Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81994 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:14 - pre 169 meseci
Koji ste vi workoholiocari I ja volim da radim, al brate volim i da se odmorim, da negde proputujem i slicno Vi ko da konkurisete za posao ovde
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

w3industry
Veljko Kovacevic
web developer, W3Industry
Kragujevac

Član broj: 181069
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: wwwindustry.net


+1 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:17 - pre 169 meseci
Ovakvih prevara je bilo i bice ih naravno, ako moze da se iskoristi drzava sto da ne. Mislim cisto da pomenem slicne zloupotrebe.

U Zastavi kad su počele da se daju prve otpremnine u markama, gomila ljudi ih je uzela, medjutim kaže meni majka koja je tad radila u Zastavi da su neki vraćaju. Znači ladno uzmu par hiljada maraka i za mesec dana eto ih ponovo na poslu (taman malo da odmore). Ja kažem majci pa uzmi i ti, dobro bi nam došlo par hiljada maraka, ona mi kaže, naravno, da ne može to da uradi jer nije član ni SPS ni JUL-a koji su tad uveliko to radili, al bili su nezaustavljivi u to vreme.

Drugi slučaj su vojna lica posle ratova po Bosni i Hrvatskoj, i (ne)uspešnih operacija JNA koji su svi redom bili nagrađeni sa po 2 ili 3 čina pa pravac penzija. Odjednom gomila ljudi u penziji sa po recimo 40-45 godina života i sa visokim činovima. Mom ćaletu kao potpukovniku penzija preko 40.000 pa vi vidite.

Tako da ovi radnici hoće malo da se ogrebu. Kad svi drugi mogu što da oni bar ne pokušaju.


 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:23 - pre 169 meseci
Citat:
sasa_vidic:

Njesra za čistu desetku.



Ma ajde.

Ne smes pisnuti o 200 i kusur likova, a da neko ne brani "srpske radnike".
Ako su to srpski radnici, onda to moja keva i cale nisu.
 
0

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:24 - pre 169 meseci
Razumem to za dosadu, ako je to razlog, sasvim sigurno je da radite umerenije ili obavljate poslove oko kuce. Necete sigurno da zapnete ako ne morate
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:32 - pre 169 meseci
Sta znam... ja ako se prihvatam nekog posla, gledam da ga odradim ljudski. Sto obicno podrazumeva "zapinjanje".

Mada ovo objasnjava dosta toga... znaci, sredjivali neku gajbu u Beogradu... vecina majstora (ili bolje reci "majstora") su otaljavali svoj posao, moras da ih kontrolises ko budala... jedan razvalio zid pored vrata, pa se jos kao buni kako smemo da se zalimo na to... drugi isfusario WC...

More bre...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:32 - pre 169 meseci
Citat:
Java Beograd: Ajde, neka se jave [es] članovi koji ne bi uzeli otpremninu, i onda se javili na konkurs da rade u istoj fabruici, a da to mogu ?!
Evo ja ne bih. Zsto da to radim? To je nenormalno i bolesno ponasanje. Kad sam napustio firmu valjda sam imao neki razlog, npr ne svidja mi se posao, ne svidjaju mi se ljudi. Zasto bih je napustao pa se vracao zbog par hiljada necega? To su slucajevi za psihijatra. Takvima ne treba dati lekarsko uverenje da su zdravi.
Citat:
sasa_vidic: ...pluvanja po srpskom radniku...ljudi smo, nismo stoka...srpski radnik je sve ojadio...srpski radnici...u ovom slučaju srpske radnike...pljuju po svom narodu, po svojim očevima i dedovima...
Evo jos jedan primer bolesti (uz koju obicno ide i polupismenost, kao sto se vidi) . Sta je to srpski radnik? Jel ima tetovazu na celu? Sta je to svoj narod? Odakle tebi uopste pravo da mene stavljas u isti kos sa tobom i takvima? Nemam ja sa vama nista jos od kad ste izasli ispod kamenja tamo osamdesetih, a moji ocevi i dedovi ako su bili barabe i stoka to je njihova stvar. Eno prica se da je deda Koce Popovica stavljao pesak u brasno da bude teze za vreme WWI pa to prodavao viojsci i onda je posle drug Koca sve sto je ovaj posteno zaradio poklonio zemlji. Ima jos takvih primera, ljudi koji su znali sta su njihovi ocevi i dedovi radili stali rame uz rame sa komunistima.
Citat:
llux: Mora da postoji cilj koji ce me motivisati, ne obicno prezivljavanje
Evo, moze da ti bude cilj da sam sebi kupis hranu i da platis racune kad te stari babo iscaka nogom u zadnjicu iz kuce a ne gaji te tamo do 40 godina. Mozda nisi ti od takvih, ne znam ja, ako nisi onda to ne vazi za tebe ali vazi za vecinu "napacenog naroda".
Citat:
w3industry: Tako da ovi radnici hoće malo da se ogrebu. Kad svi drugi mogu što da oni bar ne pokušaju.
Zato sto je antisocijalno i nenormalno ponasanje stetno po zajednicu i da ovi bezmougonje na dve noge imaju bar malo te svesti o kojoj se prica oni bi sa tim olosem postupali kao sto prirodna drustva postupaju sa stetocinama po zajednicu. Zivotinje takve stetocine retko ubijaju, tako da ni "humanizam" ne bi bio ugrozen. Zivotinje takve samo priognaju iz zajednice, a onda oni crknu negde sami.
Citat:
Isak666: Ma ajde.

