Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38071 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 12:47 - pre 170 meseci
Vidi, znas kako... pijano stanje omladine ovo ono... pa opet, od njih ogromna vecina postanu ljudi. Uzgred, ovde je alkohol dozvoljen od 16-te godine (pivo i vino).

Nije bas sve tako kako ljudi vole da karikiraju. Uzmes pa se pozabavis % nezaposlenih mladih ljudi, % maloletnckih trudnoca i sl... pa vidis da li imas problem ili nemas.

Ako imas, problem nije u nekim Rammstein-ima vec u necemu drugom. A to nesto drugo je malo teze za resiti, pa se mnogi prihvataju nazovi-resenja "daj da zabranimo ovo, ono"... nece to ici.

Zapustenost dece pocinje od toga kada ih roditelji zapuste, dekster. Ako su ti otac i majka moroni koji nemaju vremena da te vaspitavaju... projekat je propao u samom startu, i nista ti vise nece pomoci :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 13:03 - pre 170 meseci
Znam da si mislio na moje roditelje i za mene.Ali iznenadićeš se kada budeš u stvarnosti a ne u virtuelnom svetu ,baratajući podatcima
koji nemaju nikakvu podlogu.Ne podnosim te ali bi vrlo rado voleo da te vidim za predsednika države Srbije,pošto bi uvek imao neki odgovor
pa kakav god on to bio.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 13:05 - pre 170 meseci
Ne, nisam mislio na tebe niti na tvoje roditelje. Svasta.

Pojma nemam kakav si ti lik u "stvarnom zivotu", tako da nikako ne bih mogao da pravim takve procene. To ne bi imalo nikakvog smisla.

Mislio sam uopste na decu od kojih postanu raspusteni slucajevi, kriminalci - ti koje si pomenuo koji bi posle gledanja "paklene pomorandze" olupali nekog sa stanglom itd... taj problem nastaje kada roditelji nisu zainteresovani da ih vaspitavaju - i ako se to desi, okruzenje slabo to moze da ispravi jer se poremecaji prave jos od malih nogu.

Sve lokalne budale i krimosi koje znam su imali nefunkcionalne porodice, provodili sve svoje vreme na ulici... Kada dodje do momenta da postoji mogucnost da im drzava ili drustvo nesto "zabrane", tada je vec kasno... Druze se sa MUP-om vec u osnovnoj skoli... kakve crne zabrane onda ako njima ni pendrek ni noc u stanici vise nisu problem.

Citat:

Ne podnosim te ali bi vrlo rado


Mislim da si zato pomislio da mislim na tebe... ne znam zasto me "ne podnosis", ali budi siguran da nisam mislio na tebe kada sam pomenuo "propale projekte" kada su nekome roditelji moroni. Ne poznajem ni tebe, a ni tvoje roditelje pa mi nista ne daje za pravo da dajem takve ocene.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 13:18 - pre 170 meseci
@Dekster2

Citat:
Deca koja su ušal na Ramštajn.Eto na njih,ne na film....


Vidiš, dokle god imamo roditelje, nečija smo deca. Neki su deca dakle i sa 40....
Slažeš se?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 14:37 - pre 170 meseci
Citat:
musicmaster: Pa jesi li makar to pročitao kako treba? :D


Verovatno jeste pa zato tako i pise.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.mbb.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 16:38 - pre 170 meseci
Muzika i melodija me uopste ne interesuju. Izrazavanje im je grozno. Da je to OK, bilo bi dozvoljeno i u skupstini i na ovom forumu i na apsolutno svim javnim mestima. Pisali bi i po svim sajtovima, u CV-u kad se zaposljavate...
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 16:53 - pre 170 meseci
Citat:
dekster2: Kapiram.Ne možeš protiv sebe ali sam pogodio u centar.Imaš oko sebe okruženje koje nije za uzor,pa ovi naši klinci su bečki hor dečaka.
LAJPCIG,pa koncert.Onakvo pijano stanje omladine,valjanje u blatu,Odvode ih u koma stanju u uregentni a tek odlazak sa železničke stanice.
Neznam na kom terabajtu od diskova su mi slike,ali i da ih imam neko me je sabotirao da sliku mogu samo da aplodijem na već dat odgovor
i onda je atach, a ne da se vidi kao otvorena.Nadam se da nisi ti.



