Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92086 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 12:52 - pre 247 meseci
Citat:
Pirossi:
Veoma lepo rečeno (bez ironije). Protivnik sam i alkohola i vutre.
I ja isto. Mada volim da popijem i da ponekad varim ali bih bio spreman da se odreknem toga zbog opsteg dobra. Protivnik sam jer mnogi su agresivni u alkoholisanom stanju, izazivaju saobracajne nesrece (kao i ovi koji su navareni), alkohol je razbijac porodica itd....

Meni nije jasno zasto je alkohol dozvoljen a droga nije? Pa mnogi beze iz stvatrnosti tako sto se napijaju. Koliko puta ste videli pijance na ulici koji nemaju sta da jedu jer sve trose na alkohol? I obicno su ljudi koji nemaju para pijanci! Znaci isto je kao i sa drugom drogom to bezanje iz stvarnosti i isto je i to zlocin koliko i marihuana.

E ali sa porastom ekonomije to sve treba legalizovati. U Holandiji je smanjena potrosnja marihuane njenim legalizovanjem!!! Ovako je kod nas to zabranjeno voce pa svi hoce da probaju. A ja recimo ne pusim cigare a one su legalne ali sam verovatno hteo da probam marihuanu bas iz razloga sto je ilegalna. Pravo da vam kazem i ne secam se kako sam tada razmisljao jer ima vise od 10 godina. Jedna opasna stvar kod nelegalizovane marihuane. Svi to sada smatraju drogom a alkohol ne i onda kada probaju marihuanu i vide da se nisu navukli onda hoce i jacu drogu "samo da probaju" jer misle da se nece navuci. Ali ako se marihuana stavi u isti kos sa cigaretama i alkoholom koji su takodje lakse droge onda ce mnogi ipak vise shvatati opasnot tezih droga.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:09 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Jedna opasna stvar kod nelegalizovane marihuane. Svi to sada smatraju drogom a alkohol ne i onda kada probaju marihuanu i vide da se nisu navukli onda hoce i jacu drogu "samo da probaju" jer misle da se nece navuci. Ali ako se marihuana stavi u isti kos sa cigaretama i alkoholom koji su takodje lakse droge onda ce mnogi ipak vise shvatati opasnot tezih droga.


Tako je.
To pokusavam i ja da kazem, a i napisao sam gore u postu iznad ...

I svi kao takvom je porede, recimo .. sa heroinom, kokainom .. zasto ? Zato sto su culi da su to sve droge ... i zato sto je ilegalno(u onom textu gore sto sam spomenuo, ima fin textic i o toj temi, zasto je ilegalno).

Alkohol, Cigarete smatram mnogo vecom opasnosti za ljude nego vutra sto je..

Koliko ljudi samo umre od raka pluca i slicno ? A poznato je da umiru i od Alkohola ... a ja do sad nisam cuo da je neko umro od vutre...

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:11 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Jedna opasna stvar kod nelegalizovane marihuane. Svi to sada smatraju drogom a alkohol ne i onda kada probaju marihuanu i vide da se nisu navukli onda hoce i jacu drogu "samo da probaju" jer misle da se nece navuci.
Samo molim bez generalizacije.

 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:20 - pre 247 meseci
Zamenite u mom postu rec "svi" u "mnogi". Naravno da ne mislim da generalizujem stvari. Pa i ja sam koristio vutru a nije mi na pamet palo da probam teze droge jer znam razliku. Ali mnogi misle droga je droga sto je pogresno. Vutra je laksa droga i tu je rame uz rame sa nikotinom i alkoholom i treba praviti razliku izmedju jacih i tezih droga.
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:32 - pre 247 meseci
Pa opšte je poznato da će ljude uvek privlačiti "zabranjeno voće", tj. ono što im je zabranjeno, što im nije na dohvat ruke. Npr. u Americi je osobama mlađim od 21 god zabranjeno prodavati alkohol i zabranjeno je piti alkohol u javnosti (sem u Las Vegasu, čini mi se). Zato se i dešavaju brojni slučajevi kada on/a napuni 21. god i sledeće što se seća jeste da se sutradan posle svog rođendana probudio/la u krevetu u lokalnoj bolnici... Pogledajte samo tzv. "Spring Break" koji je popularan događaj tamo, gde se mladi ljudi leše od alkohola... Prosto jedva čekaju da dođe taj Spring Break jer ovako, jer ipak ne mogu svaki dan da se napijaju kao kod nas.

