Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

" Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

elitemadzone.org :: MadZone :: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21127 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.netelligent.ca.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 12:06 - pre 148 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:  To sto se prenosi ili "prenosi" (posto mi pojma nemamo o cemu se tu zapravo radi,


Dakle, ti si upotrebio rec da se nesto prenosi. A voleo bih da pokusas da upotrebis neku drugu rec, da vidimo kako ce ti ici.


Znaci ako ja zagolicam elektron ovde, onog drugog ce da zasvrbi, onog sto je udaljen nekoliko svetlosnih godina, ali zasvrbece ga odma`.

Tako da, slobodno pokusaj da upotrebis neku drugu rec.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 12:07 - pre 148 meseci
Pa u tome je fora - mi nemamo pojma sta je to "jezivo delovanje na daljinu" pa je termin "komunikacija" pogresan.

Ono sto mi znamo je:

a) Korelacije postoje i odrzavaju se na daljinama gde je jasno da te 2 cestice ne mogu komunicirati bez krsenja lokalnosti
b) Te korelacije se ne mogu koristiti za prenos klasicnih informacija
c) Da je iza tih korelacija kvantni fenomen

To ne znaci nuzno da te 2 cestice "komuniciraju".

Problem nastaje zato sto se pokusavaju primeniti termini i ocekivanja klasicne fizike na kvantne fenomene. To je nemoguce i uvek se zavrsi sa paradoksima.

Imas jos ludje paradokse kao "delayed choice quantum eraser" gde, ako se eksperiment pokusava interpretirati klasicnom (pod "klasicnom" mislim sve sto nije kvantna fizika) fizikom dolazis do zakljucka da si uticao na dogadjaj U PROSLOSTI, sto je jasno paradoks.

Ali je paradoks samo u nasim glavama ako ga pokusavamo objasniti na pogresan nacin.

Paradoksa nema, samo mi nemamo nacin da to razumemo na klasican nacin. Ali, obrati paznju, isti taj problem nas sprecava da kazemo da smo delovali "u proslosti" posto to mozda nije uopste slucaj.

Citat:

Dakle, ti si upotrebio rec da se nesto prenosi. A voleo bih da pokusas da upotrebis neku drugu rec, da vidimo kako ce ti ici.


Pa imam drugu rec - zove se entanglement.

Posto je to kvantni fenomen, koriscenje klasicnih izraza tipa "prenositi se" je apsolutno besmisleno. Zasto su te 2 cestice u korelaciji nije moguce objasniti bilo kojom fizikom danas. Zbog toga i nemamo nikakav drugi izraz osim onog iz kvantne mehanike koji samo konstatuje da su cestice "uvezane" ali ne dokazuje (niti uopste pokazuje) da te cestice komuniciraju. Zbog toga ne mozes koristiti taj izraz.

Ono sto se zna je da NE MOZES da koristis tu korelaciju za prenos informacije. To sto su 2 cestice "uvezane" nije dovoljno da bi od toga dobio klasicnu informaciju. Ovo je vec daleko ozbiljnija stvar od filozofiranja o prirodi entanglement-a kao fenomena.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 12:22 - pre 148 meseci
Sa Wikipedije:
Citat:
When a measurement is made and it causes one member of such a pair to take on a definite value (e.g., clockwise spin), the other member of this entangled pair will at any subsequent time be found to have taken the appropriately correlated value (e.g., counterclockwise spin).


Ono sto me zanima je - da li je neophodno da spin (u ovom primeru) prve cestice bude odredjen merenjem ili je moguce naterati ga da spinuje u nekom smeru i da to utice na drugu cesticu da dobije suprotan spin?
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.torservers.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 12:28 - pre 148 meseci
Evo malo da cujemo njega:

"Quantum mechanics is certainly imposing. But an inner voice tells me that it is not yet the real thing. Quantum theory says a lot, but does not really bring us any closer to the secret of the Old One. I, at any rate, am convinced that He (God) does not throw dice. (Albert Einstein, On Quantum Physics, Letter to Max Born, December 12, 1926)

Einstein thinks he has a continuous field theory that avoids 'spooky action at a distance', but the calculation difficulties are very great. He is quite convinced that some day a theory that does not depend on probabilities will be found.
(Albert Einstein to Max Born, 1947, 'The Born-Einstein Letters' Max Born, translated by Irene Born, Macmillan 1971)"


Citat:
Ivan Dimkovic

Ali je paradoks samo u nasim glavama ako ga pokusavamo objasniti na pogresan nacin.