Citat:
U pravu si za prvo ali nemoj anulirati i taj WTF pa samo F pa ope F i to stalno ponavljaš u školi,na ulici ,kući u društvu.Zar to nije
precizno navođenje na to.Naravno be*bezopasnom*muzikom.



U pravu je, mnogo je zdravija situacija u ruralnim sredinama gde nema ni bioskopa, i gde se uopste ne slusa takva muzika. Sto se psovki tice, evo kod nas po selima se cesto koristi psovka " ebm ti dete, cer ti ebm" i sl, koja je dosta bezazlenija od WTF. A oni nemaju ni filmove ni koncerte, a cenzura im nije ni potrebna zato sto slusaju samo cistu narodnu izvornu muziku. Domacu rakiju pocinju da piju sa 12 god. Takodje white trash, poznat fenomen sirom planete, oce da naskoce i na kozu i na ovcu, i slicne zivotinje, i ima i puno bolesnih brakova medju clanovima porodice. Takodje i fenomen pedofilije u ruralnim sredinama, dok jure cyber perverznjake, nije resen, zato sto sve drzave zatvaraju oci pred tim, jer ne znaju sta da rade s tim, a tolko suza je i bola u tim mracnim sredinama, da verovatno razum ne moze ni da prihvati za realnost.
Dakle jasno se vidi kolko je tu situacija bolja, i da bendove kao remmstain treba zabraniti, a i filmove i knjige takodje, i sve to treba cenzurisati, jer se vidi kolko poguban uticaj nose, i kolko se zdravije zivi u sredinama koje su ciste od takvih uticaja.


 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.mbb.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 17:07 - pre 170 meseci
Zato ih treba civilizovati kada dodju iz tih sredina
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 17:08 - pre 170 meseci
Citat:
Kapiram.Ne možeš protiv sebe ali sam pogodio u centar.Imaš oko sebe okruženje koje nije za uzor,pa ovi naši klinci su bečki hor dečaka.
LAJPCIG,pa koncert.Onakvo pijano stanje omladine,valjanje u blatu,Odvode ih u koma stanju u uregentni a tek odlazak sa železničke stanice.


Ma šta mi napriča ;) A oni silni napucani istetovirani "frajeri" po splavovima, sa punim nosem kokaina, džepovima punim love i utoka, a praznom glavom, oni koji slušaju Cecu, koji slušaju muziku koja Boga ti, ne propagira ništa loše, oni su sjajni, zar ne?
Najveći narkomani su baš takvi. I narkomanke uz njih. S tim što je danas pojam narkomana u plitkim glavama i dalje vizuelno ostao kao izlizani dugokosi roker (nažalost), a stvar je potpuno obrnuta ;) Sada je dugokosi izlizani roker u najviše slučajeva neki povučeni intelektualac, a onaj lepo ošišani, napickani momak - narkomančina kakvog majka više ne rađa!

Rammstein ne propagira, Rammstein ukazuje.

A ta tvoja Ceca, Siki, Viki, Bora i Šako - e to su satanisti. I to oni pravi.

Pazi tekst: "Umri muški na moj znak, ne plaši se budi jak. Umri muški - neću ja... slava mrtvima". Dakle žena ga direktno navodi na samoubistvo, pri tom ostavljajući sebe po strani ("neću ja" - umri ti umesto mene, ajde žrtvuj se, ako ne umreš nisi muško)... I epilog refrena se završava sa: "slava mrtvima" - kao epilog neke satanske molitve.

