Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92055 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 22:04 - pre 247 meseci
Ne ne... Ja sam mislio na kratkoročnu memoriju tipa "dok si u tripu na vutri, ne možeš da se setiš neke ideje od pre 2-3 minuta koja ti je proletela kroz glavu" i slično.

To što si ti spomenuo jeste dugoročna memorija (znači posle nekolko dana probaš da se prisetiš nečega), o kojoj tek nema potrebe raspravljati :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 22:06 - pre 247 meseci
Da samo sto alkohol radi sa "sirokim spektrom" - pa ti blokira i adekvatne motorne reakcije pa mozes da bauljas po podu i bljujes bez mogucnosti da stojis na nogama.. dok je vutra deluje na uzi deo nervnog sistema i ne moze da dodje do nemogucnosti motorne kontrole (hmm.. osim ako se bas unezveris pa ti kratkotrajna memorija ne dozvoljava da se setis sta treba da uradis :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 22:57 - pre 247 meseci
WOW. Kako jedna reč može da otvori toliko :)
Naročito random. Pa samo to je vredno kao reakcija na moj post, i u tom smislu sam veoma zadovoljan; njegov post me istovremeno oduševio i razočarao. Možda je to samo trip ;) ali osećam stanje u kome se može neko nalaziti kada piše tako nešto - izgleda veoma iskreno.
Ono što me brine su štake koje pominješ!
Zar je to jedini način da stvari sagledaš iz drugog ugla? Jedini način da mentalno "obradiš" nagomilano? Čisto sumnjam. Čovek koji može ovako iskreno da priča o sebi sigurno ima više snage . Dakle ne pričam generalno.
Ni ja nisam
Citat:

superinteligentna osoba savršenog balansa duha i tela, koja je stalno u kontaktu sa svojim emocijama i objektivno sagledava sebe i svoje akcije, uvek u životu tačno zna šta zaista iskreno želi, i pritom komunicira sa drugim ljudima potpuno neopterećena egom, odmah uočava svaku grešku u sopstvenom razmišljanju i savršeno je svesna zašto razmišlja o stvarima o kojima razmišlja i zašto oseća stvari koje oseća.

ali to ne znači da treba da "položim oružje". Makar ne na taj način. I ne smatram da je to nešto stvar inteligencije. Ja je ni nemam ništa previše, ništa više nego prosečan posetilac ovih foruma (to je verovatno malo više od prosečnog generalno). Ali nije inteligencija ta koja daje snagu da prevaziđeš izazove, ove ili bilo koje druge. Veoma si lepo opisao "savršenog čoveka" :)
Citat:

Na žalost, imam tendenciju (a znam da i drugi ljudi mahom imaju istu tendenciju), da razmišljajući o stvarima upadam u obrasce koji se ponavljaju, i često je teško samo snagom uma i neke inteligencije iznedriti radikalno drugačiji pogled na neke stvari (onaj proces koji neki nazivaju intuitivnim razmišljanjem ili intuicijom).

Upravo si rekao srž : dakle sam racionalni um nije svekolika ljudska snaga. Ona je daleko ispod. Mnogo je lakše kad to shvatiš, a ti jesi; samo izgleda da se baš nisi pomirio sa tim. Ja jesam : moj stav je da je intelekt, doduše zabavna stvarčica, ali malo jalova sama za sebe. Više to posmatram kao interface.
Citat:

Uopšte smatram da je ta veza između svesnog i podsvesnog racija veoma važna. Neki ljudi je imaju i prirodno (poznajem samo mali broj takvih ljudi, i obično su odrasli pod nekom vrstom staklenog zvona), ali mnogo je veći broj ljudi koje znam koji se sile da se sve vreme održavaju u potpuno svesnom i budnom stanju, da budu ultraracionalni i stalno na oprezu. Kod tih ljudi često primećujem da nisu u baš dobrom kontaktu sa svojim emocijama, vrlo često se ponašaju neiskreno i izveštačeno i znaju da eksplodiraju u trenucima kada su pod pritiskom.