Paradoksa nema, samo mi nemamo nacin da to razumemo na klasican nacin.



Ja znam da si ti priklonjen strani, koja govori da paradoks ne postoji u prirodi, matematici, ili fizici, i da postoji samo u nasim glavama. Ja ne razumem takav stav. Mislim da to vec zalazi u domene vere u klasicnu fiziku i u percepciju stvarnosti koje ces se tesko osloboditi.



Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je vec daleko ozbiljnija stvar od filozofiranja o prirodi entanglement-a kao fenomena.


A ovo je kljuc svega. Razumem poklonjenje eksperimentalnoj fizici kao jedinoj opciji i pouzdanosti. Gde je filozofija skup pausalnosti. Ali taj put ne vodi nigde.

Mozda nekog zbunjuje sto ja nemam nista protiv Ajnstajna. Ja samo kriticki sagledavam stvari.

Dakle na ovo sam mislio:

"I think that matter must have a separate reality independent of the measurements. That is an electron has spin, location and so forth even when it is not being measured. I like to think that the moon is there even if I am not looking at it. (Albert Einstein)

All my attempts to adapt the theoretical foundation of physics to this new type of knowledge (Quantum Theory) failed completely. It was as if the ground had been pulled out from under one, with no firm foundation to be seen anywhere, upon which one could have built.
(P. A Schlipp, Albert Einstein: Philosopher – Scientist, On Quantum Theory, 1949)

The quanta really are a hopeless mess.
(Albert Einstein, On doing Quantum Theory calculations with Pauli, 'The Born-Einstein Letters' Max Born, translated by Irene Born, Macmillan 1971)"
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.noisetor.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 12:44 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: Sa Wikipedije:


Ono sto me zanima je - da li je neophodno da spin (u ovom primeru) prve cestice bude odredjen merenjem ili je moguce naterati ga da spinuje u nekom smeru i da to utice na drugu cesticu da dobije suprotan spin?


Dakle ovo je princip:

Under the theory, if two particles, say electrons, are created together, some of their attributes will become "entangled." If the two are then separated, doing something to one instantly affects the other. This would happen whether they were next to each other or across the universe.

For instance, electrons act as if they have tiny bar magnets that point up or down, described by an attribute called "spin." If the two electrons are entangled through their spins -- up or down -- and a scientist measures the spin of one, the spin of the other will react even if one is on a lab table in Oxford and the other were on a planet near the star Antares, 1,000 light years away. Instantly.

This would mean that the information about the change traveled faster than the speed of light -- which Einstein said was impossible -- or that long distances are some kind of illusion.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 13:07 - pre 148 meseci
I dalje se pominje merenje. Interesuje me direktni uticaj. Dakle, ja nateram da ovaj moj elektron ima bas onaj spin koji hocu. Hoce li onaj tamo da se usaglasi sa tim? Znaci, ne da odredim merenjem, nego da zadam spin.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.snydernet.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 13:30 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: I dalje se pominje merenje. Interesuje me direktni uticaj. Dakle, ja nateram da ovaj moj elektron ima bas onaj spin koji hocu. Hoce li onaj tamo da se usaglasi sa tim? Znaci, ne da odredim merenjem, nego da zadam spin.


Ja mislim da hoce. Ima bas taj direktni uticaj. Zato novinari i koriste termin "informacija", iako imaju vrhunsko obrazovanje iz oblasti fizike. Nasa percepcija fizicke realnosti je nesposobna za drugaciju logicku konstrukciju i semantiku.

Dakle reaguje cak i na merenje samo. Ako ima reakcije na merenje, imace reakcije na bilo koji drugi podsticaj. Teorijski.


"Under the theory, if two particles, say electrons, are created together, some of their attributes will become "entangled." If the two are then separated, doing something to one instantly affects the other."
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.snydernet.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 13:48 - pre 148 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa u tome je fora - mi nemamo pojma sta je to "jezivo delovanje na daljinu" pa je termin "komunikacija" pogresan.