Dakle, priroda čoveka je takva da će ga uvek privlačiti sve što mu je zabranjeno, što mu nije dozvoljeno.. Ovo ne važi samo za vutru ili alkohol, već i za sve u životu, jer onda je "slast veća"


Rasprava o tome da li su vutra ili alkohol dobri ili loši po tebe mi liči na izmišljanje tople vode. To je stvar ličnog izbora i zavisi od pojedinca do pojedinca. Svako zna šta je najbolje po njega samog, s toga će odabrati ono pravo (voleo bih da je ovo tačno ).

Vrlo je poznato šta vam radi vutra, šta vam radi alkohol, šta vam radi supstanca x, a šta supstanca y., koliko je toksično ovo, a koliko ono... Koga interesuje, više o svemu tome imate na http://www.erowid.org

Citat:
Takodje, licno znam da marihuana NE pravi ovisnost ... znaci, dzaba vam je sad ako neko napise da pravi ovisnost, kad ja znam po sebi da ne pravi ... so, batalite gluposti koje ste culi na tv-u, stvara ovisnost koliko i cokolada.


Ma idi... Tvoj stav je znači da vutra ne šteti uopšte, jer ti, uživalac marihuane, "ceniš" da ti vutra nije stvorila zavisnost.

Citat:
Alkohol ne volim ni malo, i njega bi trebalo zabraniti, pod svaku cijenu.


Znači ono što se tebi ne sviđa zabraniti, a ono što ti je dobro, to je ok?

Ja mislim da se marihuana treba legalizovati upravo zbog onog već spomenutog "zabranjenog voća" sindroma, i to iz više razloga:

- ljudi bi onda bili obrazovaniji, što će reći znali bi više o samoj vutri, i koje su njene štetne a koje korisne strane, s toga bi bolje bili upućeni u sve to, i znali bi da li žele to ili ne
- uživaoci bi imali "top quality stuff"
- ne bi bilo nečega što se zove "ilegalno posedovanje marihuane" i slično tome
- "One coffee and a joint, please"
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:45 - pre 247 meseci
Samo sam tebe cekao da se javis.

Prvo, ja nisam uzivaoc marihuane, bar ne redovni ...
Ja ZNAM da mi vutra nije stvorila zavisnost ... ja ako hocu sad mogu da idem da je pusim, ako necu ja necu ... i ako necu da je nikad vise pusim, necu, ili neko odredjeno vrijeme, da li ti to definises ovisnoscu ?

Sto se tice alkohola, ja ga pijem svake subote u poslednje 2 godine, ali sam svjestan sta alkohol radi a sta vutra radi od covjeka, za razliku od nekih.

Kako god ... slazem se potpuno sa srkijem.


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:54 - pre 247 meseci
Primedba na izjave tipa "ako mi se pusi, pusicu, a ako necu da pusim, ne moram, jer nisam zavistan" :

Par godina sam ziveo sa likovima koji su duvali skoro svaki dan (kada su imali para). Njihov moto je takodje tipa "vutra ne steti" i "nisam zavistan, ako hocu, mogu da ne pusim". Medjutim, pored njihove mogucnosti da svojom voljom ne puse i da rade nesto pametnije (kada je to bilo preko potrebno, tipa popravljanje keceva na kraju godine i sl), oni ipak biraju da se napuse.
Naravno, kada nisu imali love, nisu pusili, a nisu imali krizu ala "valjam se po podu i ujedam", ali kada su imali izbor pusiti ili ne pusiti - pusili su.

