Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692309 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 11:32 - pre 161 meseci
@ gari021

može da se reši i sa grejačem ali ja još upek palim sa malo nafte jbg ujutro pustim mali puž da nagura piljevine polijem malo nafte upalim i odmah puštam ventilanor



@ do2

probaću kratko energent u pužu ne izgori jer u toku gorenja on stalno dadaje energent i gura napred e sad nešto što niko ne govori a to je da se rupe za vazduh buše pod 45% prema napred upravo zbog toga
pogledaj sliku kod mene to je mali puž ( kad je slikano nije bio završen) na njega dolazi mali koš sa senzorom za doziranje količine taj senzor upravlja sa velikom pužem koji uvek obezbedjuju odredjenu količinu energenta malom pužu kad se gasi veliki puž se isključuje da bi mali isterao sve iz sebe i dok im energenta vatra gori kad nestane gasi se sve ( one rupe pod 45 % obezbedjuju da se plamen ne vrati nazad već uvek duva prema napred

što se svih ovih slika tiče na yu tube sve je to ok ali ima veliku manu svi ti gorionici koji se postavljaju ispred peći troše više goriva nego kad se gorionik ubaci u peć i tamo vrši sagorevanje i ja sam imao takav pravio sam ga pre 5-6 g ali sam ove jeseni prepravio i sam gorionik ubacio u peć i sad sam pri onim - 10 stepeni trošio pet djakova od veštačkog djubriva pilljevine umesto nekadašnji 8-9 mora se priznati da je ušteda velika isto važi i za pelet i sve ostalo
 
0

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 13:30 - pre 161 meseci
@ urbanz

Nije mi baš jasno ovo što kažeš. Koje rupe za vazduh se buše pod 45 stepeni? Gledam sliku tvog gorionika i ne vidim nikakve rupe. Možeš li to slikati malo detaljnije i obeležiti te detalje? Ako sam dobro shvatio, tvoj gorionik se ne gasi u toku rada, odnosno uvek gura nov materijal za sagorevanje a tek uveče kad prekidaš grejanje onda prekineš dovod goriva iz velikog puža a vatra se ugasi kad se potroši sav energent u malom pužu. Kako onda regulišeš potrebnu temperaturu u kući, da li možda regulacijom brzine malog puža?

Sve ovo pitam, jer ako sam dobro pohvatao priču o funkcionisanju gorionika (iz priče u ovoj temi), ti gorionici jednostavno zaustave puž i ventilator kad se pređe potrebna temperatura u kući a ponovo pale gorivo uz pomoć automatike i grejača kad to bude opet potrebno. U takvom slučaju deo goriva ostaje u pužu a preko njega je i veza sa skladišnim rezervoarom peleta.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 14:14 - pre 161 meseci
Evo ovako rupe o kojima pričamo se nalaze na dnu gorionika ispod kojeg je vazdušna komora te rupe ustvari čine rešeku na kojoj gori energent kroz njih prolazi vazduh iz ventilatora i podpomaže gorenje , što se gašenja tiče naravno da se u toku rada gasi ceo sistem tj ventilator i puž to reguliše termostat, znači kad temperatura vode u sistemu dostigne zadatu vrednost termostat gasi ventilator i puž i sve staje osim cirkulacione pimpe za to vreme žeravica u gorioniku tinja sve dok termostat ponovo ne uključi gorionik ( tj ventilator i puž) ventilator raspiruje vatru i sve teče ponovo u krug šta znači da nije potrebno naknadno paljenje pošto ima dovoljno žeravice koja tinja i ne može doći do neželjenog paljenja goriva u pužu

mislim da sam uspeo pojasniti sistem rada gorionika
 
0

d02

Član broj: 112455
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 16:41 - pre 161 meseci
Ok, hvala. Znači ta rešetka sa rupama (nalazi se iza kraja puža) je od npr. debljeg lima i kompletan taj lim je nagnut zadnjim delom na dole pod uglom od 45 stepeni. Ili je možda rešetka od debljeg materijala koji stoji vodoravno a rupe u tom materijalu su bušene pod uglom od 45 stepeni pa onda vazduh izlazi pod tim uglom? Izvini, ja nikad nisam video ni jedan gorionik i sve to mi je nepoznato, pa i ono što se kod upućenijih podrazumeva, odnosno da ne treba objašnjavati.

