Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692423 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.cpe.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.02.2011. u 21:46 - pre 160 meseci
Prvo moram da pozdravim ovo sto si napravio sam peletirku!

Moze li neka slika da se okaci uz malo opisa tipa sta si i kako pravio a sta kupio....Maticu i valjak si pravio ili kupio? Koliko kw je motor?

Zbog prevelike sile imas problem proklizavanja, pa su zato peletirke uglavnom sa reduktorom.

Postoji jos jedna stvar koju sam video na kineskim peletirkama a mislim da bi tebi pomogla. Postoji jedan strugac koji ne dozvoljava da se ispred valjka nadje prevelika kolicina piljevine. Ovako izgleda:

http://www.termismkm.rs/mzlp_files/roler_mzlp.jpg
 
0

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2011. u 00:07 - pre 160 meseci
Nije li tajna da nam samo kazes kolika je debljina ploce matrice i koji je tacno fi rupice sa jedne i druge strane na ploci?
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2011. u 13:20 - pre 160 meseci
mladen978 - Glasam za reduktor! Kad završiš obavezno baci koju sliku. Pozdrav.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2011. u 20:19 - pre 160 meseci
opšte poznata stvar je da min debljina matrice je 27 mm pa naviše a rupe su 6 mm sa konusom 1/4 ili 1/8 a neki optimalni broj obrtaja je oko 500 o/min zbog toga se i radi sa reduktorom da se smanje obrtaji motora a poveća snaga

poz
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.cpe.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2011. u 23:08 - pre 160 meseci
Zna li neko gde bi mogao da kupim komplet maticu i valjak, pa da probam nesto ovako da napravim. Pricao sam sa drugarom koji ima strugarsku radionicu i kaze mozemo da uradimo ovo dosta dobro, ali posto necu da se zezam sa valjkom i maticom voleo bih da ih kupim.
 
0

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2011. u 23:31 - pre 160 meseci
U Nemackoj imas i nije skupo ali ne znam da li se i kako moze poruciti otuda? http://pellet-mill.de/shop/art...%98200%C3%986/Spar-Set-Matrize


Ploca je 26mm debljine i ne kapiram to sa 1/4 ili osminu,vec me zanima ko je kupio original da izmeri sublerom sa jedne i sa druge strane ploce koje je fi rupica pa cu tada znati o kolikom se konusu radi.

[Ovu poruku je menjao glackop dana 08.02.2011. u 00:42 GMT+1]
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.cpe.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 08:28 - pre 160 meseci
Pa to je obicna kineska matica i valjak i to od prese koja je pre svega za peletiranje stocne hrane a ne za drvo. Kod nas je 225e+pdv http://www.termismkm.rs/zlsp.htm , ali se kod njih ceka za isporuku kako kazu 50-60 dana. Koliko sam cuo na ovim jeftinim kineskim presama su crkavali reduktori, motori se pregrevaju pa ne mogu dugo da rade, a matice i valjci su pucali. Jel ima neko od vas da je imao ovakvu presu?
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 12:14 - pre 160 meseci
@glackop

Ništa ti ne znači da ti bilo ko meri šublerom jer nemaš ništa od toga, nego se matrica buši na podeonom aparatu ( mada i ne mora ) sa burgijom 5.8 mm i rupe se razvrću konusnim razvrtačem 6 mm sa konusom 1/4 ili 1/8 koji se pod tim oznakama i kupuju i to je orginal konus kao i na kupovnim matricama (ako neznate gde ima tih razvrtača ja ću vam reći košta oko 10 e )

A matrice i valjke možete i ovde kupiti Češke su i garantovane tvrdoće od 55- 60 rokvela i prilikom poručivanja morate znati da li hoćete matrice za drvo ili bio masu nisu iste, cena kompleta za drvo košta 480 e bez PDV , tako da mislim da se vrlo isplati i to raditi u svojoj režiji pa okaliti i to je to

http://www.naturalenergy.rs/


PS : veoma mi je drago da se počelo intezivnije razmišljati o samogradnji peletirki jer smatram da je to jedini pravi put za jeftino grejanje naravno uz to ide i samogradnja gorionika ( to sam već uradio) i sitnilice za bio masu i još po nešto ali je suština da se MOŽE sve to odraditi u svojoj režiji i ne slušajte sve one koji pričaju da je to skupo komplikovano i sl,
nego samo napred i rezultati neće izostati


[Ovu poruku je menjao urbanz dana 08.02.2011. u 13:37 GMT+1]
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 13:20 - pre 160 meseci
Matice f200 su kod njih 360e+PDV za pravljenje drvenih peleta
Valjci 595e+PDV, takodje za drvo.

