Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691527 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 21:46 - pre 80 meseci
Malden mb--

Dole do boce se vidi sigurnosni ventil.Tu li mu je mesto ?

LTC reguliše povrat a polaz kotla reguliše gorionik.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 21:56 - pre 80 meseci
Citat:
Goranto: Malden mb--

Dole do boce se vidi sigurnosni ventil.Tu li mu je mesto ?


to je treći po redu od 2,5bara, 1. na siguronosnoj grupi na polazu odmah do kotla, 2. na spremniku 200 litara, ovaj 3či je na povratu prije ekspanzione posude 50 litara ;-) ,nije ništa krivo,sigurnost na prvome mjestu!
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 22:00 - pre 80 meseci
Sva tri neće u isto vreme proraditi.Nezna se koji će biti prvi.Možda baš taj pusti vodu.Ja bi mu stavio čep.Dosta su ona dva.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 22:05 - pre 80 meseci
neka ga tamo gdje je,ne smeta, pošto je već ugrađen prije cca.14 godina neka bude za zlu ne trebalo, ako propiša lako se stavi čep-ima na sebi navoj za to
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 22:31 - pre 80 meseci
Totalna zajebancija
Picino oko
Propiša
Fleš kabal
.....
Baš stručni izrazi na forumu koji pomno prate i osobe lepšeg pola u nadi da se nekom dokažu kao majstori visokog ranga.
A između se pojavljuju postovi samozvanih pobednika koji godinama pišu a ništa,ama baš ništa nikom nisu pomogli.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 22:44 - pre 80 meseci
ma da a kakve veze ima ovaj vaš post sa trenutnom temom u kojoj sudjelujete,izigravate tzv. recezenata i lektora koji pazi na tuđe pravopisne greške (namjerne i ne namjerne) jer nemate što konkretno i pametno o temi foruma pisati, a 1000 litara spremnik topline u grijanju na pelet je vaše najveće dostignuće u spomenutoj temi, moš misliti! držite se teme, za lektoriranje i kontrolu postova postoje nadležna ekipa pod nazivom administracija, vi tu i to niste, dakle, vratite se na temu!
nadam se da niste vi onaj koji je prije nekog vremena počeo spominjati i nacionalnu pripadnost u kontekstu mojih postova,
javio sam se i ovo napisao jer je dotični upotrijebio izraze kojima se neki a i ja koristimo u dopisivanju, na forumu koji se drže teme a ni njima ni meni ne smetaju takvi izrazi, u potpunosti su razumljivi u kontekstu, onima koji ne razumiju a interesenti su lijepo kulturno pitaju za tumačenje istih-bez nepotrebnih filozofiranja!



[Ovu poruku je menjao malden mb dana 26.08.2017. u 23:59 GMT+1]
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 23:00 - pre 80 meseci
Citat:
malden mb:
neka ga tamo gdje je,ne smeta, pošto je već ugrađen prije cca.14 godina neka bude za zlu ne trebalo, ako propiša lako se stavi čep-ima na sebi navoj za to


Što je više godina veća je i mogućnost ! Tvoj izbor.
Sa srećom !
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 23:13 - pre 80 meseci
Citat:
Goranto: Što je više godina veća je i mogućnost ! Tvoj izbor.
Sa srećom !


Hvala!
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.08.2017. u 23:37 - pre 80 meseci

Nisam ni receNzent (tako se piše pravilno,čisto da naučiš neki izraz) ni lektor,samo skrećem pažnju onom ko je zadužen za receNziju i lektorisanje da briše gluposti od kojih se normalan čovek stidi.
Ja kada nisam siguran kako se nešto izgovara ili piše,malo proguglam što od sveg srca i pojedincima preporučujem.
Imao sam pametnija posla,koja sam skoro priveo kraju,pa sam se malo uključio u diskusiju koju poslednjih dana pretežno vode „stručnjaci“.
Nije mi jasno kako nisi zaboravio moj akumulator toplote.Zaboravio si samo litražu.
Verovatno ti je krivo što i ti nisi svoj sistem odradio kao ja (pošto je najjednostavniji) nego si stavio burence od 200 litara od kojeg nemaš baš neke koristi pa sada ubacuješ sve i svašta.
Nacionalna pripadnost me apsolutno ne dotačinje.Bitno mi je ko je kakav čovek.Da li svojim savetom može da pomogne (bilo kome) a ne da odmogne.
A izraze koje upotrebljavaš,verovatno da zadiviš pojedince uopšte ne treba tumačiti.Baš su PROSTodušnI.



- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.114



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 09:54 - pre 80 meseci
Citat:
dusanmijat:
Markane, ima li sta konkretno kao sto su neka tehnicka poboljsanja na sistemu?


E vidis Dule .
Sto se tice tehnickih poboljsanja skoro cu da stavim tacku na jos davno zapocet izmjenjivac na viadrusu.Zamislio sam da malo smanjim temperaturu dima produzetkom izmjenjivaca.Tako sto sam uradio novi kolektor . Skino dimnjacu i dodao jos podosta izmenjivaca.Po uzoru na tvoj ekomajzer samo sam zamislio da sve bude kako je bilo.Dim i dalje ide na gore istom putanjom i nije narusena promaja.Samo je izmenjivac duzi pa mislim da ce vise da ohladi.Naravno pogledao sam i tvoj izmenjivac zapusen i skoro zacepljen i na tome ti se zahvaljujem jer sam pokusao da odradim neko malo ciscenje i ako nastavim dalje uradicu i ono pravo sa spiralama.

Sa lektorima sam rascistio jos davnih dana.Oni su svoje lekcije dobili.Svi oni sto su me zvali trolom i nepismenim ukljucujuci i vlada moderatora.

Sto se tice tehnickih poboljsanja.Ja i dalje hocu sebi da pokazem da 50 radijatora mogu da rade bez AT.Da gorionik moze da odrzi tem kotla i da tad najmanje trosi.

Gospodine Mladene mb
Ja sam promijenio regulaciju gorionika na CM.Stavio drugu sto moze da mijenja snage ali efikasno .Dobro iztestirao za koliko pelet sagori i reaguje na tem.Pa odgovorno tvrdim da mi AT nije potreban.Naravno necu ga demontirat jer ja i dalje zelim da imami mogucnost uglja drveta imam jos gorionik na naftu nek sve to stoji za nedaj boze.Kad bi prodao dobio bi neku sicu a ovako nekad dobro dodje.Gas mi je opcija ako ga bude.A drva mi je deda poklonio tako da se smrzavat necu.

Dva gorionika mi nezauzimaju puno prostora kao ni dodatna vrata viadrusa.

Ja vjerujem Zmajdinu i Mladenu da njihovi gorionici mogu da rade bez gasenja i na 2 kw.A oni sto hoce da na cm sto nema modulaciju zakace AT i heatron neka rade tako.
Ja hocu ovako a mogu i onako.

Najmanja je potrosnja kad gorionik prati tem kotla a kotao potrebu kuce. To je komoditet i komfor.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 11:51 - pre 80 meseci
marko s. dajem vam za pravo kad kažete da ne trebate at i da možete grijati radijatore ma koliki broj njih bio u jednom krugu grijanja bez at , svaka čast na izmjeni upravljačke jedinice u cm pelet plameniku, ako ču imati prilike i ja bi zamijenio upravljačku jedinicu kod ferrolija da može kvalitetno raditi prateći temperaturu-tada bi mogao maknuti i onih 200 litara za peglanje jer bi plamenik radio prema temperaturi koju kotao isporučuje, potpuno ste u pravu kad kažete da je najmanja potrošnja kad plamenik prati tem. kotla a kotao potrebu kuće-na to bi samo rekao amen (doista/tako je). To je komoditet i komfor grijanja .

ovakve "genijalce" koji pikiraju na određene članove foruma prema samo njima znanim kriterijima (jer kad uvaženi član ovog i drugih foruma kaže u stilu da nešto paše ko dječja guza na tutu/kahlicu ili kad drugi član koji svesrdno neznancima ovdje i na drugom forumu sa iskustvima iz svoje kotlovnice u koju je uložio malo bogatstvo pomaže on u njihovim izjavama i ne pronalazi gramatičke greške i ne pokušava omalovažavati njihov rad svojim izjavama, to samo govori o njemu kakav je to čovjek-ima dvostruke kriterije koje na svoju žalost ni ne zna kontrolirati i/ili nije ni svjestan te samo zagađuju forum ne ućestvujući u konstruktivnom pisanju i sudjelovanju kao član, a ima mišljenje o sebi tako veliko/visoko da se stavlja ispred administracije foruma
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 12:04 - pre 80 meseci
Citat:
ZoranObradovic:

