Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optužbe za silovanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Optužbe za silovanje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20745 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.223.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Optužbe za silovanje16.08.2009. u 12:02 - pre 177 meseci
Pošto je Kernel-1 zaključao OVU temu, a taman sam hteo da pokrenem par zanimljivih pitanja, reših da otvorim novu. Međutim, da i ova tema ne bi bila zaključana, molio bih da ovaj put preskočimo diskusiju o načinu oblačenja, jer mislim da smo apsolvirali da slobodnije oblačenje možda povećava šanse za silovanje, ali da nikako nije ni poziv na to, niti može da bude opravdanje i mislim da tu nema šta više da se priča. Takođe bih preskočio priču o tome da li išta može da opravda silovanje, jer ne može. Ono o čemu bih ja hteo da prodiskutujemo, a na to me je navelo pre svega par izjava od strane nekih članova, jeste, šta je zapravo silovanje, kako se dokazuje. Mislim, ok, postoji jasna definicija da je to ostvarivanje sexualnog odnosa bez dobrovoljnog pristanka obe strane... itd., međutim mene, a verujem i mnoge zanima, kako uopšte treba da izgleda taj pristanak. Mislim, ja još nisam bio u situaciji da pitam devojku "E, hoćeš da imamo sex ?", a da ona odgovori "Da, hoću", već je to uvek bio neki prećutni pristanak, a da li uopšte postoji takva stvar... možda je to bilo prećutno negodovanje. Evo, Dimković reče
Citat:
nema tu nikakvog izazivanja ili olaksavanja, ljudi smo - postoji "ne" - razumes?

Tačno, postoji "ne", ali kako razlikovati pravo "ne" od onog "da ne ispadnem laka riba, ne". Mislim, postoje ljudi koji čak tvrde da ovo drugo "ne" i ne postoji, već kad se kaže "ne", onda se stvarno misli "ne", ali recimo da sam se ja rukovodio po toj logici, verovatno bih i dan danas bio devica. Jednostavno, ne sećam se da sam bio sa nekom devojkom, a da na početku večeri nije rekla "Ne, neću to da radim" ili da mi barem nekim gestom nije dala do znanja da od toga nema ništa, a onda posle par sati ili čak minuta, jednostavno se spontano desi, a da nijednog trenutka nije izgovoreno "Da, hoću predomislila sam se". Da li sam po toj nekoj logici, što reče Darko Nedeljković na prošloj temi, ja zapravo silovatelj iz nehata, jer u trenutku bluda, zvaničan odgovor je i dalje bio ne. Šta bi se desilo da tako neka iz nekog samo njenog poznatog razloga (recimo ljubomora) rešila da me (ili bilo koga drugog) optuži za silovanje ? Evo, Dimković isto reče...
Citat:
Hmm pa obicno postoje dokazi, tipa koza silovatelja na noktima zene, modrice, povrede i sl...

Kakvi su ovo crni dokazi ? Pa do svega toga može doći i kada je dobrovoljan odnos u pitanju... mislim, ja ne mogu ni da nabrojim koliko sam puta bio ogreban ili koliko puta se ona povredila recimo tako što slučajno zakači rukom neki objekat pored kreveta, pa ostane modrica. Sudeći po ovom, ispada da sam još i dobro prošao, jer sam hodao po ivici i da je bio dovoljan jedan telefonski poziv i da ode moj život u kanalizaciju. Ako je tako, onda verujem da je barem 50% optužbi za silovanje zapravo lažno... čin osvete ili nešto slično... a možda i više ako se uzme u obzir da prave žrtve silovanja nerado prijavljuju takve stvari. Zašto se recimo u takvim slučajevima ne koriste detektori laži... znam da nisu 100% pouzdani, ali opet bolje i to nego donositi zaključak na osnovu ogrebotina i modrica koje su sastavni deo svake normalne veze. Mislim, ok, znam da nije zgodno žrtvu silovanja podvrgavati takvom testu, jer em je doživela traumu, em sad još ispada da joj se ne veruje, ali isto tako nije zgodno nekome upropastiti život i zatvoriti ga na 20 godina, a nisi siguran da je uradio to što je uradio.

