Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83041 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:27 - pre 170 meseci
Citat:
„Zastava elektro“ iz Rače ostaje bez zaposlenih?
Radnici bi otpremnine, a Korejci radnike
E. B. | 15. 04. 2010. - 00:02h | Komentara: 7

Niko od radnika fabrike „Zastava elektro“ iz Rače, koji uzmu otpremninu, neće moći u narednih šest meseci da se vrati u fabriku. Posle raskida ugovora o radu, oni mogu da se prijave na evidenciju nezaposlenih, mogu da konkurišu za novi posao u drugim firmama, ali ne i u „Zastavi elektro“.
Radnici su prošle godine danonoćno blokirali prugu Beograd-Niš zbog problema sa starim poslodavcem

Kao bomba odjeknula je vest da se radnici, posle silnih problema s prethodnim poslodavcem i danonoćnih protesta na magistralnoj pruzi o kojem je pričala cela Srbija, nisu pojavili na poslu. Kada je prošle nedelje vlasnik firme postala južnokorejska kompanija „Jura“ („Yura“) bilo je očekivano da se mukama nazire kraj. A šta se, zapravo, događa?

Ljiljana Petrović, direktorka filijale Nacionalne službe zapošljavanja u Kragujevcu, kaže da se niko iz fabrike nije prijavio na evidenciju nezaposlenih. Ipak, kruži priča da se svih 285 radnika izjasnilo za odlazak i prihvati ponuđeni socijalni program.

Predsednik sindikata u „Zastava elektro“ Slobodan Gajić, kaže da je razumljivo što se nakon prodaje fabrike južnokorejskoj kompaniji sve njegove kolege odlučile da prihvate socijalni program, jer ugovorom o prodaji fabrike kupac nema obavezu da sa imovinom preuzme i radnike.

- Svi radnici koji hoće da rade, odnosno ostanu u fabrici, biće praktično na probnom radu od tri meseca. Ukoliko ne udovolje zahtevima novog poslodavca, ostaće bez posla i mogućnosti da uzmu otpremninu. Suviše smo godina izgubili da bismo na kraju prihvatili takav rizik i, uz to, još ostali i bez tih sredstava.

Država pokušava da pregovara sa kupcem, da se eventualno nađe neko kompromisno rešenje, ali ja nisam kompetentan, niti mogu o tome da govorim - objašnjava Gajić.

U javnosti se već spekuliše da „radnici igraju dvostruku igru“ jer su svesni da fabrika bez radnika ne može da funkcioniše. U kragujevačkoj filijali Nacionalne službe zapošljavanja ističu da najveći broj zaposlenih u fabrici čine žene, da je starosna doba u proseku preko 50 godina i da većina ima 25 i više godina radnog staža. Takođe, većina radnika ne zna nijedan strani jezik.

- Radnike koje „Jura“ zaposli čeka obuka u inostranstvu, najverovatnije u Poljskoj. Poslodavac, odnosno predstavnici „Jure“ danas će učestvovati na Sajmu zapošljavanja u Kragujevcu i oni već traže rukovodeći kadar. Vrlo su jasni u svojim zahtevima. Traže visokoobrazovane ljude, mašinske inženjere i ekonomiste, odnosno menadžere. Mi smo organizovali dolazak zainteresovanih radnika, odnosno nezaposlenih iz Rače u Kragujevac na Sajam, i u direktnom susretu poslodavca i samih zainteresovanih radnika znaće se potrebe južnokorejske kompanije - kaže Ljiljana Petrović.

Prema najavi direktora kompanije „Jura korporacija Srbija“ Lukasa Nama, probna proizvodnja u fabrici trebalo bi da krene najkasnije sredinom maja, a serijska u junu.

Na svečanosti povodom potpisivanja kupoprodajnog ugovora, organizovanoj pre tri dana u Rači, ministar ekonomije Mlađan Dinkić je najavio da bi do kraja godine posao u fabrici trebalo da dobije hiljadu, pa čak i više radnika, taman onoliko koliko ukupno ima nezaposlenih na evidenciji Nacionalne službe u ovoj varošici. Država je preuzela obavezu da radnicima koji se izjasne za odlazak isplati otpremnine po socijalnom programu, koje iznose trista evra po godini staža. S druge strane, država će novog vlasnika podržati sa 4.500 evra po svakom novootvorenom radnom mestu.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:29 - pre 170 meseci
Citat:

U javnosti se već spekuliše da „radnici igraju dvostruku igru“ jer su svesni da fabrika bez radnika ne može da funkcioniše.