Nisam ni receNzent (tako se piše pravilno,čisto da naučiš neki izraz) ni lektor,samo skrećem pažnju onom ko je zadužen za receNziju i lektorisanje da briše gluposti od kojih se normalan čovek stidi.
Verovatno ti je krivo što i ti nisi svoj sistem odradio kao ja (pošto je najjednostavniji) nego si stavio burence od 200 litara od kojeg nemaš baš neke koristi pa sada ubacuješ sve i svašta.
.Bitno mi je ko je kakav čovek.Da li svojim savetom može da pomogne (bilo kome) a ne da odmogne.



pa traži administraciju da te stavi umjesto njih da možeš raditi taj posao ako misliš da su oni nesposobni voditi ovaj forum,kratko i jasno!
da mi je žao i da vidim/da sam se uvjerio na puno pelet kotlovnica u kojima sam boravio da spremnik velike litraže za skladištenje topline kod grijanja na pelet valja već bi ga stavio, ne stavljam ja sve i svašta nego imao sam mogućnost zamijeniti primitivnu zaštitu kotlovskog kruga sa originalnom,kao i regulaciju temperature polaznog voda te povećanje diferencije temperature rada plamenika
to kako vi procjenjujete tko je kakav čovjek pokazali ste jasno pišući svojim načinom a što sam i konkretno spomenuo u susjednom postu, pametnom dosta
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 13:03 - pre 80 meseci
Ja sam zadovoljan sadašnjim statusom i ne treba mi dodatni posao.
Vas trojica (i dvojica latentnih) ste toliko zabavni i stručni (a i načitani) da jedva čekam neku inovaciju
u primitivnim sistemima pa da probam primenu i u mojoj kotlarnici.
Zato sam i namestio da mi stiže e-mail od vas,da mi slučajno nešto ne promakne.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.211.114



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 13:28 - pre 80 meseci
Vidis gospodine.Ja bi sebe nazvao mucenikom ne genijalcem ako se ovo odnosi na mene.Nisam ciljao na tvoje slijepo crijevo.Samo me je inat tjerao da radim sve ovo.AT sam ugradio onda kad sam cumur morao da lozim cetiri puta.OKO 300 tona banovickog sam spalio u onoj babi od kotla a sad je hocu u djevojku.A KO MI POVECA ISKORISTIVOST SA NOVIM IZMJENJIVACEM.


Nije to samo dodas upravljacku jedinicu i gotovo .Popio sam ja piva i piva posmatrajuc rad te jedinice.Kod tvog uradka mi se nesvidja razlika temperature 60-80 meni je o puno razlika.5-10 MOZE ALI 20 diferenc ni po babi ni po stricevima.


20 tona uglja mijenjalo je 4.5 t nafte.Kad izracunas kolka je to energija bacena kroz odzak a na istom kotlu.Razlika je da naftas drzi histerzu 5 stepeni a ugal se podize iz mrtvih vise puta pa ili pretjera ili ne odrzi kolko treba onda je peglanje bilo AT.Sad kod peleta mozes kolicinu da odredjujes samo treba prava elektronika da to omoguci.


Prvo sam imao cm spremnik 1500 l pa posle sam kupio cm gorionik .Sa namjerom da ce to da pase jedno uz drugo.A vremenom je elektronika napredovala i postala dostupna.Tako da sa malim ulaganjem od stotinjak evra nije nesto ubitacno.Oni sto misle da sam skrkao gomilu para u kotlovnicu ja samo tvrdim da je bolje ulozit u opremu nego dati za loz ulje enormno pun para,.AT kostao hiljadu evra ali neka lozio sam dvaput ugalj i imao stalno toplotu.Sto ne moze kod klasike.

I sve i danas koristim sa malim izmjenama sa par stotina evra.

A sad bi zamolio znalce da da mi objasne.Sta bi dobio kad bi na viadrusa dogradio gasni gorionik. ENORMNU POTROSNJU.I kod valijanta gasnog kotla ima modulacija i koristenje toplote do kondensa.


