Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83047 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Citat:
vladd: Ako je predvidjeno 100 radnika da "ode", a 10 se prijavi za otpremnine, nakon nekog perioda(dogovorenog ugovorom sa drzavom) ostalih 90 dobijaju otkaz kao tehnoloski visak, bez prava na otpremninu, ali uz dobijanje mesecne nadoknade sa biroa(bazirane na minimalcu, ali razni faktori uticu na koeficijent, koji moze biti i 120% minimalca, ali i 40%), i to odrednjen broj meseci, do dve godine...Pa ako neko odbije jednokratno 5000 evra, da bi sledece dve godine primao 150-200 evra mesecno ...njegov izbor...


Kod mene je ovako bilo -

Otpremnina + upisana godina staza na birou + godinu dana primanje naknade, nekih 3-4. meseca 60% prosecne plate, zatim su smanjili na 50%.

Sve u svemu odlicna ponuda.

Edit
Kod mene se to zvalo: "Konkurs za stimulisanje dobrovoljnog prestanka radnog odnosa".

I potpisivao se "Sporazum o prestanku radnog odnosa"

Znaci firma je to nudila. Na osnovu cega ovi iz Race imaju pravo na otpremnine? Ovaj Korejac im sigurno to nije nudio.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 15.04.2010. u 13:06 GMT+1]
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:07 - pre 170 meseci
Za Koreanca je ovo ok varijanta, krene lepo od pocetka sa radnom snagom, napravi novu sistematizaciju, plan obuke za novu tehnologiju..

drugo, zasto radnik mora da bude iz lokalnog mesta, to samo kod nas vazi nepokretnost radne snage, sve u krugu 1 sat dolazak 1 sat odlazak moze da dodje u obzir( pa u Beogradu se cesto covek zaglavi vise od sata po pravcu)...

Koreanac moze da taj benzin da ukalkulise u platu, kao sto mnoge firme i rade..

 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:19 - pre 170 meseci
Citat:
dejanet: Za Koreanca je ovo ok varijanta, krene lepo od pocetka sa radnom snagom, napravi novu sistematizaciju, plan obuke za novu tehnologiju..

Upravo tako. I ne pati se sa nasleđenim zvučnim titulama: šef pogona, tehnički direktor, direktor proizvodnje, komercijalni direktor i slična sranja. I još u startu out-sorsuje: čistačice, IT, marketing, knjigovodstvo - i eto 50% manje glavobolje ! Može da se posveti organizacijom proizvodnje !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:20 - pre 170 meseci
Citat:
Otpremnina + upisana godina staza na birou + godinu dana primanje naknade, nekih 3-4. meseca 60% prosecne plate


@vilil1

vidis nije kod svih isto, kod mene je bilo otpremnina i nista vise + drzava je regulisala svima doprinose koje firma nije placala.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:23 - pre 170 meseci
Bojim se da pitam, ali sad jos ispade da novi vlasnik nema prava da promeni sistematizaciju poslova u firmi ako bar jedan od starih radnika radi po toj sistematizaciji?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:25 - pre 170 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: @vilil1

vidis nije kod svih isto, kod mene je bilo otpremnina i nista vise + drzava je regulisala svima doprinose koje firma nije placala.

A, pa i kod nas je bila samo otpremnina. Ali se skupilo drustvo, i pripretili su da ce tuziti i firmu i drzavu jer odlaze sa posla iskljucivo kao tehnoloski visak, iako na dobrovoljnoj osnovi, tako da su pristali na tu kompenzaciju sa biroa kao da je dobijen otkaz.
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:32 - pre 170 meseci
Ne bih rizikovao ni u ludilu. Da sam i najbolji od svih. Ne pada mi na pamet da pretpostavljam nesto.
A za solidarnost, pa sami ste rekli da poslodavca ne treba da bude briga makar ja umirao od gladi. Onda ne treba ni ja njega da zalim.
Vi hocete da se ja zrtvujem zarad opsteg dobra?
Kako da ne, evo i u rat cu dobrovoljno
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:33 - pre 170 meseci
E, ova tema je pravi eye opener. Bar za mene. Ali pazi ti ovo "i kod nas je bila samo otpremnina. Ali se skupilo drustvo, i pripretili su da ce tuziti i firmu i drzavu jer odlaze sa posla iskljucivo kao tehnoloski visak, iako na dobrovoljnoj osnovi, tako da su pristali na tu kompenzaciju sa biroa kao da je dobijen otkaz". I dobiju