A koliki su ti vremenski prekidi dok je isključen puž i ventilator, odnosno koliko dugo ta žeravica može da drži a da se ne ugasi i da je posle osigurano ponovno paljenje goriva? Da li bi u slučaju da je energent seckana slama došlo do paljenja te seckane slame u pužu i malom spremniku u periodu dok je termostat isključio puž i ventilator (i kad još uvek ima energenta u pužu i malom spremniku i koji tinja)?

Ukoliko ne želiš da otkrivaš konstrukcione detalje svog gorionika nemoraš mi odgovoriti, ovo sve ionako pitam iz edukacionih razloga a ja to svakako ne umem napraviti. Hvala ti što se trudiš oko ovih mojih pitanja!
 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 17:17 - pre 161 meseci
Koliko vidim poceo je da se sve vise pominje Agro pelet a i problemi sa njim ipak je tu i njegova prihvatljiva cena.
I zato sto zivim u Vojvodini a u blizoj okolini nema proizvodnje drvenog peleta i verovatno je da ce neko uskoro poceti sa proizvodnjom Agro peleta
u ovom delu Banata stoga sam po iskustvu pojedinaca koji su se javljali poceo ozbiljno da razmisljam o pravljenju gorionika za isti.
Shvatio sam da je problem sljaka koja se skuplja i pravi problem pa sam zato napravio par skica gorionika sa prilicno jednostavnim
a lako izvodljivim cistacem, stoga bih zamolio iskusnije da ukazu na propuste i greske a i ujedno da dodaju svoje izmene i ideje zarad bolje realizacije.
Loziste je zamisljeno da je iz dva dela, dno i resetka da su pokretni, s tim da kada se otvara resetka koja bi bila od okruglih sipkica prolazila bi kroz rupe
slicnog precnika pri cemu bi se odmah i cistila od naslaga koje bi pri tom propadale dole a ujedno bi se i dno gorionika ispraznilo od prethodno zapalog
peska ili neceg slicnog sto ventilator ne moze da izbaci. Ciscenje bi moglo uz adekvatne poluge i pogona da se vrsi automatski pre svakog sledeceg paljenja
sto bi nas resilo sadasnjih muka i prljavih ruku.

Prilazem par skica (nisam masinac ni projektant pa ne zamerite ) nisu kompletne ali se nadam da cete shvatiti sustinu.
Prikačeni fajlovi
 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 18:25 - pre 161 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=cZxnl3u_uVA
http://www.youtube.com/watch?v=G9aJWwvOWpI&feature=related
Ovaj tip gorionika ima samociscenje a nebi tebalo da bude ni previse slozen za samogradnju. Bar po ceni koja je oko 2500e moglo bi da znaci da vredi necemu.
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 18:35 - pre 161 meseci
Savrseno a jednostavno

Hvala
 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 19:01 - pre 161 meseci
Da dodam jos par stvari o istom gorioniku

Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

Prikačeni fajlovi
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2011. u 20:44 - pre 161 meseci
Ovaj sistem mi se najvise svidja od svega sto sam video. Deluje stvarno i najjednostavniji za samogradnju.
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.01.2011. u 12:20 - pre 161 meseci
Samo stosam 99% siguran da ovaj tip gorionika moze da gori samo na drvene pelete jer sistem samog gorenja je isti kao na pecima koje rade samo na drveni pelet i sa peletom koji ima vecu kolicinu pepela dolazi do zagusenja gorionika.

