Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igre ili Filmovi

[es] :: 3D modelovanje :: Igre ili Filmovi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 36132 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi29.06.2010. u 20:54 - pre 168 meseci
Citat:
LuckyBug: Objasnjeno ti je hiperborejac.


Fascinirajuce sposobnosti imas Srecna greska ali ja eto nigde nisam nasao gde si ti to objasnio na koji nacin ti sve znas o stvarima koje ne umes da odradis i koje nikada nisi imao u rukama pa mozes da delis pametne i merodavne savete.
Hajde objasni nam to molim te pa da se i mi popnemo na tvoj nivo.
Hvala
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi29.06.2010. u 23:48 - pre 168 meseci
Neko nam se naljutio :(
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 11:35 - pre 168 meseci
Odakle znas da tip sa Elance ne radi sam????
Ako se pozivas na text sa njegovog profila, to je cista marketinska stvar, ako napises da radis u timu imas vece sanse da dobijes posao. Ja ne znam tipa ali cak iako je tim od nekoliko ljudi to je fina para jel mu preko elance najverovatnije placaju samo novi klijenti dok stari placaju direktno na racun.

Druga stvar je kako za pocetnike doci do posla, znam da su mnogima od vas roditelji u partiji ili neko koji su dosta pokrali drzavu pa oni i ne razumeju ovakvu problematiku. Takvi samo odu kod mamice i ona im sredi za posao. Ali ostali nesrecnici moraju od necega da zive. Kako kao pocetnik zaraditi, kako doci do prvog posla???

Sada ne govorim ja da treba ostati na ovim sajtovima ceo zivot, ali su dobra odskocna daska za pocetak, ako neko zna bolju foru nek napise.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 13:49 - pre 168 meseci
Da se mi vratimo na temu
Pitao covek pa da mu kazemo.
Budes li radio metodom koju ti preporucujem iz vlastitog iskustva moci ces desetak puta brze da dodjes do desetak puta kvalitetnijeg modela i samim time vise zaradis.
Isti model mozes da upotrebis i za igre i za filmove samo treba da mu dodas odgovarajuce teksture sa lakocom koja zapanjuje dobijas model high rezolucije i ne treba da drhtis kako ce max da ti odradi mesh smoth modifikator.
Pogledaj primer u attachmentsu.
Isto bih preporucio da pogleda srecna greska i ostali pa da konacno vide ono o cemu sve znaju a da nisu nikad pred ocima imali.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 15:43 - pre 168 meseci
Zato sto znam ljude koji rade sa njim, a i svi tu situaciju znaju sem tebe, iako nisu partijska deca.

[Ovu poruku je menjao LuckyBug dana 30.06.2010. u 16:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 16:09 - pre 168 meseci
HAHAHAHA izgleda poznat lik :)
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 16:18 - pre 168 meseci
Nimalo, mnogo su poznatiji ovi sto uzimaju na mesecnom nivou te cifre, iako to nije merodavno, uprkos tome sto nemaju partijskih veza, uspeli su, zamisli.
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Igre ili Filmovi30.06.2010. u 20:39 - pre 168 meseci
Lucky aj okaci nesto! mojNe da te mi hvalimo... :D
Cisto da se izuju ljudi malo... :)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 09:42 - pre 168 meseci
Moze srecna greska da okaci al macku o rep okaci li ovde postoji opasnost uporedjivanja a to mu ne ide u racun.
Evo ti isti model u MAX sa manjim brojem poligona moze da se koristi u game i www.
Prvi ima:
Poly: 123 848
Verts: 77 103
ovaj ima:
Poly: 15 562
Verts: 13 295

Kao sto se iz prilozenog vidi sa isti model mozes da upotrebljavas bukvalno svuda samo odredis koliko ce poligona imati ne treba ti mesh smoth ne moras da ga "malterises" sa teksturama i modifikatorima da bi sakrio lose detalje pa da se onda cimas dal ce da radi ovde ili onde.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 09:48 - pre 168 meseci
Pozdrav Joxit :)
Ma necu nikome da se dokazujem, pogotovo ne Mohoku, izgleda su ga banovali pa se ne javlja tako da je svejedno ;)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 09:48 - pre 168 meseci
Citat:
LuckyBug:
RAZLOG zasto ovi mohokovi modeli nisu primenjivi dalje je izmedju ostalog sto su losi za dinamiku, render, UV,i sejding
Dakle ovaj model je dobar za www i neupotrebljiv za ostatak produkcije

