Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692191 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2010. u 18:59 - pre 162 meseci
da, ajd sad da to onako laički uprostimo znači za 100 m2 bi do sad potrošio 1 tonu ili ti 3-4 t za celu sezonu jel tako ?
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2010. u 19:15 - pre 162 meseci
Prostom proporcijom - da, tako nekako :)

Ali da sam od početka sezone grejao 100kvm, sa trenutnim kotlom, verovatno bih potrošio preko 2 tone, što je za trećinu manje, a prostor je za dve trećine manji. Kotao bi bio preddiemnzioniran i u najnižem mogućem režimu rada, tako da bi bilo preveliko rasipanje energije.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2010. u 20:57 - pre 162 meseci
da naravno, jer bi za 100 m2 trebala peć odprilike 24 kw ?
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2010. u 08:26 - pre 162 meseci
Nije valjda da smo došli do potrošnje peleta, do te nepristojne, taboo teme. Kako neko može da bude toliko drzak da pita tako nešto? Sramota! Baš je lepo bilo pisati o tome da li neki proizvođač pravi pelet sa 0,5 ili 0,7% pepela i da li se u džaku nalazi 12,050 ili 11,970kg. Molim vas da ovu temu vratite u granice pristojnosti. Hvala!




Za svaki slučaj:

Blackadder: Baldrick, have you no idea what irony is?
Baldrick: Yes, it's like goldy and bronzy only it's made out of iron.

[Ovu poruku je menjao MiskoNo1 dana 29.12.2010. u 09:49 GMT+1]
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2010. u 22:23 - pre 161 meseci
Ha ha ha
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2011. u 12:57 - pre 161 meseci
Pozdrav svima na forumu.

Ovaj forum sam odavno smatrao korisnim, cesto sam ga pratio ali nisam se do sada nikad registrovao.

Kao i sve ostali na ovoj temi interesuje me zagrevanje pomocu peleta. Nisam stigao da procitam celu temu (samo pola). Trenutno sam u potrazi za kupovinom gorionika za zagrevanje peletom, koji bih montirao na moju TAM Stadler pec za centralno grejanje koju sada koristim na cvrsto gorivo.

Pored samog koriscenja peleta zainteresovan sam i za ulaganje u liniju za peletiranje posto smatram da taj posao u nekoj bliskoj buducnosti ima sjajnu perspektivu. Pored novca potrebnog za kupovinu same linije, prostora za smestaj sirovina i gotovog peleta, veliki problem smatram i samu nabavku sirovina. Ono sto bih za pocetak probao je peletiranje sojine slame koja se ovde u Vojvodini (iz Temerina kod Novog Sada sam) moze "relativno" lako nabaviti, ali koliko sam procitao ovde na forumu stvara problem zbog tecne sljake koja se stvara i nesto manje kaloricnosti. Predpostavljam da bih mogao od stolara odkupljivati piljevinu (uglavnom camovu) koja moze direktno da se peletira, a takodje i odpadno drvo od proizvodjaca euro paleta (uglavnom topola) koja opet zahteva nekakvo mlevenje i dodatno ulaganje u predobradu.

Toliko od mene za sada, videcemo da li cu se upustiti u peletiranje, ali ono sto je sigurno i to jos za ovu sezonu je nabavka gorionika.
Ako neko od vas posle svega ima preporuku za gorionik koji bi pouzdano radio i na sojin pelet neka preporuci. Ono sto mi je za sada primamljivo po ceni je http://www.termomont.co.rs/site/view_product/id-38/ koji ste vec pominjali.

 
0

Paun92
Nemanja Paunic
Lazarevac,Srbija

Član broj: 276544
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2011. u 18:30 - pre 161 meseci
Pozdrav svima,
volim da pravim razne stvari i to mi ide od ruke.Sada sam dosao na ideju da pokusam napraviti gorionik za piljevinu
Pa ako bi neko mogao da mi pomogne bio bi mu veoma zahvalan.
Problem mi je sto nemam jasnu sliku kako bi to trebalio da izgleda.
 
