Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56616 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 14:08 - pre 170 meseci
Jedan samo "uvodni", da kazem, link za one koji ne znaju o cemu se radi:

http://magnetmotor.at/projekte/MDS/MDS_00-de.html

svetlo plave brojke su razlika izmedju crvenih i zelenih, ulozenog i dobijenog ;) ... za one koji vole matematiku nek' podele zeleno sa crvenim i pomnoze sa 100, dobice ucinak korisnog dejstva u procentima :)

sve je potkrepljeno sa tehnickim crtezima u pdf-u i demoima na YouTube-u...


Mesto gde mogu da se naruce magneti prilagodjeni oblikom Perenedev konceptu resenja (PERManent ENergy DEVice), a i nekim drugim je:

https://www.hkcm.de/product_in...amp;products_id=1968&dna=7

https://www.hkcm.de/product_in...amp;products_id=2971&dna=7

https://www.hkcm.de/product_in...amp;products_id=4031&dna=7

https://www.hkcm.de/product_in...amp;products_id=4587&dna=7

...pa cak i gde mogu da se naruce magneti zeljenih dimenzija:

https://www.hkcm.de/?hkcm=engi...944c9468a4dc0a1d902a930b927f96


Naravno, ne mogu a da ne primetim zemlje porekla gornjih linkova ... njima tamo iz tih krajeva veoma dobro lezi sve sto je u vezi mehanike :)



P.S. molim moderatora da zbog eventualnih komercijalnih linkova ne zakljucava temu; moze da suspenduje koji post sa domacim linkom najvise, ali zakljucati citavu temu - GREH je prema celoj planeti i uopste buducnosti ... linkovi su potrebni RADI NABAVKE MATERIJALA od koga se pravi spas za sve nas
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
A jesi li naparavio Perendev motor? Da li radi motor i da li ima dovoljno snage da preko trapeznog kaiša pokrene agregat?

Ako nisi napravio, zašto daješ savete drugima, a ne sebi, kako napraviti motor?



Zašto na ovom gore YOUTUBE snimku nije istovremeno prikazana druga strana prilikom pokretanja motora?

Razmisli malo.

Sviđao se tebi ili ne, moderator će ovu temu smestiti u ULTRAMADZONE (to znači da spada u oblast naučne fantastike ili nešto što nema veze sa stvarnošću tj. nešto što nema veze sa prirodnim zakonima fizike)

[Ovu poruku je menjao zasun dana 22.04.2010. u 17:57 GMT+1]
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 16:51 - pre 170 meseci

na vec poznatu primedbu sa drugih linkova o "drugoj strani" imam samo jedan odgovor:

http://www.youtube.com/watch?v=u5lXNpOnurw&feature=related

(jel covek mora da bude pored svega i profesionalni kamerman?)


A inace, moj motor je u fazi nacrta tj. resavanja geometrije...

Savete u vidu linkova drugima, dajem iz najnevinije dobre namere, ali da razmenim razmisljanja sa eventualnim istomisljenicima.

Da li ti imas neke primedbe na onaj prvi link, onaj iz Austrije?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 17:18 - pre 170 meseci
Nemam nikakve primedbe na prvi link. Internet trpi ama baš sve!

Zašto jednostavno ne kupiš magnete pa počni sam eksperimentirati sa magnetima da bi se uverio u tako nešto. Tako nešto napraviti mali model samo radi demonstracije koštaće nekoliko stotina evra i plus vreme uz znoj mukotrpnog rada na sastavljanju radi provere uz pomoć višestruke metode probe i greške, a to će još više koštati.

Pa čak i da uspeš u ostvarivanju modela, to ništa ne znači ako ne napraviš mnogo veći model (a koštaće nekoliko hiljada evra!) da bi se uverio da li će imati dovoljno snage da pokrene agregat preko trapeznih kaiševa.

Slobodan Nikašinović je pre nekoliko godina pokušao sa magnetima tako isto i ne znam dokle je stigao niti da li je uspeo da pokrene....

http://www.elitesecurity.org/t120074-0#779974

Zašto jednostavno ne kontaktiraš sa njim radi saveta? Verujem da bi u saradnji sa njim mnogo brže ostvario (samo budi oprezan jer je možda veliki prevarant). Na pp ću ti dati njegov broj.

