Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 56248 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor19.11.2010. u 11:58 - pre 162 meseci
kako ide?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor19.11.2010. u 19:15 - pre 162 meseci
Zar ne vidiš u njegovom profilu da je prestao biti aktivan na ovom forumu još od 16.07.2010. u 20:55?

 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor20.11.2010. u 23:05 - pre 162 meseci
Aha.
Sad vidim :)

Verovatno ga je sramota vremena i para koje je puko na nista :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor20.11.2010. u 23:17 - pre 162 meseci
verovatno još traju merenja.
kad se krše zakoni fizike ne sme ništa da se prepusti slučaju.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor20.11.2010. u 23:37 - pre 162 meseci
Citat:
3way
Verovatno ga je sramota vremena i para koje je puko na nista :)

Bez pouzdanih podataka, NIKAD ne zaključuj unapred.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor20.11.2010. u 23:40 - pre 162 meseci
Sto, jel je i Tesla tako razmisljao?
To ne radi, nije radilo niti ce ikad da radi.
Mozda, u nekom drugom Svemiru ili ako ovi iz CERN-a promene fizicke zakone naseg Svemira :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 12:45 - pre 162 meseci
Pozdrav drugari! Vidim da se raspravljate oko perpetum-a, mada me mrzelo da citam sve stranice ali bih da pitam one koji ne veruju u to, pa i one koji veruju:

-Ako ikad ovaj motor proradi ili je kod nekog vec proradio, da li mislite da je to ustvari perpetumobile, posto i magnet gubi svoja svojstva vremenom?
-Da li takodje mislite da su najveci pronalazaci u istoriji funkcionisali na principu zatvorenog uma i strogo se drzali vec otkrivenih zakona fizike, a ako jesu na koji nacin su dosli do otkrivanja novih zakona fizike?
-Da li neko moze u punom i kompletnom smislu reci da objasni sta je to energija, i zasto se energija ne moze stvoriti ni unistiti kada ona vec postoji, i odkuda postoji i sta je bilo pre nje dok nije postojala, ako je uvek postojala i nije bilo "pre nje", moze li neko to "UVEK" da definise kao nepostojanje vremena i samim tim opste postojanje svega?
-Da li mislite da Nikola Tesla nije imao mnogo puta bolje projekte i resenja o dobijanju besplatne energije jer je svo znanje spucao u javnost?
-Da li neko misli da je Nikola Tesla bio budala kada je rekao da ako bi nauka krenula jednom da istrazuje nematerijalno, da ce napredovati 10 godina vise u donosu na svo vreme do sad?
-Da li mislite da bi ako se u slicaju dodje do nekog resenja koje ce proizvoditi neogranicenu energiju, tu spravu prihvatiti vladari ove planete i objaviti je javno i rekli ljudima:"e od danas narode ne morate vise da placate struju, uzivajte!!!"
-Da li verujete da na ovom svetu postoje tajne i zavere koje se kroz citavu istoriju kriju od razotkrivanja obicnim ljudima?
-Da li verujete da se ljudima servira znanje iz svih oblasti samo iz razloga da bi se njima manipulisalo zbog novca i drzali pod kontrolom, a da ljudi koji prepoznaju iskrivljenja i netacnost u tim znanjima i pokazu svoja otkrica budu "smaknuti" ili oduzeti od svojih licnih zivota kako bi sluzili mocnicima?
-Da li verujete da je materija ustvari energija?
-Da li verujete da svojstva koje energija ima je ustvari frekvencija?
-Da li verujete da je izvor tih frekvencija ustvari -svest-?
-Da li verujete da se ceo svemir moze "kompresovati" u jednu tackicu velicine graska?
-Da li znate da je ceo ovaj trodimenzionalni svet iluzija, jer je mikrosvet sastavljen od energije koja nije opipljiva, a da opipljivost cine sile koje se medjusobno odbijaju?
-Da li mislite da covek kao ljudsko bice vidi i cuje sve oko sebe, ili samo neki mali procenat stvarnosti?

