Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicki recnik, online, papir....

[es] :: Matematika :: Matematicki recnik, online, papir....

[ Pregleda: 3861 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stuparic
stuparic dejan
banat

Član broj: 47164
Poruke: 59
*.hemo.net.



Profil

icon Matematicki recnik, online, papir....30.09.2009. u 17:53 - pre 177 meseci
Prtrazio sam forum i nasao nekoliko mrtvih tema gde korisnici pitaju za nekakav recnik engleskih matematickih izraza.

Radim na nekom tekstu u vezi sa analitickom geometrijom (koju uzgred mrzim ) pa se susrecem sa izrazima koje ne mogu da prevedem adekvatno.koristio sam google translate koji je od velike pomoci, ali kod striktno matematickih termina ne daje zadovoljavajuce rezultate.

na primer curvature, invariant, acrlength.... mogu ih prevesti na srpski kao krivina(zakrivljenost), karakteristika (u mom slucaju geometrijska karakteristika), duzina luka - respektivno.... ali ne znam da li mozda postoji termin u nasem jeziku koji bi bio svrsishodniji....

unapred hvala, prihvatam sve sugestije...



offtopic, jel gledate The Big Bang Theory , ekstra je....
What if the prophecy is true?
What if tomorrow the war could be over?
Isn't that worth fighting for?
Isn't that worth dying for?

Morpheus.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Matematicki recnik, online, papir....30.09.2009. u 18:14 - pre 177 meseci
Citat:
stuparic:
na primer curvature, invariant, acrlength.... mogu ih prevesti na srpski kao krivina(zakrivljenost), karakteristika (u mom slucaju geometrijska karakteristika), duzina luka - respektivno.... ali ne znam da li mozda postoji termin u nasem jeziku koji bi bio svrsishodniji....


Ima na srpskom jeziku super zbirka iz Analitičke geometrije od Mirjane Đorić, više ti i ne treba. Analitička je jedan od lakših predmeta na Matematičkom.

Ovi izrazi koje si naveo na srpskom glase: „krivina“ (krive), „invarijanta“, „dužina luka“.

Citat:
stuparic:
offtopic, jel gledate The Big Bang Theory , ekstra je....


Molim? o.O

 
Odgovor na temu

stuparic
stuparic dejan
banat

Član broj: 47164
Poruke: 59
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Matematicki recnik, online, papir....30.09.2009. u 18:34 - pre 177 meseci
Meni bi vise odgovarao nekakav recnik, posto mi i nije potrebno da razumem materiju u potpunosti, samo da je prevedem, za zadatke koristim Wolfram Mathematica


The Big Bang Theory, je serija o nekim naucnicima-fizicarima, ludnica totalna....
What if the prophecy is true?
What if tomorrow the war could be over?
Isn't that worth fighting for?
Isn't that worth dying for?

Morpheus.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Matematicki recnik, online, papir....30.09.2009. u 19:27 - pre 177 meseci
Citat:
stuparic: Meni bi vise odgovarao nekakav recnik, posto mi i nije potrebno da razumem materiju u potpunosti, samo da je prevedem, za zadatke koristim Wolfram Mathematica


1. Ako pripremaš ispit iz Analitičke, onda po definiciji želiš da razumeš materiju.

2. Ako prevodiš knjigu kao prevodilac a ne poznaješ materiju, onda... :-S

 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Matematicki recnik, online, papir....

[ Pregleda: 3861 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.