"Savete u vidu linkova drugima, dajem iz najnevinije dobre namere, ali da razmenim razmisljanja sa eventualnim istomisljenicima."

To od ovih na ELITESECURITY nemoj ni da očekuješ da će ti dati savete jer će te odmah na početku ove teme sabotirati jer su oni za ovu oblast "NAJPAMETNIJI".

Zašto se zove ovaj forum ELITE.........?

[Ovu poruku je menjao zasun dana 22.04.2010. u 18:42 GMT+1]
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 17:52 - pre 170 meseci

Rekoh vec da mi je projekat u fazi geometriske racunice koja treba da kaze - koliko mi kojih magneta treba... Cudi me da to nisi procitao?

Citat:
zasun
Pa čak i da uspeš u ostvarivanju modela, to ništa ne znači ako ne napraviš mnogo veći model (a koštaće nekoliko hiljada evra!) da bi se uverio da li će imati dovoljno snage da pokrene agregat preko trapeznih kaiševa.
[Ovu poruku je menjao zasun dana 22.04.2010. u 18:42 GMT+1]


:))) ... e pa ne bi rekao da nista ne znaci ;) ... znaci mnogo ako se samo malo zamislis ;)

a to koliko ce da kosta ... e pa neka kosta; to se inace zove "investicija", znaci radnja koju radis da bi posle izvesnog vremena bio u plusu sa onim evrima


P.S. ocekujem broj Slobodan Nikašinovića na pp ... zasto ga odmah nisi poslao? ... I - sto se ti toliko trudis da me odgovoris od svega?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 18:27 - pre 170 meseci
moze li neko opisati kako funkcionise ovaj motor i da li je opet u pitanju neka perpetu mobile skalamerija koja nit radi nit ima koristi.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 18:38 - pre 170 meseci

ne znam na koji motor mislis, svi su perpetum mobile ... ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 19:43 - pre 170 meseci
sad sam video, mislio sam da je nesto novo.
Moj zakljucak sto se tice magnetnih motora je sledeci:
Potreban je dobar magnetni izolator kako bi se neutralisalo rasipanje i usmerilo samo u pravcu tangente. Tada bi motor sa magnetima, odbijanjem polova radio. I to bi bio perpetuum mobile. ako se izuzme trenje. Ali bi korisnost bila znatno veca. Cekam neki demant ili dodatak.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 20:31 - pre 170 meseci
Citat:
toplim: sad sam video, mislio sam da je nesto novo.
Moj zakljucak sto se tice magnetnih motora je sledeci:
Potreban je dobar magnetni izolator kako bi se neutralisalo rasipanje i usmerilo samo u pravcu tangente. Tada bi motor sa magnetima, odbijanjem polova radio. I to bi bio perpetuum mobile. ako se izuzme trenje. Ali bi korisnost bila znatno veca. Cekam neki demant ili dodatak.


Mislim da bi moglo i bez tih "magnetnih izolatora", zovu ih nace "shield", stitovi u slobodnom prevodu. Zadovoljila bi i dobra geometrija, tj. pravi gabariti magneta, njihov pravi rapored, pravi precnik rotora, pravi uglovi... Ima mnogo osetljivih mesta na kojima jedan projekat te vrste moze da se oklizne, a problem je u sustini nemanje instrumenta kojim bi zaista bukvalno i prostorno videli magnetna polja. Ali, u svakom slucaju, magnetni izolatori bi svakako pomogli, tj. povecali efekat korisnog dejstva.

Link na tu temu sa zanimljivom pricom u vezi raznih materijala koji izoluju magnetni uticaj:

http://www.youtube.com/watch?v...from=TL&videos=ZQsHqjJHGOI

covek je na vrlo prost i ocigledan nacin ispitivao 12 razlicitih izolatora magnetnog polja...

Ima naravno i potvrdjeno dobrih izolatora, ali se bojim da dam link, da prica ne bude ugusena zbog preterane "reklame"...


postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 20:51 - pre 170 meseci
Bez izolatora ne moze da radi. Sto ih N odbije to ih S privuce i zato rotor vibrira, nema kretanja.
Tacnije potrebo nam je samo N a S da neutralisemo. A jedini nacin da se neutralise jeste da se izoluje.
Jos uvek nije pronadjem materijal za to.

