Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82882 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 11:04 - pre 170 meseci
Citat:
Isak666: Mozda se covek nervira i sto vidi sa kakvom radnom etikom ima posla, pa covek sabira sta ga sve moze cekati sa "snalazljivim" u buducnosti.
Sve likove koji uzmu otpremninu na listu i nikom posao nazad. Neka umesto golfa kupi sivace masine i neka kroje gace. Ili patke, pa neka ih razmnozava.


Ja sve mislim da je ovo u stvari najveci problem Koreancu, strah od onoga sto ce sindikat da mu priredi kroz dve, tri, sest meseci. Ovo je mnogo lose uradjeno, ti ljudi pricaju izmedju sebe a on ce svoja iskustva da ponese sa sobom nazad u Seul. Meni samo apsolutno nije jasno po kom osnovu oni traze otpremninu? Otpremnina se daje kad dobijes (ne kad das) otkaz, ako kompanija nece da te otpusti na osnovu cega traze otpremninu? Ako firma kaze necu da te otpustim ti mozes samo da se treses, ako pruzis otpor i neces da radis onda ides na disciplinsku i dobijes otkaz bez otpremnine. Sve je to i predvidjeno nasim zakonom kao i bilo gde drugde, dakle sem sto im se nadiglo na kes po kom osnovu oni zapravo ovo traze?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
Citat:

Normalan covek. Ne moze da poveruje da takve pozivotinjene poluzveri postoje.

I to na podrucju Evrope .

Viva lollapalooza
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: ...po kom osnovu oni zapravo ovo traze?

Po tom sto su dzukele.
Citat:
Java Beograd: Čija je bila ? Ovih što su je prodali ? Dinkićeva ?
Bila je drustvena a ne njihova. Onda je propala zato sto su oni licno 1990 glasali za Slobu Slobodu koji je srusio zemlju i unistio sve te fabrike. Sad traze da im neko placa zbog toga. Znaci, mlati dzukele.
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
109.106.243.*



+17 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 11:42 - pre 170 meseci
Daleko od toga da podrzavam njihovu akciju i nacin razmisljanja ali jbt... "dzukele", "poluzveri" itd. Upravo zato sto tako pljujemo jedni po drugima zato i prolazimo taman po zasluzi

NHF
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 11:58 - pre 170 meseci
Po neradnicima i krivinasima treba pljuvati, a ne velicati ih ili toboz zaliti. Tj. ne treba ih ni pljuvati, nego prezirati i sprecavati da rade sve ostale "na foru".

Ocigledno je da ekipa zeli da ne radi, vec da dodje do para koje ne zasluzuju. "Otpremnine" sluze za one koji izgube posao - a ne za one koji bi da kupe auto "na foru" tako sto ce dati otkaz, pokupiti lovu - a onda se ponovo zaposliti kod istog poslodavca.

Treba im dati... ali ne otpremnine, nego tvrdu stvar da izbiju oci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:03 - pre 170 meseci
Citat:
Lesli:
pa kad ustane olesiti jos jednom zato sto je ustao


LOL

Citat:
Godinu dana su ratovali protiv države, zahtevajući da ponovo rade. Blokirali su autoput, probijali kordone žandarmerije, demonstrirali su i u Beogradu, pregovarali s ministrima, preteći da će kolektivno da se isele u Ameriku. Spavali su mesecima po holovima opštine Rača Kragujevačka, padali u nesvest, dobijali infuziju, razboljevali se, živeći na minimalcu. Kad su konačno pobedili i primorali vladu da im dovede novog vlasnika i to ozbiljnu kompaniju iz Južne Koreje, koja snabdeva pogone „Hjundaija” i „Kije” u centralnoj Evropi, radnici „Zastave elektro” sada – odbijaju da rade.


I sta sad?

Klali se da dobiju sansu da rade i to trampe za godinu i po plate od jednom.
I sta posle, kad se iskrcka tih par tisuca na rostilje, plazme, frizidere i golfove?
Opet ispred fabrike i secenje prstiju?

Vremenom kontam sve vise da je Lesli totalno u pravu.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:04 - pre 170 meseci
Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:07 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd: Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!


Pa covece, ko ce normalan rizikovati svaki mesec siguran izvor prihoda za par hiljada evra?!
Ljudi placaju par hiljada evra da dobiju tako mesto.

