Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igre ili Filmovi

[es] :: 3D modelovanje :: Igre ili Filmovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36159 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Igre ili Filmovi15.06.2010. u 02:28 - pre 168 meseci
kordun kako ne razumjes da je to online model izuzetne preciznosti a male datoteke. Ja do sada nikoga na ovom forumu nisam video da je uspeo valjano to postici.
Nemoj mesati babe i zabe! To su dva para cipela...
Ti programi za vfx nista ne valjaju. Znam ih sve odreda... Predji na Excel dok je vreme.
Pozdrav i postovanje s ove strane alpa. :-*

Nemoj da se zamaras Mohok. Uskocio ja mesto tebe. ;)
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi15.06.2010. u 02:43 - pre 168 meseci
Ovoliki broj alpinista na ovoliko malom prostoru, nece dobro da se zavrsi :))))

Osecam da ce moderatori skoro da zatvore temu :(
 
Odgovor na temu

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi15.06.2010. u 02:55 - pre 168 meseci
kako mohok kaže klizav je to teren ,taj alpinizam,nije vam to ko jurasic park
 
Odgovor na temu

pwaper
Stefan Prodanović
Freelance graficki dizajner
Design Stockers
Banja Luka

Član broj: 149682
Poruke: 124
*.teol.net.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi15.06.2010. u 19:52 - pre 168 meseci
citiram labicka: Nije bas da je razlika mala, pre bih reko da je ogromna (tvoj model sa trouglicima je potpuno neprihvatljiv za bilo kakvu upotrebu), ali ovo sto si ti uradio je daleko od toga sto je prethodno navedeno. Ne kapiram sto kad si vec utrosio vreme da ovo uradis nisi koristio MOHOKov model, ili si mozda probao pa rezultati nisu bili po tvojoj volji. Uz to jesi li ovome sa trouglovima ubacio Mesh Smoot ??? Nisam nikad radios sa Cinema ali najverovatnije ima nesto poput Mesh Smoot u 3d MAXu.

Mislim da se i oni koji rade na filmovima i oni koji rade na igricama slazu da je jedna od odlika kvalitetnog modela savrsen mesh, bez trouglica.
Samo nemojte zaboraviti da svaka roba ima svog kupca i da cak i vase trouglice mozete uvaliti nekome koji ne zajteva a inema pare da plati za nesto bolje.

Primer:
Za arhitektonsku vizualizaciju investitoru se isplati da plati za kvalitetan model i animaciju, njegova zarada je ogromna i platiti nekoliko hiljada za odlicnu vizualizaciju koja ce mu pomoci u prodaji objekta ili ugovaranja posla za isti nije nikakv problem.
Sa druge strane imamo sitnog proizvodjaca kuhinja koji svoj proizvod ne moze da proda za vise od 200 eura, njemu ije i 5 evra za model moze biti mnogo, a bice zadovoljdan i sa najlosijem 3d modelom na trzistu.

Da se vratim na temu sta se vise isplati raditi, prvo procackaj trziste, vidi sta se vise trazi i gde ti mozes da se uglavis. Dali ces se odluciti za filmove ili igrice nije tolko bitno kolko je bitno da ti napredujes u tome i da posteno radis. Ovo sa radom je malo teze na balkanu jel je malo onih spremni da posvete po nekad i po nekoliko dana rada sa minimalnim spavanjem za neku relativno manju platu dok se ne probiju. Svi bi odmah da budu direktori i da rade za Hollywood i Blizzard.

Moj prvi projekat je bio 3d logo za nemu muzicku kucu , radio sam nedelju dana za 30$ i tip me je zezao maximalno, jos me za sledeci projekat koji sam radio za njega nije hteo isplati na kraju iako sam uradio sve sto je on zahtevao ( idiota imate svugde ne samo na balkanu). Trebalo mi je nekih 4 meseci da stignem do prosecne plate za zemlju srbiju. Tek posle godinu dana rada na dosta malih i nekoliko osrednjih projekata sam poceo zaradjivati bolju kintu. Kao pocetnik sam se javljao na po 100 projekata dnevno (vecina nisu bili vezani za 3d), ako ne zelite da utorsite dosta vremena, ako ocekujete posao od 8 sati dnevno pa posle toga mozak na ispasu, ja vam savetujem da i ne pocinjete.