Sva ova pitanja dovoljna su za pocetak i veoma su vazna za shvatanje o dobijanju besplatne enegije kao i to da li je to uopste moguce.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 13:20 - pre 162 meseci
1. Nikola Tesla
2. Zatvoren/otvoren um
3. Frekvencija
4. Kontrola i serviranje informacija

Sve su to elementi uspesne zavere protiv slobodarskog naroda, medju kojima povremeno ustane po neki vizionar, ali uvene pod teretom pritiska javnosti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 14:14 - pre 162 meseci
a da ti za promenu odgovoris coveku ozbiljno ako imas sta da kazes?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 14:50 - pre 162 meseci
Jel moze jedan primer ozbiljnog odgovora?
Ili jos bolje praktican primer ozbiljne naprave koja funkcionise?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 15:14 - pre 162 meseci
Moze primer ozbiljnog odgovora. Sa napomenom da sam svestan da sam donekle laik, pa kome se cita moje misljenje, neka cita... Pitanja na koja nemam nikakav odgovor sam preskocio.

Citat:

-Ako ikad ovaj motor proradi ili je kod nekog vec proradio, da li mislite da je to ustvari perpetumobile, posto i magnet gubi svoja svojstva vremenom?


Za mene bi se permetuum mobile-om mogao nazvati samo motor koji se beskonacno dugo okrece, a posto magneti gube svojstva vremenom, to nije to.

Citat:

-Da li takodje mislite da su najveci pronalazaci u istoriji funkcionisali na principu zatvorenog uma i strogo se drzali vec otkrivenih zakona fizike, a ako jesu na koji nacin su dosli do otkrivanja novih zakona fizike?


Ne mislim tako.

Citat:

-Da li mislite da Nikola Tesla nije imao mnogo puta bolje projekte i resenja o dobijanju besplatne energije jer je svo znanje spucao u javnost?


Mislim da najznacajniji Teslini projekti nisu zaziveli masovno zbog uticaja korporacija.

Citat:

-Da li mislite da bi ako se u slicaju dodje do nekog resenja koje ce proizvoditi neogranicenu energiju, tu spravu prihvatiti vladari ove planete i objaviti je javno i rekli ljudima:"e od danas narode ne morate vise da placate struju, uzivajte!!!"


Otpilike je u modernom tipu ropstva najveci problem covecanstva, sada.

Citat:

-Da li verujete da na ovom svetu postoje tajne i zavere koje se kroz citavu istoriju kriju od razotkrivanja obicnim ljudima?


Da, ali pre ili kasnije sve ce biti poptuno razotkriveno i potvrdjeno.

Citat:

-Da li verujete da se ljudima servira znanje iz svih oblasti samo iz razloga da bi se njima manipulisalo zbog novca i drzali pod kontrolom, a da ljudi koji
prepoznaju iskrivljenja i netacnost u tim znanjima i pokazu svoja otkrica budu "smaknuti" ili oduzeti od svojih licnih zivota kako bi sluzili mocnicima?


Da, ima i bilo je takvih slucajeva.

Citat:

-Da li verujete da je materija ustvari energija?


Filozofski odgovor: sve je u svemu i sve je jedno. Univerzum se siri i u makro i u mikro smislu. Ne bi me cudilo da se jednog dana potvrdi (ako i nije vec), da 1 atom u sebi ima beskonacno mnogo univerzuma.

Citat:

-Da li mislite da covek kao ljudsko bice vidi i cuje sve oko sebe, ili samo neki mali procenat stvarnosti?


Cuje i vidi, ali beskonacno mali procenat stvarnosti.


Osvrnuo bih se ina bespotrebno spustanje nivoa rasprave na Srbiju, a od strane 3way-a. Ne, ova rasprava nema ama nikakve veze sa velikosrpskim lokalpatriotizmom koji mi je, inace, kao pojava, ogavan. Ali nismo jedini u tom smislu, u svakom slucaju.
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 16:24 - pre 162 meseci
Pokusao sam tvoje odgovore spojiti u jednu celinu sa dodatkom nekih "primesa", evo kako to izgleda:

