Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza

elitemadzone.org :: MadZone :: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9885 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rasmisi

Član broj: 240502
93.87.251.*



Profil

icon državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza19.11.2009. u 19:46 - pre 174 meseci
Državljanin sam Bosne i Hercegovine, a prije mjesec dana dobio sam i državljanstvo Republike Srbije. Uskoro treba da izvadim ličnu kartu i da prijavim prebivalište u Srbiji. Zanima me da li ću morati da služim vojsku u Srbiji,tj. da li ću dobiti poziv s obzirom da je u BIH ukinuta obaveza služenja vojnog roka. Imam 26 godina. Jako će mi puno pomoći ako je neko već imao sličan problem, pa da mi pojasni kako ga je riješio.
Unaprijed hvala na vašim odgovorima!
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza19.11.2009. u 20:24 - pre 174 meseci
Vosjku služiš tamo gde ti je prijavljeno mesto boravka. Ako se ne prijaviš u Srbiji nećeš morati da služiš vojsku.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
93.86.248.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 00:17 - pre 174 meseci
po novom zakonu koji je stupio na snagu mislim 5 novembra
Član 45.
Od obaveze služenja vojnog roka oslobađa se regrut:
1) koji je ocenjen nesposobnim za vojnu službu;
2) koji stekne državljanstvo Republike Srbije prijemom ili na osnovu međunarodnih ugovora, ako je u zemlji čiji je bio državljanin regulisao obavezu služenja vojnog roka odnosno ako je navršio 27 godina života;
3) koji pored državljanstva Republike Srbije ima državljanstvo i druge države, a u toj državi je regulisao obavezu služenja vojnog roka;
4) koji je stekao svojstvo profesionalnog vojnog lica u skladu sa zakonom;
5) koji je završio Kriminalističko-policijsku akademiju i stekao svojstvo ovlašćenog službenog lica Ministarstva unutrašnjih poslova;
6) koji je završio odgovarajuću školu odnosno kurs u Ministarstvu unutrašnjih poslova i stekao svojstvo ovlašćenog službenog lica u skladu sa zakonom i na poslovima ovlašćenog službenog lica proveo najmanje dve godine.

dakle REGULISAO a ne sluzio sto mislim da je bilo propisano ranijim zakonom (ali sa druge strane sporazumom izmedju nas i bosne takodje stoji regulisao, a obzirom da medjunarodni sporazumi kada se ratifikuju imaju vecu snagu od zakona jasno je da su oni i do ovog zakona trebali oslobadjati vojske one sa bosanskim papirima...zasto to nisu radili, zato sto im fali mozak),
i ako neko ko ima srpsko uzme drzavljanstvo neke druge drzave i tamo se ne sluzi vojska on se oslobadja...
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 00:56 - pre 174 meseci
Da napomenem samo:

Nisam rekao čoveku napamet. Bio sam u vojnom odseku i to je ono što su meni rekli pošto ja isto imam dvojno državljanstvo.

Dakle, kada mi stigne poziv, treba samo da odem u SUP, odjavim se sa trenutne adrese i odnesem potvrdu u Vojni odsek i oni me skidaju sa spiska.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
109.93.3.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 18:35 - pre 174 meseci
vise nije tako, veruj meni, ti iz vojnog odseka nemaju pojma...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 18:52 - pre 174 meseci
Citat:
ad0lf:  i ako neko ko ima srpsko uzme drzavljanstvo neke druge drzave i tamo se ne sluzi vojska on se oslobadja...


na osnovu cega?

ne moze dobiti papir da je regulisao vojsku jer se vojska ne sluzi
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
109.93.3.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 20:47 - pre 174 meseci
pa eto na osnovu toga sto se ne sluzi...to bar mozes da dokazes cime hoces...opste poznata cinjenica... iskopiras im njihov zakon pa odneses...pravna pomoc...a mozes i da dobijes papir, sto da ne
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.35.*



+3 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 21:34 - pre 174 meseci
ovde se prica za BIH...a jel vazi za HR ..jel i tamo je ukinuta obavezna vosjka....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
109.93.3.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza20.11.2009. u 21:40 - pre 174 meseci
osd kada je stupio novi zakon na snagu nije bitno koja je drzava u pitanju, procitaj onaj clan sto sam kopirao
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 10:36 - pre 174 meseci
evo ja juce malo pregledao zakon i nigde se ne definise sta se smatra pod regulisanom vojskom

a opet,s druge strane,kako mozes regulisati vojsku u bih ili hr ako se tamo vec 2 ili koliko godina uopste ne sluzi vojska niti novi regruti upisuju?