Ne smes pisnuti o 200 i kusur likova, a da neko ne brani "srpske radnike".
Ako su to srpski radnici, onda to moja keva i cale nisu.
To patriote ovde stalno rade vec 25 godina. Uzmu neke najvece dzukele kao primer, kriminalce, ubice, ratne zlocince, nasilnike, piromane koji pale ambasade, huligane, ovakve ludake, i onda hoce na silu sve stanovnike ove zemlje da izjednace sa takvim olosem. E nece moci.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:33 - pre 169 meseci
Citat:
mmix: Koji ste vi workoholiocari :) I ja volim da radim, al brate volim i da se odmorim, da negde proputujem i slicno :) Vi ko da konkurisete za posao ovde :)


Ma volim ja da putujem ali jbg lepo mi je kad nesto stvaram i radim + ako to donosi neki kesh tim bolje ;)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:44 - pre 169 meseci
Citat:
Sylvester: Daleko od toga da podrzavam njihovu akciju i nacin razmisljanja ali jbt... "dzukele", "poluzveri" itd. Upravo zato sto tako pljujemo jedni po drugima zato i prolazimo taman po zasluzi
Koji smo to jedni a koji smo drugi? U neko drugo vreme u vecem delu Evrope po ovakvima ne bi "pljuvali" nego ih sutra ne bi bilo. U svakom slucaju to su bolesne osobe koje treba da se lece ili da im se dodele tutori.

Uzgred, iza ovoga isto stoji kakva otadzbinska uprava ili setaci kornjaca, 99%.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Bilo mi je interesantno pre par meseci kad sam citao o "Poslu za 1 euro" u DE i njegovoj svrsi da dugorocno nezaposleni (oni koji nemaju posao vise od 1 godine) ponovo steknu naviku na redovan posao i shodno tome na tako strukturisano vreme.
Citat:
Ein "Ein Euro Job" oder "1 Euro Job"ist eine Arbeitsgelegenheit, mit deren Hilfe der Gesetzgeber vor allem Langzeitarbeitslose wieder in den ersten Arbeitsmarkt integrieren will. Sie haben den Zweck, die Arbeitsfähigkeit aufrecht zu erhalten und sollen den ALG 2 Empfänger an regelmäßige Arbeit und einen strukturierten Tagesablauf gewöhnen.

http://www.sozialhilfe24.de/ha...4-alg-ii-2/1-ein-euro-job.html

Sad tek kontam sta su posledice kad neko nije mogao da radi i po deset godina, te cemu taj posao sluzi.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:03 - pre 169 meseci
I sta radis na tom poslu za evro? Ne razumem nemacki ali ako radis bilo sta smisleno to vise smrdi na eksploataciju radnika nego na pomoc.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:05 - pre 169 meseci
@Lesli, mani ti moju bolest i polupismenost, pored te tvoje lopate koju stalno pominješ, ja ti dođem
suvo zlato. Po toj tvojoj hajdučkoj filozofiji, ti za sve imaš odgovor LOPATA.