Imaju vidim i jeftinije varijante, ali ovo mi deluje dovoljno ozbiljno.

Jedino ne znam kako bi reagovali kada bih im rekao da mi matica i valjci trebaju da sam napravim presu....
 
0

mladen978
Mladen Jovanovic
el.monter,EMS
Bajina Basta, Srbija

Član broj: 271509
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 20:38 - pre 160 meseci
Kolege forumasi,
matricu i valjke sam kupio u Nemackoj i mogu da kazem da su zadovoljvajuceg kvaliteta bar sto se tice tvrdoce materijala ( termicke obrade). Ovo tvrdim zato sto sam zbog stelovanja zazora izmedju matrice i valjaka morao da matricu naknadno obradjujem, jer je se najverovatnije prilikom kaljenja malo "bacila" - 0.2mm, i mogao sam da je obradim jedino na brusilici jer nijedan noz nije mogao ni da je ogrebe.
Tako da moj izbor za sada je definitivno Nemacka.

MOtor koji pokrece peletirku je snage 4 kW. Ovih dana cu napraviti prenos preko lanca pa cu ponovo probati da pravim pelet. Za ovu varijantu sam se odlucio jer je u startu jeftinija, ali ne znaci i da je bolja. NIsta necu znati dok sve ne budem probao. Inace brzina kojom se okrece matrica je 400 o/min.

Kad sve bude skockano okacicu slike , a mozda i neki video.

Pozdrav

 
0

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 20:50 - pre 160 meseci
Imam sve uslove za izradu matrice a valjci nisu vredni ni pomena,imam podeoni aparat vertikalni i horizontalni,mada se mozda dobrom razmerom moze i zaobici komplikacija busenja na glodalici,voleo bih da mi posaljes makar na privat gde ima ti razvrtaci da se kupe,jer za cenu od 500+e se svakako isplati samogradnja,mada jos uvek nisam nacisto da li za sopstvene potrebe da napravim hidro-briketirku ili peletirku,zato intezivno pratim ove teme pa cu na kraju odluciti sta ce mi biti korisnije.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.02.2011. u 22:34 - pre 160 meseci
Za matricu obavezno uzmi alatni čelik da bi ga kasnije mogao okaliti na 60 rokvela i nitrirati razvrtače kao i mnoštvo drugog alata imaš u Staroj Pazovi JOBIX
022/316-380 ako smem da predložim napravi peletirku pošto je mnogo konfornije grejanje od briketa a i jednostavije napraviti peletirku
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.02.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Šta se dešava niko ništa nema da kaže jel to interesovanje nestalo, hajte ljudi kažite koju
 
0

ms024
Subotica

Član broj: 276950
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.02.2011. u 11:28 - pre 160 meseci
Svi su se bacili na posao da prave peletirku !?
Ja sam taj deo preskočio,pošto sam kupio peletirku (pelletmill.de) od 7,5 kw,i jedina stvar koju treba da rešim je gorionik na agro pelet. Gori ono i ovako u klasičnoj peći ,stim da moram da napravim dobar žar da mi ne propada pelet kroz rešetku,ali pravi efekat će biti sa gorionikom.
Probao sam da pravim peletiranu lucerku i mislim da je prava stvar,zečevi je obožavaju!
Pozdrav forumašima
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.02.2011. u 11:40 - pre 160 meseci
Moze li koja slika ili video peletirke u radu.....Gde si je kupio? Preko ili negde ovde?

Inace juce sam bio u madjarsko i kupio onaj Ferolli gerionik o kojem je bilo reci. Platio sam ga 750e, ali cu jos da dobijem povracaj od 130e za 10-ak dana kada koleginica bude isla ponovo tamo. Znaci nesto oko 620e.