U pravu si za ovo siljenje i za psihički profil. Ali ja sam ti kontraprimer za vezu između svesti i podsvesti. Uvek sam smatrao te dve stvari neodvojivim delom svoje stvarnosti, a ne da nisam živeo pod staklenim zvonom nego upravo obrnuto...
Dakle kad god mogu, ja dopustim nesvesnom da ispliva i pokaže mi "svoje mišljenje". Nekad su to iznenađujuće stvari, "zabranjene", ali tu je veoma bitan i sledeći korak : obrada. Dakle preseli cenzuru u svesno i tamo to obradi intelektualno. Cenzuriši samo ako je štetno. (Moja velika strast je upravo to : približiti ova dva "sveta", naći vezu, mesto gde se jedno uliva u drugo, zajednički jezik...)

A stvarnost? Pa dobro, imaš ti i u hinduizmu pojam "maja". Eto zabave :) Eto i dobrog saveta : pronađi se u nagomilanom iskustvu.

@Floyd
Većina ovoga se odnosi i na tvoje komentare. Ja pokušavam da, ako ne mogu već da ubedim :), onda ukažem na štetnost druženja sa drogama. Ovde nije stvar obaveštenja - to se može svuda čuti, naglasak je na "ukazivanju", dakle pričam ovde kao potencijalno slična osoba.

Citat:

obzirom da sam svestan sopstvenih ograničenja

Ograničenja nisu samo tvoja. Ona su opšta. Intelekt prosto ne može naći izlaz iz nekih situacija. Ne moraš da budeš savršen da bi znao šta je dobro a šta loše. Ovo je samo primer "ja ne mogu, pa moram" stava. Svi mi ponekad to radimo i često na svoju štetu. Treba dosta snage da se iz toga ispliva.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 22:59 - pre 247 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da samo sto alkohol radi sa "sirokim spektrom" - pa ti blokira i adekvatne motorne reakcije pa mozes da bauljas po podu..

Pa nije nepoznat slucaj da se neko navari pa se valja po podu :-)

Evo mog misljenja o bezanju iz stvarnosti. Da li je vutra bezanje iz stvarnosti? Naravno, isto kao i igranje warcraft-a ili gledanje nekoh filma. A zasto ljudi to rade? IZ ZABAVE!!!

Eto, ja sam uzimao vutru iskljucivo iz zabave. Iz potpuno istog razloga igram warcraft, CS ili gledam neki film. Dobro nekad film mogu da gledam i da nije iz zabave ali uglavnom gledam iz zabave/dosade itd...Iz istog razloga igram Warcraft, Quake itd....
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:10 - pre 247 meseci
Mislim da je potpuno neproduktivno "osudjivati" ili "hvaliti" bilo koju drozinu (alkohol, vutru, spid, tripove, cox, dop, eksere i sl...) sto je velika zamka u bilo kakvoj raspravi o tome.

Ono sto je moguce je za svaku od ovih supstanci vrlo taksativno navesti sve osobine i posledice krace kao i duze konzumacije - nema tu mnogo prostora za filozofiju, jer ce svako imati svoje misljenje i vrlo tesko ce bilo koga drugog ubediti da nije u pravu.

Ovde se prica o alkoholu i travi, i ako hoces da radis komparativnu analizu:

1. Kratkotrajno dejstvo i njegov "kvalitet", nastalo povremenim uzimanjem
2. Sposobnost kontrole tokom intoksikovanog stanja
3. Posledice posle kratkotrajne upotrebe
4. Posledice pretranog uzimanja (intoksikacije), mogucnost za smrtni ishod u tom slucaju
5. Moc formiranja navike
6. Moc formiranja tolerancije
7. Moc formiranja fizicke ovisnosti
8. Tezina i trajanje apstinencijalne krize
9. Organske i psihicke posledice dugotrajnog uzimanja, njihova reverzibilnost
10. Toksicnost i genotoksicnost

eto.. to je to...

Osim ovoga, verovatno nema niceg drugog "objektivnog" sto ne bi izazvalo flame :)

Mislim da su alkohol i vutra slicni kad se sve sabere, kod jednog su neke osobine izrazenije nego kod drugog i obrnuto. Sa izuzetkom - smrtni ishod je moguc sa intoksikacijom alkoholom, sa travom malo teze.. tj. potrebno je da se bas potrudi... i koliko znam alkohol formira fizicku ovisnost dok trava to ne cini... ostalo je manje-vise slicno.




