Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92154 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 02:19 - pre 248 meseci
Citat:
Floyd:
Vutra je samo toliko opasnija sto se na nju lakse "navuci". Mislim, kad se navaris, sutradan ti nije nista i mozes najladnije da se uradis i u skoli da te niko ne skonta, jeftinije je, bolji je trip (mada je to stvar ukusa) itd.


Daj ne lupaj ... da mi je vidjeti tog ko ce da sakrije to ... jedino moze da sakrije crvenilo u ocima ...


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 02:31 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:
Što se tiče tripa, kao što kažeš - individualno. Lično, više cenim alkohol :)


Pa ovako ...

Popijes jedno pivo, 0.5l naravno ... onako, bude ti super ...
Popijes jos jedno, bude ti jos bolje
I jos jedno, onako .. pijan si, pjeva ti se i slicno ...
Poprije jos jedno, veselje vec prelazi u neko smirenije stanje, vrtoglavica, mucnica ... i pocnes razmisljati "Zasto sam morao da pijem".
Dodjes kuci, legnes u krevet, sve se okrece ... e tad bi se najradije ubio l;)

Ustanes sutra, takodje mucnica, ne mozes jesti ... uzas ....

Ovako, ovo sam onako lupao, kolicinu, nekom treba vise nekom manje, uglavnom ... 98 % ljudi se ne zaustavlja poslije 3 piva, vec pije jos.

Iskreno, dosadio mi je alkohol, jer to je glavno pice meni u zadnje 2 godine.
Svake subote, pivo ... i'm sick of it, i u opste alkohola, i filinga, ili da kazem tripa od istog ... i vise ne pijem mnogo .. mozda pivo dva subotom, i katkad nesto vise na rodjendanima.

P.S.
Zao mi je onih likova, sto sjede na stepenicama i povracaju dusu na sred ulice .... uglavnom ih vidjam subotom navece ... u gradu.
Radje cu da izaberem da sjednem u kuci, upalim Pink Floyda - shine on your crazy diamond i da ispushim joint nego da se provaljujem po gradu pijan, povracam i slicno ... i da moram 2 dana da se oporavljam od istog.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 04:35 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:
Preterivanje u bilo čemu u životu je štetno. Mislim da nije naročito bitno šta je štetnije, jer će 'ubiti' i trava i alkohol i sve ostalo u čemu zaglibiš. Oni koji bi da biraju manje štetno, pa u tome da preteruju, neće se ovajditi šta god da izaberu.


citat zlata vredan :-P

(primenjivo na mnoge stvari u životu, a ne samo na raspravu alkohol vs. trava ;)


 
0

sale33

Član broj: 17406
Poruke: 12
216.236.216.*



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 04:40 - pre 248 meseci
Pa ni jedno ni drugo nije dobro sigurno. Mogu samo da kazem po mom misljenju sta je gore. Pogledajte statisticki koliko je ubistava i raznoraznih zlocina ucinjeno od strane alkoholisanih osoba - gde je taj isti alkohol bio glavni razlog zlocina. Nisam bas cuo za neki slucaj da je neko izvrsio ubistvo zato sto je bio naduvan. Prosto zato mislim da je alkohol gori i opasniji.
Sto se tice ovisnosti mislim da se ovisnost o alkoholu malo lakse leci; ali tu mozda i gresim. U svakom slucaju sve je stvar konkretne osobe i karaktera neko se lako navuce - neko ne...neko se lako odvikava - neko ne.
Ja recimo retko pijem, jos redje dunem ali sam zato tezi ovisnik o pljugama nego polovina narkomana koji su na iglama.
Nego jedna stvar me je najvise naterala da se ukljucim u ovaj forum. Je li neko pokusao da stvari pogleda iz malo drugacijeg ugla. Sta je to glavno sto nas kao ljudska bica toliko razlikuje i stavlja iznad zivotinja. Pa valjda upravo taj mozak i razum koji imamo - i ne znam zasto bi se onda trudili da ga sjebemo i priblizimo se zivotinjskom svetu. I vutra i alkohol kao osnovnu funkciju imaju to da uticu na mozak i da nam stvari prikazu onakvim kakve zaista nisu. Dakle samo bezanje iz STVARNOSTI i nemoc da se sa njom suocis. Kazu piju ili duvaju zato sto imaju problema - znaci nemaju snage i hrabrosti da se suoce sa tim problemima. Drugi kazu da to rade da bi se bolje zezali - znaci ne znaju da se provode dok se malo ne dopinguju. U svakom slucaju ni alkohol ni vutra nam tu ne mogu pomoci...samo na kratko imas utisak da si resio problem a on u stvari postaje jos veci i tezi. Dakle konzumiranjem istih samo priznajemo koliko smo slabi. Najveci problem je po meni taj sto se mi uglavnom hvalimo svojim slabostima. Kad cujem nekog kako se hvali time sto se olesio od vutre ili alkohola imam utisak kao da mi govori "Vidi kako sam glup i ruzan" i time se hvali. (Nikad nisam bio ponosan na sebe zato sto sam popio ili dunuo jer sam svestan da sam time samo pokazao svoje slabosti). Nema u tome niceg cime bi se covek ponosio. Razumem klince u pubertetu koji su spremni svasta da urade samo da bi se dokazali u drustvu (i sam sam nekada bio takav) ali odrasli ljudi mi nisu jasni i mislim da su takvi mnogo blizi zivotinjskom svetu nego ljudskom i mogu samo da ih zalim.

