Citat:
vasic74:
Na 110m2 sa takvom izolacijom, je 4T enormno puno. Ova zima je dosta blaga. Nisam odpratio koji gorionik i kotao imaš. Ali da potrošiš 4T za ovo kratko vreme i još sa prekidima je previše. opet drugi primer. izolacija 5 cm kvadratura 100m2, termofluksov kotao radi 24 sata. Do sada od Novembra potrošeno oko 2T peleta. Potrošiće negde oko 3, 5 T do kraja sezone. Definitivno nije uštelovan sistem.
Oko 2T,oko 3,5T-zašto tako odokativno!
Ja sam konkretno dao podatke za grejanje kuće od 110 kvadarata!
Od 10-og oktobra do juče-194 džaka ili 2.910 kg!
To je za 120 dana grejanja prosek 24,25 kg dnevno!
A ni jednog jedinog dana nisam imao problema sa parametrima!
To je zato što sam verovao u domaću proizvodnju a ne u "renomirana i firmirana" imena!
- 110m² (70 m² + 40 m²)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-PVC stolarija