Ovde mogu da se slozim sa tobom. Mi ne znamo sta je to. Ne mozemo da definisemo jos uvek. A definicija nije stvar naseg dogovora.

A u prilog tome pozvao bih se na reci Skota Aaronsona:


Q: What's the definition of the cosmological constant?
Scott: It's the vacuum energy. Again, this is physics. People don't define things, they observe them. They don't actually know what this vacuum energy is, they just know it's there. It's an energy of empty space, and could have many different possible origins.


http://www.scottaaronson.com/democritus/lec20.html
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.torservers.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 14:01 - pre 148 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sudeci po dosadasnjim eksperimentima i nasem znanju o fizici, mislim da ce ta kafa da ti se ohladi :-)

Ni jedan dosadasnji eksperiment koji ukljucuje entanglement ne krsi kauzalitet niti pokazuje prenos informacija brze od C.


Reklo bi se da je priroda ocigledno jako dobro uredila prostor i vreme po tom pitanju - svi nasi pokusaji do sada da to zaobidjemo nisu bas slavno prosli :)



Ti si veliki ljubitelj eksperimenata. Neke filozofske permise nisu podlozne eksperimentima. Ali su tu. Nije direktno odgovor na tvoju konstataciju, ali ako nekog ne mrzi, zanimljivo je da se procita.



Q: Can two galaxies move towards each other faster than the speed of light?

Scott: In a collapse, yes.

Q: How do we avoid all the old paradoxes that come with allowing objects to move faster than the speed of light?


Scott: In other words, why doesn't faster-than-light expansion or contraction cause causality problems?

See, this is where I start having to defer to people who actually understand GR. But let me take a shot: there are certainly possible geometries of spacetime–for example, those involving wormholes, or Gödel's rotating universe–that do have causality problems. But what about the actual geometry we live in?

Here, things are just receding away from each other, which is not something you can actually use to sendsignals faster than light. What you can get, in our geometry, are objects that are so far away from each other that naïvely they should "never have been in causal contact," but nevertheless seem like they must have been.

So, the hypothesis is that there was a period of rapid inflation in the extremely early universe, so that objects could reach equilibrium with each other and only then be causally separated by inflation.

http://www.scottaaronson.com/democritus/lec20.html
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 14:29 - pre 148 meseci
Citat:
Booxxter: Ja mislim da hoce. Ima bas taj direktni uticaj. Zato novinari i koriste termin "informacija", iako imaju vrhunsko obrazovanje iz oblasti fizike. Nasa percepcija fizicke realnosti je nesposobna za drugaciju logicku konstrukciju i semantiku.

Treba mi podatak ukoliko je utvrdjen od strane naucnika ili potvrda da nije utvrdjen, misljenje mi nista ne vredi.

Novinari imaju vrhunsko obrazovanje iz fizike? Buahhahahah.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.torservers.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 14:40 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: Treba mi podatak ukoliko je utvrdjen od strane naucnika ili potvrda da nije utvrdjen, misljenje mi nista ne vredi.

Novinari imaju vrhunsko obrazovanje iz fizike? Buahhahahah.



Uf. Nisi razumeo princip. Reaguje i na najmanji podsticaj kao sto je merenje. Dakle obrati paznju na princip. Sve ostalo je u domenu teorije.

Nisam mislio na sve novinare, vec na specificno jednog, koji je upotrebio rec informacija. A slozices se on i ima neke kvalifikacije. Ne znam dal` je bas za podsmeh. Pogotovo sto ga citira Americki institut za fiziku.


By Joel N. Shurkin, ISNS Contributor
Inside Science News Service

All material on the site copyright © 2012 American Institute of Physics. News & media organizations seeking permission to use, republish, reprint or redistribute original ISNS content must fully credit Inside Science News


Joel Shurkin is a freelance writer based in Baltimore. He is the author of nine books on science and the history of science, and has taught science journalism at Stanford University, UC Santa Cruz and the University of Alaska Fairbanks.


http://www.aip.org/

http://www.insidescience.org/research/1-2376

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 14:51 - pre 148 meseci
E, aj' neko drugi ko zna, mrzi me da se UMZ-nadmudrujem, ili moram da postavljam novu temu u forumu fizika...
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.limehost.ro.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 14:56 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: E, aj' neko drugi ko zna, mrzi me da se UMZ-nadmudrujem, ili moram da postavljam novu temu u forumu fizika...