[Ovu poruku je menjao tignes dana 22.01.2011. u 18:00 GMT+1]
 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.01.2011. u 18:16 - pre 161 meseci
Slazem se sa tobom tignes u upustvima i pise da je to gorionik za drveni pelet. Trebalo bi doraditi stvar tako sto bi se ubacio neki mixer u lozistu. Recimo kao kod peci koje mogu da sagorevaju kukuruz. To bi trebalo da resi probleme vezane za zagusenje, topljenja pepela itd. Da bi se postiglo optimalno sagorevanje i izbegli problemi sa pepelom, zagusivanje i topljenje, zadatak je pokrenuti masu koja sagoreva, odnosno stalno je preturati i nedati joj da miruje. Tada bi gorivo koje je sagorelo moglo, jednim delom, putem vazduha da izadje iz lozista a kada se posle odredjenog vremena nagomila velika kolicina otpada odraditi ciscenje cele resetke. Kao podrska primer pec za kukuruz.
http://usstovecom.siteprotect....oads/Owners%20Manuals/6041.pdf


[Ovu poruku je menjao bobansa dana 22.01.2011. u 20:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bobansa dana 22.01.2011. u 20:13 GMT+1]
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

zemica
Vrsac

Član broj: 218859
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2011. u 16:01 - pre 161 meseci

Zahvaljujem se svima u ime svih zainteresovanih na vrlo korisnim informacijama i stoga ako jos neko ima nesto slicno na ovu temu
ili iskustvo dobro kao i lose nek objavi slobodno ili nek postavi linkove, zainteresovanih uvek ima dali kao pomoc pri kupovini ili ideju za
nesto drugo.
 
0

ms024
Subotica

Član broj: 276950
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2011. u 23:22 - pre 161 meseci
E ljudi ako neko uspe da spoji sve ove dobre ideje u jednu celinu neka mi se javi,
zainteresovan sam da kupim takav gorionik.
Pozdrav svima
 
0

m and m
nezaposlen
Smederevo

Član broj: 278151
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2011. u 13:35 - pre 161 meseci
Zdravo svima,

Ja sam novi na forumu i zanima me dosta toga o ovoj temi.Vidim da ovde stvarno ima upucenih ljudi u sve ovo,pa se nadam da cu i ja naci odgovore koji me zanimaju.

Naime,zivim u kuci koja ima tri nivoa,ja sam na srednjem nivou i planiram da radim etazno grejanje za sprat na kome zivim.Povrsina sprata je oko 90-100 kvadrata a raspored je sledeci.Iz centralnog hodnika levo mi je dnevna soba sa kuhinjom povrsine izmedju 40 i 45 kvadrata,desno iz hodnika su dve spavace sobe od po 15-ak kvadrata i pravo is hodnika je kupatilo.Planirao sam da postavim grejno telo u sam centar dnevne sobe i iz njega da vucem cevi za radijatore u ostale delove kuce.Dnevna soba mi je skoro kvadratnog oblika a odzak mi je u sredini sobe.Gledao sam neke edilkamin-ove peci na pellet za etazno grejanje snage od 11.3 do 16 kW koje stvarno sjajno izgledaju(doduse,i cena im je takva :)),ali,posto sam poprilicni laik kad je sve ovo u pitanju ne znam da li je to dovoljno da greje taj prostor.Znaci,zelim neku pec koja bi bila i estetski lepa,posto planiram da mi to bude u sredini dnevne sobe.Kolika bi bila potrosnja peleta za jednu grejnu sezonu?U radnji gde to prodaju rekli su mi da za grejanje povrsine od 100 kvadrata,ako koristim pec od 16 kW ne treba vise od 10 kg peleta dnevno.To zvuci extra,ali sumnjam da je to bas tako.Jos jedna stvar me zanima,koliko dobro greje jedna takva pec ako se posmatra autonomno(u prevodu,koliko zraci sama pec i da li bi islo manje radijatora u taj dnevni boravak).Da samo napomenem da imam dobru spoljnu izolaciju,na podu kod mene na spratu je uradjena kosuljica sa stiroporom kao i na spratu iznad mene.Prozori su aluminijumski i dihtuju sasvim ok.Visina plafona je oko 255 cm.

