Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kilometraza na polovnim automobilima

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107185 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 14:42 - pre 153 meseci
^
Nisam ja tvrdio da je zabranjeno, već ti da je dozvoljeno i da je zakon jasan, tj. da niko ne može imati problema sa policijom zbog takve kuke. Može, i to zbog toga što, kao što se često dešava u ovoj zemlji, ovo nije detaljno regulisano pravilnikom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 14:47 - pre 153 meseci
mene bi sam opis auta odbio od kupovine, bez da gledam slike...
A kad bih stigao do slika, definitivno bi mi odbile kuka i felne. (Mislim, deda od 70 godina stavljao alu-felne... besmisleno skroz)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:18 - pre 153 meseci
@Nocni
Malo si preterao kad si rekao da kola kostaju onoliko koliko pise u carinskim papirima.
Trenutno imam vise automobila a svaki je morao da se pise na manje para nego sto je placen da bi carina bila manja.Isto tako se na nekima mora dizati kilometraza isto zarad manje carine.
Po toj tvojoj logici Vectra 2.0 DTI 2001 kosta 900 eura koliko pise na stranom racunu? Ajd nadji je za te pare i dobijes ovu gratis!
Ona je 2001 i ima stvarnih 135k km ali zbog carine je papiroloski odradjena na 100k km vise jer to meni spasava 200 eura a kakvo je vreme danas to mi je cesto i cela zarada na autu. Uostalom ako neko ne veruje u kilometrazu neka tera kod majstora na dijagnostiku i pregled pa nek se ustanovi prava kilometraza i stanje.
Opet kazem-bolje uzeti zdrav i prav auto sa vise km nego neku ritu sa manje km.
A da je narod cudan -cudan je .Imao sam jednom Cordobu 1,4 TDI kupljenu novu u BG a cija je vlasnica imala oca automehanicara i odrzavala je auto kod njega od prvog dana.On je na svakih 10k km radio servis i kacio servisne kartoncice kod motora.Servisna knjizica je iz tog razloga bila prazna. Kad su ljudi zvali na oglas odmah su pitali za servisnu a ja objasnio situaciju i mislite da su hteli da dodju.Niko!!! A auto je bio u takvom stanju da prvi koji je dosao odvezao je sa osmehom na licu.
A opet kad kazes da auto ima servisnu onda vecina govori kako se ona napravi za 10 eura.Jednostavno narodu ne mozes udovoljiti.Jer 70% tih navodnih kupaca u stvari samo prebija vreme i gnavi svojim teorijama. 30% su potencijalni i pravi kupci koji samo pitaju za adresu gde da dodju a onda razgovaraju i pregovaraju.
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:23 - pre 153 meseci
Tri puta su me blago udarili do sada u ovim guzvama po gradu, i nikakve stete. Kuka je spas.


@kalimero 011

Meni nikada nikakav atest nisu trazili. Kakvih problema moze da bude?
Citat:
Član 83

Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila mora biti homologovan i ugrađen prema jednoobraznim tehničkim uslovima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:27 - pre 153 meseci
Citat:
Dule 021: Jer 70% tih navodnih kupaca u stvari samo prebija vreme i gnavi svojim teorijama. 30% su potencijalni i pravi kupci koji samo pitaju za adresu gde da dodju a onda razgovaraju i pregovaraju. :-)

Pa nije baš tako. kad sam ja kupovao auto, obišao sam 10 - 15 placeva. Neke po nekoliko puta. Ulazio, sedao u nekoliko automobila na svakom placu. I na kraju, logično, kupio na jednom placu. Šta su pomislili vlsnici onih 14 ostalih placeva ? Da prebijam vreme i gnjavim ?!

Citat:
Dule 021: Jednostavno narodu ne mozes udovoljiti.
Tu si u pravu. Ne možeš. Ni ne pokušavaj.

Što se tiče vraćanja kilometraže:
- Svi znaju da se kilometraža vraća. Za oko 100.000 km. Kad neko vidi ili čuje da je auto prešao 220.000 on pomisli: ovaj mora da je prešao zapravo 320.000 km pa je vraćeno na 220.000. Kad piše da je prešao 120.000 onda je već druga priča.
- Mada, takođe opšte je poznata gruba računica (ne mora da znači uvek i 100%) starost u godinama x 25.000 godišnje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:36 - pre 153 meseci
Citat:
etjen: mene bi sam opis auta odbio od kupovine, bez da gledam slike...
A kad bih stigao do slika, definitivno bi mi odbile kuka i felne. (Mislim, deda od 70 godina stavljao alu-felne... besmisleno skroz)


A ko je rekao da je prvi vlasnik stavio ove felne???