"Da bi smo mogli ici dalje u istrazivanju, potrebno je imati otvoren um, drzati se tajnosti zbog pretnje izbijanja istine u vec porobljenom covecanstvu jer kao u takvom moze izazvati negativne efekte kod ljude zatvorenog uma. Ne pokusavati unovciti ideje niti projekat zbog uticaja korporacija i drugih "sabotera". I ako postoje brojne price "cudotvornih masina" pa cak i onih koji u neku ruku krse dosadasnje poznate fizicke zakone, o njima se ipak malo zna a jos manje sigurnost u ispravnost informacija o istom, no ionako ce jednoga dana sve biti raztokriveno. Inace posto je sve jedno i jedno je sve u savrsenoj Bozanskoj harmoniji beskonacnih fraktala, covek je i onako nedovoljno razvijeno bice, sto je sasvim logicno da zbog svega ovog ne moze tvrditi da li ce u svojim pokusajima uspeti napraviti perpetumobile kao sto je to uspeo Svemir koji i dan danas funkcionise uz pomoc energije koja mu je data na POCETKU iz "nekog perpetumobila", jer je nastao "NI IZ CEGA" ili je neki Tvorac preneo energiju iz neke druge "elektrane" kao bi stvorio danasnji Svemir, kao i to da on i vidi i cuje sve ono za sta mi kao ljudi jos uvek nismo sposobni kao bica. Upravo ta nasa nesposobnost je najveca prepreka sopstvenom razvitku."

Na pitanja na koje nisi znao da odgovoris odgovoricu ja, ali ti su odgovori kljucni, mada pre toga sacekacu jos neko vreme, jer mozda dobijemo odgovore od nekog drugog clana foruma. Ukoliko me skeptici negativno iskritikuju, necu se upustati u dialog, osim ako se skeptici postave kao ozbiljni i ozbiljo ukljuce u razmatranje ovog "problema".
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 17:39 - pre 162 meseci
Pa, u svakom slucaju, nalazite se na pravom podforumu, tako da se ne brinite za skeptike, samo vi raspalite, njihova argumentacija ne pali u ovoj dimenziji.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 18:46 - pre 162 meseci
Citat:
Osvrnuo bih se ina bespotrebno spustanje nivoa rasprave na Srbiju, a od strane 3way-a. Ne, ova rasprava nema ama nikakve veze sa velikosrpskim lokalpatriotizmom koji mi je, inace, kao pojava, ogavan. Ali nismo jedini u tom smislu, u svakom slucaju.


A ne, ne mislim ja konkretno na Srbe, nego na svakog coveka otvorenog uma koga mocnici zele da porobe.

Ja cu ozbiljno da odgovorim samo na jedno pitanje:

Citat:
-Da li takodje mislite da su najveci pronalazaci u istoriji funkcionisali na principu zatvorenog uma i strogo se drzali vec otkrivenih zakona fizike, a ako jesu na koji nacin su dosli do otkrivanja novih zakona fizike?


Da, UVEK su se drzali zakona fizike.
Jer, Ako nesto ne radi, nece proraditi kada se otkrije novi zakon fizike. Nije to skupstina pa da se zakoni usvajaju.

Pronalazac1: Jel si cuo, usvojen novi zakon o ocuvanju energije?
Pronalazac2: Odlicno, konacno mogu da napravim gravitacioni motorni oscilator.

Pitanja o zaverama, tajnim vladama bih za sada preskocio.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 19:29 - pre 162 meseci
Ok. @ 3Way... Kako objasnjavas uticaj ljudske namere na pokretanje cestca iz oblasti kvantne fizike?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 20:01 - pre 162 meseci
Uticaj ljudske namere?
Kao, zamislis se, pa pomeris cestice?