Elem, da ne dužim mnogo, pitanje je, gde je tu nekakva ravnopravnost i zašto žene imaju toliko dostupnih oružija za uništavanje života muškarcima ? Eno, nedavno smo pričali o pravima muškaraca i žena kada su u pitanju razvodi i dodeljivanje na starateljstvo i ispostavilo se da u 90% slučajeva dovoljno da žena kaže da muškarac kriv i bez problema dobija šta god poželi, uključujući i starateljstvo. Evo sad ispada i da gotovo svaki seksualni odnos može da se pretvori u silovanje, ako žena tako želi... a obrnuto ne važi. Recimo, ja da odem u policiju i kažem da sam silovan, verovatno bi se samo slatko nasmejali i izbacili me napolje, a nije da mi se nije desilo... recimo jednom prilikom pre više godina sam malo više popio i završio u krevetu sa devojkom koju inače verovatno ne bih ni pogledao. Ja bogme tu nisam dao pristanak. A da je kojim slučajem ona bila pijana, a ja trezan, ispalo bi da sam je namerno napio i iskoristio. Zar je moguće da u 21. veku ne postoje bolje metode za ispitivanje takvih stvari ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 12:24 - pre 177 meseci
U suštini ne mora ni da bude seksa da bi te devojka optužila za silovanje... Dovoljno je da izmisli koliko toliko uverljivu priču...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.217.*



+7 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 12:50 - pre 177 meseci
Citat:
Marko_L: Pošto je Kernel-1 zaključao OVU temu, ?

Izgleda da ne voli Njegoša...

pa ne volim ga ni ja,al' mudro zbori,tu mu zameriti ne mogu.

@Marko_L,svaka ti je na mestu,a vidiš kakav smo vakat dočekali,ne daju nam ni da kažemo i pokažemo gde je tanko.

Čini mi se da dolazi vreme Amazonki,a nama šta bog da....

Samo da se iz čitave papazjanije ne ispili neki Klark Cetkin,jer ipak prof.Toševski to za sada sasvim solidno radi,dok se Klara prevrće u grobu čupajući kosu zbog "usluge" koju je ženskom radu učinila.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.89.*



Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 13:30 - pre 177 meseci
Neka se javi onaj ko je čuo "DA, Navali brajko!", da bi smo imali referentnu tačku za diskusiju.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
93.86.176.*



+726 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 14:21 - pre 177 meseci
Je li, jeste li vi nekada bili optuzeni za silovanje kad tako zivo dozivljavate taj problem oko pristanka. Ili imate neku fobiju da vas ne optuze za silovanje ili tako nesto... ? Jer stvarno mi nije jasno, kako normalan covek moze uopste da se brine i da razmislja da li ce silovati devojku ili da ce biti optuzen za silovanje. Mislim nije mi jasno odakle vam motivacija za ovo silno pisanije, razumem hipoteticku argumentaciju, ali je potpuno nerealna bar meni.

Ja znam da to ne moze da mi se desi, kao sto znam da nisam crnac, znaci nisam nikada razmisljao o tome, besmisleno mi je. Niti osecam da me zene zbunjuju ili zavlace svojim ponasanjem, oblacenjem, itd. Niti sam ikad cuo od nekog prijatelja da nije bas siguran da li je silovao devojku, jer mu je slala cudne signale :D. Niti se plasim, nit sam cuo da se neko plasi da ce zena lazno da ga optuzi za silovanje.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 14:42 - pre 177 meseci
Citat:
Kosuth: Čini mi se da dolazi vreme Amazonki,a nama šta bog da....

Odlicno, ja se slazem i to podrzavam.

Inace o silovateljima, sve te silovatelje treba likvidirati. Kakav humanizam i rehabilitacija to su gluposti. Seksualni prestupnici, bilo da su silovatelji, pedofili ili nesto trece su povratnici 100%. Ne postoji ni jedan koji nije ponovio delo. Likvidacija i gotovo. Uz to, poznato je cak i u amaterskoj psihologiji za siroke mase, da silovatelji uopste i ne traze seks, nego da se izivljavaju na drugome. Takvi su u ratovima masovni ubice i oni sto muce ljude. Takvi nisu potrebni drustvu i to je to, suvisni su.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.89.*



Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 16:27 - pre 177 meseci
Hmmm, spisak za likvidaciju bi bio poduži.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 18:53 - pre 177 meseci
Citat:
Kosuth: Izgleda da ne voli Njegoša...

pa ne volim ga ni ja,al' mudro zbori,tu mu zameriti ne mogu.

@Marko_L,svaka ti je na mestu,a vidiš kakav smo vakat dočekali,ne daju nam ni da kažemo i pokažemo gde je tanko.