Gde tamo da postavljas, banovace te Bojan Basic odma. Bolje nastavi ovde. Ovo su ionako ultra ludi fenomeni...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."02.03.2012. u 16:39 - pre 148 meseci
@Booxxter,

Paradoksi u prirodi ne postoje. Paradoks je samo neslaganje prirode sa nekom nasom idejom kako priroda funkcionise. U tom neslaganju samo jedna strana moze biti u krivu, a to je nasa teorija - priroda je jedna i ocigledno funkcionise :)

EPR paradoks je paradoks zato sto je posmatran sa nepotpunom slikom o svetu. Mozda jednog dana budemo imali potpuno objasnjenje ne-lokalnosti nekih kvantnih fenomena, i onda nece biti nikakvog paradoksa za nas.

To je gola cinjenica i nema nikakvih 'strana'.

U kontekstu kvantne mehanike paradoksi nastaju samo ako se na kvantni svet pokusava primeniti klasicna fizika - tvoji pokusaji nazivanja entanglement-a nekakvom komunikacijom su bas to. Za rezultat dobijas papazjaniju gde imas iluziju da se nesto "prenosi" ali to nesto tebi ama bas nista ne znaci posto od toga ne mozes da dobijes informaciju bez da postujes TR i, samim tim, kauzalitet.

Sa druge strane, ljudi su smislili neke druge korisne stvari koje mogu da se urade - kao recimo detekcija upada u sistem kvantne enkripcije, i to je super. Ali ta upotreba nije prenos informacija.

Ne znam uopste zasto konstantno trpas Ajnstajna i TR u celu tu pricu kada one sa ovim blage veze nemaju.

To sto je Ajnstajn sumnjao u znacaj nekih kvantnih fenomena nema blage veze sa TR, niti se TR krsi sa tim kvantnim fenomenima. Samo ti se cini da se krsi zato sto entanglement pokusavas proturiti kao informaciju, a on to jednostavno nije.

Drugim recima, ti kvantni fenomeni imaju svoj svet koji je za nas prilicno zatvoren i ogranicen. Mozemo raspravljati do beskonacno zasto je to tako, ali je interesantno da na jednoj strani vrata izmedju ta 2 sveta vazi kauzalitet i TR, dok sa druge strane... pojma nemamo sta se desava posto nas priroda sprecava da to znamo.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.03.2012. u 17:50 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Booxxt

Član broj: 300241
*.a189.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."03.03.2012. u 02:46 - pre 148 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Booxxter,

Paradoksi u prirodi ne postoje. Paradoks je samo neslaganje prirode sa nekom nasom idejom kako priroda funkcionise. U tom neslaganju samo jedna strana moze biti u krivu, a to je nasa teorija - priroda je jedna i ocigledno funkcionise :)



Ovu recenicu sam uzeo kao argument i dokaz teorije hijerarhije zakona, ili teorije harmonije zakona. Stoji napisana na wikipediji pre nekoliko godina.


Ivane, postavljas mi pitanje, a znas da ne mogu da ti odgovorim zbog toga sto ste me banovali. Godinama vec razmenjujemo misljenja oko neke teme, nekad ostrije, nekad umerenije, ali bar je uvek bio fer plej.

Ljudi svasta izgovaraju na ovom forumu, i ne bivaju banovani. Ja se drzim foruma Ultra MadZone, i ucestvujem uglavnom na temama koje se bave nekim zanimljivostima iz sveta nauke. Ne razumem da to nekome toliko smeta.



 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."03.03.2012. u 09:54 - pre 147 meseci
Smeta to sto spamujes i kako se ponasas prema drugima na forumu, dobio si privremeni ban od 7 dana. A kakav god da si dobio to ti nije poziv da napravis novi account. A to ti je treci.
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."25.03.2012. u 03:04 - pre 147 meseci
Citat:
To ne znaci nuzno da te 2 cestice "komuniciraju".

