 hiljada....to je cak i za fanatike previse


Pa sad da je vecinu poslusao i skinuo ga na 100hkm odavno bi otisao,jer ti koji su dolazili nisu pravili pitanje oko cene vec iskljucivo oko km,a kad se malo bolje pogledaju ovi sa placeva sto se cene oko 8000e i doda sve ono sto je on uradio i sto se mora uraditi na svakom vozilu iz uvoza...ispade da ce ovaj biti i jeftin...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 22:01 - pre 153 meseci
Mnogo je skup ovaj pasat i nije mu velika kilometraza 215.000... Ipak su izasla 2 tipa posle njega i ovaj sto ga prodaje ima otprilike 2.000 eura zarade... Kad se vraca kilometraza na tim pasatima i stavlja se tu oko 200.000

Problem je u ovome sto je Zarko naveo... Kuka u kombinaciji sa automatskim menjacem... Zasto bi kupovao vozilo sa kojim su vuceni tereti ako imas na hiljade drugih istih takvih sa kojim nije vuceno nista...


 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 22:17 - pre 153 meseci
Eto ja imam trenutno jedan auto koji ima 214k km a 2006 godiste je i pritom mali auto sa 1,4 benzinskim motorom.
Garantujem da bilo ko od vas dodje da ga vidi rekao bi da je auto u vrh glave presao 50k km a ima servisnu knjizicu sa svim servisima do jula ove godine,sa fiskalnim racunima i specifikacijom delova koji su zamenjeni.Nevreovatno sacuvan auto koji nije morao ni da se polira a ni dubinski pere. I evo ga stoji dva meseca i samo dva poziva za njega a cena je sasvim pristojna za to godiste i tu opremu ali i ta dva poziva kad smo usli u pricu bili su se zavrsili sa skok sut slusalicom.A garantujem da prvi koji dodje da ce da ga kupi jer bolji postoji samo u salonu.
Plus kod kola sa tom kilometraziom je sto su im tad vec promenjeni svi delovi trapa,diskovi sa plocicama a dok su za tako kratko vreme nabili toliko km znaci da su vozeni na otvorenom tako da ta kilometraza moze da se prepolovi u odnosu na gradsku voznju gde motor najvise ubija hladan start.
Od juce taj auto ima 100k km manje ali vise buduci vlasnik nece dobiti servisnu knjizicu a to je tako "jer ste vi to trazili" Sami ste krivi sto necete da dodjete da vidite auto koji vredi kao i ovaj Pasat koji je mozda imao kuku da jednom godisnje povuce prikolicu sto mu siguno nece smetati.Bio sam u Nemackoj i za predjenih 4800km za tri dana nisam video i jedan auto da je vukao prikolicu a bio sam u oktobru mesecu prosle godine.Po nekima ovde ispadne da ako auto ima kuku da taj ne skida prikolicu sa sebe. Zar to nije isto kao kad sam ja natovario floridu sa 200 komada cigle u Crvenki pa je vozio do Novog Sada a legla je toliko da nisam smeo brze od 60 km/h da vozim.
Mislim da joj je to bilo mnogo gora tortura nego jednom Pasatu sa 130 ks.
Na jednom placu u NS ima kolega koji vec dobra dva meseca prodaje Pasata karavana sa 330k km a vlasnik placa mi prica da ga nikad nece prodati dok smo stojali pored njegove Vectre u kojoj je majstor uveliko spustao km sa 350k km.Jos mi prica kako je zamalo uzeo Audi A4 2005 2.0 TDI sa ......i onda me pustio da pogadjam koliko km i na kraju smo dosli do cifre od 690k km a auto nije iz uvoza nego je kupljen nov u Srbiji i izgleda skroz ok.
Kazu ljudi da kupite polovnjakkoji je kupljen u Srbiji a ja dosad nisam naisao na mlad polovnjak sa malo km da nije bio lupan.Sve sto sam dosad isao da gledam drugarima je bilo udareno.
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

supermario
Hercegovina

Član broj: 27640
Poruke: 329
*.teol.net.



+141 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 22:20 - pre 153 meseci
Preskup je, za te pare se npr. u BIH moze kupiti Pezo 407 2.0 HDI iz 2008. godine, ta auta se ne mogu ni porediti obzirom na godine i kilometrazu, opremu itd...

http://www.zoom-auto.com/opisvozila.asp?ID=2034
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 22:24 - pre 153 meseci
Citat:
vaske2: Pa sad da je vecinu poslusao i skinuo ga na 100hkm odavno bi otisao,jer ti koji su dolazili nisu pravili pitanje oko cene vec iskljucivo oko km,a kad se malo bolje pogledaju ovi sa placeva sto se cene oko 8000e i doda sve ono sto je on uradio i sto se mora uraditi na svakom vozilu iz uvoza...ispade da ce ovaj biti i jeftin...


Vecina kupaca se ne razume u automobile koje kupuje, ali isto tako, vecina kupaca uvek sa sobom povede nekog ko se razume i ko ume da odredi pravu kilometrazu (+-20%) kao i opste stanje drugih vitalnih komponenata.

Sasvim sam siguran da njima ne mogu promaci cinjenice vezane za kuku i automatik.


Vracanje kilometraze na tom Passatu kosta 20 eura maximalno i neshvatljivo je da je njegov prodavac bas toliko zadrt zbog ovih 20 eura.


Ja ga licno ne bih razmartao ni za mnogo manje pare bez obzira koja cifra stoji na kilometar satu.


Za te pare, kolko kosta ovaj Passat, moze se dovesti Audi A6 20 TDI godiste 2005.

Na primer ovaj

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 22:31 - pre 153 meseci
I Ti bi mu predložio da kilometražu vrati?

Pozdrav

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 23:22 - pre 153 meseci
Meni je ta priča s kukom smešna. Mislim, u pravu ste vi da vučenje prikolice jeste neko opterećenje, ali bre ne vozi čovek svaki dan kamp prikolicu od 1000kg iza sebe? Pa nije sigurno 200 000 km vukao prikolicu za sobom . A sem toga, postoje i one lagane prikolice za prenošenje kojekakvih buradi i sličnog materijala koji nije zgodno trpati u auto ili na krov. Eto, ja sam lično razmišljao da ugradim kuku za takve stvari, a tako nešto mi ne treba češće nego par puta godišnje, niti imam kamp prikolicu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima26.09.2011. u 23:25 - pre 153 meseci
Ko se vozi po BG-u, zna da se kuka (između ostalog) ugrađuje i za potrebe elegantnog odvraćanja mamlaza od naslanjanja na branik vašeg ljubimca.

Ta kuka je upotrebljena u proseku - 0 puta.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107239 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.