Malo predugacaka post ali sam se barem malo vratio temi :)


Uradio bih ja to i sa mohokovim modelom kad bi ga on exportovao u .obj format, pa da ga mogu pokrenuiti jer cinema ne podrzava max format
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi15.06.2010. u 21:48 - pre 168 meseci
Pwaper hajde malo ozbiljnosti, to sto si ti uradio je smesno, topologija je ocigledno urnisana, ne postoji carobni stapic koji ce srediti onaj haos.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 12:45 - pre 168 meseci
labicko1:
"Mislim da se i oni koji rade na filmovima i oni koji rade na igricama slazu da je jedna od odlika kvalitetnog modela savrsen mesh, bez trouglica."
Slozicu se sa tobom Labicko ali daleko je vaznije i za narucioca je osnovno da odradjeni 3D Model verno prikazuje original ili predlozak, prema mojim iskustvima niko od mudraca sa ovog foruma nije sposoban da to uradi.

Evo ti primer Audi A3 Filesize: 88,1 KB (90.308 Bytes) Pogledaj pazljivo model i class "A" surfacing 3D model je odradjen za igre i verno prikazuje original sa izuzetno mnogo detalja a pri tome je velicina datoteke smesno mala.


Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK

 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 13:02 - pre 168 meseci
E moji mudraci i dalje tvrdim da nitko od vas nije sposoban uraditi valjan model koji zadovoljava kvalitetom i verno prikazuje original.
Svi odreda kad sam im predao posao zabrljali su.
Jedino za sta ste sposobni je pametovati po forumima.
MOHOK
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 13:03 - pre 168 meseci
Zaboravio si da pozdravis s one strane Alpa... ;)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 13:26 - pre 168 meseci
Nisam zaboravio, uz taj post je neprikladno izraziti postovanje :-)
MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 13:26 - pre 168 meseci
Sada MOHOK necu ualziti ponovo u pricu o kvalitetu modela, nemogu vise da ponavljam nego ima jedno pitanje o tom tvom java programu od 10k eura. Nije valjda da ne moze da se koristi neki mat materijal, zasto sve mora da napravis da tolko sija, bole oci od tolko sjaja pogotovu na drecavim bojama.
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 13:36 - pre 168 meseci
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 14:10 - pre 168 meseci
Naravno Labicko:
Zemicka
Samo jedan matiran materijal
Rampa dva materijala kromirani metal sjajan drvo matirano
sto se ostalih modela tice gledamo da verno prikazemo original sto kod online aplikacije nije uvek lako svi modeli imaju naznacen broj materijala u uglavnom svi odreda imaju razlicitu refleksiju.
LG KP 170 pogledaj pazljivije model ima sest materijala i svi imaju razlicitu refleksiju i transparentnost.
Rekoh ti da je izrada modela za igre (online aplikacije) vrlo vrlo klizav teren.
MOHOK
PS
"Srecna greska" rec je o modelima za igre i filmove svako radi modele na nacin koji smatra najboljim, to sto ti ne umes da radis nekim metodama ne znaci da su te metode zabranjene ili da ne valjaju.
 
Odgovor na temu

SreckoMicic
Srecko Micic
Novi Sad

Član broj: 75614
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi16.06.2010. u 18:26 - pre 168 meseci
Ako stvarno zelite da znate koji su najbolji pristupi, pogledajte malo oglase za poslove po Blizzardu, EA, Dreamworks, Sony i sta oni traze da vi kao buduci radnici znate, koje programe, koji tehnike, bice vam jasno.

Evo svezih linkova pa proceniti sta vam je u interesu da znate da radite, ne treba da budes mudar da dodjes do zakljucka, bez obzira sa koje strane Alpa si:

Game
Film

 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 00:01 - pre 168 meseci
Da li je moguce da ovaj s`one strane
moze nekom da "zavali" onu ZEMICKU za 20e ?!?
I da si je napunio NUTELLOM, mnogo je :)
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 00:43 - pre 168 meseci
Serbocop mislim da ovo tvoje pitanje daje najbolji odgovor na naslov ove teme.