Cuo sam ja za Njegosa, hvala na pitanju. Tema je zakljucana jer su neki problem
silovanja relativizovali time kako se zrtva oblaci i slicno, i postavljanjem stihova
pesme u kojoj lik bicuje zenu iz nekog razloga, i umesto da osude cin i time zavrse
pricu, valjda sire ideju o nasilju nad zenama.

Upozoravam vas jos jednom, ukoliko ova tema krne u slicnom pravcu, ceka je ista sudbina.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 19:08 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon: Hmmm, spisak za likvidaciju bi bio poduži.

Zasto bi bio spisak poduzi? Zna se ko je i sta je seksualni prestupnik, i ne bi bili ni prva ni poslednja zemlja u kojoj se za tako nesto propisuje smrtna kazna. A dok se takvi ne sklone, devojke treba od srednje skole obucavati da uvek nose biber sprej ili spric sa necim ili tako nesto. Pa cim krene neki macho men sa namerom da pipa uz pivski bazd, odmah u meso pa bezi.

Bi ga, i ja kad vidim napupele omladinke, i čiča bi bar 50% njih vrlo rado, ali mi na pamet ne pada da nesto pokusavam na silu. Ma ni milom, sad mi pa to smaranje a i nisam u situaciji, tj nisam sam, mada i kad bih bio sam, pitanje je da li bih bilo sta radio oko tih omladinki. Mislim da ne bih, ko ce da se smara, nego bih radije angazovao profesionalce :) Kad sam bio 20 godina mladji uvek mi je bilo zalosno to kad vidim nekog čiču kako je u dosao u diskoteku sa nekom duplo mladjom od njega. Na kraju krajeva, uvek postoji Lester Bernam metod koji ima svojih prednosti :) Sta ima ko da nekoga na silu tera bilo sta, a posebno kad je u pitanju seks. Te sto bi malo silom prvo malo u crnorecku banju, da vide kako je to, a onda ako to ne pomogne, zna se.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.217.*



+35 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 19:28 - pre 177 meseci
Citat:
Upozoravam vas jos jednom, ukoliko ova tema krne u slicnom pravcu, ceka je ista sudbina.


Mlad je moderator vocka cudnovata...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 19:35 - pre 177 meseci
da, ima i dalje pesma :)

A hvala za ovo "mlad" - jes da sam "zagazio" u IV deceniju... :D
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.83.*



Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:02 - pre 177 meseci
Citat:
@Lesli Eldridz: Zna se ko je i sta je seksualni prestupnik

To pokušavamo da utvrdimo. Zato ova tema. Naravno, sve je ovo mlaćenje prazne slame. Ali važno da se nešto mlati.

Citat:
za tako nesto propisuje smrtna kazna

Nema smrtne kazne. Ulazimo u EU.

Citat:
devojke treba od srednje skole obucavati

Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:08 - pre 177 meseci
Ima definicija prestupa u zakonu, sto bi izmisljali toplu vodu?
Slazem se sa Leslijem, da se zna sta je seksualni prestupnik.

Evo, iskopao sam nesto iz zenine knjige :)

"...Seksualni odnos sa zenom protiv njene volje, bilo da se nedostatak volje manifestuje
u primenjenoj fizickoj sili ili pretnji, ili bilo kom drugom obliku prinude, koji upotrebljava
ucinilac..."

"..Smatra se da otpor postoji i onda kada je zrtva u fizickoj ili psihickoj nemogucnosti
da daje otpor, a pasivno trpljenje zrtve iznudjeno pretnjom ili silom ne predstavlja
dobrovoljni pristanak na obljubu..."

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 16.08.2009. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:18 - pre 177 meseci
Ma jok @Lesli, kakva smrtna kazna - to je bre oslobodjenje za ludaka...

Nego lepo ovo:



I to lepo na zivo bez anestezije, cisto da oseti kako izgleda nanositi bol i da peva malo... a onda ga pustis da zivi svoj bolesni zivot u ludari, ovog puta bez m00da.

Citat:
hemarikon
Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.


Devojkama je dozvoljeno da izgledaju lepo i privlacno - kome to smeta morace potraziti zivotnu srecu u Avganistanu ili Iranu. Za one koji to vide kao dozvolu za silovanje treba upotrebiti gore navedenu spravu.

Znas jedina dobra stvar sa Srbijom je sto i ta mala minimalna kazna za silovanje sigurno biva lepo provedena sa ostalim zatvorenicima... verujem da je nivo komfora za silovatelje jako velik u zatvorima Srbije, bas kao i razumevanje za njihova ljudska prava :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:27 - pre 177 meseci
Da, pedofili imaju cini mi se jos "adekvatniji" tretman u bajbokanama.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:40 - pre 177 meseci
Citat:
@Ivan Dimkovic: kome to smeta

Gde sam napisao da mi nešto smeta?