Bingoo!!! Clue train je stigao....

I zbog toga taj novi vlasnik treba da bezi odatle glavom bez obzira, zato sto ima "suvise pametnu" nazovi-radnu snagu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:32 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Aha i ako iz firme treba da ode 100 ljudi a prijavi se 10 za otpremninu? Sta onda? Kao puj pike ne vazi, ostanite da radite? Nece novi/vlasnik da postavi jos 90 ljudi na spisak?

Hoce, i to se sada desava u Knjazu. Sigurno su ranije bile ponudjene otpremnine, ljudi nisu hteli da uzmu i da napuste firmu, dobre plate, nece mene da otpuste kada dodje vreme...verovatno je sada prestao taj rok u kome su bili obavezni da nude otpremninu, i sada vlasnik ima pravo da otpusti visak zaposlenih. Zato i strajkuju, jer nema otpremnine.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:35 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bingoo!!! Clue train je stigao....

I zbog toga taj novi vlasnik treba da bezi odatle glavom bez obzira, zato sto ima "suvise pametnu" nazovi-radnu snagu.


Da, ali kaže i da ne mogu da se vrate minimum šest meseci, a dotle će već naći neke druge, sigurno neće njih čekati.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:43 - pre 170 meseci
Ja se iskreno nadam da ce naci neke druge, posto od ovih sto su organizovali sabotazu samo probleme moze da ocekuje - ono, blokade fabrike, kradju materijala, itd....

Sa druge strane, tuzno je sto ce ti "pametni" postati teret poreskih obveznika, ali jbg... to je odgovorna socijalna drzava, i holos ima pravo na pomoc.

Mozda vodja tih genijalnih postane neki lokalni lider, sa CV-om u kome pise da se kalio na ispravljanju nepravdi i odbrani radnickih prava. Pravi "covek iz naroda"... vec ima dovoljno iskustva za vodjenje nekog kljucnog ministarstva. A onda ce svima da krene na bolje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 09:48 - pre 170 meseci
@Ivan Dimkovic
Slazem se da je to organizovana sabotaza i bezobrazluk , nazovi ga kako hoces .
Ajde uzmi u obzir slucaj koji sam naveo ,bez obzira kakva je sad situacija .

Nece svi radnici ostati na poslu u Juri .
Prolaze selekciju i ostaje samo deo njih , makar u pocetku .To je neminovno .

Kad vec kazes da se razumes u proces otpremnine :
Sta bi ti radio sa radnicima koji nece ostati na poslu voljom poslodavca ?
Imaju li pravo na otpremninu, od koga i pod kojim uslovima ?
Viva lollapalooza
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:06 - pre 170 meseci
Citat:
Predsednik sindikata u „Zastava elektro“ Slobodan Gajić, kaže da je razumljivo što se nakon prodaje fabrike južnokorejskoj kompaniji sve njegove kolege odlučile da prihvate socijalni program, jer ugovorom o prodaji fabrike kupac nema obavezu da sa imovinom preuzme i radnike.

- Svi radnici koji hoće da rade, odnosno ostanu u fabrici, biće praktično na probnom radu od tri meseca. Ukoliko ne udovolje zahtevima novog poslodavca, ostaće bez posla i mogućnosti da uzmu otpremninu. Suviše smo godina izgubili da bismo na kraju prihvatili takav rizik i, uz to, još ostali i bez tih sredstava.

Ako je ovo tačno, uzimanje otpremnina je sasvim logičan postupak.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:24 - pre 170 meseci
Citat:
kalimero 011: Ako je ovo tačno, uzimanje otpremnina je sasvim logičan postupak.


Znaci, niko od njih ne veruje da moze da zadovolji uslove probnog rada, koji je btw normalna stvar - jer sto bi neko nekom na rec verovao da je dobar radnik?

Ako neko ima sansu da prima 200 eura platu i treba jos da radi 20 godina do penzija i ima sansu da se bori za to radno mesto, a izabere 4000 eura - pa to je ludo.