Na koji nacin je to povezano sa ovom temom?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 21:52 - pre 162 meseci
Tu se mnogi prevare, proucavajuci samo jednu oblast ne poznajuci i druge, jer sve je povezano jedno sa drugim. Ne postoji razdvojenost izmedju materije u prostoru kakva je nama poznata, to sto mi vidimo i opipamo kao razdvojenost je nasa percepcija, koja inace ne bi bila ovakva da nismo napadnuti egom, kvantna fizika ovo dokazuje. Dakle sve je povezano i sve oblasti moramo uzeti u obzir kako bi smo jednoj tematici pristupili otvorenog uma. Ok, 3way, samo sam hteo videti da li ti je i ta oblast poznata. Upravo takva neinformisanost i cvrsto pridrzavanje onog sto je vec otkriveno, razvija logicki um koji se kosi sa prirodnim zakonima harmonije dovodi do "zaslepljenosti" i zatvorenog uma. Pravilno razmisljanje je levom i desnom hemisferom u balansu, kako razvijamo logiku tako moramo i intuciju. To je jedini uslov za pravilno i zdravo razmisljanje.
Energija koja je prisutna u svemiru vodjena je apsolutnom sveprisutnom kosmickom svescu. Ona je sama po sebi inteligentna, dok mi to uocavamo kao zakone. Zaobilazenjem tih zakona ne mozemo je nadmudriti. Dakle, jedini razlog zbog cega se energija ne moze stvoriti (u sluzbi nama) je volja svesti, koja je u kvantnoj fizici poznata pod nazivom "jedinstveno polje svesti". Ali u etru imamo ogromne kolicine energije koje mozemo iskoristiti ako postujemo pravila harmonicnosti u prostoru. Znajuci da je takodje prostor iluzija i da ga cini sama energija, mozemo upotrebiti njene vibracije kako bi pod odredjenim uslovima stvaranjem rezonancije sa drugim prisutnim poljima energije dobili vise od ulozene. Ovakvi motori postoje i narpavljeni su po ideji N.Tesle poznatom kao energija iz vakuma. Magnetni motor nisam razmatrao u praksi i necu o tome da govorim, ali sam dobio energiju iz vakuma, replikacijom newman motora sa izlaznom energijom vece od ulozene, stim sto je motor bio mali i eksperimentalne prirode i dobijena energija je bila mala ali i vise nego dovoljna za konstantno punjenje akumulatora. Presekom magnetnih polja u kalemu u odredjenim frekvencijama kako bi se postigla rezonancija dobija se dodatna energija iz etra. Nema kotraelektromotorne sile koja je ujedno i najveca mana svih motora i generatora. Ovo je meni bio dovoljan dokaz, da je takav uredjaj sasvim moguc, no nije jedini... radio sam i druge eksperimente. Ljudi koji hoce uciniti nesto vise kao i ova zelja za magnetnim motorom, moraju istrazivati i druge oblasti ne samo magnete i fiziku, ko je razumeo shvatice! Za postojanje nematerijalnog sveta kao i drugih dimenzija sa kojih se od nikuda pojavljuju i nestaju cesice, kvantna fizika nema odgovor ali ima dokaz o tome. Uticaj ljudske namere je vec obelodanjen, procitajte knjigu "polje"-L.Mc Tagart. Toliko od mene, mogao bih puno pricati, ali ionako sam vec otisao sa glavne teme a to nije po pravilima foruma. Skepticima zelim sve najbolje i savetujem da suzbiju svoj ego na ovom forumu jer na taj nacin blokiraju slobodnu komunikaciju izmedju clanova koji su zeljni znanja i pomoci, sto je ujedno i pravilo foruma. Takodje ljudima istrazivackog duha dajem svaku podrsku, jer bez njih nikada ne bi smo imali ljude kao sto je Tesla. Pozz..
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor04.12.2010. u 22:04 - pre 162 meseci
Ok.
Mene samo zanima kako nam ta kosmicka svest omogucava da napravimo nesto sto ne radi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor05.12.2010. u 13:31 - pre 162 meseci
odaklr vam samo sva ta energija za prepucavanje?!?
e, to kad bi se kanalisalo u neki motor, ihaaa...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor05.12.2010. u 16:36 - pre 162 meseci
Sve se svodi na jednostavan program:


10 Print "Ja pravim njesto"
20 NACRTAJ NESTO
30 Ako radi, GOTO 50
40 Ako ne radi, GOTO 20
50 JUPIIIIIIIII, USPEO SAM

Menij se sve cini da ce se taj motor beskonacno dugo vrteti, ali nej u stvarnosti nego u petlji u linijama 20, 30 i 40 :)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 56248 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.