@zarsilic
covek ce pokloniti auto onome ko pronadje da je udaran,ali ako nije....onda puna cifra bato.Apropo svega ovoga, danas se javio jedan clan foruma i gle cuda zainteresovan je za auto,cak je ugovoreno i vidjenje...Javicu vam sta je bilo,samo ga molim vas nemojte vise ovoliko hvaliti jer...mozda se i proda.

Od mene toliko...pozdrav.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:40 - pre 153 meseci
Bolje ovo da kupi za 10 hiljada :)

http://www.polovniautomobili.c...39/volkswagen_golf_2_16_dizel/
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:42 - pre 153 meseci
Citat:
Dule 021: Imao sam jednom Cordobu 1,4 TDI kupljenu novu u BG a cija je vlasnica imala oca automehanicara i odrzavala je auto kod njega od prvog dana.On je na svakih 10k km radio servis i kacio servisne kartoncice kod motora.Servisna knjizica je iz tog razloga bila prazna. Kad su ljudi zvali na oglas odmah su pitali za servisnu a ja objasnio situaciju i mislite da su hteli da dodju.Niko!!!


Ma narod jeste glup, u proseku. Šta bih tek ja radio kad bih rešio da prodam Fokusa... od kada sam izašao iz garancije nemam nijedan jedini pečat u servisnoj knjižici (sve ručno ja lično upisujem). I kako bih ja uspeo da objasnim nekome da ja održavam auto mnogo bolje nego u ovlaštenom servisu, jer recimo meni ne može da se desi da stavim pogrešan filter za vazduh . A i ovde na forumu slušam primedbe (iz tog istog servisa) da mi je auto mnogo loše održavan, jer ga na servis dovozim prljavog i sa prljavim čeličnim felnama bez ratkapni , strašno!

Ja sam jedno vreme (davno je to bilo) bio trgovac telefonima, išao mi je posao odlično, nisam ništa radio a imao sam najmanje 300dem neto zarade (u ono vreme), sve pošteno i bez prevare, ali kako je prljava konkurencija (koja prodaje müda kao bubrege) postajala sve veća a narod naravno u proseku glup, morao sam sve više i ja da se spuštam u tu trgovačku baruštinu, pa sam se na kraju smučio sam sebi i otišao da se bavim nekim drugim (poštenijim) stvarima.

E, jeste narod glup, ali nije to opravdanje za prevare. Ja bih na prevaspitavanje poslao i jedne i druge
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:47 - pre 153 meseci
@vilil1
Ja sam odgovorio na ovo:
Citat:
Ne moze zbog EURO kuke niko imati problema sa plicijom. ZOBS je tu jasan.

ZOBS se uopšte ne bavi ovim detaljima, zato sam i tražio član zakona. Ovo što si ti citirao je iz važećeg pravilnika (koji se menja kako se kome ćefne - seti se zatamnjenja stakala) i to da li ćeš imati problema zavisi od toga kakve ''papire'' imaš za auto (kuku) i koliko policajac koji te zaustavi ima želju da ''tumači'' propise. Da je ZOBS ''tu jasan'' ne bi bilo problema.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:48 - pre 153 meseci
Bora variant 2002 2.0 b aut. (i kuka naravno) uvezen iz svice 2009 kostao 3200e tamo. kad je sve placeno ispalo 4800 (bez servisa koji u sustini nije ni trebao iako je vozen iz svice). 132k km na satu. Tada nisi mogao da nadjes golfa ispod 6-7000h a kamoli Boru. Covek je sam doterao auto uzeo od komsije njegovog brata koji tamo zivi. Problem je kako je on uspeo? Zna coveka, naleteo slucajno i pri tom se ne postavlja pitanje stelovanja kilometraze.....Da je ovakav auto zavrsio na placu...da li bi nasao kupca?

Svaki auto mora da ima pricu kao i pomenuti dedin passat...da je drug otisao na plac nikad ne bi kupio taj auto, ali uzeo je zato jer mu je ponudjeno na blic i sta je izletelo i nema druge iako je jurio tdi i drugo sto zna od koga kupuje. I tu nema koja je kilometraza vec uzimaj. Sve je na poverenje jer postoji prica i ljudi koji su prijatelji, zato kod prodaje mora da postoji prica da bi ti prodavac skinuo oblake nepoznatog i sta se sve krije iza price da te opusti da tu nema straha i prevare i onda kad vidis da je prodavac stobom prijatelj onda kupis...e sad neki dobro lazu a neki kazu kako jeste

Ovako, bez neke pricice niko ne bi passata pa cak ni njegovi prijatelji iako se kunu i oni da je extra...? takvi super primerci nikad i ne stignu do oglasa jer uvek imas nekog prijatelja koji zna nekog da bi to uzeo. Pitanje je opet ko koliko veruje.

