Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700810 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 21:37 - pre 81 meseci
Ako je ciljana temperatura 80, PltGrnk će da se ugasi na 82. Takva je osnovna postavla, a može i da se promeni mada nema potrebe za tim.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.08.2017. u 22:00 - pre 81 meseci
u modulaciju ulazi na 5st od zadate gornje temperature i seta do podesene snage gorionika gasi se na 1 st preko zadate temperature kotla kad se poveca razlika vraca se na gornju snagu gorionika,,, rezim snaga je ostao isti
 
0

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 08:18 - pre 81 meseci
Procitao sam veci deo teme i nigde nisam video resenje sa dva trokraka termostatska ventila, jedan da stiti povrat na kotlu, a drugi da salje zadatu temperaturu vode ka radijatorima ili podnom grejanju. Ja tako planiram kod sebe da uradim, po meni jednostavnije, pouzdanije i jeftinije resenje od cetvorokrakog mv sa automatikom.
Da li je moguce da se niko toga nije setio ili tu postoji neki drugi problem ?
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.144



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 08:51 - pre 81 meseci
Gdje ces procitat kad brisu i samo jedoumlje.Ja sam uradio sa at heatron kupio viadrusa na kredit jer je naj jeftiniji i svi moraju tako ili ginemo.

Naravno da moze sa dva trokraka sa dve pumpe ili cetverokraki sa jednom pumpom i bez regulacije polaza samo nastimas na tajmeru gorionika.Radi savrseno mirno sa boljim gorionikom jer nema velikih oscilacija a ta pumpa na kotlu moze biti i neka manja. Bez velikih ulaganja i komplikacija.Imas esbe 60 evra drzi kotao na kolko hoces bez struje i skupog mesnog sa pogonom. Samo drugi mesni stavis obicni da mozes nastimat temperaturu kod termickog ne moze manje ispod 55.Trgovci ce sve prodat a posle sto problema.

Kotao sa gorionikom 20-35 kw za 90 kvadrata i to se jos prigusi da sto manje grije Naravno bez modulacije ili at a sve nakiceno samo nije ono sto treba.Sve ima heatron dvije pumpe cetverokraki sa pogonom .Ali samo problemi.Naravno kad se slusa trgovac.I mora se smrzavat i sve naopako.

Ovdje se obraca na pravopisne greske gramatiku srbski jezik a ne na nesto sto je dobro za grijanje.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.144



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 09:07 - pre 81 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Jedno prosto pitanje... Koliko snaga ima novi Feroli i kako ih menja? Da li ima modulaciju i kako modulira? Da li seta po snagama u zavisnosti od temperature kotla? Koji mu je opseg modulacije(koliko stepeni)? Kod B Maxa je 5 stepeni. Primer, zadato je 80, na 75 ulazi u modulaciju i na 76 prebacuje na snagu 4, pa na 77 na snagu 3, na 78 na snagu 2, na 79 na snagu 1 i tako isto nazad ako krene da pada t u kotlu. Zmajdinov PltGrnk modulira u opsegu od 10 stepeni i to na svaka 2 stepena menja snage. Na 72 prebacuje na snagu 4, 74 na snagu 3, 76 na snagu 2, 78 na snagu 1 itd...Na 80 gorionik ulazi u gasenje, stim sto kod B Maxa postoji mogucnost da se histerezis gasenja podesi na od 0 do +5, pa onda ne dolazi do gasenja ukoliko se zaleti i pretera do +5 stepeni od zadate t.
Molim za odgovor


Na ovo niko i ne obraca paznju.Prvo kupe pa saznaju da bez ovog ne moze .A jos je gore sto to preporuce oficijelni serviseri i firme sto se bave grijanjem.

Sa ovakvim gorionikom imas sansu da prati tem kotla i do najmanje ako nije premal grejni prostor a gorionik ne moze manje.A ko treba 2kw ne kupi konvektor jeftini je od centralnog grejanja.
Da neko hoce procitat ovo gore napisano nebi tvrdili da gorionik ne moze raditi bez gasenja.
 
0

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 10:56 - pre 81 meseci
Moze termostatski trokraki i manje od 55c, razlika je samo u termo glavi. Ja vec imam takav za podno grejanje stelovanje temperature 20-50, treba da dokupim jos jedan sa termoglavom 40-70 za zastitu kotla, proizvodjac Heimeier.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 11:19 - pre 81 meseci
Citat:
skroller:
Procitao sam veci deo teme i nigde nisam video resenje sa dva trokraka termostatska ventila, jedan da stiti povrat na kotlu, a drugi da salje zadatu temperaturu vode ka radijatorima ili podnom grejanju. Ja tako planiram kod sebe da uradim, po meni jednostavnije, pouzdanije i jeftinije resenje od cetvorokrakog mv sa automatikom.
Da li je moguce da se niko toga nije setio ili tu postoji neki drugi problem ?