Citat:
Vi hocete da se ja zrtvujem zarad opsteg dobra?

Ko je to rekao? Ja to ni od koga ne trazim, ali trazim da svoje zivotne rizike pokrivate sopstvenim odlukama i prihvatite posledice tih odluka. Sta je tu problematicno, to se valjda ocekuje od svake odrasle osobe? Iskreno i ja bi uzeo otpremninu, ali opet ja nisam oni i ja imam vec ideju kako bih od tih para napraivo neki biznis, oni (tj bolje one) su 50+ godina i imaju jos dosta do penzije, mnogo vise nego sto ce im te pare potrajati. One to rade zato sto ih je nahuskao sindikalac da mogu da uzmu i pare i da ostanu na poslu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:42 - pre 170 meseci
@mmix
Pa to je jedino realno. Ako smo nas dvojica tehnoloski visak, i kao takvi cemo ici na biro, poslodavac nudi stimulaciju(otpremninu) da bi ti odmah otisao. Za tih par godina ja radim i primam platu, iako sam tehnoloski visak, i kada dodje vreme ja popijem otkaz bez te stimulacije(otpremnine). A obojica idemo na biro kao tehnoloski visak.

Mene stvarno zanima, ukoliko neko zna, ko nudi otpremninu u Raci, po kom osnovu?
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:53 - pre 170 meseci
na novu vest

ma daj,po kojoj to logici ce dobiti otpremninu AKO ODU iz preduzeca odmah jer im se tako cefne,a nece dobiti ako nakon probnog rada ne zadovolje radnu normu ili koje vec uslove

Citat:
vladd:
Vlasnik moze da udje i u obavezu, da u prvih par godina NE moze da otpusti nikoga, ili da ne mora da dozvoli svima predvidjenima za soc program da napuste firmu u jednoj godini..varijanata ima desetak..


ovo mi nikad nije bilo jasno, sta se desava ako radnik krade iz preduzeca,ako ne dolazi na posao i slicno, ni onda nemas pravo da ga otpustis?

Citat:
Shadowed:
Mogu i ja da odlucim da dobijem sedmicu na loto-u... :)

(sorry sto sam prosli put zaboravio "ed" u nicku ti ;) )

pa znas kako,radnici zastave su uvek bili neki privilegovani...

Citat:
llux: Ne bih rizikovao ni u ludilu. Da sam i najbolji od svih. Ne pada mi na pamet da pretpostavljam nesto.


cek sta ne bi rizikovao? da uzmes otpremninu kad ni ne treba da je dobijes ili da radis 2-3 meseca probno (primas platu u medjuvremenu) i ako nakon tih 3 meseca ne zadovoljis uslove dobijes otkaz I OTPREMNINU?
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:56 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat: cek sta ne bi rizikovao? da uzmes otpremninu kad ni ne treba da je dobijes ili da radis 2-3 meseca probno (primas platu u medjuvremenu) i ako nakon tih 3 meseca ne zadovoljis uslove dobijes otkaz I OTPREMNINU?


Nema otpremnine posle tri meseca.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 12:57 - pre 170 meseci
a ima ako odes tek tako?
 
0

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:14 - pre 170 meseci
Svi su dali otkaz jer skoro niko ne govori engleski, ako odu odmah dobijaju otpremninu kao sto je gore napisano. Ako ostanu i posle 3 meseca probno ne zadovolje poslodavca, idu napolje bez icega.
Takodje treba da se spomene da firma salje radnike na usavrsavanje u Poljsku, a posto vecina radnika ne zna engleski,i stariji su od 50, mislim da bi skoro svako uradio isto.