[odmah da kazem da ima smisla i da se neslusenje smatra regulisanom,jer nemas obavezu za sluzenjem]

zato te pitam,da li ovo kazes iz licnog iskustva?
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
93.86.75.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 10:48 - pre 174 meseci
upravo kako si rekao, nesluzenje se smatra regulisanim, jer nemas obavezu...
znam jer sam pravnik i trenutno sluzim civilno u vojnom okrugu, bas kod pravnika koji resava zalbe na resenja vojnog odseka...on je iznad vojnih odseka a ispod ministarstva...
inace...kad sam tu u centru resavanja tih problema, mogu samo da kazem da poprilicno lose oni tu rade mnooogo stvari
jednostavno, boli ih ona stvar...
to sto ti neko na salteru kaze da nesto ne mozes, ili ti cak po zalbi kazu da nisi u pravu, to vrlo cesto ne znaci da nisi u pravu...
prosto mani to izgleda kao da treba gomilu volova da razgrnes da bi izasao iz shtale
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 11:04 - pre 174 meseci
dobro i sta predlazes rasmisiju,kome da odnese dokaz da je drzavljanin bih-a?

a isplati se uopste terati se s vojskom? [zbog troskova sudjenja pitam]
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
93.86.75.*



+39 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 11:14 - pre 174 meseci
pa rekao mi je pravnik da je po novom zakonu dovoljno dakle da se samo donese dokaz o drzavlljanstvu, a to da se u bosni ne sluzis ne moras ni da dokazujes...
e sad, da li ces naleteti tamo na neku budalu u vojnom odseku koji jos nije upoznat sa svim tim ne znam, ako naletis posalji mi poruku pa cemo videti, obzirom da kao sto sam rekao, ovaj kod kog sam ja je iznad vojnih osdeka pa moze i da ih nazove i objasni stvari
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 12:24 - pre 174 meseci
Dakle, posto sam verovatno jedan od pionira po ovom novom zakonu da podelim iskustvo.


Odavno sam procitao predlog novog Zakona o vojnoj, materijalnoj i radnoj obavezi. Za dvojne drzavljanje bitni su clavnoi 45 i 66.

BITNO: Potrebno je da imate dvojno drzavljanstvo, znachi drzavljanstvo Rep. Srbije i drzavljanstvo (bilo koje!) druge drzave i _regulisanu_ vojnu obavezu u njoj.


primer 1. Imate drzavljanstvo Srbije po defaultu, odete u Francusku, dobijete njihovo drzavljanstvo i odsluziti njihovu vojsku. Donese u vojni odsek drzavljanstvo francuske i papir o regulisanoj vojnoj obavezi u Francuskoj i oni treba da vas prevedu u rezervni sasatav (<-za neupucene, kada odsluzite vojsku u Srbiji automastki se prevodite u rezervni sastav).


primer 2. Imate drzavljanstvo Grcke po defaulutu i odsluzenu vojsku u istoj, dodjete u Srbiju, dobijete Srpsko drzavljanstvo, doneset drzavljanstvo Grcke i papir da ste regulisali vojnu vojnu obavezu u Grckoj prevodite se u rezevni sastav.


_regulisana_ vojna obaveza NIJE ISTO STO i odsluzena vojska....iliti vojna obaveza se moze regulisati tako sto odsluzite, tako sto ste neposobni tako sto...sve to je regulisana vojna obaveza.



primer 3. Imate drzavljanstvo Srbije i BIH/Hrvatsko/CG....i tamo nema vojske...nikakav prob...izvadite papir gde pise da imate regulisanu vojnu obavezu, da jeste/ili niste sluzili pre i da niste u obavezi da sluzite.
bio licno u BIH i izvadio, gde? posto nema vojske odete u opstinu i oni ce vas upititi. po defaulut, to je odsek za vojna, invalidska i boracka pitanja...ili tako nesto...u glavnom trazite u opsiti i nacicete (mozda moze i ova sema da donesete zakon d aniste u obavezi da sluzite, za to ne znam).



i tako ja uzmem planski godisnji, reko aj sada taman to da regulisem odem u BIH i izvadim drzavljanstvo i dobijem papir o regulisanoj vojnoj obazi (btw nisam sluzi vojsku tamo)...i cekao da donseu novi zakon..

otprilike kada je Medvedev bio u poseti Srbiji tih dana su ga bili izglasali, stupa na snagu 7 dana posle objasvinjanja u sluzbenom glasniku..
...i sve ql 7. novembra ZAKON STUPIO NA SNAGU!


Super, meni prosao godisnji, nemam vremena da se mlati posaljem caleta.

Ode u vojni odesek, oni nista ne znaju...i trazio pravnu sluzbu vojske...i dobijemo evenshuli neku osobu X koja kaze, sve ql, sve je to tako, ali rano ste zvali!?!?!? WTF!?!?!?
Bas sutra idemo na seminar (hello, na sta se trose pare poreski obveznika...) i bas sutra cemo sve to da razjasnimo, i bas cu da pitam za clan 45 bla bla bla...ok prodje to, sve ql opet telefoni, opet se svi prave bleasvi dok caletu nije preqchilo i nazove 988 dajte mi telefon Ministarstva odbrane...i krene tamo da ih smara i dodje konacno do neke normalne, pismenem, super kuluten, odlicne zene. I kaze sve ok, jeste to tako, sve ste u pravu, treba da podnesete zahtev i bice sve regulisano.