Naravno da može.U toku dana se spoljna temperatura menja poprilično.Ako ti je vruće u sobama moraš ručno da smanjiš temp.na termo glavi a kad već ručno šteluješ možeš i obični da šteluješ,jeftiniji je.Elektronika to sama uradi i bolje od tebe.Stvar izbora.Nekome je bitno da je toplo a drugome koliko toplo.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.144



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 11:37 - pre 81 meseci
Citat:
skroller:
Moze termostatski trokraki i manje od 55c, razlika je samo u termo glavi. Ja vec imam takav za podno grejanje stelovanje temperature 20-50, treba da dokupim jos jedan sa termoglavom 40-70 za zastitu kotla, proizvodjac Heimeier.


Moze i tako mislio sam na esbe sa ampulom za kotao a za podno taj 20-50 sa termo glavom.Pogodan je za male kotlovnice moze i na vertikalu i horizontalu .

Moze elektronika bolje da prati po spoljnoj tem samo sto to i nije bas precizno tamo gdje se tvoriza i tamo gdje su zatvorena vrata i prozori pa ispadne da je najbolje lokalno kao sto su termo glave.A opet ako neko nece da vodi racuna pa drzi otvorene prozore tad i to nije bas bas.




[Ovu poruku je menjao marko srzic dana 28.08.2017. u 12:55 GMT+1]
 
0

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 12:22 - pre 81 meseci
@Goranto
Kao sto sam vec rekao, imam podno grejanje koje je jako osetljivo na razliku temperature u polazu, 5 c cini ogromnu razliku, tako da ruvni trokraki ne dolazi u obzir sem ako u izvoru toplote nije konstantna temperatura, a kod grejanja na cvrsto gorivo nikad nije. Neki minimum kod podnog grejanja je termostatski ventil. Slazem se da je motorno vodjen ventil sa automatikom sa spoljnjim senzorom temperature bolja opcija, ali je vise nego duplo skuplja. A ako je vruce u kuci, tu je sobni termostat koji moze da iskljuci kotao ili pumpu, tako da je i taj problem resen.
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 12:27 - pre 81 meseci
Ja imam 4-kraki bez automatike. Posle 4-krakog u radijatorskom krugu je pumpa koju kontrolisem sobnim bezicnim termostatom. 4-kraki "nastelujem" da salje ka radiajatorima recimo nekih 38-39c temperaturu vode kada je pumpa iskljucena. Ako temperatura u stanu padne ispod recimo 23c, bezicni termostat ukljuci tu pumpu u radijatorskom krugu, "povuce" kroz 4-kraki topliju vodu, ugreju se radijatori i stan i bezicni iskljuci pumpu. Nije full automatizovano, ali jako lepo radi.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 14:35 - pre 81 meseci
Citat:
marko srzic:
Citat:
mladen.jovic:
Jedno prosto pitanje... Koliko snaga ima novi Feroli i kako ih menja? Da li ima modulaciju i kako modulira? Da li seta po snagama u zavisnosti od temperature kotla? Koji mu je opseg modulacije(koliko stepeni)? Kod B Maxa je 5 stepeni. Primer, zadato je 80, na 75 ulazi u modulaciju i na 76 prebacuje na snagu 4, pa na 77 na snagu 3, na 78 na snagu 2, na 79 na snagu 1 i tako isto nazad ako krene da pada t u kotlu. Zmajdinov PltGrnk modulira u opsegu od 10 stepeni i to na svaka 2 stepena menja snage. Na 72 prebacuje na snagu 4, 74 na snagu 3, 76 na snagu 2, 78 na snagu 1 itd...Na 80 gorionik ulazi u gasenje, stim sto kod B Maxa postoji mogucnost da se histerezis gasenja podesi na od 0 do +5, pa onda ne dolazi do gasenja ukoliko se zaleti i pretera do +5 stepeni od zadate t.
Molim za odgovor


Na ovo niko i ne obraca paznju.Prvo kupe pa saznaju da bez ovog ne moze .A jos je gore sto to preporuce oficijelni serviseri i firme sto se bave grijanjem.

Sa ovakvim gorionikom imas sansu da prati tem kotla i do najmanje ako nije premal grejni prostor a gorionik ne moze manje.A ko treba 2kw ne kupi konvektor jeftini je od centralnog grejanja.
Da neko hoce procitat ovo gore napisano nebi tvrdili da gorionik ne moze raditi bez gasenja.