Na kraju pogresno tumacite rec - droga. Droga ne znaci da nesto mora izazivati ovisnost ili biti nelegalno - vec ta rec predstavlja bilo koju supstancu koja na bilo koji nacin utice na ljudski mozak i mozdane celije. Znaci alkohol je droga, trava je droga, lekovi za umirenje i bolove su droga, i cigarete i kafa se cak na neki nacin svrstavaju u drogu...


--------------------------------------------------------------------------------
Babo se udario cekicem po prstu i toliko se derao i vristao - da smo ga morali priklati.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 06:25 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:
Uostalom, zašto bežati od alkohola (ili vutre), ako si sposoban da se kontrolišeš? Ako mi se šeta, ja odem da šetam, a ako mi se pije - pa pijem, jelte :)


Kako si ti sav logičan, prosto si me oduševio.

Aj sad tom istom logikom - ako ti se drogira, pa ti se drogiraj, ako ti se skače sa mosta, pa ti skači, i slično.

Pošto dokazano trava uništava moždane ćelije, a alkohol izaziva zavisnost i na kraju naravno propadanje, nema tu mnogo rasprave, oba navedena opijata su štetna po vaše zdravlje.

Štetnija je trava jer se za posedovanje toga ide u zatvor (ne i za uživanje), a kod alkohola to nije slučaj. Barem je tako u našoj deželi.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 07:02 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:

Pa i ne znam da li je lakše navući se...
Oni koji nisu nikada pušili, ni varenje neće biti naročito prijatno, kao što ni onima koji nisu pili alkohol, isti neće prijati.

Takođe, mislim da nije tačno da ne postoji 'mamurluk od vutre'. Ako se olešiš od varenja, sutradan se nećeš ništa bolje osećati nego da si se napio, može da bude i gore...

Što se tiče provaljivanja, to je verovatno tačno.

Mislim da vutra nije jeftinija, sve zavisi od afiniteta i kapaciteta.

Što se tiče tripa, kao što kažeš - individualno. Lično, više cenim alkohol :)

Jedino što je u poslednje vreme trava 'in', tako da je ql variti. Ipak, čini mi se da je i taj period skoro prošao.


Oni koji nikada nisu pusili ni varenje nece biti narocito prijatno....Kako je ovo pogresno. Duvan mi JAKO smeta, a nemam nikakvih problema kad pusim vutru. Place mi se kad imam neki skank pa moram da ga mesam s duvanom, jer mi je od duvana muka. Uvek pusim cisto.

Ja nikad nisam osetio "mamurluk od vutre". U stvari mozda jesam u pocetku kad sam se nekoliko puta prepusio (a i to nije mamurluk, nije ni blizu mamurluka), inace nemam nikakav mamurluk.

Neko je rekao da se moze lako provaliti neko ko vari po crvenim ocima. Tacno, ali ako ti bas tako pocrvene oci, mozes da koristis kapi.

Vutra JESTE jeftinija, od prosecne vutre se za 100 din. UBIJES.

