Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92211 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:51 - pre 248 meseci
Citat:
mangel:

A od jednog manjeg joint-a će ti biti nešto posebno?



Da bi se prosecan "pusac" sam navario treba mu oko pola grama (od Shiptarke-znaci uobicajena vutra). Ako kupujes u ketu (3-4 grama), to ce te izaci oko 50 dinara sto je ako se ne varam jeftinije od jednog piva. Ako kupis 50 grama, ista ta pedesetka ce te izaci 20 dinara.
Necu ni da pricam o tome kako je malo skanka potrebno (koji doduse kosta 500 din. gram) da bi se jedan navario.

Samo da napomenem da od vutre glava kasnije boli samo ako pusis jako lose. Po mom iskustvu, kad god sam pusio neku prosecnu travu nije me bolela glava.

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 20:55 - pre 248 meseci
Problem sa zemljama gde je trava nelegalna je sto kvalitet iste zna da varira from time to time... ako nista drugo u NL je ako kupujes istu vrstu uvek isti djavo :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 21:30 - pre 248 meseci
Pa po mom iskustvu ništa specijalno ni jedno ni drugo. Mislim, oba na mene deluju veoma jako. Ipak je "umerenije" čašica dobrog pića. Evo sad sam na slavi kod devojke popio, pa bukvalno četvrt čaše crnog vina (inače odličnog "T'ga za jug"). I sve regularno. Čak može da bude i zdravo. Ali da sam povuko samo dim jake vutre, još bih skakao po zidovima. A ako ne deluje, onda te samo smori i izaziva anksioznost, kao kad te spusti.

Dakle, psihološki gledano, ovakve supstance izazivaju promene u organizmu koje dovode do (eufemistički rečeno) drugačije percepcije. Razlog je uglavnom pokušaj da se, bar na takav način (očigledno pogrešan), "promeni stvarnost". Ko nije zadovoljan istom, ipak je ovo najlakši i najbrži put. Ali nezgoda je to što, da bi održao "stvarnost" takvom, moraš stalno da se dopinguješ. Ja bih preporučio takvima da razmisle malo o tome, jer mi ne menjamo svet samo time što smo promenili svoju percepciju.

Možda imam sreće što mi je uglavnom od svih takvih materija loše - od previše alkohola obavezno bljujem, od vutre sam iscrpljen a posle spuštanja nervozan, od cigarete mi je muka, a od kafe kao da tiltujem. (Neko bi rekao - pa šta ti je onda ostalo? - razmislite ;). Naravno, ako redovno upražnjavaš ove sportove, organizam se navikne i onda nestaju neki od ovih efekata, ali nikad nisam stigao dotle, a sada, sa 31, verovatno i neću, a još manje želim.

Prema tome, generalna preporuka : batali vutru (o nečemu jačem da i ne govorim), i eventualno uživaj u ponekoj dobroj čašici, ali samo dok piješ jer ti se dopada ukus. Ako piješ zato da te vozi, onda srećan put :) A ako baš hoćeš da se razvališ - pa ajde, ali pazi da ti ne pređe u naviku...
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 22:57 - pre 248 meseci
Za pocetak, ono sa ostavljanjem vutre nije moja umotvorina.
Citat:
Mark Tven:
Ostaviti cigare je nevidjeno lako. Evo, ja sam ih ostavljao bar 200 puta...

"Pusenje vutre i upotreba alkohola je pokazatelj slabosti." Mozda je to samo zelja da se provedemo? Mala, sitna dekadencija s vremena na vreme. Kol'ko da zivotu ne prodje rok trajanja. Moja drugarica svako jutro pre skole proguta pola eksera i nema ni jedan izostanak, jer nema volje da bezi. Napusim se na odmoru, pa sta? Drmnem dve stomaklije umesto uzine. Zivi bre zivot punim plucima.
Citat:
Sve sto te ne ubije, cini te jacim.