Samo ludak moze da pomisli da ce bas njih vratiti na posao posle ovoga.
Ovo je u fazonu - onda ih je Srbin sve za*ebao.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:13 - pre 170 meseci
To što ti "radnici" rade je na štetu radničkih prava. Ovakve stvari utiču na javno mnjenje i političari mogu da ih iskoriste da izmene zakon o radu u korist poslodavaca. Da je neko otpušten kao tehnološki višak i dobio otpremninu, niko ne bi ništa rekao. Ali, em nisu otpušteni nego su sami dali otkaz, em im mi radnici kroz porez plaćamo započinjanje nove proizvodnje, em im plaćamo otpremnine iako će oni da rade za veću platu nego do sada. Kakvu reakciju očekuju? Kako je većina nas prošla kroz tranziciju i privatizaciju? Od svih otpremnina jedino smo videli Dinkićevih 20€ za akcije.
Romanes Eunt Domus
 
0

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:13 - pre 170 meseci
Evo ja cu da se javim. Ne bih to uradio nikada. I ne zezam se, ozbiljan sam. U zivotu sam prosao skoro sve finansijske faze: imao , nemao , zaduzio se, nemao , opet imao i sve to sam preziveo bez ijednog kvarnog gesta, zaobilazenja zakona ili prevare. Jednostavno sam vaspitan da ne kradem. Ako sam nesposoban da sa svojih 10 prstiju zaradim za sebe i svoju porodicu onda i treba da crknem. Mozda sam ja glup sto ne bih iskoristio ovako nesto. Ne znam, ne tvrdim ni da sam pametan, samo ponosan na svog oca i majku sto me ovako vaspitali.

Ovo sto oni rade je direktno pljuvanje u lice milionima poreskih obaveznika. Ustvari ne samo pljuvanje, nego i samaranje.

Umesto da su poceli normalno da rade i zaradjuju , oni hoce hleba preko pogace... pa ako im drzava dozvoli da ovo urade onda ce samo potvrditi da smo kao drzava vise nego jadni.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:14 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd: Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!

ko takvima omoguci povratak je mamlaz

i sta,dobiju otpremninu par kila,i opet se zaposle (u petak otp. u ponedeljak posao) i onda sledece nedelje opet traze otpremninu ili kako to?

i evo ja ne bih to radio,kad sam vec uzeo otpremninu otpisao sam rad u tom preduzecu i zdravo,da li ce na moje mesto doci moj ovaj ili onaj ili neko levi,nije bitno,ja sam s tim preduzecem u tom slucaju zavrsio
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:17 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd: Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!

Ali oni ne zele da rade!

Sve one zene sto su ih interjvuisali kada je stigao Korejac su rekle da hoce samo otpremninu, jer su "dosta radile u zivotu"...

Svi ti radnici su starosti 40+. i godinama nisu nista radili, navikli su na nerad. Ko sada moze da ih natera da rade kako treba, po svetskim standardima, ne po onim...nasim.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:31 - pre 170 meseci
Citat:
Java Beograd
Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!


Evo ja kada sam napustao proslu firmu i vec imao spremnu drugu kombinaciju, mogao sam da to uradim tako da dobijem otpremninu u petocifrenoj EUR visini ali to nisam uradio jer jednostavno nisam hteo da zavlacim ruke u nesto sto mi de-fakto ne pripada, ali moze da se "zezne" tako da ispadne da mi to sleduje.

Taj iz Koreje ce tek videti kako se za*ebao - ono sto nije platio na mostu, ima da plati 100 puta na cupriji sa takvom radnom snagom.

A sve ce to "narod pozlatiti", poreskim parama i deljenjem jada i bede posto ce svako normalan bezati od takvih "radnika".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:32 - pre 170 meseci
Pa ovo stvarno nema smisla. Dokle više pluvanja po srpskom radniku, te neradnik, te mutljavina... ovo , ono.
Dokle više vredjanja, pa ljudi smo, nismo stoka. I imam utisak da najviše galame oni koji su preko noći sa
opanaka prešli u kamašne. Ma srpski radnik je sve ojadio, sve zeznuo, evo svi se kupamo u zlatu, ma jaki smo
ti mi, srpski radnici,svi se tresu od nas, vlada, strane korporacije, zapadno tržište, čak pomalo i kineska roba se plaši.
Pa nema pas zašta da nas ujede, samo još po koji strani partner u sadejstvu sa nekom vladinom uredbom da nam povadi
i ono malo dinara iz đžepova za hleba.

Ne branim neradnike, i stvarno ih ne volim, jer sam i sam vredan, ali takva generalizacija koja traje već godinama, ma strašno.
Spin kvazitranzicije.

I ne sekirajte se za tog koreanca, njemu svaka otpremnina (koji plaćamo opet mi srpski strašni i opako ljuti radnici
preko poreza) po glavi vredi 4500 evra +. I gle čuda svi dadoše otkaz uz otpremninu. Zakon o radu? Šta to beše?

