Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7719972 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 19:08 - pre 113 meseci
Zelenkast pelet je nedostatak primarnog vazduha.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Deki67
Dejan Stanisavljevic
Prodavac
Beograd

Član broj: 305861
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 19:20 - pre 113 meseci
Zmajdine,
ako povećam primarni da li treba da povećam i sekundarni
da li primarni i sekundarni trebaju da budu isti pri određenoj snazi ili postoji neko odnos. kod mene su trenutno podeđeni da su jednaki na svakoj setovanoj snazi (npr na 5kW je 33, čega god)
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 19:43 - pre 113 meseci
Kotao Kozlusan Slimpel 25 KW

Sve je individualno i zavisi od dimnjaka kako vuce ali neka okvirna podesavanja moraju da budu ovako odprilike .

Prvo probaj da smanjis gasove oko 120 stepeni .
Drugo smanji minimalnu snagu na 2KW a maksimalnu na 18KW ( ako to zadovoljava tvoje potrebe )
Trece poigraj se sa snagom kotla i brzinom ventilatora :

Primarni vazduh :

Mod1 2kW Fan: 37
Mod2 6kW Fan: 40
Mod3 10kW Fan: 44
Mod4 14kW Fan: 46
Mod5 18kW Fan: 50

Sekundarni vazduh odprilike ovako :

SCONDARY FAN SPEED 1 36
SCONDARY FAN SPEED 2 37
SCONDARY FAN SPEED 3 43
SCONDARY FAN SPEED 4 46
SCONDARY FAN SPEED 5 49


Cetvrto ako si vec iz Beograda iskoristi to i zovi Zmajdina da ti nasteluje sa analizatorom dimnih gasova parametre .



IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 20:33 - pre 113 meseci
Generalno se ove sezone proizvodjaci peleta nisu bas proslavili...ako neko ima dobra,bas dobra iskustva bilo bi bas lepo da ista podeli sa nama...Evidentno je da ce i u narednom periodu pravi izbor i kvalitet peleta biti dobitna kombinacija za kvalitetno grejanje.Kazu da je i na kladionicama-dobar izbor peleta... kvota 5,0
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
+1

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 20:54 - pre 113 meseci
"Triki" je to sa dva ventilatora: imao sam prilike da se malo igram sa "dvostrukima", ali ne baš previše da bih napamet mogao da kažem. Meri li Kozlusan potpritisak u ložištu?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 21:00 - pre 113 meseci
Ne meri, mislim makar ja ne vidim! Mozda I ima negde:) Kontam da ovaj primarni treba da bude veci
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 21:54 - pre 113 meseci
Citat:
zmajdin:
"Triki" je to sa dva ventilatora: imao sam prilike da se malo igram sa "dvostrukima", ali ne baš previše da bih napamet mogao da kažem. Meri li Kozlusan potpritisak u ložištu?



Meri i to mu je glavni plus kao i automatsko ciscenje lozista tako da je nemoguce da zaglavi nesto i da stane grejanje .
Meni se do sada jos nije desilo da nije upalio vatru ili da je loziste ostalo prljavo to je kod njega nemoguce .
Svaki cetvrti dan se napuni spremnik sa peletom ( namerno kazem spremnik jer mi je rezervoar vise za tecno gorivo i zatvorenog tipa )
i tada ocistim loziste ili gorionik kako vec ko zove sa obicnom cetkom , skinem prasinu i izbacim pepeo i to je sve i tako svaki cetvrti dan .
Skoro isto tako radi i kod clana mar26 . To sto mi hocemo da imamo idealno i sagorevanje i potrosnju to je ipak kriv ovaj forum.
Da nismo ovde verovatno da bi bili kao i more ostalih korisnika tako je kako je i kraj kao u bioskopu .... ovako .........


IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 22:13 - pre 113 meseci
Ako meri onda pretpostavljam da i prikazuje šta/koliko je izmerio, zar ne?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2015. u 22:27 - pre 113 meseci
E to ja nisam nigde video , mozda i ima ali ja ne znam da nadjem , a mozda je i u nekom skrivenom servisnom meniju . kako god nepoznato mi je .
Najbolje je da kolega koji ima probleme organizuje sastanak sa tobom i onda cemo svi znati dosta vise .
IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 14:15 - pre 113 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
dusanmijat: Danas sam učinio dobro djelo. Nakon 49 dana rada, kotao mi se požalio i morao sam ga detaljno očistiti.
Izmjenjivači su izgledali ovako

C, c, c... Ama, da li je to moguće!?
Citat:
s26mar: Pitanje za Zmajdina I za sve koji znaju odgovor :)
Na integrisanom kotlu Slimpel 25 sa stavio da se pumpa pali na 50C, pa me zanima kad se pojavi kondezacija gde se javlja? U samom lozistu ili kazanu moze da se primeti? I dal je bolje da pumpa vrti stalno ili da se pali na visoj nekoj temperaturi?

