Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Atest za plin - saobracajni prekrsaj

elitemadzone.org :: MadZone :: Atest za plin - saobracajni prekrsaj

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Atest za plin - saobracajni prekrsaj25.11.2009. u 18:25 - pre 175 meseci
Valjda sam pogodio forum
Ugl, stekao sam utisak da dosta ljudi na ES ima iskustva sa problemima oko saobracajnih prekrsaja pa resih i ja da priupitam nesto.
dakle, marta 2008. god me je iz cista mira i bez ikakvog razloga zaustavila milicija na NBg radi rutinske kontrole. elem, ispostavi se kao problem (sto istini za volju i jeste, ali nije bas da sam jedini sa tim slucajem, al ajde sad) to sto nemam atest za plin. nema pomoci, ni lepih reci, jednostavno morao sam odmah za njima pravac na vanredni tehnicki.. i oni tamo isto to naravno uoce kao nepravilnost, takodje je nadjeno jos i da je razlika u sili kocenja na zadnjoj osovini 22% (a dozvoljeno je 20%) ali to u celoj prici i nije toliko bitno.. Sve u svemu, iskomplikovalo je celu situaciju to sto sam se bukvalno za mesec dana selio u drugi grad (nekih 200km od Bgd), dok mi je mesto prebivalista bilo bas u Bg (i danas je). u medjuvremenu sam isao do suda kako bih to regulisao, ali ne moze dok mi ne stigne poziv - kazem ja da mi i ne moze stici jer necu biti tu, ali dzaba.. e sada, u medjuvremenu sam prodao taj auto, kupio drugi, registrovao ga na sebe, i bas pre neki dan saznam da su pokusavali da mi uruce na tom mestu prebivalista poziv, ali posto me naravno nije bilo - nista od toga. potom je dolazio i milicioner po tom pitanju, i zapisao u evidenciju `fiktivna adresa`?!
ono sto mene zanima - sta je to sada `fiktivna adresa`?? nacuo sam da to znaci da necu moci nista papiroloski da zavrsim (registracija, nova licna, pasos) dok mi se ne ukloni to `fiktivna adresa` iz predmeta i dok to ne regulisem.. ima li neko neku ideju.. naravno, sada mi ze bas i ne zuri sa tim, obzirom da mi je registracija sledeca krajem februara, a tada ce biti vec 2 god od nacinjenog prekrsaja - to zastareva zar ne?
ma, kao da sam znao da taj plin ima da mi dodje glave.. sve kao stedim na gorivu, ali na drugoj strani je moralo nesto da se plati
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.35.*



+363 Profil

icon Re: Atest za plin - saobracajni prekrsaj25.11.2009. u 19:12 - pre 175 meseci
Pa bilo bi logicno da si pri promeni adrese otisao u SUP da ti u L.K. upisu novo prebivaliste, a samim tim bi i oni imali u arhivi. Posto nisi, treba to da regulises
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Atest za plin - saobracajni prekrsaj25.11.2009. u 19:18 - pre 175 meseci
>>ma, kao da sam znao da taj plin ima da mi dodje glave.. sve kao stedim na gorivu, ali na drugoj strani je moralo nesto da se plati


ne, nego te mrzelo da se iscimas da to zavrsis.

davno bese, ali mislim da je ispod 50 e (i to zato sto oni tamo dnradju da vadis novu saobracajnu pa placas neku taxu, nebuloza na kub ali ajde...)


a, kako ce oni da dokazu da si vozio na plin a ne na benzin, ili to nema veze?
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Atest za plin - saobracajni prekrsaj25.11.2009. u 19:43 - pre 175 meseci
da, nisam to pojasnio - kada sam otisao iz bg - to je bilo `privremeno` tj na max god dana, firma me je poslala.. e to se proteglo na 1.5 godinu sa tendencijom da bude i 2 godine
prebivaliste se ne menja bas tako lako (nece vam neko dati tek tako da tu prijavite prebivaliste), a sada i ne bih ni pokusavao.. to su neki drugi problemi, da ne duzim.. elem, atest nisam ni moogao tada da dobijem, jer kada je plin ugradjivan (nekih 3 godine pre prekrsaja) to uopste nije bilo aktuelno, te nisam ni imao atest na bocu, rasprsivac tj, nista od papira.. a nije mi se bas cimalo oko auta koji sam i nameravao da prodajem.. koliko sam ja skontao uopste nije bitno da li si ili nisi vozio na plin, promenio si tehnicke karatkeristike auta (on je sada 50 kg tezi nego sto pise u saobracajnoj), ali na kraju krajeva nije toliko ni vazno jer nisam imao atest i to je - to.. ili jeste ipak vazno? postoji bas stavka da moras imati atest za plin u zakonu?
bas me zanima da li je vec neko imao slucaj sa tim famoznim atestom?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Atest za plin - saobracajni prekrsaj

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.