U tome se ogleda psihicka zavisnost od necega.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 13:58 - pre 247 meseci
Da... Veoma je transparentna ta granica između nezavisnosti i zavisnosti.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 14:19 - pre 247 meseci
Citat:
littleboy:
Ja ZNAM da mi vutra nije stvorila zavisnost ...
I ja ZNAM da mi alkohol nije stvorio zavisnost. Ali znam i da moze da stvori zavisnost. Isto moze i vutra da ti stvori zavisnost ako dovoljno cesto uzimas. Zato ne vidim zasto vutru smatraju drogom a alkohol ne?!? Pa pre bi trebalo zabraniti alkohol nego drogu jer ima vise negativnih posledica (primere sam vec navodio da se ne ponavljam).

Ali ja smatram da i jedno i drugo treba da bude legalno jer bi ljudi to koristili u svakom slucaju a bolje da se zna sta je sta i da drzava garantuje kvalitet, odnosno kontrolise robu. (Nemojte da mi pominjete "Zivadinovic" ili kako se vec zove :-))) )


[Ovu poruku je menjao srki dana 11.12.2003. u 04:27 GMT]
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 14:23 - pre 247 meseci
Gledas dnavnik, a ? (transparentna ... nema politicara koji tu rec ne izgovori u svakoj 2. recenici)

Mada psihicka zavisnost ne vazi samo za droge i alkohol...
Ja sam npr zavistan od ES-a Svaki put kada sam na netu, ja ne moram da otvorim ovaj sajt, i pogledam sta ima novo, ali ako to ne uradim, nije to to

Isto tako verujem da ima masa ljudi (narocito zena) zavisnih od tv serija - ako nece, ne moraju da ih gledaju, ali ih ipak gledaju kada god mogu.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 14:35 - pre 247 meseci
Citat:
srki:Zato ne vidim zasto vutru smatraju drogom a alkohol ne?!? Pa pre bi trebalo zabraniti alkohol nego drogu jer ima vise negativnih posledica (primere sam vec navodio da se ne ponavljam).


Alkohol se SMATRA drogom i JESTE droga.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 15:45 - pre 247 meseci
Vutru naravno treba legalizovati, ali tek kad se steknu odredjeni uslovi u Srbiji.

U veoma razvijenim zemljama (CH, AU, UK, PO) se cak rade i eksperimenti sa odrzavanjem najtezih komana sa heroinom umesto metadona, ali ne zato sto je eto tako nekom palo na pamet i radi postovanja njihovih ljudskih prava (na gudranje?), vec zato sto se radi o drustvima koja mogu da podnesu tako nesto i u kojima je mogucnost zloupotrebe daleko manja i koja mogu sebi da dopuste i da se taj mali procenat (oko 1% max) nekako odrzava u takvom stanju svesti jer ocigledno postoji dovoljno prikupljenih eksperimentalnih pokazatelja da za njih nema nekog boljeg resenja.

Potpuno je tacno da je vutra negde u klasi alkohola - cigarete su dakako "teza kategorija" jer izazivaju fizicku zavisnost sa apstinencijalnim sindromima mnogo slicnijim opijatnim gudrama nego travi ili alkoholu - pa opet su legalne...

I to je sve tacno, ali nema tog politicara koji bi u ovom momentu rekao "e, super - ajde sad da legalizujemo travu jer nije opasna", mislim da bi politicki protivnici to koristili kao mnogo dobar argument (evo, ima ovde nekih koji su rekli da je vutra instrument imperijalizma) -- vec vidim kako Toma Bargro kaze "Vidite ove narkomane sto hoce da truju mladu srbcad" i sl.. - cela prica je samo dolivanje ulja na vatru u Srbiji gde je nezaposlenost velika. Nema tu mnogo filozofiranja, ako ti 1/3 stanovnistva ne radi, vrlo je verovatno da ce dobar deo njih da se "leci" gudrom, pa im jos treba pruziti i drzavni cover-up da mogu da ulepsavaju realnost... to je zlocin, takvi ljudi treba da se motivisu da nadju posao i smisao u zivotu, a ne da se otkinu od varenja ili neceg jos tezeg.