U medjuvremenu umre Patrijah pa se cale za dz smarao po vojnom odesku, nije bilo nikoga.


....tako da nastava sage ce biti u ponedeljak.


btw ova sto je prichala o seminaru kaze da se pocetak primene zakona ocekuje u martu!?!?!?!? a zasto u martu, ako je stupio na snagu, ako je sve jasno....zato sto ih boli qraz, i ne mozete im nista, i jbm im milu mamu sto me jebu, i zakon i sve, svega mi je preko one stvari....



Toliko.


Ako neko ima nedoumica, voljan sam da pomognem :)
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 12:31 - pre 174 meseci
2 Adolf

>e sad, da li ces naleteti tamo na neku budalu u vojnom odseku koji jos nije upoznat sa svim tim ne znam, ako naletis posalji mi poruku pa cemo videti, obzirom da kao sto sam rekao, ovaj kod kog sam ja je iznad vojnih osdeka pa moze i da ih nazove i objasni stvari


super, ajde nazovi ove u vojnom odseku u Zemunu i objasni im...



...mislim, nije mi jasno da li treba da se crta, mislim, prosto i jasno napisano da ne moze jednostavnije..




specijalno me nervira sto _nigde_ u zakonu ne pise da taj zahtev u prevodje treba da se donese licno (a i zasto bi???) a oni me drndaju da dodjem licno....je l' moze neko njima da objasni da nas ima koji radimo, i nemamo vremena za zezanje. da ne mogu da uzmimam slobodan dan kada mi se di..cefne...i da izlazim ranije sa posloa...jedino ako ne rade subotom (u sta cisto sumnjam....)


KATASTROFA&TRAGEDIJA!
 
Odgovor na temu

rasmisi

Član broj: 240502
77.46.213.*



Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 14:15 - pre 174 meseci
Hvala vam svima! Vidim da ima različitih iskustava, pa mi izgleda da sve zavisi od toga kakva te sreća zapadne :-) Ja još nisam dobio poziv, možda ga neću ni dobiti, ne znam, ali moram da prijavim prebivalište ovdje zbog vađenja lične karte i nekih drugih papira..
 
Odgovor na temu

rasmisi

Član broj: 240502
77.46.213.*



Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 14:35 - pre 174 meseci
To: Adolf

>e sad, da li ces naleteti tamo na neku budalu u vojnom odseku koji jos nije upoznat sa svim tim ne znam, ako naletis posalji mi poruku pa cemo videti, obzirom da kao sto sam rekao, ovaj kod kog sam ja je iznad vojnih osdeka pa moze i da ih nazove i objasni stvari


Hvala posebno za ovo, ako budem imao nekih problema prilikom regulisanja, javiću ti se..Pozdrav!
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 18:41 - pre 174 meseci
Citat:
Yoba:i tako ja uzmem planski godisnji, reko aj sada taman to da regulisem odem u BIH i izvadim drzavljanstvo i dobijem papir o regulisanoj vojnoj obazi (btw nisam sluzi vojsku tamo)...i cekao da donseu novi zakon..


Posto sam i ja u istoj situaciji (BiH&Srbija), interesuje me gdje si vadio taj papir o regulisanoj vojnoj obavezi?
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza21.11.2009. u 20:52 - pre 174 meseci
Citat:

gde? posto nema vojske odete u opstinu i oni ce vas upititi. po defaulut, to je odsek za vojna, invalidska i boracka pitanja...ili tako nesto...u glavnom trazite u opsiti i nacicete

 
Odgovor na temu

sinisa1982
sinisa matic
student
beograd

Član broj: 246562
Poruke: 23
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza10.01.2010. u 13:02 - pre 173 meseci
Evo primer iz Hrvatske (da doprinesem temi):Isti problem imam,imam dvojno drzavljanstvo,,,,tj Hrvatsko rodjenjem a ovo treba da uzmem.Bas sto se tice vojske poslao sam sestru u vojni odsek u gradu u hrvatskoj gde sam rodjen i ziveo,da proveri jeli moze da se digne ta famozna potvrda o regulisanoj vojnoj obavezi...Tamo su je otkacili recima "gospodjo u Hrvatskoj se vojska nesluzi,tako da ne mozemo da vam izdamo nikakvu potvrdu uverenje i slicno,uostalom resite to sa vasim Srbima tamo,oni vas zezaju,a ne mi".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: državljanstvo BIH i Srbije i vojna obaveza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9885 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.