Pa bar njih deset da je ostalo.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:30 - pre 170 meseci
Citat:
Isak666: Znaci, niko od njih ne veruje da moze da zadovolji uslove probnog rada, koji je btw normalna stvar - jer sto bi neko nekom na rec verovao da je dobar radnik?

Pretpostavimo da među tih 284 radnika postoji jedan dobar, vredan, sposoban i savestan radnik.

Zašto bi on verovao da poslodavac ima realne i dobre kriterijume ocenjivanja ? Dakle, radi u fabrici 20+ godina, i za tri meseca korejanac, prema nekim samo njemu znanim kriterijumima, oceni da je ovaj loš. Znači - zdravo ! Noga u dupe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
Kakve mislis da ima kriterijume kompanija koja zeli da stvori profit?

Da suta u dupe dobrog radnika? Male sanse.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:39 - pre 170 meseci
Citat:
Isak666: Ako neko ima sansu da prima 200 eura platu i treba jos da radi 20 godina do penzija i ima sansu da se bori za to radno mesto, a izabere 4000 eura - pa to je ludo.


Pa sad...

Citat:
U kragujevačkoj filijali Nacionalne službe zapošljavanja ističu da najveći broj zaposlenih u fabrici čine žene, da je starosna doba u proseku preko 50 godina i da većina ima 25 i više godina radnog staža. Takođe, većina radnika ne zna nijedan strani jezik.
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
Od svih učesnika u temi, razumeo sam samo dvojicu.
No, to je već moj problem :)

Ali bih postavio pitanje, koje sam i sebi postavio: šta bi radili VI da ste u položaju Korejanca?
Da li bi pristali na Igranku, koju su vam organizovali?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
U delu moje firme gde rade montazu, mislim da 80% radnika jedva govori nemacki - neki osnovni nivo, a kamo li strani jezik (ne racunajuci njihove maternje koji nisu od velike upotrebljivosti za posao) i rade bez problema.

U ovoj kompaniji svi govore jezik kojim se zvanicno govori i mozda bi eventualno neki sefic imao problema da se zaposli ili neki komercijalista, ali te zene ne bi trebalo da imaju neke probleme.


Ove sto imaju jos koju godinu do penzije i razumem da su uzeli otpremninu, ali ostale ne.
Pa borili su se da rade, covece.

@Vladimir

Ne bih. Da je jedan procenat resio da uzme otpremninu, razumeo bih.
Ali svi i to jos da se otvoreno prica sa kojom namerom - ma kakvi.
Verovatno je tokom pregovora bio ukljucen i neki predstavnik radnika, a i ako nije - firma je kupljena kao firma ciji radnici seku vene da rade i izgladnjuju se, sto i nije nikakva pravna obaveza ni za koga, ali sigurno je bila vazan tas tokom odlucivanja.

Od Korejanaca se moze ocekivati da bi bili strogi sa sindikatima, pa i sikaniranja vodja eventualnih strajkova - bar po iskustvu iz drugih njihovoh firmi, ali to radja i radikalnije radnicke proteste.
Ali verujem da se ne moze ocekivati da su dosli da kupe firmu da ne bi radili i izvozili, sto je sve zajedno bolje od neradenja i nemogucnosti da se zaradi.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 10:57 - pre 170 meseci
Citat:
deerbeer
Nece svi radnici ostati na poslu u Juri .
Prolaze selekciju i ostaje samo deo njih , makar u pocetku .To je neminovno .

Kad vec kazes da se razumes u proces otpremnine :
Sta bi ti radio sa radnicima koji nece ostati na poslu voljom poslodavca ?
Imaju li pravo na otpremninu, od koga i pod kojim uslovima ?


Da nisu svi dali otkaz, i zavrsili sa ovom firmom - oni koji ne bi zadovoljavali kriterijume bi bili otpusteni.

I sledovala bi im prava koja imaju u ugovoru o stupanju u radni odnos, ako pise da imaju pravo na otpremninu - imaju ga, ako ne pise, nemaju sta tu ima da se prica... ili neka dodatna prava koja im je drzava omogucila, ako postoji neki sporazum izmedju drzave i novog vlasnika ili je drzava napravila neki socijalni program.

Ja ne vidim ama bas nista nenormalno ili cudno u tome. Ne "dobijas" tzv. "radno mesto" kad se rodis, i ne pise na njemu tvoje ime... ako je firma u restruktuiranju svako moze izgubiti posao.