Na zalost, to je realnost - i to je razlog zasto vutra nije legalna u Srbiji, a zasto u severnoj Evropi nije problem kupiti granje ako ti se bas duva, i niko te nece juriti zbog toga.. jer znaju da ako izgubis posao od preterane duvke mozes solidno da na*ebes, ode stan, ako imas decu moraces da im odgovoris zasto nema kinte, zena ti kaze "bye bye" i sl...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

darkosos
Darko Šoš
Beograd

darkosos
Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 15:49 - pre 247 meseci
Citat:
Floyd:
Percepcija se ne menja samo zato sto su ljudi nezadovoljni sadasnjom. Sve zavisi od pristupa.
Ako varis zato sto si nesrecan i nezadovoljan zivotom, to je los izbor (inace, ovo se cesce dogadja s alkoholom zato sto se posle alkohola osecas veselije, a posle vutre si vise istripovan i razmisljas na drugaciji nacin, ali nisi nesto ekstra veseo). Ako varis zato sto ti je zabavno ili volis da eksperimentises s razmisljanjem, to je dobar izbor (ne dobar u smislu samo napred, nego nema tu nista lose).


Priznajem, pod dejstvom gudre, "drugačije se razmišlja". E sad, kol'ko se meni čini razmišljanje služi da bi stvorio veze između pojmova koje ne možeš iskustvom ili je ovako prosto brže i bezbolnije. Priznajem takođe i da sam i ja imao sličan osećaj "u sad kapiram ovo" i tsl., ali vrlo brzo sam otkrio da "tako" mogu da razmišljam i trezven; da mogu da se zabavim i bez vutre bilo mi je poznato i pre nego što sam prvi put probao.

Dalje, kontraverzna su razmišljanja pod uticajem vutre ili sličnog, jer je veliko pitanje čemu ti služe takva razmišljanja. Dakle ako ne zato da bi rešio neki problem ili saznao nešto o svetu, nego zato što ti to daje osećaj "posebnosti", onda se psihološki opet želiš vratiti u takvo stanje, čisto da bi nastavio misao ;) Ovo je upravo zamka koja te zatvara u vrzino kolo i pravi psihički zavisnim.

Ostaje jedino mogućnost da pod uticajem gudre ti donosiš zaključke, koje možeš "realizovati", dakle koji mogu stvoriti pozitivnu akciju (pozitivnu za tebe u bilo kom smislu, ali ne i negativnu po druge). Iako ovo nisam nikada sreo, onda je tebi droga veoma korisna stvar, ali je ovo VEOMA diskutabilno.

Drugačija precepcija zaista može ponekad da "otvori oči", ali bih ipak voleo da to nije zato što mi je tamo neka supstanca upravo spržila neku hiljadu moždanih ćelija. To za mene predstavlja intelektualni poraz. Zar nije mnogo bolje da kažeš "ja to vidim jasno, jer moj mozak radi dobro", umesto "ja to vidim jasno, jer sam se izgudrirao"?
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 16:15 - pre 247 meseci
Citat:
darkosos:
Zar nije mnogo bolje da kažeš "ja to vidim jasno, jer moj mozak radi dobro", umesto "ja to vidim jasno, jer sam se izgudrirao"?


Cekaj ... ne kontas zasto neki ljudi konzumiraju vutru ...

Ne zato sto bjeze iz stvarnosti, problema ili nemam pojma cega .. i zbog cega, vec zbog zabave, nista vise.
Isto kao sto ides da igras CS ili ne znam ni ja ko sta voli ovde da igra... nebitno ..

Ima i onih koji je koriste kao medicinu ..

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 17:25 - pre 247 meseci
Zasto ljudi konzumiraju vutru - evo objasnjenja koje sam ja dobio od jednog druga, koji je jako umereno (cak bi se moglo reci retko) konzumira - parafraziram :

Smaras se po ceo dan, nemas sta da radis, a pogledas navarenu ekipicu koja se ubija od zajebancije. A ni oni, isto kao ni ti, nemaju sta da rade. Medju njima neko mrdne prstom, a svi popadaju od smeha...

Znaci da bi jedan od razloga za duvanje bila i dosada.... sto ima smisla.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 18:04 - pre 247 meseci
Citat:
darkosos:
Priznajem, pod dejstvom gudre, "drugačije se razmišlja". E sad, kol'ko se meni čini razmišljanje služi da bi stvorio veze između pojmova koje ne možeš iskustvom ili je ovako prosto brže i bezbolnije. Priznajem takođe i da sam i ja imao sličan osećaj "u sad kapiram ovo" i tsl., ali vrlo brzo sam otkrio da "tako" mogu da razmišljam i trezven; da mogu da se zabavim i bez vutre bilo mi je poznato i pre nego što sam prvi put probao.