Trava uopste nije in, alkohol je in.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 07:54 - pre 248 meseci
Citat:
sale33:
Sta je to glavno sto nas kao ljudska bica toliko razlikuje i stavlja iznad zivotinja. Pa valjda upravo taj mozak i razum koji imamo - i ne znam zasto bi se onda trudili da ga sjebemo i priblizimo se zivotinjskom svetu. I vutra i alkohol kao osnovnu funkciju imaju to da uticu na mozak i da nam stvari prikazu onakvim kakve zaista nisu. Dakle samo bezanje iz STVARNOSTI i nemoc da se sa njom suocis.
Ovde bih postavio samo jedno pitanje: Koliko poznajemo stvarnost i stvari kakve zaista jesu, u stanju bez dopinga? Stvarnost vidimo kao sliku koja se kocka u procesoru (sive ćelije) na osnovu ulaznih uređaja (nekolicina skoro savršenih čula) i uskladištenih podataka (opet neke sive ćelije). Krajnji rezultat je da svaka jedinka ima svoju stvarnost koja nema svoju stalnost.
Citat:
Dakle konzumiranjem istih samo priznajemo koliko smo slabi. Najveci problem je po meni taj sto se mi uglavnom hvalimo svojim slabostima.
Svidelo mi se ovo pa sam morao da citiram. Konzumiranjem se jednostavno razbija slika stvarnosti i dobijaju se nove slike. Ništa preterano značajno, izuzev što pruža mogućnost da se postane svestan da su to sve ipak samo slike (pa i ona strejt).

Odgovor na temu, u ovom smislu, što se mene tiče, da je bolja (gora) Vutra, pogotovo kad skontaš da ti nije potrebna.

 
0

zAkiLi
Žarko Iličić
bgd

Član broj: 322
Poruke: 241
*.verat.net



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 09:36 - pre 248 meseci
Citat:
caboom:
najbolji je xmame na solarisu...


Moze i na linux-u...efekat je isti ;)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.mcbone.net



+7176 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 09:55 - pre 248 meseci
Citat:

Posto se bas i ne razumem u medicinu, da probam da problemu pridjem sa drugog aspekta... Alkohol je tradicija naseg (nasih) naroda, pa tu tradiciju treba, jel' tako, nastaviti i preneti na buduca pokoljenja (secate se onog "...vino pije Kraljevicu Marko..."). Sa druge strane, vutra je sretstvo americkog imperijalizma, pa bi je kao takvu trebalo odbaciti


Netacno - prvo, alkohol je tradicija manje-vise svih evropskih naroda - drugo, vutra veze nema sa americkim imperijalizmom jer ces tamo za posedovanje vutre dobiti 5 godina robije prvi put - vutra je isto tako "tradicija" nekih jamajcanskih i karibskih i indijskih naroda - sta li... skroz nebitno.

U Severnoj Evropi je skoro legalna (u NL, od skora i BE i jeste) iz prostog razloga jer se radi o uredjenim drustvima koja funkcionisu, gde je zanemarljiv procenat ljudi kojima ce to predstavljati opasnost po socijalni zivot, jer postoji izgradjen sistem vrednosti i obaveza (ovo je za neku drugu raspravu, da ostane na ovome) - onaj manji broj ljudi koji recimo postanu ovisnici o "tezim" supstancama ne predstavlja preveliko opterecenje jer postoji jak budzet i zdravstvena zastita koja sa tim moze da izlazi na kraj.

Sa druge strane, Srbija, sa 32% nezaposlenosti (u nekim krajevima pretpostavljam to ide i do 50%) - malim platama za one koje rade, stvara jako losu podlogu sa slikama "bez perspsktive" kod mnogih, sto automatski implicira zelju za bezanjem od stvarnosti kod nekih i potpunom zamenom stvarnosti sa nekom lepsom, za koju postoje jako lepo dizajnirane supstance :) Tako da je zakonodavstvo u Srbiji moralo da pribegne ilegalizaciji bilo kakvog posedovanja (cak i za licnu upotrebu) u 2002, a i zabrani kupovine centralno aktivnih lekova bez recepta - jer u datom momentu to postavlja vrlo veliku opasnost za drustvo.

Kada nezaposlenst bude pala na 10% , prosecne plate skocile na normalnu meru - verovatno ce i trava biti legalizovana jer nece vise biti potencijalni socijalni problem, kao sto nije u NL.

Izmene percpepcije ne moraju da budu obavezno "slabost" - neki ljudi vole da eksperimentisu sa tim, ili im materijalni i zivotni uslovi dozvoljavaju da budu potpuno neodgovorni prema ostatku drustva, pa im se "moze" .


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 12:15 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

U Severnoj Evropi je skoro legalna (u NL, od skora i BE i jeste) iz prostog razloga jer se radi o uredjenim drustvima koja funkcionisu, gde je zanemarljiv procenat ljudi kojima ce to predstavljati opasnost po socijalni zivot, jer postoji izgradjen sistem vrednosti i obaveza (ovo je za neku drugu raspravu, da ostane na ovome) - onaj manji broj ljudi koji recimo postanu ovisnici o "tezim" supstancama ne predstavlja preveliko opterecenje jer postoji jak budzet i zdravstvena zastita koja sa tim moze da izlazi na kraj.