[Ovu poruku je menjao djalf dana 27.08.2017. u 19:28 GMT+1]
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 13:52 - pre 80 meseci
Marko,ne srdi se.
Kako si se baš ti nazvao prozvanim?
Ja sam tvojim sistemom i kotlarnicom oduševljen i čekam da vidim kako si rešio problem smanjenja temperature dimnih gasova.Pogotovo što imamo iste kotlove.
A na forumu nas ima dosta sa Viadrus kotlom.
Da probamo da prekopiramo rešenje.
Iovako to pokušavaju i muče se ljudi u fabrici u Češkoj (koliko ja imam informaciju) i čini mi se da ne mogu da nađu rešenje.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 14:31 - pre 80 meseci
kod zamjene pumpa+nepovratnim sa oprugom u kotlovskom krugu za ltc100 (141) komentira da se ubacuje sve i svašta dok drugi član potroši malo bogatstvo na svoju kotlovnicu i to je sasvim u redu a oba iznose svoja iskustva sa namjerom da pomognu drugima, e taj način javne komunikacije je za svaku osudu, privatno budi što i kakav hoćeš biti ali ovo je javni forum i tu se moraš znati kontrolirati-neki iz priloženog vidljivo je da ne mogu, tako da se ispričavan ako ste mislili da se ovo odnosi na vas, vi imate svoj stav ali njime ne omalovažavate tuđe radove i ne upotrebljavate dvostruke kriterije u komentarima

Edit:
Biraj malo reci

[Ovu poruku je menjao djalf dana 27.08.2017. u 19:27 GMT+1]
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 15:12 - pre 80 meseci
Kao prvo,kada bih reagovao na svaku reč koja je za ispravku,ne bih imao vremena da odradim posao koji sam kod mene zamislio.
Kao drugo,nikoga ne vređam nego pokušavam nekako da saznam sastav i izgled izmenjivača za Viadrus kotao pa da skinem temperauturu dimnih gasova sa 150 ºC bar na 110/120 ºC.
Onda kreću pretnje i vređanje koje me uopšte ne dotiču. Pošto ste „udruženi“ (kao i do sada),ja podižem belu zastavicu,bacam peškir,zakopavam sekiru,predajem se i proglašavam vas kao pobednike.Slobodno nastavite da pišete i izražavate se kako ste naučeni.Moderatori neka rade šta treba da rade i to je to.
ČESTITAM ! ! !


- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 16:41 - pre 80 meseci
Smirite strasti i drzite se teme

marko srzic, zadnje upozorenje pred ban.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 20:06 - pre 80 meseci
NEKE prednosti novog feroli gohionika,, povezivanje pumpe cg i pumpe sanitarne vode ili mesnog ventila ,,izbor rezima rada gorionika komfor ili ekonomican ,, zimski ,letnji rezim za sanitarnu vodu ,,zastita od smrzavanja grejanja.. rad gorionika po sondi polaznog voda ,sobnog termostata , rad po spoljasnoj temperaturi njihova opcija podesavanje zagrejanosti kotla sa promenljivim histerezisom od 0-20st u rasponu od 30 do 80st min maksimum ima bas dosta opcija
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 21:13 - pre 80 meseci
Jedno prosto pitanje... Koliko snaga ima novi Feroli i kako ih menja? Da li ima modulaciju i kako modulira? Da li seta po snagama u zavisnosti od temperature kotla? Koji mu je opseg modulacije(koliko stepeni)? Kod B Maxa je 5 stepeni. Primer, zadato je 80, na 75 ulazi u modulaciju i na 76 prebacuje na snagu 4, pa na 77 na snagu 3, na 78 na snagu 2, na 79 na snagu 1 i tako isto nazad ako krene da pada t u kotlu. Zmajdinov PltGrnk modulira u opsegu od 10 stepeni i to na svaka 2 stepena menja snage. Na 72 prebacuje na snagu 4, 74 na snagu 3, 76 na snagu 2, 78 na snagu 1 itd...Na 80 gorionik ulazi u gasenje, stim sto kod B Maxa postoji mogucnost da se histerezis gasenja podesi na od 0 do +5, pa onda ne dolazi do gasenja ukoliko se zaleti i pretera do +5 stepeni od zadate t.
Molim za odgovor
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691527 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.