Dalje, kontraverzna su razmišljanja pod uticajem vutre ili sličnog, jer je veliko pitanje čemu ti služe takva razmišljanja. Dakle ako ne zato da bi rešio neki problem ili saznao nešto o svetu, nego zato što ti to daje osećaj "posebnosti", onda se psihološki opet želiš vratiti u takvo stanje, čisto da bi nastavio misao ;) Ovo je upravo zamka koja te zatvara u vrzino kolo i pravi psihički zavisnim.

Ostaje jedino mogućnost da pod uticajem gudre ti donosiš zaključke, koje možeš "realizovati", dakle koji mogu stvoriti pozitivnu akciju (pozitivnu za tebe u bilo kom smislu, ali ne i negativnu po druge). Iako ovo nisam nikada sreo, onda je tebi droga veoma korisna stvar, ali je ovo VEOMA diskutabilno.

Drugačija precepcija zaista može ponekad da "otvori oči", ali bih ipak voleo da to nije zato što mi je tamo neka supstanca upravo spržila neku hiljadu moždanih ćelija. To za mene predstavlja intelektualni poraz. Zar nije mnogo bolje da kažeš "ja to vidim jasno, jer moj mozak radi dobro", umesto "ja to vidim jasno, jer sam se izgudrirao"?


Intelektualni poraz? Ako mene pitate, ja bih voleo da sam superinteligentna osoba savršenog balansa duha i tela, koja je stalno u kontaktu sa svojim emocijama i objektivno sagledava sebe i svoje akcije, uvek u životu tačno zna šta zaista iskreno želi, i pritom komunicira sa drugim ljudima potpuno neopterećena egom, odmah uočava svaku grešku u sopstvenom razmišljanju i savršeno je svesna zašto razmišlja o stvarima o kojima razmišlja i zašto oseća stvari koje oseća. Na žalost, nisam takva osoba, i u tom smislu sam u startu intelektualno poražen, na više frontova istovremeno. Voleo bih takođe da postoji način da jednog dana budem takva osoba, ali, opet na žalost, potpuno sam siguran da to nikad neću biti.

Vrlo često mi se dešava da se, posle recimo nedelju dana ispunjenih raznim događajima koji utiču na mene na razne načine, i pretrpavanja raznim informacijama, nakon popušenog jointa malo izgubim u mislima i iz podsvesti isplivaju stvari za koje uvidim da su mi na emotivnom i ličnom zaista važne, THC tu posluži kao odličan katalizator da odvoji i razvrsta tu nakupljenu količinu iskustva, i naravno, kako stara poslovica kaže: triput meri, dvaput seci, a dobro je pogledati na stvari iz nekoliko raznih uglova. Na žalost, imam tendenciju (a znam da i drugi ljudi mahom imaju istu tendenciju), da razmišljajući o stvarima upadam u obrasce koji se ponavljaju, i često je teško samo snagom uma i neke inteligencije iznedriti radikalno drugačiji pogled na neke stvari (onaj proces koji neki nazivaju intuitivnim razmišljanjem ili intuicijom). Uopšte smatram da je ta veza između svesnog i podsvesnog racija veoma važna. Neki ljudi je imaju i prirodno (poznajem samo mali broj takvih ljudi, i obično su odrasli pod nekom vrstom staklenog zvona), ali mnogo je veći broj ljudi koje znam koji se sile da se sve vreme održavaju u potpuno svesnom i budnom stanju, da budu ultraracionalni i stalno na oprezu. Kod tih ljudi često primećujem da nisu u baš dobrom kontaktu sa svojim emocijama, vrlo često se ponašaju neiskreno i izveštačeno i znaju da eksplodiraju u trenucima kada su pod pritiskom.