Da dodam iskustva na relaciji Madjarska SCG :

U Pesti paket vutre kosta oko 10 Eur, ali svi koji su pusili tu i domacu, kazu da je razlika neopisiva (nema losih tripova, ne boli glava ... sto se kod domacih "proizvoda" jako retko srece, narocito posle ubistva Djindjica).

Takodje znam lika koga su madjarski panduri uhvatili sa 30 grama vutre (koju je preneo preko grane vozom). Sudjenje, vamo, tamo, eno ga, ziv, zdrav, slobodan, mora jednom mesecno da ide na savetovanje i tako 6 meseci. To verovatno jasno pokazuje tendenciju da se i u Madjarskoj vutra bar do nekle legalizuje...
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 12:18 - pre 248 meseci
Citat:
littleboy:
Popijes jedno pivo, 0.5l naravno ... onako, bude ti super ...
Popijes jos jedno, bude ti jos bolje
I jos jedno, onako .. pijan si, pjeva ti se i slicno ...
Poprije jos jedno, veselje vec prelazi u neko smirenije stanje, vrtoglavica, mucnica ... i pocnes razmisljati "Zasto sam morao da pijem".
Dodjes kuci, legnes u krevet, sve se okrece ... e tad bi se najradije ubio l;)

Ustanes sutra, takodje mucnica, ne mozes jesti ... uzas ....


Oni koji ne znaju da se kontrolišu stvarno prolaze ovako. Po mom iskustvu, slična stvar se dešava i onima koji se prepuše.

Citat:
Radje cu da izaberem da sjednem u kuci, upalim Pink Floyda - shine on your crazy diamond i da ispushim joint nego da se provaljujem po gradu pijan, povracam i slicno ... i da moram 2 dana da se oporavljam od istog.


Isto tako možeš da popiješ jedno pivo i da ti bude super.

Citat:
Gojko Vujovic:
Citat:
mangel:
Uostalom, zašto bežati od alkohola (ili vutre), ako si sposoban da se kontrolišeš? Ako mi se šeta, ja odem da šetam, a ako mi se pije - pa pijem, jelte :)


Kako si ti sav logičan, prosto si me oduševio.

Aj sad tom istom logikom - ako ti se drogira, pa ti se drogiraj, ako ti se skače sa mosta, pa ti skači, i slično.


Izgleda da tebi logika nije jača strana :p
Ja se neću drogirati, niti ću skakati sa mosta baš zato što mi se to ne radi, a ne radi mi se jer je 'štetno' (da ne kažem fatalno). S druge strane čašu piva ili vina ću rado popiti, jer su u tim količinama zdravi (kao što reče pctel), a pritom mi i prijaju.
Ne znam šta je tu toliko komplikovano?

Citat:
noviKorisnik:
Ovde bih postavio samo jedno pitanje: Koliko poznajemo stvarnost i stvari kakve zaista jesu, u stanju bez dopinga? Stvarnost vidimo kao sliku koja se kocka u procesoru (sive ćelije) na osnovu ulaznih uređaja (nekolicina skoro savršenih čula) i uskladištenih podataka (opet neke sive ćelije). Krajnji rezultat je da svaka jedinka ima svoju stvarnost koja nema svoju stalnost.


U velikoj meri se slažem sa ovim.
Verzija stvarnosti, sudbine, i još ko zna čega, ima bezbroj, i svako bira svoju.

ex.mangel
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 13:00 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:
Citat:
littleboy:
Popijes jedno pivo, 0.5l naravno ... onako, bude ti super ...
Popijes jos jedno, bude ti jos bolje
I jos jedno, onako .. pijan si, pjeva ti se i slicno ...
Poprije jos jedno, veselje vec prelazi u neko smirenije stanje, vrtoglavica, mucnica ... i pocnes razmisljati "Zasto sam morao da pijem".
Dodjes kuci, legnes u krevet, sve se okrece ... e tad bi se najradije ubio l;)

Ustanes sutra, takodje mucnica, ne mozes jesti ... uzas ....


Oni koji ne znaju da se kontrolišu stvarno prolaze ovako. Po mom iskustvu, slična stvar se dešava i onima koji se prepuše.

Pa ja to jos nisam vidio da nekom moze biti kad se napushi ... ali ok, mozda grijesim ..