0

Burmanac
CIP, projektant
Beograd

Član broj: 276191
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2011. u 18:37 - pre 161 meseci
Pozdrav svima,
koristim kotao "Radijator" Zrenjanin, 9 glibova i sa kombinacijom ruskog uglja i banovica uspevam da grejem oko 360 kvadrata. (snage oko 40Kw)

Zanima me, da li je neko na ovakav kotao montirao gorionik na pelet i kakva su mu iskustva.

Na youtubu sam pronasao coveka koji u Nisu ima proizvodnju ovih sistema.

http://www.youtube.com/watch?v=5QmOx5bJ2Zs&feature=related

 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2011. u 19:02 - pre 161 meseci
Da li si mozda saznao koja je cena njegovog sistema?
Koliko sam procitao na forumu ti sistemi nisu pogodni za koriscenje agro peleta (od sojine slame) ali predpostavljam da za drvene nije problem. Efikasnos zavisi od tog koliko je moguce elektroniku podesiti naspram tvog postojeceg sistema. Ni ja jos uvek nisam iskljucio da cu kupiti ovaj gorionik. Koliko sam video na jednoj drugoj reklami poseduje i cerifikat sa ispitivanja na masinskom fakultetu u nisu.
 
0

Burmanac
CIP, projektant
Beograd

Član broj: 276191
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.01.2011. u 19:07 - pre 161 meseci
Cena sistema je 950 eura.
Nisam ga pitao za agropelete. Planiam u toku januara da ga posetim u Nisu i da vidim na kom principu radi gorioni.
Naravno daje garanciju i garantuje da bih za sezonu sa mojim kotlom koji je jako veliki potrosac trosio oko 8 tona pelet.
 
0

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
*.telekabel.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.01.2011. u 11:51 - pre 161 meseci
Citat:
MiskoNo1: Nije valjda da smo došli do potrošnje peleta, do te nepristojne, taboo teme. Kako neko može da bude toliko drzak da pita tako nešto? Sramota! Baš je lepo bilo pisati o tome da li neki proizvođač pravi pelet sa 0,5 ili 0,7% pepela i da li se u džaku nalazi 12,050 ili 11,970kg. Molim vas da ovu temu vratite u granice pristojnosti. Hvala!


Ako si zainteresovan imam povoljno pijeska, savskog, jeftiniji dosta od onog što kupuješ s peletom.
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2011. u 17:02 - pre 161 meseci
@ Paun92

Imaš u ranijim postovima mojih nekoliko pa pogledaj ja sam pravio gorionik na piljevinu pre 5-6 god a ove ga prepravljao da može i pelete da koristi


@ Burmanac
pregledao sam na yu tube clip i vešto je sakrivena konstrukcija gorionika te se ne može videti da li može da sagoreva agro pelet ( prepostavljam da ne može) sa drvenim svako može da bude pametan ali agro pelet je već nešto drugo preporučio bih češke gorionike koji su baš namenski radjeni za agro pelet ili svako gorionik koji ima vodeno hladjenje i čišćenje

evo link zanimljivo je pogledati
http://www.naturalenergy.rs/kotao.html
 
0

AGGIO
ENERGETIKA - PELETE - AGGIO
Novi Sad

Član broj: 267236
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.01.2011. u 11:45 - pre 161 meseci
SREĆNI BOŽIĆNI I NOVOGODIŠNJI PRAZNICI

Želeo bih da odgovorim na neke sledeće uočene nedoumice kod pojedinih učesnika u diskusijama:

Što se tiče gorionika na kojima se može sagorevati pelet od sojine slame ili slame strnih žita i kukuruzovine (agro pšelet), ustanovio sam da na gorionicima koji nisu vodom hlađeni ovaj pelet se ne sme sagorevati jer se stvara tečna šljaka koja se kasnije stvrdne i stvara velike probleme u samom gorioniku. I sami proizvođači gorionika napominju da njihovi gorionici nisu za agro pelet i da ne garantuju njihov rad ako se sa agro peletama lože.
To znači da se u gorionicima koji se vodom hlade temperatura tela gorionika ne dostiže temperaturu taljenja pelela od oko 650 stepeni to jest ne stvara se dovoljna temperatura za stvaranje tečne šljake. Trenutno ispitujem gorionik koji ima hlađenje vodom i veoma sam zadovoljan kod korišćenja ovog gorionika. ložio sam čak i agro pelete koje su bile sa visokim sadržajem vlage i pepela (preko 8% pepela).
Problem tečne šljake kod agro peleta, može se rešavati i kroz tehnologiju proizvodnje peleta, ali to je priča za zainteresovane proizvođače ove vrste peleta-

Smatram da sam sad odgovorio na vama veoma važno pitanje, jer ovaj problem je jako velik.
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.01.2011. u 12:13 - pre 161 meseci
Citat:
edo_ze: Ako si zainteresovan imam povoljno pijeska, savskog, jeftiniji dosta od onog što kupuješ s peletom.;)


Da, ali ovaj što dobijem sagorevanjem peleta je prekaljen. :-D
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.01.2011. u 13:54 - pre 161 meseci
@AGGIO

Moze li se znati cena gorionika koji si isprobao? Bio bih zainteresovan i da vidim kako radi.
 
0

AGGIO
ENERGETIKA - PELETE - AGGIO
Novi Sad

Član broj: 267236
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2011. u 08:07 - pre 161 meseci

Pelete od drveta mogu u sebi sadržati i povećani sadržaj kvarcnog peska. Ovaj povećani sadržaj potiče prvenstveno iz pogona finalne prerade drveta, gde se vrši brušenje drveta i drvenih površina brusnim materijalima. Tokom brušenja, brusni materijali (kvarcni pesak), zajedno sa finom drvenom prašinom, dospevaju u masu suvog ivera koja se usmerava na peletiranje. Povećani sadržaj peska u peletama, iz drugih razloga je relativno mali, a može nastati samo zbog prljanja sirovine kod neadekvatnog transporta i skladištenja.

Što se tiče gorionika kojeg ja posedujem, cena mu je 1.550,00 eura stim da se uz njega dobija transportni puž. Potrebno je uz njega još nabaviti: metalni silos (može se lokalno napraviti), mali kompresor (bilo koji sa pritiskom od 6 bara), cirkulaciona pumpa za vodu.

Kako gorionik izgleda mžete videti lično u Novom Sadu ili na Facebook-u (AGGIO)

 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2011. u 08:23 - pre 161 meseci
Metalni silos se lako pravi po meri prostora koji imam u blizini peci. Znaci pored cirkulacione pumpe koja vec postoji na sistemu moram da dodam jos jednu koja treba da tera vodu kroz gorionik? Kazi mi koliki je kapacitet kompresova potreban (koliko L/min vazduha trosi)? Nisi spomenuo, ali da li se uz njega dobija i neka upravljacka jedinica sa pratecom elektronikom?
 
0

AGGIO
ENERGETIKA - PELETE - AGGIO
Novi Sad

Član broj: 267236
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2011. u 08:45 - pre 161 meseci

da potrebna je još jedna cirkulaciona pumpa. Kompresor od 100 - 150 lit./min.
Automatika je u sastavu gorionika.
 
0

Gegula
Zrenjanin

Član broj: 39612
Poruke: 31
*.mbb.telenor.rs.

ICQ: 496921035


Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2011. u 09:50 - pre 161 meseci
http://gazcenter.hu/spd/FER-su..._Sun_P7_pelletego_adagolo_orso

Da nebi bilo nagadjanja i price ovo je ubedljivo najeftiniji i izuzetno dobar gorionik na pelet koji radi ko doxa.Znaci nema rekla kazala vec isproban i u radu kod mene i mog prijatelj.Kod mene u kotlu Tam Stadler kod priljatelja u radijatorovom kotlu.
Gedza
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2011. u 10:56 - pre 161 meseci
Dobro, a gde moze da se kupi kod nas i koja je cena?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7692191 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.