Smeta mi, dabome da mi smeta, non-stop je tema srpski radnik=lenština( za američkog ninđžu leslija SRPSKI RADNIK=radnik
na privremenom radu u srbiji). Normalno da lenština ima, ali zar se ne vidi da celokupan taj haos nastaje iz samog sistema koji nas truje već jako dugo. (lesli bi opet spomenuo lopatu i bolest na ovaj citat)

Da li je normalno da država stimuliše nešto totalno bolesno? To je pravo pitanje. A ne neka šaka jada u propaloj fabrici.

Znam gomilu, ali baš gomilu ljudi koji rade u inostranstvu, i svi su vredni kao mravi.
Zašto.... Pa rade u uređenoj zemlji, i to kao stranci, pa se ne žale.

Mnogi ovde komentarišu o propalim fabrikama i neradnicima, a da nisu ni prošli pored srbije( možda Uskrst i Božić, ima nešto da se pojede dobro)

Dokle da vređamo sami sebe, van pameti je. Ko je loš, loš je , ali ne trpajte sve u isti koš.
Po toj logici, svih 284 su neradnici. Ma ko njih pita, oni su samo brojka na papiru, isto kao i brojke kvadrature pogona i placa.
Ma lopatu treba na njih, šta otpremnine. A Korejko Koreanac trlja ruke u svakom slučaju, i još poneko...



 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:08 - pre 169 meseci
@mmix
To je za primaoce socijalne pomoci koji odbijaju da se zaposle kad im se ukaze prilika.
Onda im se nudi posao koji se placa 1 euro po satu i to im je dodatni prihod na socijalu.

Ako odbiju, moze im se socijala umanjiti za 30%.


Posteno, ja bih rekao.
 
0

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:14 - pre 169 meseci
Ako zakon ovo dozvoljava, ne vidim problem. To što radnici rade jeste bezobrazno, ali nije protivzakonito. Moralno/nemoralno i radnici/neradnici - zakon ne poznaje ove razlike. A možda je ova vest samo spinovanje koje sprovodi novi vlasnik ili država, jer su videli da ih čeka udarac po džepu.

Off Topic 1 - Strani poslodavci neretko ignorišu naš Zakon o radu, u mnogim njegovim delovima, najpre o radnom vremenu, pauzama i prekovremenom radu. Zbog toga, nemam puno obzira prema njihovim "problemima" sa radnicima.

Off Topic 2 - Radnici u IT industriji, pogotovo oni kvalitetniji, imaju potpuno iskrivljenu sliku o zapošljavanju i uslovima rada, jer su često u povlašćenom položaju i u svakom trenutku mogu da biraju. Većina ljudi nije i ne može. Zato mislim da stanovište IT radnika po ovom pitanju često ne treba uzimati u obzir.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:14 - pre 169 meseci
Ok, ispravka, taj deo sam skontao i prica izgleda poplocana dobri m namerama. Ali sta ti radis za taj jedan evro? Ako krecis ograde, pravis konkurenciju krecaru ograda koji svojim radnicima ne moze da placa 1e, ako me razumes. Nelojalna konkurencija drzave nikad nije dobra stvar.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:34 - pre 169 meseci
ja takodje nisam na strani neradnika, komunizma itd, ali u ovom slucaju moram da stanem na stranu radnika i to samo pod jednim uslovom - da je ova vest apsolutno tacna od pocetka do kraja a ne poluistinit senzacionalisticki tekst ili placen Slavicin tekst... jer kao sto rece @mmix, otpremnine se ne daju radnicima koji sami napustaju firmu bez ikakvog socijalnog programa, barem ne bi trebalo...

prosto sam zadivljen kako olako donosite zakljucke... koliko je to recimo, americkih radnika gadljivo na 4500e ukoliko mogu da se uzmu koriscenjem rupe u zakonu?! poznajuci njihovu 'gadljivost' na pare, mislim da bi se pohebali za 100$ a ne za ovu cifru... ko uopste nekom radniku koji iz moralnih principa ostane i ne prihvati ovaj dil garantuje da nece bas prvog dana da popije otkaz i ispadne majmun sto nije uzeo pare koji su svi drugi uzeli? ko moze da kaze da gresim bas kod ovih korejanaca ako kazem da su prioriteti kod kadrovskih odlucivanja bas ovakvi redosledom:

1. interes firme
2. interes firme
...
...
26. interes firme
...
35. interes firme
...
41. vrednost radnika
...
50. interes firme
...
101. nije uzeo otpremninu
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:46 - pre 169 meseci
Cek, cek, na koji nacin, tj. na osnovu cega ovi ljudi pokusavaju da dobiju otpremnine? Gdje to ima da das otkaz i dobijes naknadu(sem u nedavnom pokusaju drzave da smanji administraciju)?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:47 - pre 169 meseci
Citat:
abitbp6: Off Topic 1 - Strani poslodavci neretko ignorišu naš Zakon o radu, u mnogim njegovim delovima, najpre o radnom vremenu, pauzama i prekovremenom radu. Zbog toga, nemam puno obzira prema njihovim "problemima" sa radnicima.

a domaci poslodavci?

ne treba generalizovati,ali jedna druga stvar je da drzava vise "njuska" po stranom preduzecu nego domacem,odnosno trazi mane,iz ne znam kog razloga (ovo nije pravdanje da NE TREBA da "njuska" po stranom preduzecu,nego da ne treba da povlascuje razne izrabljivace od domacih poslodavaca)

opet,ne treba generalizovati


Citat:
sasa_vidic:
Po toj logici, svih 284 su neradnici.


pa sta su drugo ljudi koji su duugo strajkovali/blokirali puteve/ovo ono i kukali kako HOCE DA RADE i trazili od drzave da im sredi to,i kad im drzava SREDILA to oni odjednom NECE DA RADE

Citat:
superbaka
ko uopste nekom radniku koji iz moralnih principa ostane i ne prihvati ovaj dil garantuje da nece bas prvog dana da popije otkaz

pa bas za to i sluzi otpremnina,ne?
ako popije otkaz jer je "tehnicki visak" i te fore
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:52 - pre 169 meseci
Pa superbaka, ta otpremnina za to i sluzi, za te sto budu otpusteni prvog dana kad dodje novi gazda. Kao granacija, ne kao nagrada.

Pazi, Koreanac ce garant da ih primi nazad, vec je pojeo go*no, koliko god da je smesna preobuka za ovaj posao ima je i skilled worker je skilled worker i moze da pocne posao bez obuke, narocito sto nece koreanac da plati iz dzepa tu otpremninu, sta vise sracunace se on brzo da mu je ovako jos bolje jer ce za radnika koji je vec bio u firmi da dobije 4.5k evara na poklon ako ime radnika promuva kroz dva papira (otkaz + zaposlenje). Jedini primati u ovoj prici cemo ispasti mi ostali koji cemo to da platimo. Koreanac nama 8 milki za firmu, mi njemu 4.5 milki za 1000 radnika i milku i po za kobajagi "otpremninu", ostala dva miliona od asseta koji vredi 8 miliona. Superiska. Dobro smo prosli, bar ne moramo da izmisljamo trazenje nafte po srbiji da nadoknadimo dugove koje smo sakrili od kupca.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:54 - pre 169 meseci
Citat:
jericho1405: Cek, cek, na koji nacin, tj. na osnovu cega ovi ljudi pokusavaju da dobiju otpremnine? Gdje to ima da das otkaz i dobijes naknadu(sem u nedavnom pokusaju drzave da smanji administraciju)?

Ma to je sad posledica nase iskrivljeno obavljene eliminacije tehnoloskih visaka. U pocetku menadzment je morao da otpusti X radnika i umesto da o urade u interesu firme i njene proizvodnje drzavni menadzeri su izmislili dobrovoljne odlaske stimulisane otpremninama. Dakle i dalje te firma otpusta ali si ti to dobrovoljno prihvatio i prijavio se zbog otpremnine. POsle N takvih procesa narod je valjda poceo da veruje da je otpremnina nesto sto dobijes kad sam das otkaz.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu14.04.2010. u 14:55 - pre 169 meseci
Citat:
superbaka: ko moze da kaze da gresim bas kod ovih korejanaca ako kazem da su prioriteti kod kadrovskih odlucivanja bas ovakvi redosledom:

1. interes firme
2. interes firme
...
...
26. interes firme
...
35. interes firme
...
41. vrednost radnika
...
50. interes firme
...
101. nije uzeo otpremninu


Grešiš. Lista prestaje kod broja 100.

100. interes firme
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81994 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.