Citat:
Radje cu da izaberem da sjednem u kuci, upalim Pink Floyda - shine on your crazy diamond i da ispushim joint nego da se provaljujem po gradu pijan, povracam i slicno ... i da moram 2 dana da se oporavljam od istog.


Isto tako možeš da popiješ jedno pivo i da ti bude super.
[/quote]

Eh sad jedno pivo ... meni licno od jednog piva nista nece biti, a i ako se nesto malo desi, kasnije mi se samo jos vise pije, i boli me glava ... i isti osjecaj definitivno nije ...

A i tvrdnja gdje se prica da unistava mozak, takodje, ima teorija koje govore drugacije.... a i kao sto sam rekao, znam covjeka koji pusi sa zenoom, 15-20 godina, i sasvim je normalan, kao svaki drugi kad ga vidis na ulici, kad pricas sa njim, posao .. sve.

A i mislim da dosta stvari takodje zavisi od kvaliteta te trave, gdje je i kako uzgajano ... i slicno ... najbolje sam l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 13:53 - pre 248 meseci

A od jednog manjeg joint-a će ti biti nešto posebno?

Što se tiče kvaliteta - slažem se. Mada, ista stvar važi i za alkohol. Ne znam da li si nekad probao neko kvalitetno strano vino... uopšte nije lako popiti toliko da te sutradan uhvati mamurluk.

ex.mangel
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 17:27 - pre 248 meseci
Sto se alkohola tice - sve je individualna stvar (kao i za sve ostalo) :

meni se, npr jos nikad nije desilo da me posle pijanstva od vina (sto dobrog, sto loseg, narocito dobrog ;) ) boli glava, dok posle piva (a bio sam slicno pijan), a da ne govorim o nekim "kombinacijama" 2 dana ne mogu da se sastavim sazivotom... A znam opet ljude koje vino ubije u pojam, a mogu da popiju 10 piva i sutra cili i veseli ...
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 18:57 - pre 248 meseci
Citat:
zAkiLi:
Moze i na linux-u...efekat je isti ;)


nije :) nisi upoznat sa pricom... :)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 19:25 - pre 248 meseci
Citat:
VRider:
Za kraj: vutru je nevidjeno lako ostaviti. Evo, ja sam je ostavljao bar 20 puta...


Pa ne bi bas rekao... Procitaj sam sta si napisao...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:22 - pre 248 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
VRider:
Za kraj: vutru je nevidjeno lako ostaviti. Evo, ja sam je ostavljao bar 20 puta...


Pa ne bi bas rekao... Procitaj sam sta si napisao...


Da ... bas poglupo zvuci l;))

Ali kao sto rekoh, ne pravi vecu ovisnost nego cokolada ... ako hoces, pusis, ako neces .. ne pusis.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7176 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:31 - pre 248 meseci
Citat:

Ali kao sto rekoh, ne pravi vecu ovisnost nego cokolada ... ako hoces, pusis, ako neces .. ne pusis


Evo, da uzmemo najliberalniji sajt:

http://www.thegooddrugsguide.com/cannabis/addiction.htm

Tolerance:

Tolerance builds up rapidly after a few doses and disappears rapidly after a couple of days of abstinence. Heavy users need as much as eight times higher doses to achieve the same psychoactive effects as regular users using smaller amounts. They still get stoned but not as powerfully.

Withdrawal:

If you are a regular cannabis smoker (every day) and you stop smoking, you will experience some of the following withdrawal symptoms: restlessness, irritability, mild agitation, insomnia, nausea, sleep disturbance, sweats, and intense dreams. These symptoms however are mild and short-lived, lasting 2 to 4 days.

Around 9% of users become addicted (1), although some studies estimate that over 50% of users have "impaired control" over their use of cannabis. Of the 70 million Americans estimated to have tried the drug, around two million use it daily.

(1) MARIJUANA and MEDICINE: Assessing The Science Base, pg 95




Eto, dakle postoji tolerancija, blaga apstinencijalna kriza i postoji mogucnost "navlacenja" na istu - tako da nije bas bezopasna. Mada cigarete imaju vecu adikcionu moc i prave gore apstinencijalne probleme.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:39 - pre 248 meseci
Da svaki dan jedes cokoladu, verovatno bi bio slican efekat. :)

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7176 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:45 - pre 248 meseci
Pa verovatno bi ti krvni sudovi stradali to te mere da u 50-toj mozes da dozivis da oslepis ili da ti amputiraju prste zbog dijabetesa... tako da eto - to je samo jos jedan dokaz da preterivanje u svemu skodi :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92154 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.