Mozes ti da napravis avion a nemas kome ili ne umes to da prodas, dok cu se ja obogatiti prodajom klikera jel sam naiso na pravog coveka u pravo vreme i ubedio ga da ce mu zivot biti bezveze bez mojih klikera.

Ako misli da je to bas tako lako pitaj mohoka da ti pozajmi zemicku i probaj ti da je uvalis nekome za 20 eura :)
Cene na zapadu su drukcije od onih na istoku, obicna html stranica u NY je 700$ kod nas 50$ u Pakistanu 30$. Nebih ovde stavio cene 3d animacija jer imas razne kvalitete ali ti je u 3d animacijama jos veca razlika u cenama.

Mislim da je Srecko dao dobar savet, ako hoces da se odlucis cime da se bavis moras malo da istrazis trziste, vidis koje texnike treba da naucis, vidis sta se vise trazi, gde mozes lakse posao da nadjes. Jer nemojte se nadati da u jednom ima manje posla nego u drugom, ako hoces zaradu moras raditi, vremena kafe pauza je proslo, ono sto je meni bitno je da radis ono sto volis, jel je tona kraju najveci pogodak u zivotu.

Za pocetak imate Elance, Rentacoder, Getafreelancer ... to vam je mnogo bolje nego turbosquid ili slicni njemu (znam da ce me mnogi kritikovati zbog ovog ali Turbosquid je samo gubljenje vremena).
Jos da naglasim da na ovim sajtovima imate mnogo vise poslica za nesto sto je blize filmu ( archi vizualizacije, 3d proizvodi, 3d logo, sitne 3d reklame i vizualizacije), sto se tice igara tu su redji poslovi, barem je tako bilo kada sam ja vise njuskao po njima.

Ako neko zna dobar sajt gde se moze naci poslovi sto se tice igrica nek da neki link, bio bi svima koristan.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 10:00 - pre 168 meseci
Dobro je da smo se vratili na temu.
Dobro uhodahe igre u osnovi donose daleko vise para nego filmovi, to znaci da vlasnici i manageri dobijaju vise ali to ne znaci automatski da suradnici vise zaradjuju.
Ako imas nameru raditi 3D modele i prodavati ih na portalima poput turbosquida onda odradis model postavis ga tamo i molis boga da nekome upravo nesto takvo treba i da ce da te nadje. Tu modele prodaju uglavnom ocajnici koji nemaju nista drugo i oni koji su te modele vec jednom masno naplatili pa su ih postavili cisto da bi mozda podigli jos koju kintu za odradjen i odavno naplacen posao. Vrlo lako mozes ustanoviti kolika je tamo "zarada" za modele koje ces raditi nedelju dve dana neces dobiti vise od stotinjak dolara ako ih uopce prodas.
Stvar je posve drugacija ako si sposoban odraditi valjan 3D model prema dostavljenom predlosku za poznatog kupca. Tu mozes vrlo pristojno da zaradjujes.
Cene za takve poslove idu i preko 100 EUR po radnom satu opet ovisno o tome koliko si brz spretan i kvalitetan.
Tu nemoj mesati babe i zabe ti kod kupca mozes za dati proizvod postici odredjenu cenu na primer 300 Eura i ako si ga u stanju odraditi za tri sata eto ti pristojne plate ako ga drljas dva meseca onda je situacija drugacija.
Pri tome ako hoces da dobijes posao i da ti bude pristojno placen obavezno je da:
1) Tvoj 3D model verno prikazuje original
2) da imas kratke rokove isporuke
3) Nudis usluge kojima konkurencija nije dorasla ( na primer vizualizacija gradjevine je kompletna truba tu mi se svaki dan nude indijci sa savrsenim stvarima za nekoliko dolara po radnom satu)