Najlakše je udariti na najslabije, u ovom slučaju srpske radnike. Ma sila jedna nema šta.Pridružite se svi,
ima kamenica za sve, raspalite slobodno, država časti. Toliko je nekim ljudima
ispran mozak , da uopšte ne primećuju koliko pljuju po svom narodu, po svojim očevima i dedovima.

Njesra za čistu desetku.

Hvala!




 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:34 - pre 170 meseci
O kojim ti to radnicima pricas?

Ja ovde ne vidim nikakve radnike, vec prevarante koji bi leba bez motike.

Pola njih ce se penzionisati "na foru" invalidski sa 40, pokupiti tu otpremninu i otici da radi nesto privatno... ali ce u celom procesu zakinuti drzavu i drustvo, a o steti koju ce ovaj covek koji je dosao da pokrene proizvodnju pretrpeti i da ne pricamo.

Takvi ljudi ne zasluzuju nista drugo nego prezir.

Nazivati ih "radnicima" je uvreda za sve one koji RADE i nemaju ovakve "opcije".

Citat:

da uopšte ne primećuju koliko pljuju po svom narodu, po svojim očevima i dedovima.


Nasi ocevi i dedovi su izgradili ovu zemlju teskim radom uz puno znoja i bez mogucnosti za "ranu penziju" ili nekakve otpremnine "na foru". A ovakve "radnike" koji bi da "na foru" uzmu od drzave bi u to vreme slali na robiju.

Svaki olos danas moze da se sakrije iza "naroda", "patriotizma", "solidarnosti"... nisu oni nikakav "narod', vec nesto drugo.

Citat:

I ne sekirajte se za tog koreanca,


Ma da, sigurno je dosao i ulozio novac da gleda praznu fabriku i hvata muve u njoj... pun je on para, sta ga briga...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:39 - pre 170 meseci
@sasa, brkas pojmove. oni su mozda u jednom trenutku bili zrtve i tranzicije i lose uprave i cega ne god i kao takvi su imali i moju podrsku i simpatije a bogami i curela im je neka kinta od naseg poreza. Ali kad zrtva izraste u zlostavljaca simpateije prestaju. Fakat: oni nisu otpusteni. Ako nisi otpusten nema otpremnine. Otpremnina je instrument prinude koji sprecava poslodavca da na dnevnom nivou zaposljava i otpusta i pruza radniku socijalnu sigurnost da ima sta da jede dok ne nadje novi posao. Nemojmo brkati otpremninu sa nagradom za 20 godina rada (nerada, nevazno).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:41 - pre 170 meseci
Ne shvatate jednu stvar: Svi ljudi na planeti su neradnici. Zasto bi neko voleo da radi?
Recimo, ako ja mogu da zaradim za stan ili auto, ja cu zapeti iz petnih zila, ma kakav neradnik bio, a posto nema sanse da zaradim toliko, koliko god zapeo, zasto da se mucim dzabe?
Mora da postoji cilj koji ce me motivisati, ne obicno prezivljavanje
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:44 - pre 170 meseci
Citat:
llux
Ne shvatate jednu stvar: Svi ljudi na planeti su neradnici. Zasto bi neko voleo da radi?


Apsolutno netacno.

Vole ljudi da rade, u kulturama i drzavama gde postoji radna etika, a cak i izuzetci u drzavama u kojima se gajio kult nerada.

Evo, da podjem i od sebe, ja ne bih morao da radim prilicno dugo vremena bez da mi padne standard... pa mi ne pada na pamet, jer ne znam sta bih od sebe onda? Blejao? Svasta... Odem negde na 3 nedelje pa mi vec u trecoj nedelji dosadno i hocu da radim nesto...

Rad stvara coveka... jedino ljudi koji su se rodili u bogatstvu i/ili koji su navikli da ne rade ne vole da rade zato sto im je to strano.

Citat:

Mora da postoji cilj koji ce me motivisati, ne obicno prezivljavanje


Cilj stvaras ti sebi... nece pasti sa neba.

A za one koji nemaju cilj i ocekuju da im neko drugi stvori isti - postoje zakoni o radu, normalni a ne ovakvi gde svako "na foru" moze da zezne drzavu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:48 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Rad stvara coveka... jedino ljudi koji su se rodili u bogatstvu i/ili koji su navikli da ne rade ne vole da rade zato sto im je to strano..

Ma rade i oni, u humanitarnim fondovima
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 12:54 - pre 170 meseci
I ja volim da radim :) posle 2 nedelje odmora sa letos sam vec poceo da sizim od dosade....
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82882 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.