Pazi sad ovaj tekst: "Kazni me, kazni me. Slama postaje zlato, a zlato postaje kamen. Tvoja veličina čini me malim, budi moj mučitelj. Bog daje, Bog uzima". (Rammstein - Bestrafe Mich). Splavarskom mozgu će ovo izgledati kao nekakvo sado/mazo propagiranje, a pesma je ustvari ukazivanje na to koliko je brutalni mazohizam jedna opaka psihička bolest... (Kazni me, "slama postaje zlato, a zlato kamen" - ako me kazniš napalićeš me, drugačije ne umem da se napalim; "tvoja veličina čini me malim" - to je ono što želim, da budeš jači od mene, da me uniziš i poniziš, želim da budem nemoćan; "Bog daje, Bog uzima" - ja sam ovo shvatila kao poruku: Bog nekome daje pamet, a nekome je uzima, neko se jednostavno rodi kao bolestan, jadan).
Prikaz pesme na sceni - takođe brutalan, brutalno ironičan. Frontmen se ili bičuje, ili muči Flake-a :D Zašto? Zato da bi brutalnošću razbudio, šokirao, pogodio u centar, ukazao!

I ende! Šlus!



edit:sredjivanje teme


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 05.04.2010. u 15:23 GMT+1]
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 17:13 - pre 170 meseci
Citat:
llux: Muzika i melodija me uopste ne interesuju.


Ovde se govori o muzičkoj grupi, prema tome muzika i melodija su i te kako važni...a reči i muziku ne možeš da odvajaš u tom kontekstu

Citat:
Izrazavanje im je grozno


Ti li si to proučio tekstove njihovih pesama? I, ako jesi, šta je to toliko 'grozno' u njihovom izražavanju?

Citat:
Da je to OK, bilo bi dozvoljeno i u skupstini i na ovom forumu i na apsolutno svim javnim mestima


??? Na javnim mestima se ne psuje? ROFL ...i ne znam o kojoj skupštini govoriš, očigledno ne o našoj...

Citat:
Pisali bi i po svim sajtovima, u CV-u kad se zaposljavate...


Kakvim sajtovima? Nisi nikada našao ružnu reč na nekom sajtu??

A kakve veze ima pisanje CV-ja sa ovom temom neću ni da pokušavam da zamislim...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
217.65.192.*



+253 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 17:39 - pre 170 meseci
Pa ima veze. Recimo hoces da ukazes na to koliko si izdrzljiv i onda pricas sta si radio sa svojom devojkom. Da napises neku drugu glupost imao bi jako male sanse a ako ovo napises nemas nikakve zbog izrazavanja. Lepo sam rekao NA SVIM sajtovima. Nijedan sajt se ne bi nimalo ustrucavao da pise bljuvotine. Mozda psuju u skupstini ali im nije dozvoljeno. A zasto? Sta fali, sloboda izrazavanja?
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna04.04.2010. u 18:13 - pre 170 meseci
3:05 : Tränen laufen hoch den Rücken ...
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 04:57 - pre 170 meseci
Citat:
llux: Zato ih treba civilizovati kada dodju iz tih sredina


Da, u pravu si. Cak su se i u praksi pokazli uspesnim, projekti cenzure - Spanske inkvizicije, nacizma, i komunizma. Samo treba izabrati nacin kako da ih civilizujemo- lomaca i mucenje, spaljivanje knjiga, ili radni logori. Treba izabrati jedan od ova tri uspesna projekta. Eto upravo sada civilizuju Severnu Koreju. Tamo nema ni koncerata, ni knjiga, ni slobode izrazavanja. I to je dosta uspesan projekat. Cak su i svi obuceni isto. I imaju iste frizure. Pa mora neko da se brine o narodu, za njegovo dobro. Mozemo da navedemo i pozitivne primere Irana i Saudi Arabije. Recimo u Iranu ubiju kamenjem zenu za koju sumnjaju da prostitutka, a u Saudi Arabiji ti odseku stopalo ili ruku ako te uhvate da duvas travu. To su pozitivni primeri kako su civilizovali narod. Sad su bas civilizovani.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 07:44 - pre 170 meseci
Zanimljivo je kako ljudi lako idu iz krajnosti u krajnost. Demokratija nije isto što i anarhija. Demokratija je kada nešto što činiš činiš na takav način da pre nego što si počeo to da činiš dobro razmisliš da li će to nekoga uvrediti, povrediti itd. Anarhija je kada nešto činiš samo da bi tebi bilo dobro bez obzira na to što ćeš možda tim tvojim postupkom nekoga povrediti. Obzirom da nemaju svi ljudi ugrađene mehanizme koji bi im ukazali da čineći sebi dobro drugima čine loše moraju im se postaviti određene zabrane. Te zabrane se postavljaju kao neka vrsta kompromisa da bi društvo moglo da nastavi da funkcioniše sa minimumom onih koji su ili se osećaju povređenima/uvređenima itd. Kao što kriminalca strpaju u zatvor kako ne bi silovao ili krao. Tako je i sa onima koji zarad svojeg profita stalno pomeraju granice neukusa. Tako što izazivaju reakcije i na taj način sebi prave reklamu. Koliko sam shvatio Ramštajn od kad je nastao to konstantno čini. Ne slušam Ramštajn, pa prema tome ne mogu da ocenim njih konkretno tako da ovo što pišem pišem kao nešto što se može primeniti na sve pojave u društvu. Ako neko društvo ili društva krenu tim putem bojim se da im se ne smeši lepa budućnost.