Neka se pumpa pali na 65 i Bog veseli!



Može na 65C ali i na 60 nišsta ne fali mada znam puno njih kojima se pali na 50C i nemaju problema zavisi od kotla do kotla i naravno instalacije sistema .

Citat:
LONG WAY:
A sta bi se desilo kada bi recimo pumpa ili radila stalno ili se ukljucivala sa kotlom sta bi se onda desilo da kotao startuje od sobne temperature i da polako dogreva vodu u radijatorima do neke zadate temperature sta bi se tada desilo da li bi i tada bila moguca kondenzacija ? Prica se odnosi na integrisane kotlove .




Ne bi se desilo ništa jer je sve do kotla i instalacije za svakog individualno . Tvoj kotao je najbolji koji može da se kupi u Srbiji i nemaš razloga za brigu .
Postoje dve vrste kondenzacija unutrašnja ( u ložištu ) i spoljna ( spoljni zidovi kotla ) , više je prisutan ovaj prvi u ložištu .
Našta treba da obratiš pažnju kada ti kotao startuje prvih 15 minuta dobro osmatraj celo ložište i tu ćeš sigurno da vidiš malo kondenza ali rastom temeprature vode u kottlu to će nestati i kada tem vode dođe recimo na 50C ili više tada neka ti se pali vodena pumpa i kotao ima da radi kao sat .
Probao sam ja i na nižim temperaturama čak i na 40C da palim pumpu i nisam primetio kondenz ali to je sve individualno .
Svakome bih preporučio da sam na osnovu svog sistema odabere šta je za njega bolje , u principu veća tem vode u kotlu bolje grejanje .
Ali ne i pteterivanje tipa 65 , 70 C pa tek onda da se pali pumpa sve treba lepo prvo proveriti pa tek onda ostaviti .
Ne preporučujem non-stop rad pumpe nikako i paljenje ispod 40C vode i to nikako sve ostalo po želji .


Citat:
s26mar:
A histereza za pumpu? Jel bolja veca ili manja



Histerezis pumpe je dovoljno od 3 do 5 stepeni , Vidim da i ti voziš Turčina pa neka je sa srećom imaš najbolji kotao na našem tržištu .

 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 14:21 - pre 113 meseci
Citat:
s26mar:
Isto I meni tako a pepeo zna da bude I zelenkast


Povećaj primarno vazduh ali ne naglo nego u malim koracima i nemoj da bežiš od malo veće temeprature dimnih gasova , ne fali ništa da ide i do 140C a da sve ostalo bude kako treba . To ćeš da vidiš po boji plamena , pepelu i potrošnji peleta . Uživaj u tvom Turčinu pa javi kako ide .
 