@Kernel-1
Nemoj da se praviš mangup i da mi prepravljaš poruke. Ličiš mi na primitivca.

[Ovu poruku je menjao hemarikon dana 17.08.2009. u 01:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:43 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon: Devojke treba obučavti od malih nogu šta im je dozvoljeno a šta nije, kakve su posledice ovog a kakve onog ponašanja.

Sto bi njima bilo nesto dozvoljenije ili manj dozvoljeno nego bilo kome drugom? Sto su zensko? Pa tim pre treba da im bude dozvoljeno vise nego muskima, jer su nadmocniji pol.

Svakome je dozvoljeno sve sto on hoce dok ne ugrozava druge i dok ne radi nesto sto je nezakonito. Koja devojka hoce da nosi minjake i cizme do pola butina i bilo sta slicno neka nosi, jer time ne ugrozava nikoga, osim ludake, koji ne mogu da se obuzdaju kad vide minjak, a ako li se kojem ludaku to ne svidja, ili misli da zbog toga ima pravo da je gnjavi ima i da snosi posledice - biber sprej u oci, spric sa nekim glupostima u butinu, zatvor, ovo, ono, pa ce posle da se smiri.
Citat:
hemarikon: Nema smrtne kazne. Ulazimo u EU.

Bas zato treba da se iskoriti guzva dok ne udjemo, da se vrati na par meseci, da se malo rascisti zmijarnik.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 21:50 - pre 177 meseci
Citat:
hemarikon
Lupaš gluposti. Gde sam napisao da mi nešto smeta?


Ooo, a pa gde sam ja napisao da to tebi smeta, da upotrebim istu retoriku kao ti? Ja to pricam onako, da prica moze da se sagleda iz svih uglova - tako bese, a? :)

Lesli je ovde skroz u pravu, jedno godinu-dve pre ulaska u EU da se napravi temeljno sredjivanje drustva - kao sto rekoh, licno ne mislim da mora smrtna kazna, nego mu lepo smrviti spolovilo - a onda lepo u ludacku kosulju. Nema vece kazne za silovatelja - nit moze da koristi alatku, niti moze nekog da zlostavlja.. gadno.

Sve te stvari, ljudska prava, demokratske vrednosti - to su stvari koje su moguce samo na odredjenom stupnju razvoja - nisu za silovatelje i visestruke prestupnike u teskom kriminalu demokratija i ljudska prava - oni su imali svoju sansu da ih uzivaju, a odabrali su da drugim ljudima cine strahote.

Pa ovaj sto je prvo silovao babu a onda devojku... sta bre tu ima da se prica. U pravu su Kinezi tu - jos lepo posalju racun familiji i za metak, a ne da bolesna grdoba jos kosta i drzavu sto mu je otklonila muke.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 22:01 - pre 177 meseci
Citat:
@Ivan Dimkovic: Ooo, a pa gde sam ja napisao

Ajde sad, ako nekog citiraš onda je bar prva rečenica odgovora upućena tome koga citiraš.

Citat:
na zivo bez anestezije, cisto da oseti kako izgleda nanositi bol i da peva malo... a onda ga pustis da zivi svoj bolesni zivot u ludari, ovog puta bez m00da.

Da izvineš na izrazu ali imaš profil notornog siledžije. Da li to znači da si i ti kandidat za "onu spravu"?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Optužbe za silovanje16.08.2009. u 22:07 - pre 177 meseci
Ko ja? Siledzija? :-)

Nikad... niti bih taknuo devojku bez dozvole. Samo smatram da onima koji su svoja prava da budu deo civilizovanog drustva odbacili i zamenili sa zverskim ponasanjem treba primeniti kazne koje ce stvarno na njih i delovati.

Eto Lesli bi ih cak i streljao na licu mesta - ja sam jos i fin, nemam nista protiv toga da zive svoj mizeran bolesni zivot - ali tako sto ce im se permanentno uskratiti mogucnost da povredjuju druge. Mada sta znas, mozda je Lesli i u pravu - takva zver ce onda postati kandidat i za socijalnu pomoc, zdravstveno osiguranje - dok gomila drugih ljudi gladuju...

Sto bi ostavljali pretnju za druge na ulici tek tako. Kao sto se vidi, ti likovi ponavljaju svoja dela - tu nema druge metode nego ih onemoguciti da siluju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Optužbe za silovanje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20745 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.