Gorionik treba da radi sa gasenjem jer sto manje radi manje trosi A ako je sve kako treba obicno radi 10 h i 10h miruje i tad nemate nikakvu potrosnju .OD 10h gorionik trba da radi minimalnom snagom 7 casova a kod ferolija je to oko 2kg po casu rada za min snagu i plus gornja snaga gorionika ,To je prosek u vecem delu zime koliko bude topliih dana toliko bude priblizno i hladnih pa se dodje na isto ,ISpod 40 50 kw CG nema opravdanost skupe investicije
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 15:21 - pre 81 meseci
skroller--
tommytom--

Regulacija od regulacije se razlikuje,nije greška ni ručno vođena.Slažem se razlika u ceni je velika a uštede nisu srazmerne,ako se gleda na kratke staze.Komfor je očigledan.Ovde pričamo o prednostima i manama.Ja sam za elektroniku !!!
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 15:36 - pre 81 meseci
@goranto
Slazem se potpuno...i ja sam hteo ugraditi motor za mesni i neku finu regulaciju za njega, al mi palo na pamet da uradim ovo sto sam opisao i za sada sam bas zadovoljan. Sve fercera k'o ''svajcarac''...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 17:09 - pre 81 meseci
Samo sam hteo da skrenem paznju ljudima da postoji i ta varijanta sa termostatskim mesajucim ventilima, posto me zacudilo da se nigde u temi ne pominje, a kod mene u okolini je uglavnom ta varijanta u opticaju. Zastita kotla resena, zadata temperatura ka radijatorima/podnom resena. Radi potpuno isto kao 4k ventil sa motorom i trmrglt i slicne utomatike bez spoljno vodjene temperature, a jeftinije je duplo plus nema sta da se pokvari.

Po meni kupovati motor za MV ima smisla samo ako ce biti povezan na automatiku sa spoljnim senzorom, u suprotnom nema logike bacati pare.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 17:25 - pre 81 meseci
@skroller,
kažeš,
„Po meni kupovati motor za MV ima smisla samo ako ce biti povezan na automatiku sa spoljnim senzorom, u suprotnom nema logike bacati pare.“

Misliš da ima i takvih koji kupe motor za mešni ventil,prebace na „ručno“ i svaki čas trčkaraju da pritvore i otvore ventil???
Pazi,ovde na forumu je sve moguće.

Moj predlog je,ako je neko kupio motor za mešni ventil,da ;skupi“ još malo para i kupi automatiku sa spoljnim senzorom.
U tom slučaju,NISU BAČENE PARE.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 17:39 - pre 81 meseci
Citat:
skroller:
Samo sam hteo da skrenem paznju ljudima da postoji i ta varijanta sa termostatskim mesajucim ventilima, posto me zacudilo da se nigde u temi ne pominje, a kod mene u okolini je uglavnom ta varijanta u opticaju. Zastita kotla resena, zadata temperatura ka radijatorima/podnom resena. Radi potpuno isto kao 4k ventil sa motorom i trmrglt i slicne utomatike bez spoljno vodjene temperature, a jeftinije je duplo plus nema sta da se pokvari.

Po meni kupovati motor za MV ima smisla samo ako ce biti povezan na automatiku sa spoljnim senzorom, u suprotnom nema logike bacati pare.


Nisi dovoljno pedantno čitao Forum i sad misliš da ljudi bacaju pare !Pročitaj ponovo,sa interesovanjem.
 
+1

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 17:51 - pre 81 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
@skroller,
kažeš,
„Po meni kupovati motor za MV ima smisla samo ako ce biti povezan na automatiku sa spoljnim senzorom, u suprotnom nema logike bacati pare.“

Misliš da ima i takvih koji kupe motor za mešni ventil,prebace na „ručno“ i svaki čas trčkaraju da pritvore i otvore ventil???
Pazi,ovde na forumu je sve moguće.

Moj predlog je,ako je neko kupio motor za mešni ventil,da ;skupi“ još malo para i kupi automatiku sa spoljnim senzorom.
U tom slučaju,NISU BAČENE PARE.

Pa to sam i ja napisao, procitaj ponovo post sa razumevanjem, deo ispred citiranog.
 
0

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 18:21 - pre 81 meseci
Nisam shvatio zato sto niko nigde nije pomenuo kupovinu motora bez automatike, pa ne znam zasto to uopste pominjes.
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 20:18 - pre 81 meseci
ja samo da kazem da treba da kupim i drugi motor za trokraki mes..........odvojio sam spratove ,,,,, uskoro stize elektronika ... naravno srkson......pa balkan specijal ........ima toga jos ,,,,,, mogu vam reci da jedva cekam da palim kotlove......naravno dva,,,,,,,i naravno test pltGrnt....a da nezaboravim i heatON,,,,,
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.08.2017. u 21:38 - pre 81 meseci
Može li heton dva kruga grejanja ?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700810 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.