Hvala vam unapred na odgovorima,ako je neko upoznat sa cenama i ako bi otprilike mogao da izracuna koliko bi sve ovo sto zelim mene kostalo bio bih mu stvarno zahvalan.Pozdav svim forumasima...
 
0

Ivan 79
Ivan Dragovic
Beograd, Srbija

Član broj: 278168
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2011. u 17:17 - pre 161 meseci
Pozdrav svima!

I ja sam novi na ovom forumu i veoma me zanima ova tema. A vidim da je dosta ljudi ovde upuceno u ovu tematiku. Evo sta mene interesuje:

Imam kucu na 2 nivoa, povrsine 90m2, visine plafona su standard 260cm i nije izolovana (za sad, to je u planu). Imam centralno grejanje. Pec je u podrumu i grejem se na ugalj. Za sezonu potrosim nesto preko 5t kamenog uglja. Pec je stara preko 30 god, gusana ali ne znam ko je proizvodjac, ali nije ni bitno posto mislim da ima mnogo gubitaka pa bih je zamenio.

Ovaj vid grejanja na pelete mi se cini kao prava stvar, tj. deluje mi vrlo konforno.
1. koliko sam nasao na internetu meni bi trebala pec relativno male snage, ne vise od 11-12kW za ovu kvadraturu, a kad uradim i izolaciju onda cak i manje snage. Kotlovi u ponudi su uglavnom od 15kW pa navise. Da li neko od vas moze da mi preporuci neki tip?

2. da li mozete da procenite koja kolicina peleta bi mi trebala po grejnoj sezoni? I koliko je isplativije nego grejanje na ugalj?

3. pri ugradnji ovih kotlova/peci na vec postojeci sistem centralnog grejanja da li treba raditi neke modifikacije sistema?

Hvala unapred!
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2011. u 19:44 - pre 161 meseci
Dobro došli novi drugari na brzinu mnogo pitanja nisam baš siguran da vam na sva može iko odgovoriti osim vas samih mnoge odgovore ćete sami naći u starijim postovima pa pažljivo ih pregledajte jer se uglavnom već ponavljamo pa baš nešto ako zapne pomoće vam neko...
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2011. u 20:59 - pre 161 meseci
Ivane, kotlovi/gorionici na pelet imaju automatiku koja kontroliše količinu peleta i vazduha koja se doprema u ložište/gorionik, tako da možeš uzeti neki od gorionika u rasponu 10-25 ili više od 25, samo da konstrukcija bude takva da ti omogućava i manju snagu. Recimo Bidom27 može da radi od 6-30KW.
Posle Centrometala, Pelling (Thermoflux) mi je delovao kao pun pogodak...prvih mesec dana...kako vreme prolazi, sve sam manje zadovoljan kotlom. Zapravo, jedini problem je što je neophodno očistiti ložište svakog dana, a ja sam se nadao bar na 2-3 dana. Proizvođač, naravno, prebacuje problem na loš kvalitet peleta, ali čini mi se da bi problem mogao da se reši minimalnom korekcijom u konstrukciji samog ložišta.

Poređenje troškova za ugalj i pelet ne mogu da ti dam, em ne znam kolika je cena uglja, em ne mogu da izračunam koliko bi peleta potrošio :)
Mislim da će te pelet sigurno više koštati, finansijski, ali bi vremenski i higijenski mogao da predstavlja priličnu uštedu.

Ja sa 75KW grejem nešto ispod 300kvm (predviđeno za 600) i od početka oktobra do danas, prosečno trošim 4.95kg/h, što znači da je moj kotao radio prosečno na ~25KW, odnosno na trećini kapaciteta. Računica na početku sezone je bila da ću ceo objekat da grejem sa prosečno 9kg/h. Računao sam preko radnih sati i eto ispalo je da računica nije loša. Ako predpostavimo da je tebi za 90KWh potrebno 6-15KWh (1,2-3 kg peleta na sat), u zavisnosti od perioda godine/spoljne temperature. Napravi tabelu koliko sati planiraš da greješ, računaj da počinješ u oktobru, završavaš u aprilu. Ukupan broj sati podeliš po zonama minimalno, srednje i maksimalno grejanje.