Srecna greska neupotrebljivi su jedino ako ne umes to da odradis inace nema nikakvih problema da se sa okacenim modelima sve to odradi kao sto vidis to je klasican MAX model sa mrezom i po nicemu se ne vidi kako je odradjen.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 09:54 - pre 168 meseci
Jel treba da nacrtam, buduci da ne citas, da ne koristim 3dstudioMax niti cu ga za tebe instalirati, i koji deo ti nije bio jasan kada sam rekao da me dalja diskusija o modelima ne zanima ?
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:25 - pre 168 meseci
Nije mi jos uvek jasno kako ti sve znas o stvarima koje nisi u zivotu video i nisi u stanju da ih uradis??
To sto samo pricas a nista konkretno ne pokazujes je toliko sumnjivo da je vec poprilicno jasno.
MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:30 - pre 168 meseci
Neznma zasto je Lucky tolko nervozan i zasto ujeda na svakom postu. Mojim predhodnim postom nisam hteo nikog da uvredim, samo sam hteo da dam neki savet kako je najlakse doci do kinte, za pocetnike naravno. Onog tipa sa Elance niti znam niti me puno zanima, cisto sam njega naso u listi Srba koji najvise zaradjuju na tom sajtu. Tako da ako neko ima nesto protiv njega ili vam je nesto lose uradio nemojte mene da psujete jer kao sto rekoh ne znam tipa.

Sada ako ste tolko dobri pa iz zemlje srbije zaradjujete preko 100k mesecno dajte neki savet kako naci takve poslove, cisto sumnjam da ste blizu te cifre jer inace se nebi ovako ponasali, i nebi vise ziveli u zemlji srbiji.

MOHOK stvarno si vise dosadan i vecina ovakvih glupih rasprava krecu od tebe. Rad tvoje 3d mobilne telefone i uzivaj, zaradjujes dobro na tome i svaka cast, ali kako nemozes da shvatis da na svetu postoji jos mnogo mnogo toga osim modela za web. Kad budes probao nesto drugo da radis shvatices tad o cemu ti dosta ljudi ovde govore.

Na kraju krajeva ima li ovaj forum nekog MODERATORA koji bi mogo da zatvori ovu temu i da pobrise sve sto nije vezano za nju.
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:45 - pre 168 meseci
Izvini Labicko, moj ostri komentar bio je vise posledica toga sto ja licno ne volim kada se samouvereno iznose neki podaci, dakle nije to napad na tebe ili bilo koga, ako si tako shvatio evo jos jednom ti se izvinjavam.
I ja sam to slucajno znao, da se mozda ja nisam javio da negiram da covek radi sam, ljudi bi pomislili da je to suva istina i realnost.
Bilo kako mu drago ne bih dalje o tome ako se slazes.

Razlog zasto neko ostaje u Srbiji a zaradjuje lepo je vrlo jednostavan, vecna njih su bili pa su shvatili da je biti sam svoj gazda vrednije od suvoga zlata, neki i dan danas saradjuju na distanci, a kad im se ide u inostranstvo, tu su godisnji sajmovi, letovanja, zimovanja.
Neki su prosto vec zaceli porodice i seliti se na duge distance bas ne prija svakome, a sto i prekidati nesto sto ti vec ide od ruke, ne znaci da je svuda med i mleko, sreca je tamo gde je sam napravis, ma koliko zvucalo pateticno.
I na tom zapadu ima prevaranata, lopuza, pravednih ljudi itd. ljudi su prosto ljudi na svim meridijanima, i ne znaci da ces biti srecniji negde drugde, ili mozda i hoces, sve je to stvar licnog dozivljaja i iskustva.