0

Deki67
Dejan Stanisavljevic
Prodavac
Beograd

Član broj: 305861
Poruke: 22
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 14:45 - pre 113 meseci
Zmajdin je dolazio kod mene pre nešto više od dve godine, na samom početku mog korištenja kotla. Tada je samo merio izduvne gasove, ali nismo ništa podešavali jer nisam imao uputstvo za kotao a i njemu je bilo prvi put da se susreće sa ovim tipom. Istina i ono što sam u međuvremenu pribavio od uputstava baš i nije nešto, ali što da ne, Zmajdime, možemo opet da organizujemo viđenje, možda nešto više napravimo
Što se prljanja gorionika tiče, veruj mi Long Way, uopšte nije problem da se zaguši za samo pola dana, a onda troši neumereno više peleta uz mnogo lošije grejanje. Samo treba da ubaciš lošiji pelet. Ja zbog toga i kupujem samo Bioenergy, verovatno je najskuplji, ali mi ne pravi problem pa ne bih da rizikujem sa nekim koji nisam probao
Što se pumpe tiče, meni je serviser (onaj što smatra da je četvorokraki ventil nepotreban, a pri tom je jedini ovlašteni za Slimpel) podesio da se pumpa pali odmah, ja sam kasnije promenio na 40, a juče sam uspeo da pomerim da max 45C. preko toga ne prihvata?! ili sam nešto pogrešno nameštao ili nešto ne valja
pitanje: šta je to Histerezis pumpe i šta u praksi znači 3 stepena?
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 15:18 - pre 113 meseci
Npr kad stavis da ti pumpa pali na 45C a histerezu stavis na 5C to znaci da ce se pumpa upaliti kad u kotlu nabije temperaturu od 45C a ugasiti kad padne za histerezu u ovom slucaju 45C-5C=40C! I LongWay na kotlu moze samo da steluje do 45C za pumpu, valjda stariji software. Zahvaljujem SKIDANOVIC-u za upute pa ce da vidimo kako radi pri vecim dimnim gasovima
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 16:36 - pre 113 meseci
Ja sam probao 3 razlicita proizvodjaca peleta i svi su radili perfektno i jos po nesto i nikakvih problema .
Ali znam sta je kod tebe problem ili bar mislim da znam .
Previse peleta ulazi u loziste i ne moze da sagori a vec upada drugi i tako ukrug .
IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
62.193.134.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 18:05 - pre 113 meseci
Deki67 koje si probleme imao sa kotlom pa si se tako lepo druzio sa serviswrima i uvoznikom i na kakve si sve situacije nailazio kod njih
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 21:11 - pre 113 meseci
Malo sam bio u poseti na drugim forumima i ono sto je karakteristicno to je da se uglavnom ljudi zale na probleme sa pepelom(imam i ja).Znaci kvalitet peleta ove godine-VELIKA"0" i od strane potrosaca veliki minus za proizvodjace.Licno mislim da bi malo i raznorazne inspekcije mogle da posete "proizvodjace".Mislim da je nama kvalitet peleta osnovni problem,a ne toliko parametri,ventilatori,pregrade,promaje,puzevi,sekundarni vazdusi,plamen i ostalo.Prevashodno problem su los pelet i prasina...sve ovo napred navedeno ce mo podesiti,ali kvalitet peleta...tesko...Zato,proizvodjaci peleta uozbiljite se...nismo mi bas tolike ovce za sisanje.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
+1

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 21:40 - pre 113 meseci
Citat:
srecko18:
Pitanje za vlasnike Radijator Kraljevo Compakt kotla. Kako vam se pokazao kotao posle resavanja problema sa grejacem, kolika je potrosnja,ima li i dalje gresaka ili problema u radu?
Takodje ako je neko upoznat sa elektonikom, na koji nacin rekulise svoj rad, da li smo na osnovu temperature u kotlu ili prati kos neke parametre. Kao temp izduvnih gasova i slicno


Posle tih prvih problema sa paljenjem, kotao je zaista odlican.

Necujan, lako se cisti iako nema nista od te automatike za ciscenje. E sad mozda sam ja imao srece sa peletom, pepela je jaaaako malo. Nema gasenja, zaglavljivanja i gresaka... Pali radi greje :-) i sto je najvaznije pored grejanja po meni jako malo trosi...
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 21:59 - pre 113 meseci
Blazo,reci nam,molim te sa kojim si ti peletom imao srece,mozda i mi nesrecnici konacno progledamo.Licno,propadoh svako jutro cistuci rupice na pixli i odlepljivajuci ga sa stranica iste.Da nije tog problema u poslednjih 10-ak dana"i ja bih isao kuci pevajuci"...ovako ujutru me opet ceka praznjenje pixle na Toby-ju 12b.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 22:07 - pre 113 meseci
Jela star zelena kesa (zelana stampa). I kazem opet nemam pojima o peletima nista, osim da sa ovim nemam problema...
 
0

mymoon68
Leskovac

Član broj: 280582
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2015. u 22:43 - pre 113 meseci
Citat: Tedelit je premazan sa spoljne strane i ne pokazuje nikakva odvajanja.
Kako je bilo prvog dana kada sam namazao,tako je i sada.
Po mojoj proceni temperatura vrata je manja bar za 30 *C i mislim da je dobra stvar.

@ZoranObradovic
Zorane,
Interesuje me da li Tedelit premaz može da ide na zidove sa unutrašnje strane kao zamena za izolaciju i koliki bi otprilike bio utrošak po metru kvadratnom zida?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7719972 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.