[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.12.2003. u 01:17 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:15 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da samo sto alkohol radi sa "sirokim spektrom" - pa ti blokira i adekvatne motorne reakcije pa mozes da bauljas po podu..

Pa nije nepoznat slucaj da se neko navari pa se valja po podu :-)


Stvarno ne znam koliko i kakve je trave potrebno da se dodje do tog "stepena" navarenosti ...

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:23 - pre 247 meseci
Citat:

Mislim da je potpuno neproduktivno "osudjivati" ili "hvaliti" bilo koju drozinu (alkohol, vutru, spid, tripove, cox, dop, eksere i sl...) sto je velika zamka u bilo kakvoj raspravi o tome.

Očigledno se slažemo u mnogo čemu. Ali ja nisam "osuđivao" drogu, već kritikovao pristup koji je npr. random izneo.
Ideju o nabrajanju ovih štetnih dejstava nije loša, ali pristup opran od individualnosti takođe ne verujem da vodi negde. To je samo (statistička) informacija.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:25 - pre 247 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da je potpuno neproduktivno "osudjivati" ili "hvaliti" bilo koju drozinu (alkohol, vutru, spid, tripove, cox, dop, eksere i sl...) sto je velika zamka u bilo kakvoj raspravi o tome.

Ono sto je moguce je za svaku od ovih supstanci vrlo taksativno navesti sve osobine i posledice krace kao i duze konzumacije - nema tu mnogo prostora za filozofiju, jer ce svako imati svoje misljenje i vrlo tesko ce bilo koga drugog ubediti da nije u pravu.

Ovde se prica o alkoholu i travi, i ako hoces da radis komparativnu analizu:

1. Kratkotrajno dejstvo i njegov "kvalitet", nastalo povremenim uzimanjem
2. Sposobnost kontrole tokom intoksikovanog stanja
3. Posledice posle kratkotrajne upotrebe
4. Posledice pretranog uzimanja (intoksikacije), mogucnost za smrtni ishod u tom slucaju
5. Moc formiranja navike
6. Moc formiranja tolerancije
7. Moc formiranja fizicke ovisnosti
8. Tezina i trajanje apstinencijalne krize
9. Organske i psihicke posledice dugotrajnog uzimanja, njihova reverzibilnost
10. Toksicnost i genotoksicnost

eto.. to je to...

Osim ovoga, verovatno nema niceg drugog "objektivnog" sto ne bi izazvalo flame :)

Mislim da su alkohol i vutra slicni kad se sve sabere, kod jednog su neke osobine izrazenije nego kod drugog i obrnuto. Sa izuzetkom - smrtni ishod je moguc sa intoksikacijom alkoholom, sa travom malo teze.. tj. potrebno je da se bas potrudi... i koliko znam alkohol formira fizicku ovisnost dok trava to ne cini... ostalo je manje-vise slicno.




[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.12.2003. u 01:17 GMT]


Pa, smrtni ishod nije zabiljezen kod upotrebe vutre, u bilo kojim dozama.
Takodje, postoje teorije koje govore da ne postoji unistavanje mozga i slicno...

"The truth is, no study has ever demonstrated cellular
damage, stupidity, mental impairment, or insanity brought on
specifically by marijuana use -- even heavy marijuana use.
This is not to say that it cannot be abused, however."

takodje interesantan dio ...

"Marijuana contains a chemical which substitutes for
a natural brain chemical, with a few differences. This
chemical touches special `buttons' on brain cells called
`receptors.' Essentially, marijuana `tickles' brain cells.
The legal drug alcohol also tickles brain cells, but it will
damage and kill them by producing toxins (poisons) and
sometimes mini-seizures. Also, some drugs will wear out the
buttons which they push, but marijuana does not."

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:30 - pre 247 meseci
Citat:

Pa, smrtni ishod nije zabiljezen kod upotrebe vutre, u bilo kojim dozama.
Takodje, postoje teorije koje govore da ne postoji unistavanje mozga i slicno


To sam i rekao - razlika je sto marihuana nije smrtna osim u nekim enormnim kolicinama koje je nemoguce konzumirati normalno (citaj : popusiti)

Alkohol moze biti smrtan i prilikom povlacenja iz organizma (!) zato se budalama koje bas preteraju i koje se otruju daje NaCL + vitaminska infuzija + lekovi da ne bi trsli prilikom detoksikacije :)

Citat:
"Marijuana contains a chemical which substitutes for
a natural brain chemical, with a few differences. This
chemical touches special `buttons' on brain cells called
`receptors.'