Alkohol ili vutra? Volim i jedno i drugo. Ne volim da preteram ni sa jednim ni sa drugim, a desavalo se. Ne volim ni kad drugi preteraju.
'Ladno Lasko ili dobar dzoks? Ili i jedno i drugo?
JaFreelancer.com
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 23:04 - pre 248 meseci
Citat:
VRider:
Moja drugarica svako jutro pre skole proguta pola eksera i nema ni jedan izostanak, jer nema volje da bezi.


hahahahaha

Kuda ide ovaj svet?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 23:10 - pre 248 meseci
Citat:

VRider:
Moja drugarica svako jutro pre skole proguta pola eksera i nema ni jedan izostanak, jer nema volje da bezi.


Tako je - sport je smrt - bavite se drogom!

Hebes mu m... ovo me tako podseca na moju srednju, komani su ponajmanje bezali sa casova, osim kad je trebalo da se odrade :)


srbija...




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol09.12.2003. u 23:37 - pre 248 meseci
Citat:
Tako je - sport je smrt - bavite se drogom!

Molim te, stavi neki smajli, neko moze da se slozi (), ili ne daj noze, ozbiljno da te shvati.
JaFreelancer.com
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 01:07 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

Ali kao sto rekoh, ne pravi vecu ovisnost nego cokolada ... ako hoces, pusis, ako neces .. ne pusis


Evo, da uzmemo najliberalniji sajt:

http://www.thegooddrugsguide.com/cannabis/addiction.htm

Tolerance:

Tolerance builds up rapidly after a few doses and disappears rapidly after a couple of days of abstinence. Heavy users need as much as eight times higher doses to achieve the same psychoactive effects as regular users using smaller amounts. They still get stoned but not as powerfully.

Withdrawal:

If you are a regular cannabis smoker (every day) and you stop smoking, you will experience some of the following withdrawal symptoms: restlessness, irritability, mild agitation, insomnia, nausea, sleep disturbance, sweats, and intense dreams. These symptoms however are mild and short-lived, lasting 2 to 4 days.

Around 9% of users become addicted (1), although some studies estimate that over 50% of users have "impaired control" over their use of cannabis. Of the 70 million Americans estimated to have tried the drug, around two million use it daily.

(1) MARIJUANA and MEDICINE: Assessing The Science Base, pg 95




Eto, dakle postoji tolerancija, blaga apstinencijalna kriza i postoji mogucnost "navlacenja" na istu - tako da nije bas bezopasna. Mada cigarete imaju vecu adikcionu moc i prave gore apstinencijalne probleme.



Pa ne znam ... to se meni nije desilo nikad ... a i btw, traje 2-4 dana ? ... To se ne moze nazvati ovisnost ....



\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.neobee.net



+9 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 01:53 - pre 248 meseci
mislim ljudi koji ne duvaju,nek ne duvaju,licni izbor....
ne tvrdim da je to nesto posebno zdravo,ali nemojte da mi objasnjavate da sam oslepeo,zaglupeo,osusio se i slicno...ako se ne zloupotrebljava(kao 5 puta dnevno),definitivno je bolja od alkohola.
Mislim da u istoriji nije zabelezen slucaj da se neko predozirao od marijuane,ali klinci na ekskurzijama su bogami gasili od lije votke.Kao drugo,vutra barem ne potice agresivnost kao alkohol(iako se ja licno ne tripujem da mlatim ljude ni pijan ni naduvan).
i ta spika, kao ,ko pije pivo ili duva,nema nista u sebi,pa zato to radi,mislim daj mame ti,blejite u monitor 20 sati dnevno vi produhovljene, ispunjene, uzvisene licnosti...
kao da sam opet u srednjoj skoli u svom isfrustriranom streberskom razredu...
anti-heroin spree
 
0

sale33

Član broj: 17406
Poruke: 12
195.252.80.*



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 03:47 - pre 248 meseci
Citat:
darkosos:
Dakle, psihološki gledano, ovakve supstance izazivaju promene u organizmu koje dovode do (eufemistički rečeno) drugačije percepcije. Razlog je uglavnom pokušaj da se, bar na takav način (očigledno pogrešan), "promeni stvarnost". Ko nije zadovoljan istom, ipak je ovo najlakši i najbrži put. Ali nezgoda je to što, da bi održao "stvarnost" takvom, moraš stalno da se dopinguješ. Ja bih preporučio takvima da razmisle malo o tome, jer mi ne menjamo svet samo time što smo promenili svoju percepciju.