Citat:
Java Beograd
Zašto bi on verovao da poslodavac ima realne i dobre kriterijume ocenjivanja ? Dakle, radi u fabrici 20+ godina, i za tri meseca korejanac, prema nekim samo njemu znanim kriterijumima, oceni da je ovaj loš. Znači - zdravo ! Noga u dupe.


I? Sta se sada desilo? Svi su preventivno sebi nabili svoju nogu u dupe, kao zastitu od dobijanja tudje noge u dupe...

Fantasticno!

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:08 - pre 170 meseci
E majke mi, ovo je stvarno sou. Komunizam razmazio maksimalno. Znaci prica se svodi na rizik? I na to da radnici nefunkcionalne neproduktivne fabrike koja ne ume da proizvede i plasira svoj proizvod nece da rizikuju? Svaki put kad ugovaram nesto sa nekim ja rizikujem, SVI rizikuju, zasto su oni posebni? Zato sto im je otac oplodio majku? Ajde ako cemo stvarno da sravnimo racune i da nazovemo ovo pravim recima ovo je kupovina licne polise osiguranja nasim poreskim parama. Njima osiguranje, nama placanje premije. Izvinite molim vas, ja mozda ne znam u detalje ko je kriv za propast te fabrike, ali apsolutno sam siguran da ja nisam kriv, i siguran sam da ni velika vecina vas cak iako podrzavate te radnike niste uzrokovali propast ove fabrike i da u svom zivotu i dilovanju sa drugima snosite raznorazne rizike koji vam nisu pokriveni budzetkim polisama osiguranja. Zasto bi onda njima bili?

Ma sta ja to pricam, ovo nije ni kupovina osiguiranja, ovo je NAPLATA osiguranja iako se steta jos nije ni desila. Shou program.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:24 - pre 170 meseci
Citat:

a nisu svi dali otkaz, i zavrsili sa ovom firmom - oni koji ne bi zadovoljavali kriterijume bi bili otpusteni.
I sledovala bi im prava koja imaju u ugovoru o stupanju u radni odnos, ako pise da imaju pravo na otpremninu - imaju ga, ako ne pise, nemaju sta tu ima da se prica... ili neka dodatna prava koja im je drzava omogucila, ako postoji neki sporazum izmedju drzave i novog vlasnika ili je drzava napravila neki socijalni program.


Pa to je i kljucno pitanje tog sporazuma .
Drzava garantuje poslodavcu 4500E po radniku , dali su im fabriku sigurno za neku smesnu cifru , samo da bi ih dovukli da ovde .
I to je odlicno obzirom u kakvom je stanju privreda i nezaposlenost.

Jura samo garantuje jos novih radnika , nikome ne garantuje posao - sto je sasvim normalno a takodje ne garantuje i otpremninu sto je takodje opravdano.
Pretpostavljam da je sad drzavi "mrsko" i pored svih beneficija koji su dale poslodavcu u ugovoru da uplati i otpremnine radnicima koji ne prodju kvalifikacije .
Verovatni ce oko toga da se lome koplja .

A sto se tice radnika , ako budu nastavili sa ovakvim nerealnim zahtevima da uzmu otpreminu pa jos i da se vrate na posao ,
treba ih skinuti sa biroa i bilo kakvih socijalnih davanja i ostaviti ih da crknu , a u fabriku zaposliti radnike iz okolnih gradova koji hoce da rade .
Ali po svoj prilici veoma ce brzo odustati od svojih namera i pristati na otpremnine jer je ovo rade samo da bi se podigla medijska prasina .


Viva lollapalooza
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:31 - pre 170 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Od svih učesnika u temi, razumeo sam samo dvojicu.
No, to je već moj problem

Ali bih postavio pitanje, koje sam i sebi postavio: šta bi radili VI da ste u položaju Korejanca?
Da li bi pristali na Igranku, koju su vam organizovali?

Pozdrav


Pa, recimo ja, prihvatio bih vec ukalkulisanu cinjenicu, i video sta mi je interes.

Ako mi je interes proboj na trziste, onda kosta koliko kosta, a prilika koju su dobili radnici iz Race je prilicno retka, gotovo jedinstvena, i to bih zanemario.

Verovatno je taj USLOV i odbijao druge konkurente, mala sredina, radna snaga ima monopol..suzen izbor kadra..