Postoje neki dobri materijali, ali ne znam u procentima, njihova izolacija je mala.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor22.04.2010. u 23:26 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: na vec poznatu primedbu sa drugih linkova o "drugoj strani" imam samo jedan odgovor:

http://www.youtube.com/watch?v=u5lXNpOnurw&feature=related

Prosto je za nepovjerovati kakvim glupostima neki ljudi mogu da nasamare neke druge ljude.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 02:52 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Prosto je za nepovjerovati kakvim glupostima neki ljudi mogu da nasamare neke druge ljude.


Imas li neko suvislo objasnjenje "gluposti" ili je to samo obicno ubedjenje na prvi pogled?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 07:05 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: Imas li neko suvislo objasnjenje "gluposti" ili je to samo obicno ubedjenje na prvi pogled?


7. razred osnovne, (ili 8.? Tamo gde pocne da se uci o energiji i termodinamiki) :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
0

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 07:29 - pre 170 meseci
Ako izbegnete ubeđivanje sa onima koji ne veruju u ovaj projekt, tema možda i ostane čista. U svakom slučaju, ako tema ode u loodu zonu, biće dosta onih koji će želeti da je upropaste jer im je to zanimljivo (samo to i rade na ovom forumu).
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 09:09 - pre 170 meseci
Bilo bi zanimljivo jednom za promjenu vidjeti post u kome se neko od vas "perpetum mobilaca" javi nakon x godina i kaze da je pogresio ili da su ga nasamarili.
No to se nikad ne desava. Vjerovatno od silne "korektnosti" ili "postenja" na koju se stalno pozivate.

Od kad postoji ovaj forum, poceli su i epohalni pronalasci. Ljudi su pljuvali jedni na druge u diskusijama koje su se oko toga vodile i ovi pronalazaci su proglasavali "nevjernike" ljudima ogranicene pameti i zatvorenog uma, a kakvi inace koce svijet od pamtivjeka.

Medjutim, nikad se nije desilo da je ista od tih epohalnih otkrica "koja samo sto nisu bila zgotovljena" u to vreme ili cak koja su i bila "zgotovljena", kao sto je i ovaj motor na ovom filmu, ikad ugledala svjetlost dana. I poslije x godina niko nista nije napravio ni postigao, ali se niko nije ni javio da kaze - pogresili smo, izvinite.

Sto se tice onog filma koji nesto "dokazuje", nema potrebe da se osvrcem na tehnicku stranu, posto se ono moze uraditi na milion nacina. I Dejvid Koperfild na filmu prolazi kroz Kineski zid i ucini da avion nestane, no niko pametan ne vjeruje da se to stvarno desava.

Ja bih se prvo zapitao: Covjek ima perpetum moblie (koji kazete radi), a snima film nekom usranom kamericom u kome mu se vidi ruka i to je to. Rjesio je sve probleme covjecanstva. Nasao izvor beskonacne energije. Ljudima je otvoren put u druge galaksije. Ponistio svu nauku od zore covjecanstva do danas. Nema vise potrebe za naftom, hidrocentralama, thermocentralama, nuklearnim centralama. Covjek dobija cistu mehanicku energiju bez sporednih efekata. To znaci da se klima na zemlji moze proizvoljno podesavati - napravi dovoljno frizidera u Sahari ili dovoljno grijaca u Sibiru i eto beskonacno novog plodnog zemljista. Nema vise potrebe da se sjeku sume, nema gladi, sukoba i ratova. Automobili, avioni, brodovi, bicikli.... sve se krece samo od sebe, nikad se nista ne dosipa. Mozes putavati gdje god hoces - i to svojim vozilom - sve je dzaba....

Pa sta je onda sa tim covjekom?! Ne bi li odjednom pocele da ga salecu sve vlade svijeta i naucne ustanove, vojska, siroke narodne mase obozavalaca i svaki pametan covjek otisao da mu se pokloni? Ne bi li ga crkva proglasila svecem?