Mohok tebi niti zelim da se dokazujem jer od toga nemam apsolutno nista ( cak mi ni tvoje hvaljenje ne bi vredelo 5 dinara ), simpatican si nekad kada planes i sa svim svojim digresijama, volim i tvoju jekavicu, mogli bi se mozda i skontati kao ljudi bez uplitanja kompjutera,datoteka ... i otici na pivu ili sta god, ali sa tobom zaista ne zelim o poslu niti o gorenavedenoj temi.
Zaista misli sta hoces, budi do kraja bezobrazan i nazivaj me greskom, neces me dotaci.
Mislim da bi bez tebe ovaj forum bio dosadan, i da zaista verujes da pomazes svojim savetima ma koliko nekad bili trivijalni, neka ti je to, sto cu ti sad.
Takodje ne mislim da treba brisati poruke i moderisati jer onda nije ni upola zabavno, a moze tu i tamo nesto korisno da se izvuce.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:48 - pre 168 meseci
Evo ga jos jedan, cisto da se vide savrsene nurbs plohe moze i u www i u game datoteka je teska 102 KB (104.848 Bytes)

GTS3370
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:53 - pre 168 meseci
Srecna greska ne pijem pivo :-)
Ako onda crno vino.
Tema su modeli za game i film lepo sam ti okacio nekoliko modela i za jedno i za drugo.
I coveku lepo rekao kako moze da zaradi na jednom i na drugom a to je bila tema ako se ne varam.
A ti ako si vec tako mudar i sposoban a modeli koje kacim ne valjaju pokazi mi svoj model za film ili game koji vernije prikazuje original a uradjen je u izuzetno kratkom roku tako da se na njemu moze pristojno zaraditi ?

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

PS
Forum je tu da se informiramo i nesto naucimo u krajnjoj liniji da si pomognemo kako da resimo neke probleme. To se sto ti i tebi slicni drze nekakvih dogmi da je zakon raditi modele ovako ili onako je po meni ortodoksna glupost. Sta se kupca tice kako je ko odradio model njega zanima samo cena rok i kvaliteta.
A sto se zapada tice Jbg. nisam ovde dobrovoljno svoj gazda sam uvek bio i u staroj jugi a bicu gde god da me bacis kao sto sam i sada (ali to nije tema).
 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 10:55 - pre 168 meseci
HighPoly model, koji je MOHOK postavio, turbosmooth ukljucen, puca po savovima. Gomila duplih vertexa. Model je odlican kada ga gledas iz daljine, ali cim imas potrebu da nesto editujes na njemu, uvidis da je to prakticno nemoguce. To je mana tog pristupa rada, o cemu govorimo ovde. Jednostavno formu je nemoguce kontrolisati ako ima nekih naknadnih izmena (voleo bih da upoznam nekoga kome klijent nesto nije menjao 5 do 12).



@labicko

Probaj sa Elance, nema tu nekog pravila, cena su nenormalno niske, konkurencija je velika, sta ocekivati. Da li se negde mogu videti tvoji radovi?

 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 11:22 - pre 168 meseci
Srecko srecko :-)
A sta ce ti turbo smoth na savrseno zaobljenim povrsinama ??
Model je odradjen tako da ima savrseno zaobljene povrsine i to mu nije potrebno.
MOHOK
PS
Svaka izmena na modelu dovodi do toga da model vise ne prikazuje verno original to da si ti u stanju sve cega se dohvatis da zabrljas mi je odavno poznato.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi01.07.2010. u 11:25 - pre 168 meseci
Ma ok Lucky, neka covek radi i zaradjuje kako mu je volja nemamo mi nista sa time.

Sto se tice odlaska iz Srbije znam kako je, imao sam ponudu pre nekih godinu dana, ali selidba sa porodicom nije bas tako jednostavna, pogotovu ako su deca vec krenula u skolu. Ipak cesto upadnem u depresiju kad vidim da se isti kvalitet rada kao moj na zapadu prodaje visestruko skuplje. Ali vremenom cu valjda jos napredovati u radu, nauciti nove stvari i naci bolje musterije ili ko zna mozda imam ludu srecu pa i moj komsija otvori web prodavnicu pa da se pridruzim MOHOKu.

MOHOK pa zar vi sa alpa ne pijete pivo, mislio sam da je to tamo glavno pice ?
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Igre ili Filmovi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 36132 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.