Poz.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 09:22 - pre 170 meseci
Dobro a sta im treba raditi ako nisu naucili da bacaju djubre u kantu, ako remete javni red i mir, ako ne postuju pravila saobracaja... Da li se to zove civilizovati ih? Naravno da se tako zove. A ti u svojoj poruci bukvalno kazes da nikoga niko ne treba da civilizuje
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 09:25 - pre 170 meseci
Vidi ovako, ti kad napišeš nešto na forumu recimo, naći će se oni koji se slažu sa tobom, oni koji se ne slažu, ali i oni koji su se našli uvređenim zbog tvog pisanja. Šta je rešenje ? Zabraniti tebi da pišeš po forumima, jel da ? Pa nije, ti imaš svoje mišljenje i iznosiš ga, a sad dal se neko vređa zbog toga, to nije tvoja stvar, sve dok ne počneš direktno nekoga da vređaš. Isto tako je i sa umetnošću, jer jednostavno nemaju svi isti ukus. Šta god da neko kreira (bilo da je to slika, muzika, film...), naći će se oni kojima se to dopada, oni kojima se to ne dopada, ali i oni koji su uvređeni tim delom. Da li su ovi poslednji razlog da se zabrani komponovanje muzike i snimanje filmova ? Mislim, ako bismo gledali da zabranimo sve što za nekoga može biti potencijalno uvredljivo, bojim se da niko ništa više ne bi ni napravio, ni naslikao, ni komponovao, ni snimio, ni rekao... Tako da, ne treba mešati umetnost, ma kako ona šokantna ili neuobičajena bila, sa kriminalom. U kriminal spadaju opšte neprihvatljive radnje kao što su ubistvo, silovanje, krađa... i to nema veze sa ukusom. Niko normalan neće reći da je u redu raditi te stvari. Međutim, ako pričamo o Ramštajnu, taj bend ima milione obožavaoca. I sad neko sebi daje za pravo da kaže za te ljude da su za psihijatriju, divljaci, potencijalni kriminalci, seksualno devijantne osobe... samo zato što ne razume muziku koju te osobe slušaju ? Ne budimo smešni. Uostalom, ja slušam Ramštajn još od osnovne škole (znači već nekih 15 godina), pa nisam primetio da mi nešto fali, kao ni ostalima koje znam, a koji slušaju tu vrstu muzike. Svi mahom imaju posao, žive normalan život, neki imaju i porodicu... Tako da, manite te priče da takva muzika i takvi nastupi kvare bilo koga. Ako postoji problem sa nasiljem i nemoralom kod omladine, onda uzroke tih problema treba tražiti na nekom drugom mestu, pre svega u njihovim roditeljima... a ne trtljati kako treba zabraniti nasilne filmove, agresivnu muziku, provokativne tekstove, kladionice i sve ostalo što pre svega predstavlja zabavu, a ne način života... a ako neko od toga i napravi način života, probleme treba tražiti u njemu, a ne u tome od čega je on stvorio sebi način života. Mislim, imaš ljudi koji podilkane i utripuju da su majmuni... jel to znači da treba pobiti sve majmune ili lečiti te ljude ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 09:34 - pre 170 meseci
A to sto se polako prihvati taj model ponasanja nikom nista? Mozda je neko bio u pravu kad je rekao da ce jednog dana biti normalno ono sto je sada nezamislivo. Ide u tom pravcu, polako
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 09:43 - pre 170 meseci
Citat:
llux: A to sto se polako prihvati taj model ponasanja nikom nista? Mozda je neko bio u pravu kad je rekao da ce jednog dana biti normalno ono sto je sada nezamislivo. Ide u tom pravcu, polako