Sto se mudraca i pametnjakovica sa ovog i tome slicnim forumima tice dobro je razmotriti i njihove savete ali obavezno uzmi u obzir da (prema mojim iskustvima) niko od njih nije sposoban odraditi valjan model po zadatku. Ono sto oni odrade jedva da i priblizno lici na zadani objekat. Oni uglavnom drljaju pa ono sto na kraju ispadne postavljaju na portale i tvrde da su upravo tako nesto hteli.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 10:58 - pre 168 meseci
Budes li radio 3D modele za odredjenu nameru uzmi u obzi sledece:
1) filmovi
Tu se 3d model prikazuje posmatracu vrlo kratko cesto samo delic sekunde i kod animacije je vecim delom "zamagljen" da bi se bolje prikazali pokreti tako da posmatrac uglavnom nema priliku da zapazi sve i jedan najmanji detalj tako da tu moze proci mnogo toga.
2) igre
tu sam vec u prethodnim postovima naveo sta je odlucujuce za model da se ne ponavljam
3) Online aplikacije i deo igara.
Tu je stvar vrlo vrlo nezgodna i zahtevna model mora da ispuni sve zahteve koje inace ima za igru i pri tome posmatrac ima priliku da ga satima vrti prevrce zumira i pronadje sitne detalje koji nisu savrseni. Bukvalno da ti nadje "dlaku u jajetu"
Sve one greske koje su uspeli pronaci na mojim online modelima ne bi u filmu a ni u online igrama primetili ni u bunilu ako nista drugo ono stoga sto se takvi detalji uglavnom retusiraju, odradi se render kojim se to pokriva a posmatrac nema priliku da ga satima cacka i prevrce osim toga radi se o real time 3d modelima render se radi direktno na racunaru posetioca tako da rezultati ovise o stotinama razlicitih faktora ovisnih o konfiguraciji pojedinih racunara.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 11:41 - pre 168 meseci
da razjasnimo neke stvar, MOHOK jel si uspeo prodati jos kome neki od tvojih modela, ili sve uvaljujes samo tvom prvom komsiji koji ima online prodavnicu?
Kao sto rekoh lepo je ubediti nekog da bez tvojih jeftinih klikera ne moze da zivi, pogotovu kad je to u pitanju prvi komsija :) Dobra ti je ovo cena 100eura za sat, jel tolko naplacujes svoj rad? Ovo zadnje pitanje ce MOHOK preskociti :)))))

Na kraju mislim da smo o ovome pricali previse previse puta, i to godinama, MHOK je uspeo da zatvori na desetine tema sa svojim skenerom, a kada ga god neko napravi na magarca on kaze pa ja radim samo modele za web (iako to nema nikakve veze sa datom temom) a to mu je kao vrh texnike iako vecina normalnih ljudi tako nesto nebi okacio na svoj sajt. Ovde ti je kordun vec pokazao nedostatke tvojih modela ali si se tada ucutao i nije bilo komentara sada opet dizes glas pa sve iz pocetka.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 11:44 - pre 168 meseci
Naravno labicko na stocku prodajem po drugi puta modele koji su uradjeni za poznate kupce i naplaceni.
Sto ne znaci da je posao uhodan stvar je posve nova i treba raditi na marketingu ali interes je osobito u zadnjih par meseci izuzetno jak svi pricaju o 3D i Web 3D ali retko ko je uspeo da to prakticno odradi.
Razmisljamo i o varijanti da postavim iste modele na portale poput turbosquid ili flat pyramid cisto da bih se dokopao posetioca i novih kupaca.

Isto tako radimo na paketima proizvoda kao sto je na primer:
"3D hendi shop" gde kupac dobija robustan webshop i odredjeni broj hendi modela u 3D postavicemo ga na Amazon ( to je vec dogovoreno ) i eto prometa i kupaca ne moram ti pricati o tome kako je dobro resen SEO kod Amazona.
Sta god da trazis na google Amazon je u prvim rezultatima.
Rekoh da jos uvek radimo na marketingu.

Prosle nedelje sam obavio pregovore sa jednim od vodecih svetskih koncerna elektronike ( da ne siljim razanj a zec jos skakuce u sumi ) bubnio sam mu ponudu za pojedine modele izmedju 1600.00 i 12 000.00 eura po komadu. Tip nije ni trepnio jos je izneneadjeno dodao da su cene prihvatljive, ako to progutaju onda smo na konju.

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 17.06.2010. u 12:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Igre ili Filmovi17.06.2010. u 11:56 - pre 168 meseci
U svakom slucaju mogu od toga pristojno da zivim bogat nisam ali se kao i svi ostali nadam :-)


 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Igre ili Filmovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36159 | Odgovora: 245 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.