Citat:
Ali je paradoks samo u nasim glavama ako ga pokusavamo objasniti na pogresan nacin.

Vrtimo se u krugu kao mačka koje hoće da dohvati svoj rep.

Ajnštajn je jednom rekao da (slobodna iterpretacija) bi to mogao da najbolje objasni ili odsvira na svojoj violini.

Ako postoji neka korelacija između dve čestice, i pritom je to kvantni fenomen, ili prosto rečeno, nema vremenske distance,
one su povezane, sve se dešava istovremeno, karmički. Znači problem je samo da se shvati ta komunikacija,
a ne da je problem da tu nema komunikacije.
Gde ćeš veću komunikaciju od takve. Kao kada zahvatiš kašikom supu u svom tanjiru.
Nema nikakve sumnje gde će kašika i supazavršiti, zar ne?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."28.03.2012. u 13:58 - pre 147 meseci
Citat:
Shadowed: Treba mi podatak ukoliko je utvrdjen od strane naucnika ili potvrda da nije utvrdjen, misljenje mi nista ne vredi..


To je problematika teorijske fizike, a tu su misljenja, podeljena. I zaista su podeljena. A potvrdu da se nesto desava na daljini od par hiljada svetlosnih godina zaista neces dobiti

Rade se druge stvari i druga merenja, sa realnim problemima, od detekcije do pravilnog odabira matematickog aparata, sa relativno naprednim verovatnocama(sa 5-10% skok na 50-60%), detekcije dva generisana fotona sa identicnim atributima. I tu postoje ideje, da se informacija prakticno pojavljuje u identicnom trenutku na dva udaljena mesta, sto bi povecalo "informacionu brzinu" na skoro c*2..pod uslovom da se fotoni posalju u idealno suprotnim pravcima.

Laboratorija na Kanarima se bavi doticnim ispitivanjima, pa je moguce izguglati neke njihove uspehe i naravno neuspehe, koji u sustnini nisu toliko neuspesi u pravom smislu reci, koliko problematika detekcije i statistike...

Poz
P.S.
Sto mislim da je realniji komunikacioni(informacioni) eksperiment, od variranja spina i reakcije upetljanog blizanca elektrona na bilo kojoj daljini. Naravno, sa ciljem da se prevazidje limit zvani C..
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."29.03.2012. u 19:19 - pre 147 meseci
Joj, ljudi šta ako su oni drugi u pravu zakoni fizike. Ovo je da se zavrti u glavu. Pa, ako se ispostavi da ovo nije samo jedna od neproverenih senzacija, najmanja briga biće teorija relativnosti i to da li je tamo neka čestica za 1s prešla 1mm više u odnosu na zvaničnu brzinu svetlosti. Mada, ako se uhvatimo bukvalno za naziv teorija relativnosti - sve je relativno a prema tome i sve je moguće.
ER
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.formlessnetworking.net.



+78 Profil

icon Re: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."30.03.2012. u 02:03 - pre 147 meseci
Citat:
EmmaR: Joj, ljudi šta ako su oni drugi u pravu zakoni fizike. Ovo je da se zavrti u glavu. Pa, ako se ispostavi da ovo nije samo jedna od neproverenih senzacija, najmanja briga biće teorija relativnosti i to da li je tamo neka čestica za 1s prešla 1mm više u odnosu na zvaničnu brzinu svetlosti. Mada, ako se uhvatimo bukvalno za naziv teorija relativnosti - sve je relativno a prema tome i sve je moguće.



Da nisam banovan, i da mogu da pisem postove, svasta bih ti odgovorio sad. Al` dobro.



Citat:
EmmaR:  Mada, ako se uhvatimo bukvalno za naziv teorija relativnosti - sve je relativno a prema tome i sve je moguće.



Ova recenica je dobra. Pa onda je i teorija relativnosti - relativna. Kuda to vodi? Lol

Urusila se sama u sebe. Kao sto je dovela do saznanja o crnoj rupi, ali sa potpunim uverenjem da tako nesto ne postoji u prirodi. Kad ono, stvarno postoji. I srusila se u nju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: " Mi smo oduvek znali da teorija relativnosti ima nedostataka..bla, bla.."

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21127 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.