Pa i heroin potpuno "emulira" endorfin kad se razlozi (i deluje na endorfinske receptore), pa to i nije neki bas argument za odbranu istog - cak stavise :) Naravno da vutra deluje na CNS receptore, u protivnom ne bi ni funkcionisala :)

Citat:

Also, some drugs will wear out the
buttons which they push, but marijuana does not."


Ovo je opasna generalizacija - tacno je da opijati ostecuju receptorska mesta (jer nisu hemijski identicni), ali mislim da i THC preteranom upotrebom takodje ostecuje receptore jer isto nije hemijski identican sa originalnim hemikalijama... no ovo je vec biohemija :)

Evo citata:

Citat:

Recent research in animals has also suggested that
long-term use of marijuana (THC) produces changes in
the limbic system that are similar to those that occur
after long-term use of other major drugs of abuse such
as cocaine, heroin, and alcohol. These changes are
most evident during withdrawal from THC. During
withdrawal, there are increases in both the levels of a
brain chemical involved in stress and certain emotions
and the activity of neurons in the amygdala. These
same kinds of changes also occur during withdrawal
from other drugs of abuse, suggesting that there may
Information Provided By:
National Institute on Drug Abuse
Mind Over Matter: The Brain’s Response to Drugs
1997


Mislim, naivno je pricati da centralno-delujuca supstanca kao THC nema posledice.

Alkohol je toksican po mozdane celije, jer etanol ubija zivo tkivo.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.12.2003. u 01:38 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:37 - pre 247 meseci
Pa šta će ti istraživanja. Ko je bio "trezan" u društvu navarenih, zna vrlo dobro kakva je razlika... Osim onoga da se "oni" bolje zabavljaju :)
 
0

maestro
Paracin

Član broj: 13923
Poruke: 51
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:38 - pre 247 meseci
Ne valja ni jedno lepo dok traje ali problemi nastaju kad pusti pa zakoves.
NAJBOLJE JE BITI STRITE!

postoji mnogo lepsih stvari
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:46 - pre 247 meseci
Citat:

Pa šta će ti istraživanja. Ko je bio "trezan" u društvu navarenih, zna vrlo dobro kakva je razlika... Osim onoga da se "oni" bolje zabavljaju :)


Stvar ukusa - sta znam, razni ljudi imaju razne nacine da se zabavljaju.

Ono sto se moze uciniti je pruziti objektivnu informaciju o svakoj supstanci i koje su posledice eksperimentisanja sa istom. Nekome nece nikad ni pasti na pamet da se "igra" sa tim, neko pak bas hoce sve u zivotu da proba.. jbg.. koliko ljudi, toliko cudi :)

Problem ovde je sto su uzete dve supstance u slicnoj "kategoriji" sa pitanjem "koja je bolja" sto je vrlo besmisleno jer su u istoj kategoriji pa ce mnogi odgovori biti subjektivni...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:46 - pre 247 meseci
Citat:
maestro:
Ne valja ni jedno lepo dok traje ali problemi nastaju kad pusti pa zakoves.
NAJBOLJE JE BITI STRITE!

postoji mnogo lepsih stvari


O boze ... idi bre tamo podriguj ili nesto ..