Ne menja muzika ljude, nego ljudi prihvataju muziku koja njima odgovara. U osnovi, ljudi se nisu mnogo promenili u svojoj skorijoj istoriji. Sve sto su voleli u doba Rimljana, voleli bi i sada. Samo sto su gladijatori i robovi zabranjeni zakonom, zato sto je vladajuca manjina smatrala da to nije ni moralno ni eticki (pricam iskljucivo o evropskoj civilizaciji).
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 10:03 - pre 170 meseci
Citat:
Marko_L: Vidi ovako, ti kad napišeš nešto na forumu recimo, naći će se oni koji se slažu sa tobom, oni koji se ne slažu, ali i oni koji su se našli uvređenim zbog tvog pisanja. Šta je rešenje ? Zabraniti tebi da pišeš po forumima, jel da ? Pa nije, ti imaš svoje mišljenje i iznosiš ga, a sad dal se neko vređa zbog toga, to nije tvoja stvar, sve dok ne počneš direktno nekoga da vređaš. Isto tako je i sa umetnošću, jer jednostavno nemaju svi isti ukus. Šta god da neko kreira (bilo da je to slika, muzika, film...), naći će se oni kojima se to dopada, oni kojima se to ne dopada, ali i oni koji su uvređeni tim delom. Da li su ovi poslednji razlog da se zabrani komponovanje muzike i snimanje filmova ? Mislim, ako bismo gledali da zabranimo sve što za nekoga može biti potencijalno uvredljivo, bojim se da niko ništa više ne bi ni napravio, ni naslikao, ni komponovao, ni snimio, ni rekao... Tako da, ne treba mešati umetnost, ma kako ona šokantna ili neuobičajena bila, sa kriminalom. U kriminal spadaju opšte neprihvatljive radnje kao što su ubistvo, silovanje, krađa... i to nema veze sa ukusom. Niko normalan neće reći da je u redu raditi te stvari. Međutim, ako pričamo o Ramštajnu, taj bend ima milione obožavaoca. I sad neko sebi daje za pravo da kaže za te ljude da su za psihijatriju, divljaci, potencijalni kriminalci, seksualno devijantne osobe... samo zato što ne razume muziku koju te osobe slušaju ? Ne budimo smešni. Uostalom, ja slušam Ramštajn još od osnovne škole (znači već nekih 15 godina), pa nisam primetio da mi nešto fali, kao ni ostalima koje znam, a koji slušaju tu vrstu muzike. Svi mahom imaju posao, žive normalan život, neki imaju i porodicu... Tako da, manite te priče da takva muzika i takvi nastupi kvare bilo koga. Ako postoji problem sa nasiljem i nemoralom kod omladine, onda uzroke tih problema treba tražiti na nekom drugom mestu, pre svega u njihovim roditeljima... a ne trtljati kako treba zabraniti nasilne filmove, agresivnu muziku, provokativne tekstove, kladionice i sve ostalo što pre svega predstavlja zabavu, a ne način života... a ako neko od toga i napravi način života, probleme treba tražiti u njemu, a ne u tome od čega je on stvorio sebi način života. Mislim, imaš ljudi koji podilkane i utripuju da su majmuni... jel to znači da treba pobiti sve majmune ili lečiti te ljude ?