Da ne detaljišem kako sam došao do brojeva, kod mene, u poslovnom prostoru, posle malo više od pola grejne sezone se sledeća raspodela pokazala kao prilično precizna:
Minimalno - 21%
Srednje - 47.5%
Maksimalno - 31.5%
ali sam omanuo broj broj sati. Dakle procenti su za sada dobri, ali imam skoro 25% sati više nego što sam planirao.

Računam da grejanje koristim do poslednjeg dana aprila (biće u aprilu dana bez grejanja, ali će se koristiti i u maju). Nadajmo se da se zima neće previše odužiti :)

Ako menjaš ceo kotao, na samom sistemu nisu potrebne neke posebne izmene, ali računaj da će zamena kotla da te košta kao montiranje 2-3 grejna tela, tako da cena zavisi od grada u kome živiš. Zavisi koji kotao uzmeš, možda će neko morati da ti poveže sve komponente i sobni termostat/timer. Zbog nepristupačnosti mojoj kotlarnici, imao sam 20.000 dinara neplanskih troškove za iznošenje starog i unošenje novog kotla.
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2011. u 08:34 - pre 161 meseci
Citat:
m and m: ...Planirao sam da postavim grejno telo u sam centar dnevne sobe i iz njega da vucem cevi za radijatore u ostale delove kuce.


Nema potrebe da vučeš cevi. Dovoljno je, kao što si rekao, da staviš grejno telo u sam centar dnevne sobe i već imaš centralno grejanje. ;-)

A sad ozbiljno, zamisao je dobra. I ja sam to želeo, ali me je cena peći sputala. Svaki kotao ima neko zračenje i ono je uglavnom deklarisano. Termo-glava na radijatoru u dnevnoj sobi bi trebala da ti reši onaj drugi problem.
Cena... Teško to može bez da se pogleda objekat, a zavisi i od kvaliteta materijala (cevi, radijatora, ventila ...). Cena bakra je u poslednje vreme nešto podivljala. Počeo sam nedavno da radim komšiji proračun za malo veću kvadraturu od tvoje i jednu sobicu više i brzo smo došli do nekih 140.000, a da nisam sve do kraja sračunao. Takođe ni kotao nije bio u toj ceni.

Pozdrav
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2011. u 09:51 - pre 161 meseci
@Ivan 79, @m&m - Mislim da bi vam sasvim odgovarao kotao Katarina 14kw. Cena (je u KM, što je oko 1/2 €) je daleko pristojnija od Edel-a. Još ako bi moglo da se sredi da se kupi bez poreza ili da se povrati porez, to bi bio pun pogodak.

Nažalost, čini mi se da se do sada niko nije javljao sa iskustvima za kotlove tog tipa u smislu potrošnje, čišćenja i sl.

@Ivan 79 mislim da bi i za tebe ovo bilo interesantno, jer bi mogao da u podrumu zadržiš kotao na ugalj, za svaki slučaj, a u kuću ubaciš Katarinu. Inače, kameni ugalj je kaloričniji od drvenih peleta, ali je stepen iskorišćenja kotlova na pelet prilično bolja. Sa cenom su tu negde, mada... Ostale pogodnosti grejanja na pelet smo već mnogo puta spominjali.

Maksimalna potrošnja peleta od 10kg na dan je vrlo moguća, ali u oktobru i aprilu.
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.01.2011. u 11:06 - pre 161 meseci
MiskoNo1, kotlarnice na pelet, u kojima sam ja do sada bio, imaju prilično problema sa prašinom (zavisi od peleta, da li će biti krupna prašina ili mikro prašina koja se nagomilava), pa mi zbog toga sobne peći nikako ne deluje kao dobro rešenje. Možda se nekom vrstom peleta koju do sada nisam koristio.

Nezahvalno je davati procenu na dan, jer neko greje objekat 6h dnevno, a neko 24h dnevno.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692309 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.