Ostaje mi jos da kupim pelet i da ga probam. Inace sve na i u njemu je "Made in Italy"

Pricao sam sa drugarom koji ima strugarsku radionicu i definitivno cemo ovih dana poceti da pravimo peletirku i to zajedno sa maticom i valjcima. Znaci sve sem pogona se pravi.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.02.2011. u 12:37 - pre 160 meseci
Bravo momci znači nešto se radi pravi se kupuje se, pravio sam gorionik i učestvovao u gradnji peletirke ako šta mogu pomoći tu sam

[Ovu poruku je menjao urbanz dana 17.02.2011. u 15:02 GMT+1]
 
0

mladen978
Mladen Jovanovic
el.monter,EMS
Bajina Basta, Srbija

Član broj: 271509
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.02.2011. u 19:26 - pre 160 meseci
Citat:
ms024: Svi su se bacili na posao da prave peletirku !?
Ja sam taj deo preskočio,pošto sam kupio peletirku (pelletmill.de) od 7,5 kw,i jedina stvar koju treba da rešim je gorionik na agro pelet. Gori ono i ovako u klasičnoj peći ,stim da moram da napravim dobar žar da mi ne propada pelet kroz rešetku,ali pravi efekat će biti sa gorionikom.
Probao sam da pravim peletiranu lucerku i mislim da je prava stvar,zečevi je obožavaju!
Pozdrav forumašima


Imam par pitanja za Vas ms024. Da li je motor na Vasoj peletirci snage 7.5 kW ili joj je to snaga na matrici ,i kako je resen pogon (reduktorom ili necim drugim)? Takodje me interesuje kolika je brzina matrice?
 
0

ms024
Subotica

Član broj: 276950
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.02.2011. u 23:03 - pre 160 meseci
Pozdrav svima!

Što se tiče peletirke sve slike i video klipove možete pogledati na www.pelletmill.de.
Motor je snage 7,5kW sa reduktorskim prenosom.Koliko se brzo okreće matrica pojma nemam pošto
nisam dobio prateću dokumentaciju(niti znam na koji način da izmerim).Peletirku sam naručio emailom,a poznanik mi je doneo do Subotice.Trenutno imam problem da mi je mlin za slamu malog kapaciteta naspram peletirke pa vas molim ako neko zna neki polovan mlin za slamu(po mogućnosti da odmah ustnjava celu balu)neka mi javi.
Što se tiče slika sutra ću nakačiti neke.
A da,još jedan savet.
Pre koji dan sam bio u Himelovom zastupništvu u Subotici i prvo što me je pitao čovek za peletirku "jel kineska?Jel direktno iz Kine ili je bila na doradi u Nemačkoj".Ostao sam bez teksta."Ove direktno iz Kine nisu dobro centrirane,pa se motor više muči sa prenosom nego sa samom proizvodnjom peleta.A da ne pominjem kvalitet matrice i valjaka,...)
U svakom slučaju,puno sreće u proizvodnji peletirke svima !!!!!!
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.02.2011. u 10:19 - pre 160 meseci
Brzina okretanja matrice je uglavnom oko 400 obrtaja u minuti. Mozes li da pogledas na samom motoru koliko on ima obrtaja, posto me interesuje koliko su povecanje snage dobili reduktorom.

Neko je spominjao da su otvori na matrici konusni. Sa 6mm na ulazu na 5.8mm na izlazu. Moze li neko da mi potvrdi da je to tako, pre nego sto pocnem da je pravim...
Buni me to sto na http://www.naturalenergy.rs/peletirke%20economy.html spominju da su im matrice obostrane....

 
0

AGGIO
ENERGETIKA - PELETE - AGGIO
Novi Sad

Član broj: 267236
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.02.2011. u 11:07 - pre 160 meseci
normalno je da matrica mora biti konusna inače će materijal koji se peletira propadati kroz nju.

nerazumem proizvođače pelet presa koji stavljaju motore sa samo 7,5 kW to su igračke i neverujem da mogu da proizvedu količinu veću od 50 kg/h peleta
molim vas razuverite me
inače najmanju snagu elektro motora za tvrdo drvo iznosi 30 kW za kapacitet od 200 - 300 kg/h peleta
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692423 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.