Znaš kako, na svim forumima pa i na ovom postoje moderatori koji brišu postove učesnika u diskusijama kad pređu određene granice. Znam da je i ovde toga bilo i biće. Dakle postoji cenzura :) a takođe i banovanje određenih članova na koje brisanje postova i upozorenja nisu uticala. Ja nisam govorio o potencijalno uvredljivim postupcima određenih ličnosti u javnom životu. Govorio sam o onima koji neke stvari zarad sopstvene zarade promovišu do te mere da postanu uobičajene. U narednoj iteraciji se nađu oni koji ponovo pomere granice opet da bi na talasu skandala došli do popularnosti. Tipa nije bitno šta se piše o meni bitno je da budem u centru pažnje jer tu leži novac. Ali po koju cenu. Po cenu da bi se ja osećao dobro moram nekog drugog da ponizim ili povredim. To nije svet kojem treba da se teži. U svetu postoji koliko milijardi ljudi i šta je jedan milion na spram svih ostalih koji čak nisu ni čuli za taj bend.

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.04.2010. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna05.04.2010. u 11:32 - pre 170 meseci
Citat:
Znaš kako, na svim forumima pa i na ovom postoje moderatori koji brišu postove učesnika u diskusijama kad pređu određene granice. Znam da je i ovde toga bilo i biće. Dakle postoji cenzura :) a takođe i banovanje određenih članova na koje brisanje postova i upozorenja nisu uticala.

Tačno, ali postoje ogromne razlike u tome šta će na kom forumu biti cenzurisano. Svaki forum ima neku svoju ciljnu grupu. Neki forumi imaju stroga pravila, neki su na sredini, a neki su totalno liberalni i možeš da pišeš šta god hoćeš, pa i da upotrebljavaš najsočnije psovke. Na tebi je da odabereš kakva ti diskusija odgovara i shodno tome na kojim ćeš forumima učestvovati. To svakako nije razlog da se zabrane forumi koji nisu po tvom ukusu. Isto je i sa bendovima. Ako ti se ne sviđa neki bend, a ti nemoj ići na njihov koncert i rešen problem. Ne vidim po čemu si ti kompetentan da određuješ koji bendovi mogu da sviraju, a koji ne mogu, tj. po čemu je tvoj ukus bitniji od nečijeg drugog.
Citat:
Govorio sam o onima koji neke stvari zarad sopstvene zarade promovišu do te mere da postanu uobičajene. U narednoj iteraciji se nađu oni koji ponovo pomere granice opet da bi na talasu skandala došli do popularnosti. Tipa nije bitno šta se piše o meni bitno je da budem u centru pažnje jer tu leži novac. Ali po koju cenu. Po cenu da bi se ja osećao dobro moram nekog drugog da ponizim ili povredim. To nije svet kojem treba da se teži. U svetu postoji koliko milijardi ljudi i šta je jedan milion na spram svih ostalih koji čak nisu ni čuli za taj bend.

Izvini, o čemu ti tačno prićaš ? Hoćeš da kažeš da Ramštajn kao bend nekoga povređuje ? Kako ? Na koji način ? Ako misliš na to što su im koncerti puni energije, pirotehnike, a ponekad i nekog ekplicitnijeg sadržaja ili to što neke njihove kompozicije imaju provokativne tekstove, pa onda bi u principu sve bendove i pevače trebalo zabraniti. Mislim ono, Tom Džons peva "Sex bomb", znači promoviše pornografiju i ratove, zabraniti odma, Enrike Iglesias, isfeminiziran... zabraniti, Madona, nastupala u gaćama... zabraniti, Karleuša isto... zabraniti, Menson, čist satanizam... zabraniti, pa onda Vangelis, sve neke mračne pesme... zabraniti. U stvari, zašto bi se ograničavali na određene pevače i bendove, treba zabraniti kompletne žanrove... hip hop podhitno jer su im skoro sve pesme o nasilju, drogama, getu, seksu... pa onda narodnjake, pošto čujem da pevaju o kladionicama, prevarama, švaleraciji... sve je to blud i nemoral... pa onda rock, da vidiš tu čega sve ima... pa ne kaže se džabe sex, droga i rokenrol, zabraniti i to pod obavezno... pa hevi metal, sve je to satanizam... zabraniti... sve to može nekoga da povredi. I šta ostaje na kraju ? Hor bečkih dečaka ? Kolibri ? Mada su mi i oni sumnjivi, nešto mnogo vrckaju dok pevaju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: "Savet za očuvanje javnog morala" Belorusije traži zabranu koncerta Ramštajna

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 38071 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.