Ne mislim da sumljam u pricu da je passat iz ok price jer sam video kako je drug dobio auto, passat je ipak skuplji za odrzavanje od golfa pa mu dosta da ulaze samo u njega..npr

Auto ima hrom paket pa zato sljasti sve oko njega, ali me brine da je 2004 (ali proizveden 2003) a nema migavce na retrovizorima, i pored sve te opreme ima osnovnu tamno plavu boju..

Edit:boldovanje; Jos jedan (vrlo logican) element pri posmatranju. Odlicno zapazanje!

(zarasilic)



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 27.09.2011. u 19:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 15:59 - pre 153 meseci
Citat:
kalimero 011: Ovo što si ti citirao je iz važećeg pravilnika (koji se menja kako se kome ćefne - seti se zatamnjenja stakala) i to da li ćeš imati problema zavisi od toga kakve ''papire'' imaš za auto (kuku) i koliko policajac koji te zaustavi ima želju da ''tumači'' propise. Da je ZOBS ''tu jasan'' ne bi bilo problema.

Kakvo tumacenje propisa? Pa tamo nista ne pise o kuki. Ja nemam nikakve posebne papire za kuku. Fabricki je ugradjena, i auto je uvezen bez da su ista trazili u vezi kuke. Tehnicki se normalno obavlja, auto se normalno registruje nekoliko godina...Kakve probleme mogu da imam? Pojasni molim te.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 16:43 - pre 153 meseci
Citat:
Dule 021: @Nocni
Malo si preterao kad si rekao da kola kostaju onoliko koliko pise u carinskim papirima.
Trenutno imam vise automobila a svaki je morao da se pise na manje para nego sto je placen da bi carina bila manja.Isto tako se na nekima mora dizati kilometraza isto zarad manje carine.
Po toj tvojoj logici Vectra 2.0 DTI 2001 kosta 900 eura koliko pise na stranom racunu? Ajd nadji je za te pare i dobijes ovu gratis!
Ona je 2001 i ima stvarnih 135k km ali zbog carine je papiroloski odradjena na 100k km vise jer to meni spasava 200 eura a kakvo je vreme danas to mi je cesto i cela zarada na autu. Uostalom ako neko ne veruje u kilometrazu neka tera kod majstora na dijagnostiku i pregled pa nek se ustanovi prava kilometraza i stanje.


Znam ja da se smanjuju cijene za carinsku osnovicu ali ne premnogo... Da se razumijemo, ta vektra je prilicno g*vno od kola (posebno 2.2) i ako cemo da idemo u krajnost svakako se moze naci za te pare tako da nemoj da dajes olako auto na takve opklade... evo je na sajtu cijeni se 1.100€ ali i sam znas da moze to jeftinije...
Drugo, kilometraza se ne moze utvrditi dijagnostikom kod majstora kako ti to kazes, jer ako se vrati na svim mjestima onda ti ne pomaze ni ovlasceni sevis... Vjerovatno ti vecina ljudi nece vjerovati da si dovezao za prodaju auto koje je preslo samo 135K... a ako ces iskreno nebi ti ni ja vjerovao.

Interesantno je da je pasat 2004 godiste a da nema zmigavce u retrovizorima... Neko je pomenuo "hrom paket"... jeste hrom ali domaca radinost... mozda je stari svabo rodjen prije rata lijepio vertikalne niklovane lajsne po prednjem braniku kojih nijedan pasat nema fabricki pa se to mozda po novom zove hrom paket...
Vaske2, Kakve ti veze imas sa ovim pasatom i sa njegovim vlasnikom pa se brines hoce li ga prodati i koliko. Slijepo vjerujes da je placen 7.000 eura u njemackoj i da je covjek i sa ovom cijenom na velikom gubitku... Onda ovakve gluposti "covjek ce pokloniti auto ako neko nadje da je udaran" pa onda "nemojte ga hvaliti" itd... zbog cega si se toliko opteretio?
Ja cu ti reci, na ovaj nacin ga nece prodati sigurno...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 16:53 - pre 153 meseci
Citat:
mozda je stari 1939 godiste lijepio vertikalne niklovane lajsne po prednjem braniku kojih nijedan pasat nema fabricki pa se to mozda po novom zove hrom paket...



Verovatno je to stavio da bi licio na A6....cesto to rade stari ljudi...

 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 16:58 - pre 153 meseci
@vilil1
Citat:
Ja nemam nikakve posebne papire za kuku. Fabricki je ugradjena, i auto je uvezen bez da su ista trazili u vezi kuke. Tehnicki se normalno obavlja, auto se normalno registruje nekoliko godina...Kakve probleme mogu da imam?

Ja izbegavam da budem isključiv čak i na forumu, kad se radi o ovakvim stvarima i zemlji Srbiji. Elem, ako ti je kuka fabrička (ima pločicu), auto prvi put registrovan u Srbiji pre 1. jula 2011. i kuka upisana u saobraćajnu - ne bi trebalo da imaš problema. Međutim, na pamet mi ne bi palo da napišem nešto tipa ''zakon je jasan'' pošto nije, a postoje primeri da je ljudima tražen atest čak i za fabričku sklopivu (euro) kuku.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 17:09 - pre 153 meseci
@Nocni

Postoji brif iz kog se moze videti i koje je godiste vlasnik i kada je auto proizveden,tu nema lazi i prevare.