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:46 - pre 247 meseci
Ma ponekad vas trava natera da razmisljate o drugim stvarima o kojima nikada ne bi ste pomislili.
Imam jednog ortaka koji mi je rekao da posle nekoliko godina varenja, jednom se navario i znao je tacno sta ce ko da mu kaze sto bi se reklo ko da je citao misli njegovim ortacima znao je tacno sta ko hoce da kaze i sva cula su mu bila navodno izostrena mada to je donekle i tacno zapravo jedan drugi ortak koji isto vari dosta vremena, on je u mogucnosti da nauci 10 lekcija za 3 casa i dobije 3 a znate svi sta znaci 3 iz biologije u gimnaziji.
Znaci da on sa travom brze uci i cula su mu izostrenija, sto znaci da je superiorniji nego strejt, ja do sada nikada to nisam osetio mada ne verujem ni da hocu posto nemam nameru da preterujem sa tim, nego jednostavno nekad cisto iz cimanja malo zato sto je mnogo lepse biti navaren nego pijan bar po meni a i manje kosta...
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 23:52 - pre 247 meseci
Citat:
weB_KiLeR:
Ma ponekad vas trava natera da razmisljate o drugim stvarima o kojima nikada ne bi ste pomislili.
Imam jednog ortaka koji mi je rekao da posle nekoliko godina varenja, jednom se navario i znao je tacno sta ce ko da mu kaze sto bi se reklo ko da je citao misli njegovim ortacima znao je tacno sta ko hoce da kaze i sva cula su mu bila navodno izostrena mada to je donekle i tacno zapravo jedan drugi ortak koji isto vari dosta vremena, on je u mogucnosti da nauci 10 lekcija za 3 casa i dobije 3 a znate svi sta znaci 3 iz biologije u gimnaziji.
Znaci da on sa travom brze uci i cula su mu izostrenija, sto znaci da je superiorniji nego strejt, ja do sada nikada to nisam osetio mada ne verujem ni da hocu posto nemam nameru da preterujem sa tim, nego jednostavno nekad cisto iz cimanja malo zato sto je mnogo lepse biti navaren nego pijan bar po meni a i manje kosta...


Ne znam kako se to nekom moze desiti, mada sam cuo slicnih prica....

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol11.12.2003. u 01:06 - pre 247 meseci
@PsyQ
Kako bi život bio lagan kad bi sve mogli da sagledamo tako tehnički :) Da te ne poznajem, bio bih siguran da si rođen sa procesorom umesto organskog mozga.

@rnd
Vrlo dobra analiza.

@all
Bacite sve predrasude u đubre, iskustvo i "istina" su uvek samo subjektivni, i ništa više od toga. Po onome što sam ja zaključio prostim opažanjem, alkoholičari su mnogo gori ljudi (i prave veću štetu društvu) nego ovisnici od trave. To naravno ne znači da treba pušiti travu ceo, ili da je uopšte treba pušiti, ili da ne treba piti. To je samo moje zapažanje. I naravno ono što je već rečeno - po jedinku je loše sve ono bez čega nije u stanju da živi, a da to nisu potrebe koje obezbeđuju biološku egzistenciju.
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol11.12.2003. u 01:08 - pre 247 meseci
Citat:
darkosos:
Zar je to jedini način da stvari sagledaš iz drugog ugla? Jedini način da mentalno "obradiš" nagomilano? Čisto sumnjam.


Naravno da nije. Ali introspektivni proces traži vremena koje treba posvetiti samom sebi. A kad se nađeš u situaciji da ti se broj događaja u jedinici vremena u životu drastično poveća, nemaš baš vremena da sve to temeljno isprocesiraš. Onda se dešava da odreaguješ ishitreno, ili impulsivno u trenutku, pod uticajem nagomilanog stresa, testosterona ili već čega. Nije stvar u tome da ja „ne mogu“, lično iskustvo mi je pokazalo da bi mi se neka razmišljanja o sebi i neki iskreni razgovori sa nekim ljudima u životu dosta kasnije desili (možda i godinama kasnije). Naročito sa nekih 18 godina sam imao vrlo jak osećaj da mi je duvanje pomoglo da skinem neke maske i izađem iz neke „poze“ i grča u kojoj sam bio (jednostavno, video sam sebe onakvim kakav bi trebalo da budem, i trudio se kasnije da se i strejt ponašam tako, da budem ono što jesam), a bliski prijatelji su mi potvrdili još tada da sam za neko vreme od godinu dana postao mnogo samouvereniji, ojačao mentalno i emotivno i postigao veći integritet ličnosti.