Stoga, baš zahvaljujući primerima ljudi za koje znam da su celog života strejt iz principa, nikad ne mogu da prihvatim da neko priča o nekakvom „bežanju od stvarnosti“. „Stvarnost“ je za mene ono što mislim, ono što osećam i ono što radim. Ako te tri stvari nisu u harmoniji, i nisu iste, koliko je onda takva osoba zapravo u kontaktu sa „stvarnošću“?

Kao što sam već pomenuo gore, obzirom da sam svestan sopstvenih ograničenja, mislim da je pomoći se ponekad „štakama“ (a te štake su u ovom slučaju uzimanje THC-a) u cilju boljeg razumevanja samog sebe, sasvim opravdana stvar. Naravno, ne često, već kada čovek ima materijala za mentalnu „obradu“.

I još moram da se ogradim da je ovo sve potpuno individualno viđenje (moje), a trava je u principu supstanca koja jako različito deluje na različite ljude, i u tom smislu je bilo kakva generalizacija njene štetnosti ili koristi pogrešna. Ovo je moj pogled, neki je uzimaju iz zabave, neki kao analgetik, neki da se oslobode stresa, neki da se opuste u društvu, neki jer im poboljšava kreativni rad. I što se mene tiče, sve je to u redu, sve dok nije „svaki dan po ceo dan“ i ne ometa čoveka u ostalim aktivnostima.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 19:32 - pre 247 meseci
Darksos, ovako stoje stvari

Ranije je i za mene predstavljalo intelektualni poraz i zato nisam nikad ni hteo da varim (ranije). Medjutim, intelektualni poraz sam poceo da shvatam kao nesto sto nije tako lose i ne vredja moj ponos, posto sam osetio da nemam potrebu da sebi dokazujem koliko sam inteligentan. Trenutno intelektualni poraz mogu samo da shvatim kao poraz u igri "ne ljuti se covece". Moglo bi se reci da sada samo "ubirem plodove" odnosno zakljucke. Kojim cu ja putem doci do zakljucka skoro da je svejedno. Nije svejedno samo zato sto je na jedan nacin zabavnije (ponekad je zabavnije kad si navaren zato sto dolazis i do zakljucaka koji ti trenutno nisu toliko bitni, ponekad je bolje trezan jer dolazis do zakljucaka koji su ti trenutno bitni).
Ukratko receno, moj intelektualni razvoj (tacnije razvoj mojih zivotnih stavova) u ovom momentu u mom zivotu je postao bitniji i zanimljiviji od dokazivanja samom sebi da sam sposoban da dodjem do nekog zakljucka trezan.

Inace, mogu da se poistovetim s randomovim postom (koji me je btw. prijatno iznenadio - random nemoj pogresno da shvatis, nisam te podcenjivao ranije, jednostavno slicno razmisljamo pa mi se to svidja)

P.S. Darksos, ne pokusavam da te ubedim da je moj nacin razmisljanja ispravan i da bi ti trebao toga da se prihvatis, jednostavno sam ti opisao moj trenutni nacin razmisljanja.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 20:35 - pre 247 meseci
Trava mi se ne sviđa prevashodno zbog toga što, laički rečeno, smanjuje mogućnosti kratkoročne memorije kod čoveka, stavlja veći pritisak na srce i uključuje mogućnost čestih napada paranoje (pri intenzivnijem varenju). Naravno na ovo što sam spomenuo utiče na prvom mestu kvalitet vutre kod nas, koji je vrlo diskutabilan :)
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 20:43 - pre 247 meseci
Gubljenje mogucnosti kratkorocne memorije je (meni) cesto zabavno. Cesto se tripujem tako sto pokusavam da se setim o cemu sam pricao pre pola minuta s nekim ko je isto toliko navaren ko i ja.
Paranoja je los trip...
Pritisak na srcu ni ne skontam, niti sam cuo da se neko zali na to.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Trunks
Član broj: 34
Poruke: 2465
*.84.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol10.12.2003. u 21:57 - pre 247 meseci
Gubljenje kratkoročne memorije, tj. da se ne sećaš nekih stvari jer si bio navaren - isto je i kod alkohola, kad se odvališ nećeš se sećati ničega tako da to i nije vezano samo za vutru.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92086 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.