Napokon neko ko malo gleda stvari i iz drugugog ugla.
( Vec sam se bio zabrinuo.)
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 08:10 - pre 248 meseci
@sale33 : danke

@Fuzz
Citat:

i ta spika, kao ,ko pije pivo ili duva,nema nista u sebi,pa zato to radi,mislim daj mame ti,blejite u monitor 20 sati dnevno vi produhovljene, ispunjene, uzvisene licnosti...
kao da sam opet u srednjoj skoli u svom isfrustriranom streberskom razredu...

Hm, ne znam na šta ili koga si mislio, ali nisam video da je neko rekao da onaj ko duva ili pije "nema ništa u sebi". I ne treba da budeš "uzvišen" da bi shvatio šta je štetno za tvoj organizam ili psihu. A to da li neko bleji u monitor 20 sati nije tematika. Možeš da otvoriš novi thread : koliko dnevno blejite u monitor i koliko je to štetno (nisam ovo rekao ironično, mislim da je stvar takođe ozbiljna), mada mislim da već ima takva tema. Možda je to samo pokušaj "osporiš svedoka".
I što su sad pa štreberi isfrustrirani? Mislim, ni ja ih nisam voleo i uvek bio u opoziciji, ali kasnije naučiš da ljude ne meriš po tome kakvi su bili u školi... A ne bih rekao ni da su svi štreberi "sveci".
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 08:30 - pre 248 meseci
Percepcija se ne menja samo zato sto su ljudi nezadovoljni sadasnjom. Sve zavisi od pristupa.
Ako varis zato sto si nesrecan i nezadovoljan zivotom, to je los izbor (inace, ovo se cesce dogadja s alkoholom zato sto se posle alkohola osecas veselije, a posle vutre si vise istripovan i razmisljas na drugaciji nacin, ali nisi nesto ekstra veseo). Ako varis zato sto ti je zabavno ili volis da eksperimentises s razmisljanjem, to je dobar izbor (ne dobar u smislu samo napred, nego nema tu nista lose).

VRider, samo napomeni drugarici da malo iskulira s ekserima (odjebace jetru najladnije, ekseri u toj meri su smrt za jetru) i pogleda da li su joj oci zute. Ako jesu nek ide obavezno kod doktora.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 08:34 - pre 248 meseci
Ovde sve profi komani.. dobro ništa novo, znamo kakva nam je mladež samo nisam znao da će smeti tako javno da se "hvale".. hehehe..

Ajde sad svi lagano na izlet - http://www.ebay.co.yu/izlet_.mp3
 
0

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 08:34 - pre 248 meseci
Popiješ alkohol i izgoriš

S vremena na vrijeme malo popališ i pustiš mozak na pašu

Alkohol definitivno ne
Vutra tu i tamo za opuštanje........
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 08:36 - pre 248 meseci
Uf, ovaj tehtualni izvod je već quotovan, ali ipak
Citat:
darkosos:
Dakle, psihološki gledano, ovakve supstance izazivaju promene u organizmu koje dovode do (eufemistički rečeno) drugačije percepcije. Razlog je uglavnom pokušaj da se, bar na takav način (očigledno pogrešan), "promeni stvarnost". Ko nije zadovoljan istom, ipak je ovo najlakši i najbrži put. Ali nezgoda je to što, da bi održao "stvarnost" takvom, moraš stalno da se dopinguješ. Ja bih preporučio takvima da razmisle malo o tome, jer mi ne menjamo svet samo time što smo promenili svoju percepciju.
Darko, ko tripuje da održava stvarnost putem bilo kog dopinga - taj je navučen i tačka.

Promena percepcije može da menja svet ako otkriva da neka ukucavanja uopšte nisu bitna u životu (politika, moda, droge...).
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 09:12 - pre 248 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Ovde sve profi komani.. dobro ništa novo, znamo kakva nam je mladež samo nisam znao da će smeti tako javno da se "hvale".. hehehe..