Nakon tog intenzivnog perioda jedno dve godine nisam ni pipao travu (nisam osećao potrebu). Sad ne duvam tako često, imam neki svoj ritam i osećam kada mi prija da svarim, ali sam potpuno siguran da mi je to iskustvo u određenom trenutku uštedelo puno vremena i otvorilo u pravom trenutku put za neka nova iskustva. Plašim se da bi mi mnogo toga izmaklo u nekom bitnom periodu od 18-e do 23-e, da se nisam osvestio na brzinu „veštačkim“ putem, već pustio um da sam vremenom dođe do spoznaje o sebi.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

RedHat

Član broj: 6575
Poruke: 24
*.sr.gov.yu



Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol11.12.2003. u 03:21 - pre 247 meseci
Citat:
random:

Na žalost, imam tendenciju (a znam da i drugi ljudi mahom imaju istu tendenciju), da razmišljajući o stvarima upadam u obrasce koji se ponavljaju, i često je teško samo snagom uma i neke inteligencije iznedriti radikalno drugačiji pogled na neke stvari (onaj proces koji neki nazivaju intuitivnim razmišljanjem ili intuicijom). Uopšte smatram da je ta veza između svesnog i podsvesnog racija veoma važna.



Sadržajan i lep post, randome. Ovo o čemu govoriš može se prevazići naporom inteligencije (intelekta). Otrči do Platoa i kupi ''Ogled o neposrednim činjenicama svesti'' i ''Stvaralačku evoluciju'', knjige francuskog nobelovca Anri Bergsona (prva je na engleski prevedena kao ''Time and Free Will'' i kao takva se može naći na Internetu, uz malo guglanja). Ili, ako nisi raspoložen za prilično napornih 500-tinjak stranica, pročitaj odličan prikaz Bergsonove misli u ''Istoriji filozofije'' Žane Herš, koja je to kondenzovala u nekih 15-tak stranica. Mislim da i to imaju u knjižarama po Knez Mihajlovoj ili Terazijama.

Ja verujem da podsvesno ne postoji, već samo neshvaćeno. Treba čitati Adlera, naročito ''Individualnu psihologiju'', ''Poznavanje života'', ''Poznavanje čoveka'', ''Smisao života'', ''O nervoznom karakteru'', ..... Zapravo, treba čitati sve od Adlera...
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol11.12.2003. u 07:01 - pre 247 meseci
Citat:
weB_KiLeR:
Ma ponekad vas trava natera da razmisljate o drugim stvarima o kojima nikada ne bi ste pomislili.
Imam jednog ortaka koji mi je rekao da posle nekoliko godina varenja, jednom se navario i znao je tacno sta ce ko da mu kaze sto bi se reklo ko da je citao misli njegovim ortacima znao je tacno sta ko hoce da kaze i sva cula su mu bila navodno izostrena mada to je donekle i tacno zapravo jedan drugi ortak koji isto vari dosta vremena, on je u mogucnosti da nauci 10 lekcija za 3 casa i dobije 3 a znate svi sta znaci 3 iz biologije u gimnaziji.
Znaci da on sa travom brze uci i cula su mu izostrenija, sto znaci da je superiorniji nego strejt, ja do sada nikada to nisam osetio mada ne verujem ni da hocu posto nemam nameru da preterujem sa tim, nego jednostavno nekad cisto iz cimanja malo zato sto je mnogo lepse biti navaren nego pijan bar po meni a i manje kosta...


Ovo za citanje misli...cuo sam takve price, ali mi je tesko da poverujem.
Sto se tice izostrenih cula, to je najnormalnija stvar kad si navaren, samo sto mozda nisi obratio paznju.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol11.12.2003. u 07:13 - pre 247 meseci
Darkosos,

Tebi iz nesvesnog u svesno misli isplivaju tek kad si u odredjenom emotivnom stanju i uz pomoc inteligencije. Pod vutrom, lakse dolazis u to emotivno stanje. Ja nazalost ne znam recept za to emotivno stanje, pa se meni takve stvari desavaju polu-slucajno (mozda da sam u ovom emotivnom stanju non-stop, bio bih ono sto je random opisao na pocetku svog posta).
Jedino cega ja mogu da se setim kako bih mogao da dodjem do nesvesnih misli namerno jeste sistemom analize asocijacija. Znaci analiziram nekoliko asocijacija i gledam sta se ponavlja u tim asocijacijama i to je ono sto je za mene bitno. Nazalost, ne mislim da ovaj sistem ima takvu snagu osvescivanja kao onaj slucajni.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92055 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.