Citat:
DrJekyll: Verovatno je to stavio da bi licio na A6....cesto to rade stari ljudi...


Nisi ni citao oglas u kome pise da je vozilo uvezeno u Maju prosle godine,naravno da su lajsne zalepljene ovde(nekome se bas to svidja).

Prosto me mamite da pisem u ovoj temi i kao pokusavam da vam objasnim kojekakve nebuloze.

Dobro bi bilo vratiti se temi o kilometrazama jer bilo ko od vas sada da okaci oglas svog ili vozila nekog poznanika...nacice se neko kome ce nesto biti nelogicno i sumljivo.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 17:10 - pre 153 meseci
Neko je opet apsolvirao da svrake vole sljastece stvari, jeste vertikalna je dodata a mozda ovaj drugi mladji vlasnik voli da se sija sve pa je mislio da uz ceo hrom paket fali i taj detalj pogotovo sto audi ima tu foru. Felne i lajsna nemaju aman bas nikakve veze sa km, vec koliko je brinuo tj posvecivao paznju na auto (plus folija i rez gume). Time sto pokazuje auto u garazi isto nesto znaci,
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 17:20 - pre 153 meseci

Kacenje nekakvih lajsni da bi licio na neki drugi auto, nestandardne felne i jeftin radio umesto fabrickog je u narodu poznato kao šaban tuning (bez uvrede)

A iz toga i proizilazi kako se vozilo odrzavalo
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 17:42 - pre 153 meseci
^ naravno, +1 (šaban digital tuning... točkovi i lajsne)

O kilometrayama na vozilima ima ogroman broj tema... evo ovo su npr. neke od skorašnjih:

http://www.elitemadzone.org/t434792-0#2926369

http://www.elitemadzone.org/t433992-0-Sta-uzeti-da-ne-boli-glava




 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 18:05 - pre 153 meseci
@Nocni
Druze svaka tebi cast ali ti poredis babe i zabe. Poredis mi neomiljenu Vectru 2,2 DTI sa 2.0 DTI koju svi hoce?
Razlika u ceni na racunu nije mala tj kod kola 2001 i jeste (od 400 do preko 1000 eura) ali cim predjes 2004 da vidis kako nije mala.
Ako se dobro razumes kao sto se predstavljas onda bi trebalo da znas da se kod 2.0 DTI motora ne moze smanjiti kilometraza na motornom kompjuteru.To sto pricas da moze nije istina.
Ja sve sto kazem znam da je istina ili provereno i zato mogu da ponudim u zalog auto a kad to radim onda sam 100% siguran.
Sto se tice moje izjave da 70% ljudi prekracuje vreme iza toga stojim.Niste svesni koliko ljudi mi salje na mejlove i mobilni telefon poruke tipa "Koja je zadnja cena?" Pa kakav je to ozbiljan kupac kad ne moze da se izlozi trosku da nazove na telefon par minuta. Kao pre neki dan lik mi salje poruku koja je zadnja a kad sam odgovorio da ponusi on nesto pita me jel imam fiksni ili 064 broj da me nazove. I kad me nazvao i ja mu objasnio ono sto jeste nije vise ni zvao.Ma dosadno mu pa se malo zanima ili lovi da naleti na nesto sto je neverovatno jeftino pa kad Baja tresne sa parama o sto!
Pa zar nije logicno kad pogledate broj pretraga za svoj auto koji prodajete na oglasima??? Meni se desavalo da imam preko 2000 pregleda za auto a svega par poziva!!! I to nije prebijanje dosade?
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kilometraza na polovnim automobilima27.09.2011. u 18:20 - pre 153 meseci
Citat:
Dule 021: Ako se dobro razumes kao sto se predstavljas onda bi trebalo da znas da se kod 2.0 DTI motora ne moze smanjiti kilometraza na motornom kompjuteru.To sto pricas da moze nije istina.


Ti si u zabludi, moze se uraditi bez problema jer je to obican edc 15 comp... ne moze preko obd-a i ecu se mora skinuti ali to je pola sata razlike... za to postoje namjenski programi a ako imas malo znanja moze i bez ikakvog programa direktnom prepravkom sadrzaja uz kalkulaciju cheksum-a... i to tako da se na tech2 ne vidi da je nista dirano... moze se uraditi i na novijim edc16 i edc17 takodje sve do 2011 godine. Ako ne znas gdje da uradis ja cu te uputiti na nekog od kolega u tvom komsiluku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kilometraza na polovnim automobilima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107185 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.