Pa sta radi on onda u svom cumezu tako sto sa budjavom usb kamericom pravi glupe filmove i kaci na youtube?
Pa vjerovatno z@yebava ljude sklone nasamarivanju. Ja bi prvo to pomislio. No, vidim da mu neki prvo povjeruju.

No, nema veze. Bilo bi ipak lijepo da se jednom za promjenu neko javi "poslije svega" i da kaze sta je ustvari napravio i sta je saznao.
Ali, do toga naravno nikad nece doci.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 09:25 - pre 170 meseci

Najlepse bih zamolio sve one koji ne veruju u buduce ideje, tj. one koji misle da je sve pronadjeno sto se moglo pronaci - da ovu temu ostave onima koji u nju veruju. Poenta nije da se mi ovde nadgornjavamo moze li ili ne moze, vec kako moze...

Hvala unapred
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 09:38 - pre 170 meseci
UMZ, sorry. Ima i tamo moderator, kad njemu predocite dokaze da je perpetum mobile moguc siguran sam da ce vratiti temu u nauku :)

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 09:40 - pre 170 meseci
Citat:
ultraKeen: Poenta nije da se mi ovde nadgornjavamo moze li ili ne moze, vec kako moze...

..tj. kako ne moze.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9504
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:12 - pre 170 meseci
Ništa ti ne brini Ultra Keene, i Teslu i Pupina su u početku proglašavali za ludake, zato što u bilii ispred svog vremena. Pusti ove sitne duše, neka žive u svojim čaurama, u mraku i neznanju, nesvesni velike istine da je perpetuum mobile moguć.

Dva i dva može biti pet, za vrlo visoke vrednosti broja dva !

Kad jednom napraviš taj motor (što je sasvim izgledno) bićeš bogat i moćan ! Zamisli samo: automobil na magnetni motor, tramvaj, trolejbus, kosilica za travu, mikser, mutilica za neskafu, ventilator, lift, avion, usisivač, bor-mašina, brusilica, hilti. Lokomotiva, kamion, bager, kiper. Brod, gliser, tanker, podmornica. Bicikli, tricikli, motocikli i ostali cikli ! Elektro agregati ! Neće više biti ni termocentrala, ni nuklearnih centrala, ni hidrocentrala ! Sve na magnet ! A jedini vlasnik svih patenata: Ultra Keen. Bogat i prebogat. Ultra Keena za predsednika !

Iskreno ti preporučujem da se povežeš sa nekoliko veoma inteligentnih ljudi koji su postovalii na [es], a koji su jasno svima dokazali da su sasvim realni i mogući: motor na vodu, dvostepeni mehanički oscilator i slični večno pokretni motori. Evo spiska koji sam našao na brzinu:

Vojo Uševski: http://www.elitemadzone.org/t3...ergija-bez-sogorlivi-energensi (Čovek je na TV pokazao i dokazao da njegov motor radi)
Volođa Mos: http://www.elitemadzone.org/t3...-na-vodonik-isplatljivo-ili-ne
Dishi68: http://www.elitemadzone.org/t3...cki-oscilator-perpetuum-mobile
Dishi68: http://www.elitemadzone.org/t338736-Automobil-sa-pogonom-na-vodu
Alt-F4: http://www.elitemadzone.org/t7...vitacioni-tocak-Made-in-Serbia


Šta bi smo mi bez njih ?!

Samo, jedno ću te savetovati: sve šta radiš radi u dubokoj tajnosti, jer svetski moćnici, pre svega naftni karteli neće tvoj izum dočekati s dobrodošlicom (shvataš šta 'oću da kažem). Tako, duboko sam uveren, da su vlasnici svih onih motora, prikazanih na You-tube odavno pokojni ! I za svo to vreme nemoj ni slučajno u javnosti da prezentuješ svoj rad, a još manje na [es] forumu. Srećno !


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor23.04.2010. u 10:16 - pre 170 meseci

Citat:
mmix: Tema je premeštena iz foruma Čekaonica u forum Ultra MadZone.



odo' ja kod komsija koji o toj temi pricaju vec 3,5 godine

http://www.forum.hr/showthread.php?t=160254&page=16

i u tome su bolji od nas :(


postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56616 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.