Neki clanovi bi mogli da malo bolje procitaju o cemu se radi umesto da odmah kritikuju, posebno oni sa pocetka teme.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:22 - pre 170 meseci
Ma dajte, kakve izmisljotine, ne omogu da verujem. Jeste bas, cela raca i okolni region su sve elokventni poznavaoci engleskog jezika, samo tih 280 zena ne parla. O cemu vi pricate, nije ovo istrazivacki centar, ovo je fabrika kablova, dosadan, repetititivan posao za koji moras da si u startu ubijenog duha da ne bi postao postal posle dva meseca. Obuka na engleskom, ma daj, svasta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:23 - pre 170 meseci
moja greska,sad sam opet procitao onu 2. vest i vidim da drzava daje otpremnine onima koji odu dobrovoljno

ok,otisli su i nema sta vise da rade u tom preduzecu.

 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:24 - pre 170 meseci
Citat:
fade: Svi su dali otkaz jer skoro niko ne govori engleski, ako odu odmah dobijaju otpremninu kao sto je gore napisano. Ako ostanu i posle 3 meseca probno ne zadovolje poslodavca, idu napolje bez icega.
Takodje treba da se spomene da firma salje radnike na usavrsavanje u Poljsku, a posto vecina radnika ne zna engleski,i stariji su od 50, mislim da bi skoro svako uradio isto.

Neki clanovi bi mogli da malo bolje procitaju o cemu se radi umesto da odmah kritikuju, posebno oni sa pocetka teme.


Pa cekaj, posto vecina ne zna engleski - svi treba da daju otkaz?
Ne zna niko engleski? Nema ni jedan malo mladji od 50 koji ne zna da sastavi minimum engleskog za tu obuku, koja btw nije obuka za astronauta?

Pisao sam vec ko kod mene u montazi radi i kako jedva pricaju nemacki, pa naucili posao, a ne neko ko je to radio 20 godina.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:33 - pre 170 meseci
Citat:
fade
Svi su dali otkaz jer skoro niko ne govori engleski, ako odu odmah dobijaju otpremninu kao sto je gore napisano...
Takodje treba da se spomene da firma salje radnike na usavrsavanje u Poljsku, a posto vecina radnika ne zna engleski,i stariji su od 50, mislim da bi skoro svako uradio isto.


Cek malo , a kad su strajkovali zahtevali su od drzave da RADE?
Sad kad su dobili priliku ne odgovara im jer moraju da uce jezik i imaju previse godina .
Totalno ludilo ...

Citat:

Ako ostanu i posle 3 meseca probno ne zadovolje poslodavca, idu napolje bez icega.

Ovo je meni nakaradno skroz .
Ne treba nikom da daju otpremnine odmah nego svi da pocnu da rade kao sto su i zahtevali u strajkovima .
I molim lepo : ko se pokaze dostajan posla ostaje u firmi a korejanac sigurno nece ostaviti neradnike i lelemude ili primati nekog preko veze ,
ko ima previse godina , nece da uci jezik , ima secer i visok pritisak ,
daje mu se otpremnina kako li je vec ugovorom izmejdu drzave i kupca predvidjeno.



Viva lollapalooza
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 13:35 - pre 170 meseci
Najjace bi bilo da ostanu i bez otpremnine i bez posla.

Pa nek blokiraju neku prugu i udaraju glavama u zid.

Citat:
deerbeer
Sad kad su dobili priliku ne odgovara im jer moraju da uce jezik i imaju previse godina .
Totalno ludilo .


Pa i nije, zato sto su te price samo najobicnija zvaka za ukalkulisani pokusaj iznude.

Iskreno se nadam da su se preracunali i da ce da isp00she i posao i otpremninu, cisto kao nauk drugim "pametnim".

