Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa polisom osiguranja zbog vremena

elitemadzone.org :: AutoZone :: problem sa polisom osiguranja zbog vremena

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jeja7676
.net & web delevoper
Novi Sad

Član broj: 236247
Poruke: 20
89.216.54.*

Sajt: www.monkeygamesworld.com


Profil

icon problem sa polisom osiguranja zbog vremena25.11.2009. u 08:20 - pre 174 meseci
U SUPu su mi rekli da ne mogu da prihvate moju polisu osiguranja vozila za produzavanje registracije, zato sto je u polju vreme upisano 24:00h. znaci osiguranje mi vazi od nekog datuma 24:00 do sledece godine , datum , 24:00 h
Kazu da u polju vreme ne sme nista da stoji, i da sme da stoji samo ako mi je prethodno istekla registracija, ali i da mi ne vredi da cekam da mi istekne, nego da ispravim tu polisu, jer "tako je po novom"...

Jel zna neko o cemu se ovde radi, mislim i kad napravim to nece mi biti jasno ...

Pozdrav
Play Monkey Games or try Worlds Hardest Game.
Snake Game - classic snake game.
Family Guy Games - Family Guy Games.
 
Odgovor na temu

Shomy#1

Član broj: 66898
Poruke: 63
195.252.68.*



Profil

icon Re: problem sa polisom osiguranja zbog vremena25.11.2009. u 10:29 - pre 174 meseci
Nije mi jasno zašto ti prave problem kada je opšte poznato da polisa kupljena 25.11.2009 godine počinje da važi u 24:00 toga dana, odnosno od 26.11.2009 i traje do 26.11.2009 u 24:00 odnosno do 27.11.2009.
Ali, pošto kod nas ima mnogo "tumača" zakona, najjednostavnije ti je da odeš do agencije koja ti je prodala polisu i tražiš zamenu polise, a mogu i da izbrišu vreme i udare korektivni pečat!
 
Odgovor na temu

jeja7676
.net & web delevoper
Novi Sad

Član broj: 236247
Poruke: 20
89.216.54.*

Sajt: www.monkeygamesworld.com


Profil

icon Re: problem sa polisom osiguranja zbog vremena25.11.2009. u 12:22 - pre 174 meseci
odradio sam korektivni pecat ...
veceras cu da idem do supa pa da vidim sta ce sad da se desi ... :)

Problem je sto je jedan zakon, ali da ... dva razlicita MUPa ga tumace razlicito ... nadam se samo da ga dve sluzbenice nece tumaciti isto ...

Ako nema vremena - neko vreme mora da se podrazumeva, e sad sto je problem kad se to i explicitno napishe ..... inace da nije tako - imao bi u jednom danu dve vazece polise ... "staru" i "novu" - ko bi onda bio zaduzen za naplatu stete ?

Ma to su gluposti sve ... covek sa normalnom inteligencijom to ne moze da razume ...






Play Monkey Games or try Worlds Hardest Game.
Snake Game - classic snake game.
Family Guy Games - Family Guy Games.
 
Odgovor na temu

Shomy#1

Član broj: 66898
Poruke: 63
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa polisom osiguranja zbog vremena25.11.2009. u 12:39 - pre 174 meseci
Kada nastavljaš osiguranje, odnosno produžavaš registraciju, možeš i mesec dana ranije kupiti novu polisu ali ti ona počinje važiti onoga dana kada se prethodna završava u 24:00!
 
Odgovor na temu

jeja7676
.net & web delevoper
Novi Sad

Član broj: 236247
Poruke: 20
89.216.54.*

Sajt: www.monkeygamesworld.com


Profil

icon Re: problem sa polisom osiguranja zbog vremena26.11.2009. u 07:59 - pre 174 meseci
Odradjeno sa korekcijom.
Na salteru nisam nista pitao, ona me nije nista pitala, ni dobar dan ni dovidjenja.
Agent iz SM mi kaze da je kod njih stigao dopis da moraju da stavljaju vreme na obrazac polise, ovi po agencijama u NS ne razumeju dal treba il ne treba, itd...
Procitao sam i ja taj dopis u MUPU NS, al iskreno - vreme na obrascu se ne pominje - il ja to nista ne razumem...
Na kraju nije ni vazno, sledeci put ce biti nesto drugo ... Srbija !!!






Play Monkey Games or try Worlds Hardest Game.
Snake Game - classic snake game.
Family Guy Games - Family Guy Games.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: problem sa polisom osiguranja zbog vremena27.11.2009. u 09:34 - pre 174 meseci
Pozdrav!

Juče u SUP Voždovac nekoliko ljudi vraćeno sa šaltera zbog istog, čekali ljudi više od sat vremena i prc...

Objašnjenje da po novom zakonu ukoliko se radi o datumu početka osiguranja (npr. danas 27.11.) mora da stoji vreme početka, ako bi došao recimo sutra onda se smatra da je osiguranje počelo i nema potreba za tim.

Ja sam prekjuče uplatio, nije bilo vremena početaka , ali me nisu vratili , mada mi registracija ističe tek u decembru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: problem sa polisom osiguranja zbog vremena

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.