Ne preteruj. Isto bi bilo kao da si rekao da je svako ko ponekad popije profi alkos.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 09:24 - pre 248 meseci
Ma ja sam licno za legalizaciju svih "kontrolisanih" supstanci i ostavljanju prirodnoj selekciji da odradi svoje :-)

Btw, oko te ovisnosti - i kod supstanci koje slove za vrlo "habbit-forming" se psihicka zavisnost javlja daleko pre nego sto pravi problemi pocinju da se desavaju. Kada neko provali da je ovistan, tad je bas podebelo prevucen :) Nije "ovisnost" iskljucivo preznojavanje i sl. fizicki problemi, vec i stav ili "osecaj" da je zivot / percepcija u nekom izmenjenom stanju svesti mnogo bolji.

Mislim, kao i u svim filozofskim kategorijama - nema tu niceg apsolutno "dobrog" ili apsolutno "loseg" - vec samo takva osoba tesko moze da se uklopi u ovo danasnje drustvo sa odredjenim normama i propisima.

Ljudski mozak ima vrlo delikatan "sistem nagradjivanja" i "sistem vrednosti" koji se formiraju odrastanjem i ucenjem i dugim zivotnim iskustvom - ono sto alkohol i droge (kakav pleonazam) razgradjuju su upravo ova dva sistema, neke supstance pre a neke kasnije ali sve ih razgradjuju - ti sistemi nisu neophodni za zivot, ali su neophodni za normalan socijalni zivot i aktivan zivot u drustvu - normalnom drustvu :)

Sto se vutre tice, ona treba da bude legalna svuda, ali legalizaciju treba da prati i uredjivanje drustva - mislim, jos ludje, u Srbiji si mogao da kupis opijatne analgetike za 200 dinara pre 2 godine u apoteci "over the counter" bez recepta, da kupis litar radze, to lepo smesas i da ne radis nista po ceo dan - e ne moze to tako, jbg.. Kad nezaposlenost padne na bar 15% sa danasnjih 33% i kad vecina ljudi bude imala neki smisao u zivotu, onda se vutra moze legalizovati.

Legalizovati vutru sada u Srbiji bi bio zlocin.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 11:59 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ljudski mozak ima vrlo delikatan "sistem nagradjivanja" i "sistem vrednosti" koji se formiraju odrastanjem i ucenjem i dugim zivotnim iskustvom - ono sto alkohol i droge (kakav pleonazam) razgradjuju su upravo ova dva sistema, neke supstance pre a neke kasnije ali sve ih razgradjuju - ti sistemi nisu neophodni za zivot, ali su neophodni za normalan socijalni zivot i aktivan zivot u drustvu - normalnom drustvu :)
...
Legalizovati vutru sada u Srbiji bi bio zlocin.


Veoma lepo rečeno (bez ironije). Protivnik sam i alkohola i vutre.
 
0

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 12:32 - pre 248 meseci
Citat:
Fuzz:
blejite u monitor 20 sati dnevno vi produhovljene, ispunjene, uzvisene licnosti...

one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 12:48 - pre 248 meseci
I RMS je za legalizovanje vutre ... bar u medicinskoj primjeni l;)
http://www.stallman.org/

Takodje, samo kod nas je vutra jos strana nekim ljudima, i imaju drugaciju sliku o njoj zato sto spada pod "droge" ... evo ovaj pirossi iznad, on vjerovatno i ne zna kako djeluje vutra, i prica bezze nesto ...

A za sve koji znaju engleski, stvarno bih volio da procitaju ovaj text, kao i dio iz kojih knjiga su izvadjene te stvari koje pisu u tom textu.... mogu da preskoce dio gdje objasnjava gdje je hemp dobar, i slicno ... a i ne moraju ako im je zanimljivo i to.

http://www.faqs.org/faqs/drugs/hemp-marijuana/index.html

Takodje, procitati o medical use, kao i usporedbu sa cigarama, interesantno je kako djeluje na pluca, tacnije, na bronhije..

Ja licno sam za legalizaciju, iz vise razloga... prvo, nestace Mixed Drug Market, drugo, dosta njih konzumira tu vutru zbog forbidden-fruit efekta ...

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92211 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.