Ali vreme radi za poslodavca, narocito ako planira razvoj, tako da je ova mahinacija, otpremnine pa posao, samo kratkotrajna radnja, koja vlasniku pravi minornu stetu, ali otvara benefite u odnosu na drzavu, ili lokalnu upravu...

Recimo da je ovo poslovni "problem" vlasnika, ili mali poraz u velikom ratu, i ako ne uspe da iz doticne situacije naknadno izvuce korist(npr beneficije lokalne uprave) onda neka se ne bavi biznisom, vec trgovanjem na buvljaku..sir za pare...

Poz


P.S.@mmx

Ako je predvidjeno 100 radnika da "ode", a 10 se prijavi za otpremnine, nakon nekog perioda(dogovorenog ugovorom sa drzavom) ostalih 90 dobijaju otkaz kao tehnoloski visak, bez prava na otpremninu, ali uz dobijanje mesecne nadoknade sa biroa(bazirane na minimalcu, ali razni faktori uticu na koeficijent, koji moze biti i 120% minimalca, ali i 40%), i to odrednjen broj meseci, do dve godine...Pa ako neko odbije jednokratno 5000 evra, da bi sledece dve godine primao 150-200 evra mesecno ...njegov izbor...
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:47 - pre 170 meseci
Aha, to je definicija dobrovoljnog Sve je saglasno ali ako se ne saglasis ides na biro i narodnu kuhinju? Divota

A vreme ne radi za poslodavca i to je nesto sto nazalost ovde retko ko prihvatra jer ne razmisljate kroz okvire kapitala. On je vec dao 8 miliona $ to je zarobljen kapital i ne oplodjava se, da ga je dao u banku dobijao bi za njega kamatu, ovako ne dobija nista dok ne pokrene proizvodnju, njemu svako neplansko odlaganje povecava cenu tog kapitala koji je ulozio. Narocito ako su mu ostali rokovi (npr trenutak kad treba da primi 1000 radnika) ugovorno fiksirani a u njegovom biznis planu operativno predvidjeni relativno u odnosu na pocetak proizvodnje. Ovo nisi sistemski rizici (kao sto je npr inflacija), ovo ne mozes da uracunas u biznis plan i ovaj rizik i njegove realizacija je nesto sto investitori apsolutno nikako ne vare, ja sam to vise puta pokusavao da objasnim, ovakve stvari nisu prihvatljive i rasteruju investitore. A bez njih, kad pojedete i popijete pare iz "socijalnog programa" bice opet kukanje i satori na pruzi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:51 - pre 170 meseci
Citat:
mmix
On je vec dao 8 miliona $ to je zarobljen kapital


Ma lako je njemu... pun je on k'o brod...

Tako ide razmisljanje u "socijalno-svesnoj" drzavi.

Uzgred, zbog ovakvih stvari gomila tih fabrika vredi "1 dinar"... a i to je mnogo, ako se uzme u obzir u sta se ti ljudi uvaljuju... Ocigledno taj kosooki jos nije upoznao finese poslovanja na Balkanu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Citat:
vladd:
Ako je predvidjeno 100 radnika da "ode", a 10 se prijavi za otpremnine, nakon nekog perioda(dogovorenog ugovorom sa drzavom) ostalih 90 dobijaju otkaz kao tehnoloski visak, bez prava na otpremninu, ali uz dobijanje mesecne nadoknade sa biroa(bazirane na minimalcu, ali razni faktori uticu na koeficijent, koji moze biti i 120% minimalca, ali i 40%), i to odrednjen broj meseci, do dve godine...Pa ako neko odbije jednokratno 5000 evra, da bi sledece dve godine primao 150-200 evra mesecno ...njegov izbor...


Matematika je mnogo jednostavna - od 284 radnika ostaje 200.
Postoji i obecanje i da ce zaposliti jos 800 kasnije, ali ajde da ne verujemo u to.

Logicno bi bilo da je bar njih 100 probalo da konkurise na SIGURNA radna mesta za koja su molili.
Prodati sansu da se radi za 4000 € je meni neshvatljivo.
Pa bolje i to izgubiti, mada da se prijavilo 50 da dalje rade verujem da bi ih firma uzela kakvi god bili, nego izgubiti sansu za posao.





 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83041 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.