Kao oni radnici FIAT-a sto su mislili da ce moci nazad na drzavnu sisu pa dali otkaz u FIAT-u zbog "teskih uslova rada" zvanih 8 sati sa pauzama... a ono prrrc, nema nazad.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 14:22 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao oni radnici FIAT-a sto su mislili da ce moci nazad na drzavnu sisu pa dali otkaz u FIAT-u zbog "teskih uslova rada" zvanih 8 sati sa pauzama...

I grejanjem u hali.

Težak je rad u fabrikama za strance - redovna plata, sve na račun, obavezne pauze, radno vreme 8 sati, plaćen prekovremeni rad, pravo na godišnji odmor po zakonu, plaćeni doprinosi za PIO i zdravstvo. Još ako imaš neku zemlju može da se završava posao poslepodne ili vikendom. Ali ako može još i da se uzme otpremnina koju neće da plati Korejanac nego mi budale koje plaćamo porez. Nije cela Srbija Kragujevac ni Rača da nam neko plaća da se zaposlimo. Radi se i za 100€ na crno. Mnogi bi dupe dali za takav posao.
Romanes Eunt Domus
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu15.04.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat:ovo mi nikad nije bilo jasno, sta se desava ako radnik krade iz preduzeca,ako ne dolazi na posao i slicno, ni onda nemas pravo da ga otpustis? 


Ovo je potpuno druga situacija, ne postoji analogija. Ako neko krade, pravi stetu, narusava disciplinu, postoji procedura u zakonu o radu, disciplinska komisija, kazna, opomena i otkaz, socijalni program ne vazi za "asocijalne".


Kao sto rekoh, nema bas puno aproksimacija, i nisu dobre. U sustini je kompromis volje i propisa, i postoji nekoliko, oko desetak varijanti, pa je negdebilo ovako, negde onako, negde je firma privatizovana iz blokade, negde iz stecaja, razni socijalni programi su u igri, cak se razlikuju zavisno od staza i godina pojedinca(mladji dobiju manje isplata sa biroa), nekome se dokupi staz i bude prebacen u kategoriju penzionera..

Znaci velika je sarolikost, i firmi i pojedinaca, zakoni pokrivaju gotovo sve, ali eto, pojavio se "egzemplar", sa veoma specificnim uslovima "TRZISTA RADA", gde su slozni radnici odigrali zakonitu igru..

Poslodavac moze da trazi poznavanje latinskog i svahilija, samo je pitanje koliko ce zaposlenih imati taj uslov, i kako ce proticati konkurs, i konkursi...po meni, mislim da ce svaki biti oboren i osteceni obesteceni..tako da se ne treba(sa stanovista poslodavca) preigravati sa potrebama...

Vlasnik IMA prava i OBAVEZU da pravi sitematizaciju, samo sto je u prelaznom periodu LIMITIRANA doticnim dogovorom. Kada prodju razni socijalni ili grejs periodi, i ispune se dogovori, moze da izbacuje koga hoce i koliko hoce... da menja zaposlene kako mu drago...ako moze, kao u ovom slucaju gde se ispostavlja da nema bas viska kandidata.

Ipak lokalna uprava(i drzava iza nje) pokusava(ju) da sprece "udar" nezaposlenih, udar na budzet, i logicno je, ako vec omogucavaju odredjene beneficije, trziste, uslove za biznis, da imaju kratkorocne zaheve..

I Vlasnik ne moze bas da ocekuje, da ce u PRVIH par godina, da se raduje PROFITU..ipak zapocinje posao na NOVOM trzistu i u NOVOJ sredini..a ni uspeh mu nije zagarantovan, olaksice su tu da ga pomognu i stimulisu...

Ova tema jeste VEST, specificna, zbog specificnih okolnosti..jedan izuzetak iz opstih uslova, specificnost ekstremno male zajednice i pausalnih propisa(pravljenih za vec centre)..

Poz
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83047 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.